Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Kilka przypomnień i wyjaśnień (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15677)

Altrel 21-05-15 15:46

Kilka przypomnień i wyjaśnień
 
1 załącznik(i)
Analizując tematy na forum, wypowiedzi Graczy w grze jak i ich zachowanie postanowiliśmy przypomnieć o kilku kwestiach, a inne wyjaśnić.

Osoby tworzące Altaron

Wiele osób myśli, że osoby tworzące Altaron są zatrudnione w projekcie na etat, tak oczywiście nie jest. Projekt Altaron w obecnym kształcie jest projektem edukacyjnym tworzonym przez wolontariuszy, wszystkie 'zyski' przeznaczane są na utrzymanie jak i rozwój serwerów gry (grafiki). Listę osób tworzących Altaron znajdziecie tutaj. Zaktualizowałem ją, gdyż wiele osób pomimo braku deklaracji rezygnacji nie interesowało się projektem przez długi okres czasu.

Natomiast, czym ja się zajmuję? Zajmuję się kontaktem z Graczami, przekazywaniem ostatecznych informacji ustalonych przez Administrację z włączeniem Doradców, a także analizowaniem i oceną propozycji zmian postulowanych przez Graczy. Selekcjonowaniem ich i przekazywaniem osobom, które za dane kwestie odpowiadają. Zajmuję się również pilnowaniem porządku w grze, zwrotami przedmiotów wymaganych do zadań i naprawianiem błędów jak np. nieprzypisanie komuś punktów nauki. Dodatkowo zajmuję się kwestiami merytorycznymi związanymi z Nową Grą co stanowi dla mnie priorytet.

Nie zajmuję się kwestiami technicznymi na obecnym Altaronie, nie tworzę żadnych systemów, nie zajmuję się balansem ani też reklamą jak wiele osób sugeruje.

Reklama

Pojawiają się dość często tematy o reklamie oraz wiele niezbyt miłych wypowiedzi w grze jej dotyczących. Altaron na obecnym kliencie gry nie może być reklamowany, zabrania tego jego licencja. Aktualna wersja klienta może być używana i modyfikowana tylko i wyłącznie w projektach o charakterze edukacyjnym, reklamowanie się na szerszą skalę spowodowałoby złamanie zaakceptowanego regulaminu, skutkowałoby to pociągnięciem twórców do odpowiedzialności prawnej i zamknięciem projektu.

Zgłoszenia


Pomimo jasnej informacji po naciśnięciu ctrl+r, że zgłoszenie zostanie przesłane i rozpatrzone na forum gry nadal wiele osób zadaje pytanie 'czy jest MG?'. Pomimo tego, że odpowiedzi udzielimy najszybciej jak to możliwe, to nawet po jej udzieleniu pojawiają się tematy i oskarżenia w grze, że olewamy Graczy. Jak napisałem na początku poza Altaronem mamy również życie zawodowe, tak więc nie możemy przebywać online całe dnie, stąd właśnie ten system, który pozwala Nam odpowiadać na Państwa zgłoszenia praktycznie całą dobę gdziekolwiek jesteśmy bez konieczności logowania do gry.

Wszelkie swoje zgłoszenia znajdą Państwo tutaj.


Przyboczni


Obserwuję często jak Gracze zdobywają doświadczenie i analizuję zdobywane przez Nich łupy. Zauważyłem, że większość Graczy nie zbiera przedmiotów z tzw. przybocznych. Czym są przyboczni? Są to przyzwańce tworzone przez potwory takie jak: Generał, Licz, Praojciec, itp. Jeżeli przyboczny ginie wraz z przywoływaczem (w chwili śmierci przywoływacza) pozostawia po sobie łupy jak normalny potwór. Najwięcej tracą na tym osoby zdobywające doświadczenie w rezydencji rodu Złotej Podkowy zostawiające chociażby straszaki i twarde kości w ciałach nieumarłych stworów.

To chyba najistotniejsze kwestie jakie należało wyjaśnić. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do zapoznania się z FAQ, jeżeli brakuje jakichś informacji to proszę zadawać pytania w temacie FAQ, a zostaną dodane na nie odpowiedzi.

Administracja Altaron.pl

Mysliwy 21-05-15 17:12

Skoro została poruszona kwestia lootu z przyzwańców, to chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wprowadzenia komunikatów dotyczących loota z przyzwańców? Ponieważ to jest główną przyczyną nie zbierania z nich loota.

Altrel 21-05-15 17:26

Nie ma prostego mechanizmu, który by na to pozwalał, potwory te giną samoczynnie, nie zostają pokonane stąd brak komunikatu.

Noratl 21-05-15 19:27

pierścienie życia z przyzwanych złych oczu to połowa zysku na widzach, aczkolwiek nieumarłe stwory nie zostawiają bóg wie ile straszaków, od 42 do około 90 poziomu sprawdzałem prawie każdego, na ~40 twardych kości może 4 straszaki zdobyłem.
loot z nich wyświetla się gdy go uderzysz ale nie zabijesz.

paaaprikos96 21-05-15 23:37

Inna sprawa: bijemy potwora, który przyzywa inne potwory, dajmy na to licza, jeśli raz uderzymy każdego z przyzwańców (Nieumarłe stwory) to kiedy zabijemy licza do za każdego uderzonego przyzwanego dostajemy doświadczenie.

armidas 22-05-15 09:31

Kiedy zostanie otwarty główny projekt?

Altrel 22-05-15 13:33

Nie posiadamy takiej wiedzy, nie jest to od nas zależne.

armidas 22-05-15 21:06

A czy można jakoś śledzić jego rozwój? Prosić o jakieś informacje?

Altrel 22-05-15 22:09

Aktualnie nie ma takiej możliwości.

Sosna 25-05-15 10:24

"Dodatkowo zajmuję się kwestiami merytorycznymi związanymi z Nową Grą co stanowi dla mnie priorytet." Czym jest ta nowa gra? Ktoś mi powie lub odeśle do odpowiedniego tematu? ^^


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin