Temat: Legalność
Zobacz pojedynczy post
Stare 21-01-12, 10:11   #33
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Dobrze znasz odpowiedź, nie musisz więc udawać fajnego zadając tego typu pytania. Skoro jednak chcesz - licencja wyższa niż box czy konkretnie na tą konfigurację sprzętową?
Cóż. To skoro tak, nie jestem zobligowany do zachowania milczenia żadną umową czy kontraktem, podzielę się moją wiedzą i domysłami z graczami, do czego mam prawo, chyba, że administracja forum postanowi mnie uciszyć.

Otóż, stwierdzenie: "Projekt edukacyjny" istnieje jedynie po to, aby jakoś zatkać ewentualną lukę i naprawdę nie mam pojęcia czy ślepa koza by to łyknęła, a co dopiero ktoś, kto ma minimalne pojęcie o Tibii.
Co dalej, mimo wielu prób, czytania aktów prawnych i statutów Cipsoftu nie dotarłem po czyjej konkretnie stronie leży wina, jeżeli gracze używają klienta zmodyfikowanego, ale liczne zastrzeżenia "Altaron/iLop nie ponosi odpowiedzialności" dają do zrozumienia, że w potrzebie wina zostanie zrzucona na jednostki. A niechęć do udzielania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania w tej materii jedynie popiera tezę (nie fakt, tezę, zauważcie różnicę).
Całkowicie inną kwestią od używania cudzego silnika jest kradzież własności intelektualnej, tj: potwory, pomysły, itp. bądź co bądź Altaron nie jest produkcją stand-alone, a chociaż ma przebłyski jakiejś odrębności, jest tworem Tibiopodobnym. W związku z czym nie zdziwię się, jeżeli na to też jest paragraf (nie miałem już siły szukać).

Odnośnie przyszłości projektu i tego w jakim kierunku zmierza... nie powiem nic z czystej uprzejmości i resztek poczucia obowiązku wobec samej marki, bo na pewno nie osób.

P.S
Posiadam i wersję na tę konfigurację sprzętową i dwie na dowolne, kartonowe.
Wicked jest nieaktywny