Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] Śluby (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=4660)

Prenton 17-11-12 19:41

Śluby
 
Może jest to trochę wzięte z Tibii, ale w niektórych grach też występuje. A chodzi mi o śluby. Może się to wydawać zbędnym dodatkiem, ale daje to trochę udogodnień.
Zaręczyny:
-potrzebny będzie pierścionek zaręczynowy
-graczka, graczyni (żeński rodzaj od "gracz") musi mieć osobę oświadczającą się na liście VIP
-osoba oświadczająca się klika na graczkę i ma opcję oświadcz się (musi mieć pierścionek)
-graczce pojawia się komunikat o oświadczynach i klika ptaszek , jeżeli akceptuje (pierścionek wskakuje na miejsce pierścienia, a jeżeli był tam jakiś pierścień to wskakuje do bp), lub krzyżyk jeżeli nie
Przygotowania:
-po przyjętych oświadczynach para udaje się do kościoła i u księdza ustala datę ślubu
-można kupić zaproszenia i rozesłać znajomym, wynająć karczmę na wesele
-trzeba kupić garnitur, suknię ślubną i obrączki
-oczywiście za ślub trzeba zapłacić (cena do ustalenia), tak samo wynajem karczmy
Ślub:
-zaproszeni gracze przychodzą do kościoła na ławki
-cała ceremonia będzie wyglądała jak przyjęcie do gildii nekromantów (nie można się ruszyć, ksiądz będzie mówił, a para będzie odpowiadała
-gdy będą wszyscy piszemy do księdza "Rozpocznijmy ceremonię"
-goście którzy dostali zaproszenie i byli na terenie kościoła zostają ustawieni w ławkach, a para naprzeciwko siebie
-ksiądz mówi, a para odpowiada (tekst można później napisać)
-w końcu
*Ksiądz:"A czy ty Graczko ślubujesz miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że, nie opuścisz Gracza aż do śmierci?"
*Graczka:"Tak"
*Ksiądz:"Co Bóg złączył tego niechaj człowiek nie rozłącza."
-ceremonia dobiega końca i wszyscy idą do karczmy
-tam jest wesele, czyli wódka, galaretka z nóżek i tatar, no i oczywiście tort
- po tym wszystkim powinna być noc poślubna, ale nie wiem czy to przejdzie
Miesiąc miodowy:
-tak naprawdę będzie trwał tydzień
-daje on dodatkowe 25% expa (razem z bonusem łózkowym jest to aż 50%)
Ciąg dalszy małżeństwa:
-kiedy któraś z postaci pójdzie expić, to małżonek dostaje 10% expa, czyli jeżeli mąż zgarnie 60 exp, to żona dostaje 6
Rozwód:
-jeżeli chcemy zakończyć nasz związek, udajemy się do sędziego Tadeusza i piszemy "rozwód"
-wystarczy, że jeden z małżonków poprosi o rozwód, drugi nie ma nic do gadania (jak nie zadowalał go to ma pecha)
-będzie się to również wiązało z kosztami
Ślub będzie możliwy tylko dla postaci z pacciem.
Jestem ciekaw co o tym myślicie.

Dresiarz 17-11-12 19:42

Zbyteczne, a jeszcze ten bonus exp.. nie skomentuje tego dalej.

Wicked 17-11-12 19:51

Cytat:

Miesiąc miodowy:
-tak naprawdę będzie trwał tydzień
-daje on dodatkowe 25% expa (razem z bonusem łózkowym jest to aż 50%)
Ciąg dalszy małżeństwa:
-kiedy któraś z postaci pójdzie expić, to małżonek dostaje 10% expa, czyli jeżeli mąż zgarnie 60 exp, to żona dostaje 6
Buehueheuhee... ślub, tydzień miodowy, rozwód, ślub, double exp, rozwód, zapętlić. <3

A to o dzieleniu expa, to już w ogóle dla mnie jakiś... nonsens, pomysł do spuszczenia w kiblu, instant. Robię sobie maga, idę expić rycerzem i przy okazji nabijam lvl na magu. Genius.

sidexxx 17-11-12 20:03

hahahhahah można tak zrobić żeby się zarajestrować/stworzyć nową postać trzeba podać nicki swoich rodziców a oni muszą to zaakceptować xD

a tak na serio.

dałbym tylko rozwód, outfit
bonus łóżkowy (uehueheuheh) mogły być w tedy kiedy oboje byli by wyspani i dostawali by 35%(zamiast tych 25% normalnych) expa więcej.

Prenton 17-11-12 20:13

Cytat:

Napisał Wicked (Post 46858)
Buehueheuhee... ślub, tydzień miodowy, rozwód, ślub, double exp, rozwód, zapętlić. <3

A to o dzieleniu expa, to już w ogóle dla mnie jakiś... nonsens, pomysł do spuszczenia w kiblu, instant. Robię sobie maga, idę expić rycerzem i przy okazji nabijam lvl na magu. Genius.

Żeby wziąć ślub, aktywne muszą być obie postacie. Spodziewałem się takiej krytyki. Ciekaw byłem jakie będą wypowiedzi. Jak na razie bardzo ciekawie się zapowiada:), proszę o więcej komentarzy.

Dresiarz 17-11-12 20:22

Nom spoko, tylko co to za problem poprosić kolegę aby założył sobie chara płci żeńskiej?

Zenon von Wons 19-11-12 12:08

Taki pomysł ( No w baaaardzo wyciętej formie tylko do samego ślubu i outfitu, bez bonusów, karczm, ciuszków) był podawany już Slythi przeze mnie i nie przyjął się - jak napisała, ubierzcie sobie strój odświętny i idzcie do kościoła i niech jakiś ryc duch wam ślubu da dla zabawy.

9891404 19-11-12 12:19

jestem za ale bez bonusu :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin