Temat: Nowości
Zobacz pojedynczy post
Stare 19-09-14, 09:08   #7
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Nie do końca o to mi chodziło Sis.
Obecnie pewne rzeczy, które dotyczą balansu, nie są najlepsze, bo:
a) zostały wprowadzone już z myślą o nowym silniku, więc nie współgrają z obecną grą
b) są po prostu złe, do zmiany (patrz dmg low lvl)

Po prostu specjalizacje danych sub-profesji się nie zmienią. Nekromanta dalej będzie górował w obrażeniach nad duchownym a elementalista będzie dobrym wspomagaczem drużyny, za to alchemik będzie mógł przygotować drużynę do walki jeszcze w mieście, robiąc mikstury i odpowiedni rynsztunek.
Rycerz zostanie rycerzem, zwiadowca zwiadowcą a mag magiem. Chociaż elastyczność rozwoju postaci i ilość dróg, które będzie mógł wybrać gracz, będzie zdecydowanie większa to założenia fundamentalne się nie zmienią.

Więc przy wyborze profesji i sub-profesji należy uwzględnić jedynie nasze zachcianki, nasz styl gry i zapotrzebowanie w drużynie a nie kierować się niedociągnięciami w grze powodującymi, że dany mix profesji jest chwilowo widocznie za dobry. Po prostu prędzej czy później wejdzie patch, który to poprawi (były wszak już takie sytuacje a potem ogromne lamenty smutnych graczy, którzy nie mogli zrozumieć, że ich postacie nie zostały zepsute a po prostu dostosowane do innych...).

Trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę, że Altaron będzie odbiegać od protoplasty bardziej i bardziej, brnąc w kierunku innych systemów, które sprawdzały się w kultowych RPGach a często wprowadzając własne, innowacyjne, do których będzie się trzeba przyzwyczaić.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem