Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łatka 12.07.2015 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=16304)

inbass 14-07-15 15:54

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Kiedyś (w przyszłości bo nie chce tutaj spamu) założę oddzielny temat z pytaniami.

kompromis 14-07-15 16:26

z tą różnicą Ypkis, że kpiro bije bełt co sekundę, a nie w pół sekundy 2 hity.

poiuyt321 14-07-15 20:08

btw. u Wolanda nie działa komenda "Sprzedam wszystkie fiolki"
19:56 Shadowsil: sprzedam wszystkie fiolki
19:56 Woland: Gdybym miał własnego golema, z chęcią bym kupił tyle rzeczy na raz! Ale jestem tylko człowiekiem, dlatego mogę kupić najwyżej 100 przedmiotów naraz.
19:58 Shadowsil: tak
19:58 Woland: Nie wiem o czym mowisz...

Altrel 14-07-15 20:10

Jeżeli przedmiotów jest więcej jak 100 to trzeba sprzedawać po 100. Wszystkie weźmie jeżeli jest ich mniej niż 100, więcej nie uniesie naraz jak sam stwierdził.

Altrel 14-07-15 21:20

Nie da się u NPC Woland ani kupować, ani sprzedawać więcej niż 100 przedmiotów.

maciek99908 14-07-15 22:02

Witam,
Dzięki aktualizacji rycerz 1h bije o 1/3 a nawet wiecej obrazen mniej. Jeżeli chceliście zrobic aby rycerz 1h używany był do gry zespołowej to w tym momencie powinniscie wszystkim gracza obnizyć skill 1h np do 100 i dac im wyjscie czy dadza pny w shield czy w cos innego jeżeli ma to być gra zespołowa. Wczesniej skill 1h warto było podnosić teraz niema to wiekszego sensu. W tym momencie czuję, że wbicie w postac która posiadam pnów w skill 1h było bez sensowne. Proszę o odniesienie sie do tego postu.

Altrel 14-07-15 22:26

Jak już wspomniałem wcześniejszy system rósł szybko do broni o ataku 50 i 150 poziomu umiejętności, potem praktycznie obrażenia nie rosły, aktualnie wzrost jest liniowy i na późniejszych poziomach umiejętności/większym ataku broni osiąga się lepsze rezultaty niż przed zmianą systemu.

maciek99908 14-07-15 22:37

mam bron z 45 ataku 150 skill 1h prawie 100 sily i bije z swietosci jako duchowny w nieumarle stwory po 100, 200 300 to zadko a przed tym bilem po 300 jak normalne hity więc nie wiem jak to dziala u was mam miec 200 skila czy jak? Dodam, że na lvlu 102 zebym bil po 100-200 w potwory to jest jakas kpina...

Altrel 14-07-15 22:50

Wcześniejszy system dodałby jeszcze Panu około 50 obrażeń do końca gry i zapewne osiągnąłby to Pan do 120 poziomu. Aktualny system przewiduje wzrost liniowy zarówno za sprawą ataku broni jak i umiejętności. Sama wymiana broni na halnego na 130 poziomie spowoduje wzrost obrażeń maksymalnych o 40 i zyska Pan tym samym takie obrażenia jak przed zmianą systemu. Chcieliśmy, by obrażenia rosły od początku do końca, zarówno gdy zmieniamy broń jak i gdy awansujemy na kolejny poziom umiejętności, a nie jak to było dotychczas - szybko osiągało się maksimum.

ezzak 15-07-15 03:14

Szkoda że tak późno, po restarcie, ale bardzo dobra zmiana, szkoda, że kiedy ja o tym pisałem, było zmieszane z błotem.

Altrel 15-07-15 03:34

Cytat:

Napisał ezzak (Post 133106)
Szkoda że tak późno, po restarcie, ale bardzo dobra zmiana, szkoda, że kiedy ja o tym pisałem, było zmieszane z błotem.

Odpisywałem Panu wtedy, że nie mieliśmy możliwości wprowadzenia takich zmian z powodu braku odpowiednich mechanizmów. Większość wykonywanych prac technicznych nie jest dostrzegalna gołym okiem, a niestety zajmowały one 90% czasu.

ezzak 15-07-15 14:34

Wszystko w porządku, lepiej późno niż wcale, teraz zapraszam do dalszej dyskusji w moim zgłoszeniu :)

Rayo 15-07-15 15:15

Błąd z eskortą:
15:02 Eugieniusz: W dniu dzisiejszym do wyboru masz eksortowanie karawan do następujących lokacji: Bekalelu, Obóz Drwali, Kamieniołom Minotaurów oraz Raindar, którą wybierasz?
15:02 Kropelka: Raindar
15:02 Eugieniusz: To zadanie dla armii. Nie lubię ich, bo nie mam z tego zysku, ale niestety to nie twoje zmartwienie, gdyż ty dostaniesz zapłatę. O 10, 13, 16 i 19 spod Bramy Żelaznej odjeżdża karawana dla garnizonu stacjonującego przy tym, co kiedyś było miastem Raindarem. Na pewno to właśnie tę karawanę chcesz transportować?
15:02 Kropelka: tak
15:02 Eugieniusz: Dobrze. Ruszaj na północ do mojego człowieka Leopolda. Jeśli jeszcze nie uciekł, za co bym go dopadł i zwolnił od razu, to przydzieli ci karawanę do eskorty. Pamiętaj - godzina 3, 6, 9, 12, 15, 18 lub 21!

W dzienniku mam eskortę do Bekalelu.

Altrel 15-07-15 15:38

Poprawione, wkrótce zostanie wgrane.

Kr92 16-07-15 11:24

Jak po zmianach wygląda sytuacja duala, zasada dotycząca przeliczania kar dla broni <20atk i >20atk jest taka sama?

Altrel 16-07-15 14:10

Jest taka sama.

pawello13 17-07-15 21:33

Takie zmiany wprowadziliście że ludzie przestali grać :]

Altrel 17-07-15 21:44

Cytat:

Napisał pawello13 (Post 133364)
Takie zmiany wprowadziliście że ludzie przestali grać :]

Gra tyle osób ile grało.

pawello13 17-07-15 21:50

Czyli prawie nikt :/ i to w piątek..

aleksy5885 17-07-15 22:15

Ypkis co ty w ogole się dziwisz, że tak mało osób gra, zawsze tak było jak jedna ze stron przegrała/przestała grać .

ezzak 18-07-15 02:59

nic nie poradzicie że większość graczy Tibii, nie wyobraża sobie gry bez bota :/ (moze i lepiej)

pawello13 18-07-15 07:25

lepiej bez bota bo trudniej. ale moim zdaniem za bardzo utrudniaja..kosciane bija mocno w cholere, widm za malo , wolalbym expic szybko a jak padne tracic moze wiecej, bo wiesz pracuje, wroce to bym wbił coś w 2h jak moge pograc, a tak .. leci powoli ten lvl .. a jak zgine to potrafie stracic godzine gry, pozniej znow, i w sumie na - człowiek, choć z bonusami jest miazga. tylko ze jak sie skoncza, to trzeba isc z kims na hydry czy trolle, ale nie ma ludzi.. bo w sumie teraz w trakcie wychodzi ze z kims mozna ładnie expic, ale wlasnie z kims, wczoraj gralem nikogo nie bylo dzis nie ma nikogo. ;/ do tego te moje obrazenia na 80 lvl skill 130 prawie i 50 atak broni prawie max 300 ? albo 3 duchy z czego 1 na hit ? bo tak bywa.. troszke zraża to . w dodatku obrazenia od broni i swietosci i na hita ducha nie sciagac? rozumiem 1 na 20 ale w 10 jakis zawsze nie zleci. może to tylko moje tam wizje jakieś a reszta świata ma inne ale skoro to publiczne to wyrażam swoje zdanie

maciek99908 18-07-15 17:08

Obrażenia rycerza są tragiczne po zmianie . Wasze rozumowanie jest bez sensu jak moze gracz z poziomem 100 nie zabic ducha na hita np..?? a juz nie mowie o tym ze jak sie jest duchownym to bic cos innego oprócz nieumarlych mija sie z celem. Ja nie widze waszego myślenia, zależy wam na wysoko lvlowych gracza . Nie zabardzo potraficie zmienic cos nie osłabiajac innych.... Wniosek z waszej latki taki. Wysoko lvlowe postacie maja wiekszy dmg a osoby okolo 100 lvl mniejszy brawo.... Jak można bic na 100 lvl przy 150 skill i bron 44 atk po 60 -100-200 -300 max przy czym to 300 to raz na 100 hitow.....

pawello13 18-07-15 17:55

Tym bardziej że duch mogłby sobie na kościanych expić chociaż czasami bo i tak jeden resp także jedna góra dwie osoby na raz mogą expić to jeszcze mocne je robią.. zastanawiam się kiedy pojdziemy na tych bosow co mozna zobaczyc w wiki altaron ?;/ Niedość że nie masz PVP to PVM też słabe. Szkoda.

Altrel 18-07-15 18:09

Cytat:

Napisał maciek99908 (Post 133421)
Obrażenia rycerza są tragiczne po zmianie . Wasze rozumowanie jest bez sensu jak moze gracz z poziomem 100 nie zabic ducha na hita np..?? a juz nie mowie o tym ze jak sie jest duchownym to bic cos innego oprócz nieumarlych mija sie z celem. Ja nie widze waszego myślenia, zależy wam na wysoko lvlowych gracza . Nie zabardzo potraficie zmienic cos nie osłabiajac innych.... Wniosek z waszej latki taki. Wysoko lvlowe postacie maja wiekszy dmg a osoby okolo 100 lvl mniejszy brawo.... Jak można bic na 100 lvl przy 150 skill i bron 44 atk po 60 -100-200 -300 max przy czym to 300 to raz na 100 hitow.....

Jeżeli zwróci Pan uwagę na wzory to na niskich poziomach umiejętności przyrosty są większe niż na wysokich właśnie po to, by niskopoziomowi Gracze nie odczuli aż tak bardzo zmian. Rozrzut obrażeń jest taki sam jak wcześniej. Na poprzednim systemie zadawał Pan wyższe obrażenia, ale zadawałby je Pan do końca gry, nie wzrosłyby za sprawą wymiany broni ani też wbicia umiejętności, aktualnie obrażenia rosną przez całą grę, wcześniej rosły do 100-120 poziomu. Gdyby wzór zapewnił Panu obrażenia takie jak przed zmianami to na 50 ataku broni i 180 poziomie umiejętności biłby Pan po 1000 co byłoby nielogiczne.

Marancza 18-07-15 18:20

Ja wojem 111 lvl 150 skill 1h, 116 sily smoczy tasak +2 zabijam krasnale na... 1-2 hity, a mój łucznik 47 lvl ubija oficery na hita co jest nielogiczne

Altrel 18-07-15 18:26

Cytat:

Napisał Marancza (Post 133433)
Ja wojem 111 lvl 150 skill 1h, 116 sily smoczy tasak +2 zabijam krasnale na... 1-2 hity, a mój łucznik 47 lvl ubija oficery na hita co jest nielogiczne

Proszę porównać parametry ataku broni, omijanie tarczy przeciwnika u zwiadowców, pod-profesje obu postaci. Wojownik 1-ręczny duchowny jest typowym blokerem, zwiadowca typowym dps w 1 cel. Każda kombinacja profesji/pod-profesji ma swoje przeznaczenie.

Aktualnie jako wojownik 1-ręczny alchemik nie ma Pan bonusów do ataku, a jedynie kary jeżeli bije żywiołami.

Altrel 18-07-15 18:34

Cytat:

Napisał pawello13 (Post 133424)
Tym bardziej że duch mogłby sobie na kościanych expić chociaż czasami bo i tak jeden resp także jedna góra dwie osoby na raz mogą expić to jeszcze mocne je robią.. zastanawiam się kiedy pojdziemy na tych bosow co mozna zobaczyc w wiki altaron ?;/ Niedość że nie masz PVP to PVM też słabe. Szkoda.

W pvp jako duchowny alchemik Pańska rola sprowadza się do bycia tankiem oraz zadawania obrażeń z bomb, które biją bardzo mocno. Może Pan również bardzo dobrze leczyć zarówno siebie jak i członków drużyny. Ze względu na bardzo dużą przeżywalność odcinać przeciwników ścianami mocy bez obawy o łatwe omdlenie.

Jedyna zmiana w kościanych smokach to zmiana obszarowego czaru z fizycznego na od śmierci, tak więc osoba z plecakiem mroku, tudzież używająca 'kostelnaar' otrzymuje mniejsze obrażenia niż przed zmianami. Smoki same w sobie nie były w ogóle wzmacniane.

Noratl 18-07-15 18:40

tak tylko jeszcze nie dawno wojownik 1h nie był stricte blokerem, ja zamiast rozdać pny w tarcze, rozdałem w 1h i po ostatnich zmianach, ani nie uderzę, ani nie pobloczę, od jakoś 90 poziomu jak się to wszystko zaczęło w solo grze wyciągam coraz mniej expa (minimalnie bo minimalnie ale ta wartość powinna rosnąć), mimo 140 poziomu...

po za tym na wyższych lvlach wojownik 1h nie będzie już tak potrzebny, pozostałe profesje bez blokera będą osiągać większe ilości expa, ba już osiągają.

a ja jestem do końca życia zmuszony expić na kościanych lub upiorach i to tylko podczas bonusu nocnego.

Altrel 18-07-15 18:49

Obrażenia cały czas rosną, więc zwiększa się doświadczenie/godzinę. Za sprawą zmian po prostu odbywa się to później niż przed zmianami. Wojownik 1-ręczny zawsze będzie potrzebny w legowiskach typu Bagienne Hydry, Gargantuany, oraz w walkach z bossami. Jeżeli jakieś legowisko drużynowe wymagające obecności wojownika nie zda egzaminu to potwory na nim zostaną przyspieszone, by wojownik był konieczny.

Noratl 18-07-15 20:10

Cytat:

Napisał Altrel (Post 133437)
Obrażenia cały czas rosną, więc zwiększa się doświadczenie/godzinę. Za sprawą zmian po prostu odbywa się to później niż przed zmianami. Wojownik 1-ręczny zawsze będzie potrzebny w legowiskach typu Bagienne Hydry, Gargantuany, oraz w walkach z bossami. Jeżeli jakieś legowisko drużynowe wymagające obecności wojownika nie zda egzaminu to potwory na nim zostaną przyspieszone, by wojownik był konieczny.

osłabienie o 10% odes rago dla wojownika 1h i teraz po ostatniej aktualizacji widzę że bije jeszcze mniej, to jest wzrost obrażeń? rozdam pny, a z miesiąc się dowiem że wojownik dostanie znowu nerfa na dmg. Coś strasznego.

Dalej robicie grę w ten sposób, że co update najlepiej zrobić nową postać.
W dodatku kilka nieogarniętych osób popłakało o zwiadowcy i dostał takim kozakiem ze jezus maria, przed resetem grałem zwiadowcą i największym jego mankamentem było to że magowie biją po 2k+ z sd i za ciężka amunicja, teraz non stop ktoś płacze i non stop coś otrzymuje, to zrobiło się wręcz zabawne.

neilran 18-07-15 20:17

Nie będę sie denerwował już, niech to co zrobiłem wczoraj będzie wystarczającym komentarzem Mistrzu Gry. Altaron taki niezbalansowany.

Altrel 18-07-15 20:18

Cytat:

Napisał Noratl (Post 133447)
osłabienie o 10% odes rago dla wojownika 1h i teraz po ostatniej aktualizacji widzę że bije jeszcze mniej, to jest wzrost obrażeń? rozdam pny, a z miesiąc się dowiem że wojownik dostanie znowu nerfa na dmg. Coś strasznego.

Dalej robicie grę w ten sposób, że co update najlepiej zrobić nową postać.
W dodatku kilka nieogarniętych osób popłakało o zwiadowcy i dostał takim kozakiem ze jezus maria, przed resetem grałem zwiadowcą i największym jego mankamentem było to że magowie biją po 2k+ z sd i za ciężka amunicja, teraz non stop ktoś płacze i non stop coś otrzymuje, to zrobiło się wręcz zabawne.

Już wyjaśniałem czemu wojownik 1-ręczny ma 10% słabsze 'odes rago', a 2-ręczny 'rago tote'. W ostatniej łatce zmianie uległo tempo przyrostu zadawanych obrażeń, nie zostały one jakkolwiek zmniejszone, może Pan bić więcej niż przed zmianami jeżeli osiągnie odpowiednie wartości ataku. Został wprowadzony system jaki chcieli Gracze - prosty system liniowy, gdzie nie ma blokowania się obrażeń za sprawą umiejętności i gdzie obrażenia rosną całą grę.

Zwiadowcy nie zostali wzmocnieni, ich amunicja została dostosowana do broni 2-ręcznych, gdyż takie jest założenie tej postaci, nadal wojownik 2-ręczny ma mocniejsze bronie niż zwiadowca. Dodatkowo jeżeli spojrzy Pan na listę zmian to puginały zostały osłabione. Wcześniej zwiadowca zyskał 1 kratkę kosztem celności, itp.

Altrel 18-07-15 20:22

Cytat:

Napisał neilran (Post 133449)
Nie będę sie denerwował już, niech to co zrobiłem wczoraj będzie wystarczającym komentarzem Mistrzu Gry. Altaron taki niezbalansowany.

Trudno bić bardzo dużo będąc typowym supportem/tankiem 1-ręcznym duchownym-alchemikiem, każda postać ma swoje przeznaczenie.

inbass 18-07-15 20:32

Dzięki dostosowaniu amunicji do broni 2h zwiadowca dostał lekkiego buffa (myślę, że należało to się tej klasie). Czekam aż inni wojownicy sprawdzą i opiszą tego woja po zmianach bo póki co to widzę tylko płacz i źdźbła konkretów wymieszane z żalem.

Ukryty tekst:
Z relacji kolegi wynika, że mając jedna z najlepszych broni i dość dużego skilla 1h;rozdanych pn w tarcze/broń/siłę bije on mniej/podobnie.


Co do maga to czekam na jakieś udogodnienia pve bo wszystko póki co kręci się w okół pvp/zwiada/woja.

Noratl 18-07-15 20:36

Cytat:

Napisał Altrel (Post 133451)
Trudno bić bardzo dużo będąc typowym supportem/tankiem 1-ręcznym duchownym-alchemikiem, każda postać ma swoje przeznaczenie.

ale to jest altaron... prosta zasada, jeżeli coś bije więcej niż ja się leczę i potrzebuje maga duchownego, to wtedy może mnie zamienić wojownik nekro 2h, bo może to będzie droższe rozwiązanie, ale będzie zadawał dodatkowy dmg i to pokaźny dmg, więc można skreślić jednego shootera, w ten sposób suma sumarum = większy dmg; większy exp; większy profit.

dziękuje, znajdźcie sobie testerów którzy to ogarną, zobaczycie jakim piątym kołem u wozu staje się w przyszłości wojownik 1h.
z jednym shooterem wojownik też nigdzie nie pójdzie bo jak ma stać jak klocek to lepiej żeby go nie było...

neilran 18-07-15 21:03

Cytat:

Napisał Altrel (Post 133451)
Trudno bić bardzo dużo będąc typowym supportem/tankiem 1-ręcznym duchownym-alchemikiem, każda postać ma swoje przeznaczenie.

Więc dlaczego żeby grać rycerzem trzeba przeczytać pół forum?
Zwiad i mag, niezależnie jakie subprofesje wybiorą rozwijają te same skille.

W przypadku rycerza sprawa nie wygląda tak łatwo, dylemat za dylematem i masa sprzeczności na forum, oraz u 'doświadczonych' graczy którzy nie zawsze wiedzą co mówią.

pawello13 18-07-15 21:16

Ale skoro mam być tankiem to dla kogo jak mało kto gra?

A może by tak zrobić jakąś też najniższą granicę hita? Nawiązując do tych duchów i krasnali, których nie zabijamy na strzała. Coś w stylu że na danym poziomie tego i tego bije tyle i tyle, ale żeby to było np od 140-300 zawsze i jak wzrośnie skill to 144-304 i tak dalej. Chętnie bym poszedł blokować.. ale nie mam z kim za bardzo. Wykluczyć te hity po 50, przecież jak trafie to mam takie skille poiziom itd ze musi być pierd**nięcie przecież.. A nie że jakby mi się miecz wymykał albo bym nim rzucał w potworka.

Nie tylko ja narzekam. Jak widać. Teraz nie mam bonusu i jak nie ma nocy to mi sie nawet na exp ruszyć dupy nie chce.

neilran 18-07-15 21:23

Cytat:

Napisał pawello13 (Post 133457)
Nie tylko ja narzekam. Jak widać. Teraz nie mam bonusu i jak nie ma nocy to mi sie nawet na exp ruszyć dupy nie chce.

Dlatego duchem ele wolałem górskie, przyjemniejsza gra tam jest.

pawello13 18-07-15 21:42

No ja błąd zrobiłem że alchemika zrobiłęm, bardzo żałuję. Ale nie ma odwrotu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin