Temat: Tv TRWAM
Zobacz pojedynczy post
Stare 13-07-13, 10:19   #14
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Kto niby piętnuje katolicyzm? Gdzie?! Po prostu ateiści i innowiercy nie chcą żyć według zasad religii, której nie uznają, więc bronią się chociażby przed ustanawianiem praw według katolicyzmu. Nic poza. Jeśli katolicy przestaną nawracać innych na siłę, przestaną narzucać swoją 'jedyną prawdę' to znikną wszelkie przejawy tego, co nazywanie jest przez was brakiem tolerancji, a tak naprawdę jest jedynie próbą zachowania odrębności.

Nie zamierzam przytaczać przykładów obalenia komunizmu, bo w historii nie było wiele takich przypadków (chociaż*i tak jestem pewna, że jakby komunizm nie zakazał religii to skończyłoby się to całkiem inaczej). Wolę spojrzeć dalej, chociażby na średniowiecze. To właśnie religia spowodowała odrzucenie wszelkich osiągnięć starożytnych, to właśnie religia zatrzymała jakikolwiek postęp, to właśnie religia blokowała odkrycia naukowe przez wiele wieków. Dopiero gdy społeczeństwo wyzwoliło się z jej niewoli, świat zaczął się rozwijać zamiast trwać w stagnacji. To właśnie w czasach najbardziej tolerancyjnych Polska rozwijała się najlepiej.

Obecnie znów możemy obserwować, za przeproszeniem, wpieprzanie się religii w naukę czy zasady społeczeństwa. To właśnie religia spycha aborcję do podziemia zamiast pozwolić sensownie to uregulować, to właśnie dzięki religii nie mamy żadnej ustawy dot. invitro, to właśnie katoliccy publicyści najczęściej charakteryzują się brakiem... jakiegokolwiek myślenia (chociażby - rock = muzyka szatana). Przykładów jest wiele, wystarczy wejść na frondę czy włączyć radio maryja (tak, są tacy obiektywni, że pierwszą damę nazywają czarownicą). To właśnie katolicy kneblują tych księży, którzy mają odwagę i argumenty, by rozmawiać z ateistami czy osobami odrzucającymi wiarę, co jest zwykłą cenzurą. I tak dalej, i tak dalej.

Podsumowując - wierz sobie w co chcesz, nawet latającego potwora spagetti, jeśli jednak będziesz próbował jakkolwiek wpływać na moje życie to zabiję. Dosłownie. A tutaj zaś przypominam - zakazana jest jakakolwiek dyskryminacja czy obrażanie grup społecznych, nieważne, czy są to homoseksualiści, muzułmanie czy ateiści - karane jest to jednakowo. I tak - nazywanie ateistów egoistami podpada pod ten paragraf.

Ps. Według konstytucji Polska jest krajem świeckim, nie katolickim. I radzę to na dobre wbić sobie do głowy i przestać zaklinać rzeczywistość. Na tym kończę dyskusję, gdyż dla mnie nie ma ona żadnego sensu, równie dobrze mogę zacząć przekonywać mojego kota do wegetarianizmu.

Ps 2. Gadanie o TVNie jest śmieszne. Dla was każdy, kto ma inne zdanie i nie boi się krytykować jest zmanipulowany przez TVN. Szkoda tylko, że nie oglądam telewizji, prócz gry o tron oraz pingwinów, od paru lat.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny