Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Pytania i Odpowiedzi (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [pvp i non-pvp] Od nowa na cpvp (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=21743)

Drain 06-02-18 17:54

Od nowa na cpvp
 
Witam mam kilka pytań odnośnie przeniesienia postaci z npvp na cpvp.
1.Co się dzieje z questami?

2.Czy postać będzie miała 3 free blessy?

3.Czy postać będzie miała wybrane juz subprofesje czy mozna wybrać od nowa?

4.Czy będzie jakiś skill boost dla postaci przeniesionych zeby szybciej mogły się wyskilować i zacząć rozgrywkę ?

5.Co z ekwipunkiem? Nie mozna by dodac jakiegoś podstawowego eq dla przeniesionych postaci? Np od 25 lvla płytowy set,od 50 stalowy,od 70 mosięzny itp ? Sa to tylko propozycje! Mozna zmieniac ale nie widzi mi się latac z luskowym setem przez kilka lvli zanim zdobede plytowy a boję się ze ludzie z pvp nię bedą mieli az tyle na sprzedaz albo bedą podawać niebotyczne ceny..

6.Co z random pk ? I tymi buszujacymi RS'ami?:D

Obles 06-02-18 18:17

Ad. 1.
Stan wykonanych zadań zostanie przeniesiony. Patrz punkt 3.

Ad. 2.
Nie.

Ad. 3.
Postać zostanie z obecnie posiadanymi sub-profesjami. Gdybyśmy chcieli, by można było je wybierać od nowa, musielibyśmy zresetować również wszystkie inne misje, to z kolei prowadzi do komplikacji w ponownym naliczaniu PN, exp, pieniędzy... lub zabijania na 200 poziomie krasnoludów i czerwi :).

Ad. 4.
Nie.

Ad. 5.
Stąd też postacie otrzymają talary w ilości połowy nowego poziomu - pozwoli to na "wyprawkę".

Ad. 6.
Wprowadzimy obszerne strefy n-pvp. Dodatkowo pracujemy nad innymi rozwiązaniami, które zapewnią spokojną grę dla osób nie lubiących walk. Zmieni się również sam system pvp.

neilran 06-02-18 18:44

Cytat:

Napisał Obles (Post 163876)
Dodatkowo pracujemy nad innymi rozwiązaniami, które zapewnią spokojną grę dla osób nie lubiących walk. Zmieni się również sam system pvp.

Dobrze to wiedzieć, ciesze sie.

Drain 06-02-18 19:36

A co się stanie z itemami które mam na npvp a będą potrzebne do ukończenia misji po przeniesieniu postaci ? Item stracę i nie będę mógł wykonać misji?

Kajtek 06-02-18 19:38

Cytat:

Napisał Obles (Post 163876)
Ad. 1.
Ad. 6.
Wprowadzimy obszerne strefy n-pvp. Dodatkowo pracujemy nad innymi rozwiązaniami, które zapewnią spokojną grę dla osób nie lubiących walk. Zmieni się również sam system pvp.

PK'rzy jesteście zadowoleni? Rozumiecie kto zrobi z serwera pvp - npvp?

Obles 06-02-18 19:42

Cytat:

Napisał Drain (Post 163881)
A co się stanie z itemami które mam na npvp a będą potrzebne do ukończenia misji po przeniesieniu postaci ? Item stracę i nie będę mógł wykonać misji?

Cóż... w takich przypadkach piszcie zgłoszenia lub łapcie mnie gdzieś - będę dawał co potrzeba.

Swatek22 06-02-18 20:00

To ja poproszę o 200t na trening alchemii i zwrot 14 dni statusu który niedawno kupiłem na serwer non pvp

bart303 06-02-18 20:24

Cytat:

Napisał Swatek22 (Post 163884)
To ja poproszę o 200t na trening alchemii i zwrot 14 dni statusu który niedawno kupiłem na serwer non pvp

Takiemu zapaleńcowi to bym oddał i 1000 talarków, tylko oczywiście na n pvp w końcu takie talary palił :D. A co do SS to kto Cię zmusił do kupna?

neilran 06-02-18 20:46

@up daj mi 1k talarów, a zobaczysz do czego jestem zdolny xD
160 alch ręcznie xD

Bass1 07-02-18 00:56

Selbo czyli z non pvp- na pvp będa konta przenoszone tak? System pvp będzie zmieniony wraz innymi dodatkami tak?

Makon 07-02-18 01:07

To ja poproszę Raskolnika +50, kilo talarów oraz set z Dextera.


Jeżeli to koncert życzeń to tez popłynę z życzeniem.

kantex 07-02-18 01:21

Co do itemów aby było sprawiedliwie i fer to powinno być sprawdzone zanim ktoś nie oczaruje selba że miał rary a ich nie miał ;p każdy będzie teraz cyganić aby jak najwięcej mieć.

Makon 07-02-18 01:28

chodzi o itemy questowe, nie o eq itp itd.

kantex 07-02-18 02:26

tomusex z tego co mi wiadomo pny zostana i nie bedzie resetowanie skilli. Mechanika zostanie pvp zmieniona bo łatwiej będzie to zrobić gdyż większości graczy była by w plecy przy resecie pnów za robienie misji. Chwilowo trzeba poczekać jak to się rozwinie dalej.

Windykator 07-02-18 06:35

Przeciez selbo napisal, ze reset skilli i figa z makiem za wykonane queaty. Wszyscy lvl*10 i wyzerowanie skilli.

ciaparek 07-02-18 06:54

Jeśli masz wykonanych sporo misji to te pny questowe przepadną w nicość, tak że w moim przypadku i większości wysokich lvli z non pvp te postacie nadają się tylko na delete :)
Chłopaki nie ma co się mazać to tylko gra ja też sporo straciłem a 4dni przed wiadomością Selba odpaliłem ss na 90 dni i nie płaczę z tego z powodu a alchemie naturkensem miałem największą na serwie, więc wbijasz bolca w to wszystko a życie toczy się dalej jak śpiewał Rysiu Riedel :)

Windykator 07-02-18 07:18

Po czesci Was rozumiem. Tez od zawsze mielismy sytuacje w ktorych przez jakas zmiane Nasze postacie nadawaly sie do kosza. My po prostu juz przywyklismy do tego, wiec nie robi to na Nas szegolnego wrazenia i zakladajac niezliczone iloaci postaci co update - mielismy swoisty reset. Oto dlaczego nie boimy sie restartow servera i widzimy w nim wylacznie pozytywy.

Arcisz 07-02-18 08:52

Eh, i zrobi Selbo z pvp server non... nie po to się rejestrowałem na pvp żebym nie mógł się bić...

Kajtek 07-02-18 08:59

Cytat:

Napisał Arcisz (Post 163899)
Eh, i zrobi Selbo z pvp server non... nie po to się rejestrowałem na pvp żebym nie mógł się bić...

Mam tak samo, ale chłopaki rozkręcili się z pk'owanie, a znalazło się paru płaczków na forum (zwłaszcza taki jeden co twierdzi, że reprezentuje npvp) którym się to nie spodobało i Sebastian uległ naciskom niestety :/

neilran 07-02-18 09:15

No siemka Kajtek.
Większość newbie ma taką mentalność jak ja, a do tego łatwiej sie zraża, bo nawet nie zdążą poznać smaku altaronu.

Druga sprawa jest taka, że ostatnie edycje to był nieformalny war ots i tak już niektórym zostało, rpg gdzieś się w tym wszystkim dawno zgubiło niestety, a szkoda bo to uniwersum jest niepowtarzalne.

Kajtek 07-02-18 10:07

Cytat:

Napisał neilran (Post 163901)
No siemka Kajtek.
Większość newbie ma taką mentalność jak ja, a do tego łatwiej sie zraża, bo nawet nie zdążą poznać smaku altaronu.

Druga sprawa jest taka, że ostatnie edycje to był nieformalny war ots i tak już niektórym zostało, rpg gdzieś się w tym wszystkim dawno zgubiło niestety, a szkoda bo to uniwersum jest niepowtarzalne.

Siemka,
Nie obraź się (lubię Cię mimo wszystko :), ale siejesz ferment.
Cały czas piszesz posty typu "reprezentuje npvp" "większość newbie", ale jakoś nie widzę postów popierających Twoje zdanie.
Ja i tak raczej zrezygnuję z gry. Chłopaki mi już nie odpuszczą (a szkoda, po pewnie w przyszłości organizowałbym ruch oporu przeciwko nim i mielibyśmy wspólnie trochę zabawy :), a nowej postaci na npvp mi się nie chce robić.

P.S Tylko mnie nie poprawiaj, że to nie będzie npvp, bo strefa ochronna w mieście to koszmar - w miastach często wywiązują się najlepsze walki :)

Windykator 07-02-18 10:09

Spokojnie kupiec. Nawet na non ci powieksze odbytnice.
Btw, Selbo to Leszek a nie Seba.

neilran 07-02-18 10:15

Cytat:

Napisał Kajtek (Post 163903)
Nie obraź się (lubię Cię mimo wszystko :), ale siejesz ferment.
Cały czas piszesz posty typu "reprezentuje npvp" "większość newbie", ale jakoś nie widzę postów popierających Twoje zdanie.

No nie obraże sie, bo Cie rozumiem. Początkowo bylem jedynie za zaostrzenie systemu pvp.
Też mi szkoda, że większość osób nie pisze tutaj tego co myśli, ale może po prostu nie czują się na tyle pewni i nie mają wystarczająco szerokiej perspektywy.


Cytat:

Napisał Kajtek (Post 163903)
Ja i tak raczej zrezygnuję z gry. Chłopaki mi już nie odpuszczą (a szkoda, po pewnie w przyszłości organizowałbym ruch oporu przeciwko nim i mielibyśmy wspólnie trochę zabawy :)

Problem w tym, że to ludzie którzy znają te gre na 100%, mają wysokie zdolności manualne i potrafią jej poświęcać mnóstwo czasu, jak ja, tylko oni go lepiej wykorzystują.
Sam widzisz jak jest, mi nie zależało na takich strefach, przez 3 miesiące grało sie dobrze i nie było żadnego random pk, ale roszczeniowe bydło weszło i zrobiło chlew.
A najbardziej mnie odrażają wypowiedzi po zpkowaniu jakiegoś ziomka "jakie gówno".
Miałem i mam niezły ubaw z tego, że ich działanie ma całkowicie odwrotny skutek od zamierzonego xD
No po prostu nie można było inaczej, z terrorystami sie nie idzie na układy.
Może kiedyś te strefy non będą zniesione, ale na razie trzeba naprawić community w tej grze, pozwolić się oswoić nowym graczom.

dzigidzag 07-02-18 10:32

Cytat:

Napisał tomusex (Post 163907)
czli całe przenoszenie postaci itak jest bezsensu bo ludzie utracą pny za questy. lepiej juz od nowa zacząć grać pozdro.

No to właśnie ten zajebisty pomysł Selba

ciaparek 07-02-18 10:35

@up
Dokładnie postacie z non pvp do kosza, można o od nowa ale po co? :)

chinczykbeatdzg 07-02-18 10:50

Jak czytam te Wasze posty to zastanawiam sie ile macie lat, bo rozmowy dorosłych ludzi raczej tak nie wyglądają. Nonpvp(NIE MÓWIĘ, ŻE WSZYSCY) to jedne wielkie rakowisko...

dzigidzag 07-02-18 10:58

Cytat:

Napisał chinczykbeatdzg (Post 163910)
Jak czytam te Wasze posty to zastanawiam sie ile macie lat, bo rozmowy dorosłych ludzi raczej tak nie wyglądają. Nonpvp(NIE MÓWIĘ, ŻE WSZYSCY) to jedne wielkie rakowisko...

Rakowisko? Czyżbyś mówił jednym z bardziej żenujących slangów młodzieżowych, o wielki dorosły?

ciaparek 07-02-18 11:04

Chinol co jest dziecinnego w mojej wypowiedzi? że postacie z non pvp nie nadają się do dalszej gry na "nowym" serwerze? czy może mam być masochistą i trenować postać od 0 która i tak nie dorówna innym i mam się z tego cieszyć? XD
Ewentualnie stworzyć kolejną postać i expić na tych samych mobach tyle że trudniej? xD

Kajtek 07-02-18 11:04

Cytat:

Napisał dzigidzag (Post 163911)
Rakowisko? Czyżbyś mówił jednym z bardziej żenujących slangów młodzieżowych, o wielki dorosły?

Daj mu spokój, jest z Zgorzelca

chinczykbeatdzg 07-02-18 11:27

Używam zwrotów odpowiednich do Waszego poziomu, który reprezentujecie na tym forum.

Chcecie argumentów?

1. Wielki płacz o SS, który ponoć został zakupiony na nonpvp, a jak dobrze wiemy SS jest na całe konto - nie na jeden świat. (Poza tym nikt do zakupu Was nie namawiał)

2. Selbo przenosi Wam postacie(UWAGA! nie JEDNĄ, a DWIE), za które dostajecie talary. Bez problemu kupicie eq, bo u nas raczej tętni handel życiem.

3. Wiele miejsc zostanie objęte strefami chronionymi, to dla Was i tak za mało?!

4. Jak można płakać tak za pixelami?! Nie rozumiem

5. Swoim narzekaniem nic nie zrobicie, oprócz narażania się graczom pvp - im więcej narzekacie tym większy oni zrobią pogrom w piątek.

6. Ostatni punkt mojej wyliczanki kierowany do Kajtka :)
Co z tego, że jestem ze Zgorzelca? Argument na poziomie podstawówki :)



1,2,3.... Proszę bardzo wylewajcie swoje żale dalej i tak Wam już nie odpowiem.

Kajtek 07-02-18 11:31

Cytat:

Napisał chinczykbeatdzg (Post 163916)
Używam zwrotów odpowiednich do Waszego poziomu, który reprezentujecie na tym forum.

6. Ostatni punkt mojej wyliczanki kierowany do Kajtka :)
Co z tego, że jestem ze Zgorzelca? Argument na poziomie podstawówki :)



1,2,3.... Proszę bardzo wylewajcie swoje żale dalej i tak Wam już nie odpowiem.

Nie musisz, chciałem Cię sprowokować i mi się udało, bez zbędnego wysiłku. Wystarczyło tylko napisać skąd jesteś :)
Dałeś się jak młody pelikan

Arcisz 07-02-18 11:38

Strefy ochronne w mieście, dla postaci które są dużo bardziej wylevelowane niż na pvp. Meh. Zróbcie to chociaż na 2 tygodnie a później znieście, bo to jest tak bez sensu, że głowa mała. "No, to jest server pvp, ale możesz bić tylko w wydzielonych miejsach". Nosz...

ciaparek 07-02-18 11:46

@chinol

Ad1 nie płaczę o ss, kupiłem go do gry na non pvp bo miał być "apdejt" tam również więc zostałem zrobiony w chuja xD

Ad2 przenosi postacie które są nie grywalne i osłabione w stosunku do tych istniejących już na pvp i nigdy im nie dorównają

Ad3 nie interesują mnie te strefy ochronne bo uważam że to głupi pomysł robić z serwera pvp i non pvp 1 serwer obojnacki

Ad4 ja nie płaczę, stwierdzam fakty

Ad5 Niech gracze doświadczeni orają kogo chcą i jak chcą będę im bił nawet brawo xD

neilran 07-02-18 11:50

@ciaparek ad2. to może zaproponujcie jakieś inne rozwiązanie, może jeszcze jest czas na korekte decyzji.
Ja bym wolał reset misji i 7 PN/lvl, albo tam 9/lvl żeby była jakaś rekompensata za misje dzienne, które dają ~60 PN miesięcznie.
Myśle że oni tym chcieli wam iść na rękę, ale z ich punktu widzenia może nie widać tak wad tego, co zauważyliście wy, bo lepiej widać takie rzeczy gdy dotyczą własnego interesu.

No i najgorzej w tej sytuacji mają zwiadki, o żeby wbić dist, musicie chodzić z łukiem po jakichś czerwiach na 100 lvl i wastować strzały, a trening kamyczkami to też drogi biznes i wchodzi słabiej niż na respie, skillując kamykami w dual wield.
Pomocne byłoby coś w rodzaju bumerangu, żeby dało się wbić skill jak ryckiem, albo nie łamiące sie kamienie, np marmurowe kamyki czy cokolwiek czym można by skilować bez dużego waste.
Albo jeszcze opcja kamyki po 1 md u npc.

kantex 07-02-18 11:52

Mało prawdopodobne to jest że wiekszość ludzi jednak tu wróci do gry gdy będzie miało reset skilli :D Ja poświeciłem prawie 8 miesięcy na 2h rycerza nekro alch aby być koks i nie zamierzam marnować poraz trzeci czasu i poraz kolejny przechodzić ten sam proces/; Większość się sama z tym zgodzi bo są ludzie co trenowali nawet dłużej z alchemia i ten sposób jest do kitu. Pny za misje i dzienne też pójdą w ciul więc będzie to inne rozwiazanie systemowe w pvp by wyrównać :)

Uiop 07-02-18 11:54

Ale PN za misje nie idą się walić, bo masz 10PN*lvl postaci, nie 7. To nie mało. A jak ktoś misji robił mniej, to będzie do przodu.

neilran 07-02-18 11:55

@up zawsze można zrobić op postać do alchemii / zręki.

Katamaran 07-02-18 12:05

Mija dzien, mijaja dwa dni, mija tydzien.. A oni dalej placza xD

neilran 07-02-18 12:08

Jak tam marzenia o Altaron Speedrun Edition?

Windykator 07-02-18 12:44

Dobra gosciu, dawaj adres, a jak nie to dawaj na teamspeaka i uslysza o tobie jak zmienisz dostawce.
Zartowalem, nie spinajcie bezbeki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin