Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Cofnięcie skillów. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20007)

wojtek12345 08-03-17 00:29

Cytat:

Napisał Orochimaru (Post 155965)
Witam.
Uważam iż powinien wrócić NPC od cofania umiejętności, kiedyś taki był na tydzień.
Dużo osób w tej edycji źle wbiło pny, bo sądziły że spokojnie im starczy skoro mają zablokowany mlvl itp.
Głosujcie w ankiecie !

Wcale nie mówisz o sobie

Lajked 08-03-17 01:16

Słyszałem że jest możliwość cofniecia pnów, kosztem braków ich z questów oraz daily. No ale zawsze dostaniesz pn za poziom ;) fiu fiu

Orochimaru 08-03-17 01:41

Cytat:

Napisał wojtek12345 (Post 155993)
Wcale nie mówisz o sobie

No nie piszę typie. Napisałem "wiele osób".
Mi osobiście pny starczają :)

Catthon 08-03-17 08:19

Cytat:

Napisał Orochimaru (Post 155995)
No nie piszę typie. Napisałem "wiele osób".
Mi osobiście pny starczają :)

Jesteś alchemikiem i magiem na poziomie, na którym w mlvl uwalnia się na tyle, by zaczynało tych pnów brakować (wg moich szacunków) :oczko:
Podejrzenia cokolwiek uzasadnione, zwłaszcza, że chyba tylko magom może zależeć na tej zmianie (wydaje mi się, że inne profesje mogą na pnach pooszczędzać). :oczko:

Ememems 08-03-17 08:39

Jeśli koło połowy osób jest na tak, to zastanawiam się tylko co by przeszkadzało pozostałym gdyby faktycznie dodali tego npc. I nie mówię tu, że tylko na tydzień. Myślę, że w każdej, porządnej grze powinna być możliwość cofania umiejętności. Dla kogoś kto źle rozdał, dla kogoś kto by chciał spróbować np. nie 1h a 2h, itp. itd. Z tego co mi się wydaje polegało to na wyzerowaniu skilli i przywróceniu pn, nie mylę się? Czyli jeśli ktoś nabił ręcznie 100 siły, to po odzyskaniu pn będzie miał 1 siły, mam rację? Nie rozumiem co mają przeciwko te osoby, które są na nie. Przecież wam się to może nie przyda, ale są gracze, którym to się przyda i jest to aż 13 osób. Ja sama jeszcze nie rozdawałam pnów, nie mam takiego problemu jak twórca wątku, a jestem na tak (nie oddałam jeszcze głosu).

Catthon czemu tak przydatna funkcja miałaby działać na szkodę serwera? Czy lepiej jest założyć nową postać, bo na starej coś źle się rozdało lub chciałoby się spróbować czegoś innego? Nawet w Wiedźminie 3 można zresetować umiejętności..

Walles 08-03-17 09:11

Jestem na tak ale każdy reset skili to koszt 500 talarów.

Catthon 08-03-17 09:20

Cytat:

Napisał Ememems (Post 156002)
Jeśli koło połowy osób jest na tak, to zastanawiam się tylko co by przeszkadzało pozostałym gdyby faktycznie dodali tego npc. I nie mówię tu, że tylko na tydzień. Myślę, że w każdej, porządnej grze powinna być możliwość cofania umiejętności. Dla kogoś kto źle rozdał, dla kogoś kto by chciał spróbować np. nie 1h a 2h, itp. itd. Z tego co mi się wydaje polegało to na wyzerowaniu skilli i przywróceniu pn, nie mylę się? Czyli jeśli ktoś nabił ręcznie 100 siły, to po odzyskaniu pn będzie miał 1 siły, mam rację? Nie rozumiem co mają przeciwko te osoby, które są na nie. Przecież wam się to może nie przyda, ale są gracze, którym to się przyda i jest to aż 13 osób. Ja sama jeszcze nie rozdawałam pnów, nie mam takiego problemu jak twórca wątku, a jestem na tak (nie oddałam jeszcze głosu).

Catthon czemu tak przydatna funkcja miałaby działać na szkodę serwera? Czy lepiej jest założyć nową postać, bo na starej coś źle się rozdało lub chciałoby się spróbować czegoś innego? Nawet w Wiedźminie 3 można zresetować umiejętności..

Ponieważ to gra RPG i wybory są w niej bardzo ważne. Przemyślany rozwój swojej postaci to przewaga, która podkreśla umiejętności gracza. Z drugiej strony trzeba się liczyć z konsekwencjami wyborów ryzykownych. Ja na przykład zaryzykowałem tworząc maga, nie jestem z tego wyboru szczególnie zadowolony (na jakość tej profesji wskazuje liczba magów w top 30), ale nie proponuję wstawienia NPC od resetu profesji i subprofesji.

Nie zdarzyło się nic na tyle poważnego, by znacząco wpłynęło na sensowność decyzji podjętych w tym zakresie przy starcie serwera Community PVP. Nie widzę więc powodu, by to zmieniać.

Na szczęście w tym zakresie mam dokładnie taki sam głos jak wszyscy inni.

PS: Co do resetu w innych grach. Wiedźmin 3 to zdaje się singleplayer. Wskaż mi grę MMO RPG opartą na konkurencji między graczami, w której bez płacenia realnej kasy można było zresetować umiejętności.

paaaprikos96 08-03-17 09:31

Cytat:

Napisał Catthon (Post 156004)
Wskaż mi grę MMO RPG opartą na konkurencji między graczami, w której bez płacenia realnej kasy można było zresetować umiejętności.

Altaron xD

Ememems 08-03-17 09:40

Catthon, to na pewno nie powinno być za darmo. Szukając w googlach trafiłam na kilka gier w tym Margonem, Metin2, gdzie podobno można i owszem resetować skille, ale nie za darmo.

Catthon 08-03-17 09:44

@Karnemelk
Przez chwilę, z bardzo ważnych przesłanek.

Cytat:

Napisał Ememems (Post 156006)
Catthon, to na pewno nie powinno być za darmo. Szukając w googlach trafiłam na kilka gier w tym Margonem, Metin2, gdzie podobno można i owszem resetować skille, ale nie za darmo.

Altaron nie przewiduje "sklepu", w którym można kupić podwójne expy, blessy, resety skilli i tak dalej za realne pieniądze. Wielokrotnie były takie propozycje, za każdym razem odrzucane.

Wydaje mi się, że jest to też przewagą Altaronu nad niektórymi MMO RPG.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin