Zobacz pojedynczy post
Stare 08-11-14, 18:43   #20
Siupek
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 132
król

UWAGA! UWAGA! PANIE I PANOWIE! WYZWANIE III ! W TYM ZADANIU NAGRODZONE ZOSTANĄ WYŁĄCZNIE DWIE OSOBY. I MIEJSCE - 3 PUNKTY, II MIEJSCE - 1 PUNKT !

Spacerując ulicą Kościelną słyszysz potężny ryk gniewu. Niewiele z niego rozumiesz, ale z pewnością padło w nim słowo "nie" i jeszcze kilka innych...niecenzuralnych. Rzucasz się pędem do źródła tego wrzasku i wpadasz do wielkiego domu. Uspokajasz się, bo widzisz w nim lekko pijanego mężczyznę skaczącego po stercie papieru. Wszędzie dookoła latają pióra, a w Twoje nowe buty wsiąka rozlany z kałamarza atrament. Wzrok podchmielonego jegomościa tępo spoczywa na Tobie. Słyszysz: Pomóż! Zaraz potem mężczyzna recytuje jakiś wiersz...

Po raz ...... zasiadam nad ............... papieru
Chce coś ........ lecz nie widzę w tym celu
Nie widzę potrzeby, nie mam na to chęci
Wciąż mnie coś trapi, ciągle coś mnie ............

Patrząc na kartki wciąż czyste ............
Pogrążam się w ........ , bledną me źrenice
Nie mogę myśli zebrać i ...... dobrać nie mogę
Głosu Twego echo wciąż dudni mi w .............


Pomóż znanemu pisarzowi dokończyć wiersz wypełniając w nim luki (jedno słowo) tak, aby wszystko się rymowało i miało sens. Gdy to zrobisz wypowiedz przy pisarzu (tak, tak musisz go znaleźć) uzupełniony tekst i zrób dwa screeny – po jednym z każdą strofą wiersza.

Nie ma tylko jednej poprawnej jego wersji, gdyż w wersie 1, 2, 4 i 6 w pustych miejscach pasuje więcej niż jedno słowo, które się rymuje i nie psuje sensu tej poezji. Nie możecie zatem, w tych wersach, uzupełnić wiersza dokładnie tak samo jak osoba przed Wami. Chyba, że osoba udzielająca odpowiedzi wcześniej popełni jakiś błąd i odpadnie z zadania. W tym wyzwaniu będę na bieżąco informował Was, kto podał poprawną odpowiedź, a kto nie – będzie to dla Was niezbędna informacja.

Przykład 1: gracz X udziala poprawnej odpowiedzi zgarniając 3 punkty. Ja informuję Was o tym fakcie i wtedy osoby walczące o drugie miejsce muszą w tych czterech, wyżej wymienionych, wersach uzupełnić wiersz inaczej niż osoba, która zajęła pierwsze miejsce.

Przykład 2: gracz Y udziela błędnej odpowiedzi odpadając z zadania. Ja informuję Was o tym i wtedy osoby pozostające w grze mogą wykorzystać pomysły osoby, która odpadła i w pewnych miejscach podobnie uzupełnić wiersz. Niesie to jednak za sobą pewne ryzyko, gdyż nie będziecie wiedzieli, gdzie taka osoba zrobiła błąd. Pozostaje Wam zatem zdać się na intuicję, bądź po prostu w całości na Waszą pomysłowość.

Puentując, najlepiej zrobicie, gdy po publikacji czyjejś odpowiedzi poczekacie, aż ja potwierdzę czy jest to odpowiedź dobra czy zła. Powodzenia!
Siupek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem