Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Fałszywe złoto (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1262)

Slythia 26-05-11 10:07

Fałszywe złoto
 
1 załącznik(i)
Parę dni temu nasi bankierzy donieśli o dość niecodziennym zjawisku. Nagle, w dziwny sposób, spora grupa Altarończyków wpłaciła na swe konta ogromne ilości złotych monet nieznanego pochodzenia. Zaniepokojeni bankierzy natychmiast poinformowali nas o tym fakcie.

Po paru dniach wytężonej pracy i szukania złotych talarów naszym detektywom udało się dotrzeć do źródła owego bogactwa. Okazuje się, że szalony alchemik za pomocą transmutacji przekształcił całe swe zapasy żelaza w złoto. Niestety, zapomniał o jednym drobnym fakcie - po krótkim czasie te złote monety zwyczajnie rozpłynęły się w powietrzu (oczywiście, z naszą drobną pomocą). Oszustów, którzy zamiast poinformować nas o tym fakcie postanowili wykorzystać sytuację, odnaleźliśmy i stosownie nagrodziliśmy.

Przy okazji na wierzch wypłynęła sprawa dotycząca rozmnażania cennych przedmiotów. Parę osób, które w taki niecodzienny sposób postanowiły trochę zarobić czeka niemiła niespodzianka - pusty depozyt oraz miesięczny, przymusowy urlop.

Jednak to jeszcze nie koniec naszego dochodzenia. Nadal przyglądamy się paru osobom, które wzbudziły nasze podejrzenia. Jeśli więc, drogi Altarończyku, masz coś na sumieniu to lepiej zgłoś się do nas zanim my zgłosimy się do ciebie.

https://forum.altaron.pl/attachment....1&d=1306401279
Zdjęcie wykonane w kryjówce fałszerzy

zelithan 26-05-11 10:46

O nawet puste depo.. ładnie dobra ja nic nie robiłem Gwander mi dał 12 talarów za pewną rzecz ja winny nie jestem ale juz moge powiedzieć do widzenia altaronie, juz tu nie wrócę ;)

dasher 26-05-11 11:40

Gratulacje :) Takie osoby powinny od razu być karane, cieszę się że doszliście do tego jak oni to zrobili :) A kara wg. mnie bardzo dobra, nauczą się następnym razem nie oszukiwać.

Pozdrawiam,
dasher.

Galaxy 26-05-11 11:44

Ale jakie foto z akcji xD Jaka antyterrorka hahaha świetne :D
Normalnie jak grom czy jakiś inny sas ;>

eee.. tylko co ten czerw tam robi? xD

Mervakis 26-05-11 11:50

Good Job ;]

Wicked 26-05-11 11:50

Czerw był mózgiem całej operacji anty-fałszerskiej. On kierował naszymi poczynaniami.

Cziken 26-05-11 11:51

dasher , ten avatar bardzo ci pasuje ;)

Galaxy 26-05-11 11:55

To akcja musiała wyglądać naprawdę profesjonalnie hehehe :D

blanko2222 26-05-11 11:56

Cytat:

Napisał zelithan (Post 10497)
O nawet puste depo.. ładnie dobra ja nic nie robiłem Gwander mi dał 12 talarów za pewną rzecz ja winny nie jestem ale juz moge powiedzieć do widzenia altaronie, juz tu nie wrócę ;)

PA PA szkoda ,że nie skopiowałem co pisałeś w depo kłamco.

xahiv 26-05-11 11:59

Cytat:

Napisał zelithan (Post 10497)
O nawet puste depo.. ładnie dobra ja nic nie robiłem Gwander mi dał 12 talarów za pewną rzecz ja winny nie jestem ale juz moge powiedzieć do widzenia altaronie, juz tu nie wrócę ;)

Nikt po Tobie płakać nie będzie. A ostre i zdecydowane działanie administracji, która nie ugina się przed forumowymi krzykaczami/napinaczami, na pewno przyciągnie kolejnych uczciwych graczy.
A nawet jeśli będzie teraz o tych kilku oszustów (tak się chyba nazywa osoby wykorzystujące błędy w grze) mniej i nie pojawią się nowi gracze na ich miejsce, to wolę grać na trochę bardziej pustym serwerze, gdzie każdy gra uczciwie, niż na mocno zaludnionym, gdzie większość oszukuje.

Kosiek 26-05-11 12:02

Sądzę, że powinniście założyć Siły porządkowe: Strażników Altaronu... ;> Już wyobrażam sobie to logo: wygrawerowane "A" w srebrnej gwieździe Strażnika Teksasu... :rolleyes:

Maffy 26-05-11 12:03

hmmmm ciekawe, szczerze wątpiłem w to, że dojdziecie do tego kto klonował. Jestem ciekawy jak doszliście do tego kto klonował itemki/talary?

Kosiek 26-05-11 12:10

@Maffy: logi serwera zawierają wszystkie informacje o akcjach graczy: transfery złota/cennych przedmiotów, wpłaty/wypłaty z banków, śmierci i zabójstwa etc.
Wszyscy którzy wzbogacali się w sposób dziwnie szybki, lub przenoszący przedmioty między postaciami jak głupi, byli banowani.

Kosiara 26-05-11 12:13

Genialny ss. I dobra robota!

dasher 26-05-11 12:18

Cytat:

Napisał Cziken (Post 10514)
dasher , ten avatar bardzo ci pasuje ;)

Dziękuje, staram się aby awatar dobrze przedstawiał moją osobę. Widzę, że podoba Ci się ten awatar, i chciałbyś go przywłaszczyć ale przykro mi, on jest tylko dla wybranych i nielicznych osób, ty się do nich nie zaliczasz :)

Jeszcze raz świetna robota.
@xahiv

Sto procent prawdy :)

Pozdrawiam,
dasher.

Kosiek 26-05-11 12:28

Klonerzy potem chcieli się pozbyć stworzonych w wyniku oszustwa dóbr, więc przesyłali je na inne postaci. Nawet jeżeli ktoś przez przypadek dostał spore ilości pieniędzy, był banowany.

kicuszik 26-05-11 12:34

@Up.
To chyba tak troche nie fajnie ..

Slythia 26-05-11 12:35

Cytat:

Napisał kicuszik (Post 10543)
@Up.
To chyba tak troche nie fajnie ..

Dlaczego jest? Czy normalne jest że nagle dostajesz np 100k od osoby, której kompletnie nie znasz? Nie wyda ci się to nieco podejrzane?

kicuszik 26-05-11 12:38

Cytat:

Napisał Slythia (Post 10544)
Dlaczego jest? Czy normalne jest że nagle dostajesz np 100k od osoby, której kompletnie nie znasz? Nie wyda ci się to nieco podejrzane?

W takim przypadku może bardziej sprawdziłby się pm do tej osoby , a nie natychmiastowy ban ..

Slythia 26-05-11 12:44

Cytat:

Napisał kicuszik (Post 10545)
W takim przypadku może bardziej sprawdziłby się pm do tej osoby , a nie natychmiastowy ban ..

Każdy odpowie 'ja dostałem, nic nie zrobiłem'. Tak ciężko zapytać się kogoś z administracji, czy to na pewno legalne?

Dzisiaj jeden gracz coś takiego zrobił, w związku z inną sprawą. Czyli można. My naprawdę nie gryziemy i staramy się pomagać.

kicuszik 26-05-11 12:47

Fakt . Można się zawsze zapytać.
Ale za hmm niezapytanie ban na miesiąc + czysty depozyt ?
A jeśli ktoś został w ten sposób oszukany?

Slythia 26-05-11 12:48

Cytat:

Napisał kicuszik (Post 10548)
Fakt . Można się zawsze zapytać.
Ale za hmm niezapytanie ban na miesiąc + czysty depozyt ?
A jeśli ktoś został w ten sposób oszukany?

Niech się więc odwoła.

kicuszik 26-05-11 12:52

Dzięki za informacje , miłego dnia :)

Scree 26-05-11 13:01

Cytat:

Napisał Slythia (Post 10549)
Niech się więc odwoła.

Niee, nie powinno być w ogóle takiej opcji.

Teraz wszyscy będą się odwoływać, bo pieniądze są "nie wiadomo skąd". Za późno już na tłumaczenia, był na to czas. Inaczej bany posypią się tylko na noob chary.

kicuszik 26-05-11 13:09

Scree jakbyś Tak jak ja , zobaczył rano bana inaczej byś mówił...

Kosiek 26-05-11 13:14

Każdy może się odwołać, ponieważ cena jest wysoka. Jeżeli w odwołaniu gracz nie zdoła udowodnić swojej niewinności (czyli nie wykaże, że pieniądze są legalne), dostanie dodatkowo karę za próbę oszukania Mistrza Gry - nie dość, że jego konto bankowe i depozyt zostaną opróżnione, to jeszcze jego konto (ze wszystkimi postaciami) zostanie przeznaczone do usunięcia.

kicuszik 26-05-11 13:16

długo trzeba czekać na odpowiedź w sprawie odwołania?

Mervakis 26-05-11 13:28

Nie wszyscy się będą odwoływać ;) poza tym jeśli ktoś się odwoła pewnie sprawdzą IP jego oraz osoby która wysłała te itemy, jeśli to 2 konto tej osoby to odwołanie nic nie da:)

Lupooh 26-05-11 13:30

To juz w depo nie mozna miec 5 talarow? to zaden majatek...
dostalem bana niby za klonowanie pieniedzy.
Waszym zadaniem jest zapobiec crashowaniu serva,pracowaliscie nad nim 4 lata,to nie sa 4 dni wiec jesli stawiacie server to powinniscie go postawic z pewnoscia ze nie bedzie zadnych bledow w grze,bierzecie za to pieniadze,bo tacy ludzie jak ja kupuja od was konto szlacheckie z mysla o zabawie,nie mozecie karac nas za wasz blad...jestescie nieporadna ekipa,umiecie brac pieniadze za status a pozniej karacie tych ludzi banami,jest to pewnego rodzaju naciaganie graczy na kupno statusu,poniewaz gracz ktory ma 35 lvl dostaje bana na miesciac,nie oplacalne jest dla niego czekanie az ban sie skonczy tylko robi nowa postac bo nie chce rezygnowac z gry w fajnym towarzystwie gildyjnym.Z dniem dzisiejeszym koncze przygode z waszym gowno wartym serverem,bo nie mam zamiaru wydawac pieniedzy na pasozytow.cale zycie bici w szkole,teraz sie mszcza w grze i banuja niewinnych graczy,co tu duzo gadac,dzieci neo i tyle...

kicuszik 26-05-11 13:44

wiesz kultury nigdy nie za wiele ...
Zawsze można to wyjaśnić , że nie klonowałeś ..

hooligan 26-05-11 13:48

Jak wyzej, koncze z tym serverem, jest G wart, ludzie dostaja bezpodstawne bany za blad na serverze, ktory byl robiony 4 lata, a wyszedl z niego niedorobiony gmiot, ekipa administratorow tez pozostawia wiele watpliwosci, SG kael sam klamal mi w twarz mowiac iz ja klonowalem itemy mimo iz tego nie zrobilem,
Zamiast sprawdzic czy ktos klonowal itemy to sobie gosciu na chybil trafil banuje

Ogolnie krotko mowiac moge powiedziec ze server przetrwa okolo 2 miesiace,
po tym czasie wszyscy beda miec gdzies taki altaron
Na co banujecie ludzi co placa wam za server?

Sam zostalem potraktowany ponizej pasa.
Sprawiedliwosc?, placic takim ludziom za server.

Papa.
Chcecie zobaczyc kto robi server?
Popatrzcie chociaz fotke Bartg, Albo Bim.

Juz sie nie dziwie czemu wszystko jest do niczego.

Nieustraszony 26-05-11 13:49

Hahaha też dostałem bana bo mialem 7 talarów .. hahahahahahahha nie no server zrobiliście genialny!! <bravoo>

Slythia 26-05-11 13:50

Cytat:

Napisał Nieustraszony (Post 10574)
Hahaha też dostałem bana bo mialem 7 talarów .. hahahahahahahha nie no server zrobiliście genialny!! <bravoo>

Za 7 talarów byś bana nie dostał.

kicuszik 26-05-11 13:59

ja dostałem za 5 : >

Slythia 26-05-11 14:04

Cytat:

Napisał kicuszik (Post 10583)
ja dostałem za 5 : >

Przecież nie banowaliśmy za to, że ktoś ma kasę, bez przesady. Jeśli ktoś uczciwie zarabiał to niech sobie gra. Gorzej, jak zarabiał po 20 miedziaków dziennie i nagle ma 10 talarów na 10 poziomie.

Wicked 26-05-11 14:34

+124500 - Pan Nieustraszony. Nie wiem jak panu wyszło 7 talarów, ale cóż. Mi wyszło 12,5. Jednego dnia.
Pan Kicuszik - też spora wpłata jak na tak niski poziom gracza. Zwłaszcza, że nie odwołał się pan, nie wyjaśniał nic. Lepiej po prostu narzekać, prawda? ;)

Van Taron 26-05-11 14:36

A jeśli kloner wysłał nieświadomkom kasę na konto, którzy nie mieli o tym pojęcia. Metoda dobra by nie dostać bana a przesłać brudne pieniądze na konta ofiar. Chyba że to zapisywane jakąś w logu jest czy coś.

I jeszcze jedna kmina, przypuśćmy że znajomy Kosiarza wychodzi na główną wyspę i dostaje od niego 10k. No bo co to dla Kosiarza jest. I dlaczego ten świeżak ma dostać bana?

Wicked 26-05-11 14:39

Van, wytłumacz mi swoją myśl, bo chyba nie łapię. Znaczy... wysyłasz obcym ludziom kasę, żeby udupić? To nie lepiej byłoby wysyłać do Eksterminatora czy kogoś takiego? ;?

Kwot w okolicach 10k nie braliśmy pod uwagę nawet.

kicuszik 26-05-11 14:44

Rekhyd Nie pisałem nic do administracji , ponieważ gościu powiedział mi że jest gm , i widzialem jak zrobił spokojnie 500talarów . Po co miałem to zgłaszać , jak myślałem że jest to gm .

Wicked 26-05-11 14:50

Cytat:

Napisał kicuszik (Post 10615)
Rekhyd Nie pisałem nic do administracji , ponieważ gościu powiedział mi że jest gm , i widzialem jak zrobił spokojnie 500talarów . Po co miałem to zgłaszać , jak myślałem że jest to gm .

Czy Ty sam siebie czytasz?
MG mają przedrostek "MG" przed nickiem.
To raz.
Dwa. MG nie da Ci kasy. Nigdy.
Trzy. No po prostu brak mi słów. Jeśli wierzysz w takie coś i jesteś przekonany, że to NASZA wina, to cóż. Nie będę komentować.
Zechcesz się odwołać - zapraszam na PW, tam przedyskutujemy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin