Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=41)
-   -   [odrzucone] O czytaniu, toplistach słów kilka, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=580)

saitaver 29-04-11 22:31

O czytaniu, toplistach słów kilka, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym
 
Każdy wie jak to jest. Chcą wiki, list przedmiotów, map do expowisk. Chcą także toplist. Ale gdzie tu książki pewnie zapytujecię się. Ano każdy wie jaki Polak jest. Dużo mieć przy małej robocie. A Altaron to gra mająca mieć klimat RPG. Ludzie się natrudzili tworząc questy, rozmowy z NPC, PISZĄC wiele KSIĄŻEK, a one stoją nie używane i kurzą się. Tak więc apeluję o stworzenie toplisty. Tak, dobrze widzicie toplisty, rankingu czy jak to sobie nazwiecie dla tych co przeczytało najwięcej książek.
Aby nie było oszustw z przeglądaniem na szybko ksiąg, bibliotekarz zaliczałby nam po mini tescie, losowe pytania na temat treści.
Wraz z dodawaniem nowych książek (temat literatura, który bardzo polecam) dochodziły by nowe pytania. Ludzie zaczeliby chodzić do bibliotek, nie wszystkie książki byłyby łatwe do zdobycia np: quest na dostęp do tajnych bibliotek... Wreszcie poznaliby to wszystko co nam twórcy przygotowali.

NerVvuS 29-04-11 22:35

Jestem ZA i pomysł mi się bardzo podoba. Będzie ciekawiej i może pierwszy raz w życiu zobaczę pełną czytających ludzi bibliotekę. 8):p

pepeszka 30-04-11 03:02

Mi się też pomysł bardzo podoba. Jestem za!

blanko2222 30-04-11 03:10

Imo na ten przykład ,ktoś oczytany z wyobraźnią nie mającą granic mógłby napisać książkę z pierwszego polowania na Demona(o ile jest) ubraną w archaizmy i piękne słowa. Ja taką książkę nawet bym kupił ;)

pogromek 30-04-11 03:49

Ciekawe będzie to jak ludzie będą się zabijać bo ktoś posiada taką, a nie inną księgę ; D

swiruch 30-04-11 05:51

Przecież nie latał byś z księgą na exp-.- Pomyśl zanim coś napiszesz :))

pogromek 30-04-11 05:53

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że gdy ktoś chciałby być wyżej w rankingu bibliofilów musiałby zdobyć daną księgę, która może być znaleziona jeden, jedyny raz, a posiadałby już ją jakiś z graczy =D

saitaver 30-04-11 06:05

Ale dlaczego książki można zdobyć z tylko jeden raz, Ranking obejmowałby np. wyłącznie książki z bibliotek. Polecam przeczytanie tematu Literatura opisane tam są różne możliwości sprzedarzy ksiąg, aby było ich więcej

pogromek 30-04-11 06:09

Dlaczego tylko jeden raz ? Dawałoby to szczęśliwemu posiadaczowi tej księgi satysfakcję, że potrafił się czymś wykazać i zdobył ją jako pierwszy i ostatni za razem. Taka rywalizacja byłby ciekawa, bo wniosłaby do gry coś nowego, nigdy wcześniej niespotykanego. Samo bicie poziomu lub bicie się nie jest już takie emocjonujące, jak było kiedyś =D

saitaver 30-04-11 06:16

Co nie zmienia faktu, że taką książkę możnaby umieśćić poza rywalizacją, chyba że możliwość zdobycia jej była trudna nie w samym powodzie siły potworów pilnujących ją, a zawiłością drogi i rozmów które należałoby wykonać z NPC. Taka księga mogłaby mieć jakąś inną fajną okładkę, aby była rozpoznawalna np. w domku.

@Edit
Do pana powyżej i poniżej.
Zgadzam się z Tobą we wszystkim, doszedłem,jednak do wniosku po przemyśleniu, iż jedna księga, z brakiem możliwości jej zdobycia (co chyba jest nawet nie możliwe jeżeli utrzymałby się styl RPG) miała zaliczać się do rankingu. Dawało by to nie równe szanse, a nuż znalazłby ją ktoś przez przypadek mimo, iż nie czuje klimatu i tylko expi. Księga została by utracona na zawsze. Możliwe, że źle zrozumiałem pana i w takim wypadku za nieporozumienie przepraszam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin