Zobacz pojedynczy post
Stare 28-01-22, 10:49   #24
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

W zasadzie pvp jest dobrym rozwiązanie jak w RL. Podam przykłady.
Rozpoczynając rozgrywkę przygotowałem sobie na Licorze ciasto na chleb. wiem ktos powie Licor przechodzi sie w 10 min. Ja sie bawiłem myślę zrobię chleb na ryby. No i gdy ciasto było gotowe wpadł gość i wyrzucił do kosza. Z racji wagi nie dało się go podnieść.
W przypadku jak wyżej pvp jest przydatne do obrony własności np.

Niestety jak to miało miejsce na sezonie pierwszym tak i na tym powstają grupki atakujące dla zabawy.
Dopóki trwa wojna to gracze są nią zajęci, a gdy któraś strona wygrywa pojawiają się głosy my możemy więcej, my rządzimy bo wygraliśmy wojnę. Zaczyna się robić nieprzyjemnie. Gracze neutralni są zaczepiani, szantażowani czy też nękani i to psuje atmosferę. Odechciewa się grać. Osobiście znam kilka osób które przyszło tu z ciekawości bo gra wydaje im się ciekawsza jak Tibia ale uciekają bo mają dość takiej gry.

Problemy są rożne.
Dostępność setów np.:
Zakup Bitewnego Pancerza jest bardzo trudny. Lista potworów z których wypada jest krótka, a redukcja np.: świętego zestawy nie zachęca do przerzucania sie na niego co powoduje że gracze powyżej 150 levelu używają tego własnie zestawu będącego przecież zestawem na 90 poziom. Dodatkowo dochodzi aspekt że to ostatni zestaw który można ulepszać tańszymi zielonymi zwojami.

Moim zdaniem dostępność setów ich redukcje i może również różnorodność powinny być zbalansowane.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem