Zobacz pojedynczy post
Stare 21-04-15, 19:46   #106
5343607
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Nikt nigdy nie mówił, że sęp jest kuszą tylko dla duchownych, a kruk tylko dla nekromantów. Jest to broń dedykowana zarówno duchownemu jak i nekromancie, kruk jest bronią, która potem ma zwiększać przewagę, te bronie nigdy nie były sobie równe i nigdy nie będą stąd również dużo mniejsza dostępność do kruków.
Zwiększać czyją przewagę? Tak DUCHOWNEGO jak i NEKROMANTY. Jeżeli jest to broń dedykowana tak duchownemu jak i nekromancie, to nie jest w ogóle DEDYKOWANA. Oznacza to, że możemy pominąć subprofesje w porównywaniu broni niededykowanych.

Przejdźmy do nie podważalnych faktów.
Poniżej przedstawiam opisy obu broni:

KRUK:
Waga: 37.00 uncji
Zasięg: 5

Tego przedmiotu używać może jedynie gracz o sile 40 i wyższej oraz o zręczności 160 i wyższej oraz o poziomie 80 i wyższym. Średnia prędkość ataku. Zwiększone obrażenia od mroku o 5%. Tylko dla rozrywających bełtów.


SĘP:
Waga: 35.00 uncji
Zasięg: 5

Tego przedmiotu używać może jedynie gracz o sile 40 i wyższej oraz o zręczności 150 i wyższej oraz o poziomie 80 i wyższym. Duża prędkość ataku. Zwiększone obrażenia od świętości o 6%. Tylko dla rozrywających bełtów.


Na początku chcę, aby wszyscy pominęli korzyści wypływające z posiadanej broni dla danej subprofesji. Z założenia wynika, iż kruk oraz sęp nie są kuszami dedykowanymi. Słowa szanownego pana Altrela. Chyba sam pan sobie nie zaprzeczy?

Różnice:
1. 2 uncje wagi na rzecz Sępa. Różnica mało istotna w stosunku do całkowitego udźwigu oby podprofesji.

2.Prędkość ataku. Przewaga sępa nad krukiem.

3.Obrażania od żywiołów. Większy bonus do obrażeń od żywiołów dla sępa. (Obrażenia te same w sobie [Nie patrząc na bonusy dla odpowiednich subprofesji, które są zbalansowane wg. administracji odpowiednio. Żadna subprofesja nie osiąga korzyści, jeżeli patrzymy tylko na umiejętności wbijane takie jak siła, walka dystansowa, zręczność; tak więc są sobie równe.] % są równe. Tzn. 1% od mroku = 1% od świętości = 1% od ziemi = ....).

Na podstawie podanych różnic można wywnioskować, że sęp jest bronią o wiele lepszą dla zwiadowcy, który nie ma wybranej subprofesji.

Moim zdaniem są tylko trzy możliwości:
1. Zwiększenie wymagań do korzystania z sępa tak, aby korzystanie z kruka było opłacalne.
2.Zrównanie statystyk obu broni, czyli prędkości ataku, bonusów obrażeń od żywiołów oraz wagi, jak i wyrównanie poziomu zręczności tak, aby obie były równe i NIE DEDYKOWANE żadnej subprofesji, jak twierdzi pan Altrel.
3.Zwiększenie bonusów dla kruka, aby ta broń faktycznie była lepsza.

Jeżeli się mylę w którejś kwestii proszę mi to dobitnie wyjaśnić.

Ps. Jestem osobą bezstronną. Grałem zwiadowcą. Wbiłem kiedyś (jeszcze przed zmianami) około 70 poziomu, więc moje doświadczenie w grze tą profesją jest raczej nijakie. Jestem raczej umysłem ścisłym, więc stawiam tylko na suche fakty. Nie wiem czy którykolwiek z żywiołów jest faworyzowany, czy faworyzowana jest subprofesja.
5343607 jest nieaktywny