Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Nieaktualne (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Jak szybko przejść Licor? (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=7900)

Xerion 24-11-13 17:12

Jak szybko przejść Licor?
 
12 załącznik(i)
Wstęp


Dzisiaj chciałbym pokazać początkującym graczom, jak szybko przejść przez wyspy początkujących Archipelagu Licor. Większość uważa że zdobycie 10 poziomu (lvl) doświadczenia przez początkującego wymaga kilka dni męczenia potworów. Nic bardziej mylnego! Mój rekord wynosi 41 min, można nawet teraz szybciej zdobyć 10lvl. Poradnik skierowany jest głównie dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę w świecie Altaronu. To Oni zwykle 10 poziom chcą zdobyć bijąc szczury, bo nie mogą sobie poradzić na, np.: szkieletach/albo po prostu padają i od razu kasują Altaron nawet nie smakując go. Koniec gadania, zapraszam do przeczytania mojego poradnika.

Lewana
Przechodzimy samouczek, znajdujemy się tutaj:


Najpierw idziemy zarobić na jakieś lepszy ekwipunek. Dlatego polecam iść zbierać piórka z kur. Na kury idziemy tak:


1 piórko możemy sprzedać za 2 miedziaki u Stolarza Huberta. Znajdziemy go idąc na wschód aż do schodów, wchodzimy do góry, znowu do góry i on jest w tym Domu Łowieckim. Zbieramy z 120 miedziaków. Kupujemy krótki miecz, albo szpade+jakąś tarcze, bądź jakiś secik zwiadowcy. Ja osobiście polecam kupić od razu krótki miecz, ponieważ bardzo szybko potwory będą ginąć. Gdy mamy już jakiś secik, idziemy expić. Gdzie expić? Polecam robaki/pszczoły. Od kur idziemy tak:


Tam znajdziemy robaki, czarne szczury. Zbieramy z nich ser (sprzedamy u Karczmarza Ernesta-jest na północ od kur), oczy owada (sprzedamy u Zielarki Cecylii za 2 miedziaki-jest na południe od kopalni (obrazek 2)). Żeby expić na pszczołach trzeba x2 razy wejść drabinką, później iść troche na północ do schodów, schodami w górę i cały czas na południe aż będą schody na zachód tam schodzimy i są pszczoły. Z pszczół zbieramy oczy owada, plastry miodu (10 miedziaków - sprzedajemy u Pszczelarza Serafina - jest koło pszczół). Mamy już 6/7 poziom. Chodzimy po rożnych NPCtach i pytamy się o misje. Bardzo dobra misja znajduje się u zielarki Cecylii. Wykonawszy wszystkie misje na Lewanie mamy już ten 10 poziom, czyli możemy opuścić wyspę początkujących. Idziemy więc do zarządcy wyspy i prosimy o pozwolenie na opuszczenie wyspy. Zarządca znajduje się tutaj:



Łódź znajduje się na wschód od zarządcy. Na podróż potrzeba 100 miedziaków, dlatego polecam zbierać te rzeczy, które podałem wyżej. Gratulacje! Właśnie wyszedłeś z wyspy początkującej - Lewana.

Anan


Anan jest częściej wybieraną wyspą, ponieważ większość graczy nie zmienia wyspy początkowej - domyślnie jest Anan. Przechodzimy samouczek, znajdujemy się tutaj:


Znowu, najpierw musimy zarobić na nasz ekwipunek, idziemy więc na kury:


Jak uzbieramy te 120 miedziaków - idziemy do Płatnerz Joanna, bądź kowala Szymona. Oboje mają sklepy na wschód od kur. Ok, mamy już lepszy sprzęt. Idziemy expić... Polecam szkielety (miedziaki spadają), oraz robaki (oczy owada - 2 miedziaki u zielarki Lidii). Aby dojść na cmentarz gdzie występują szkielety, robaki, szczury idziemy tak:


Istnieją także inne expowiska, dlatego jak te które podałem jest zajęte, polecam samodzielnie poszukać inne expowiska. Dobrze, mamy 6/7 poziom. Przestajemy expić, idziemy robić misje. Tutaj także polecam misje u zielarki, koło zielarki także jest jedna misja. Ogólnie na Ananie u 4 osób są zadania. Mamy 10 poziom, idziemy do zarządcy. Znajduje się tutaj:
Prosimy o pozwolenie, wybieramy profesje. Żeby wejść na statek trzeba iść na wschód, aż do Pana Zbigniewa. Tam wchodzimy schodami na górę i idziemy na południe. Na podróż potrzeba 100 miedziaków, dlatego polecam zbierać te rzeczy, które podałem wyżej. Gratulacje! Właśnie wyszedłeś z wyspy początkującej - Anan.

To już koniec poradnika, proszę o komentarze. Jest to mój 1 poradnik, więc no nie wiem czy dobrze (dla początkujących) go napisałem. Wyprzedzając komentarze odnośnie podania miejsca respowisk - mam zgodę Pani MG na to. Pozdrawiam...

Slythia 24-11-13 17:14

Jakiś zbędny [center] został oraz, moim zdaniem, wstęp lepiej by wyglądał bez wycentrowania.

tomakeo 24-11-13 17:22

Bardzo dobry poradnik. Z pewnością pomoże sporej liczbie nowych graczy.

Xerion 24-11-13 20:20

@Slythia - poprawione.. @tomakeo - dzięki ze pozytywny komentarz :p

proszę o wyrażanie własnej opinii na temat poradnika, co dodać, co poprawic, możliwe ze cos pominelem.

Carbon 24-11-13 21:52

Świetny poradnik, przydałoby się go podpiąć, ew. link wepchnąć gdzieś w FAQ.
Przydatny !

Mcree 24-11-13 23:31

Może warto dodać, że na statek potrzebujemy 100 miedziaków, myślę że to istotna informacja dla początkujących, którzy wbiją 10lvl i sie załamują że nie zbierali loota z mobów bo nie było po co, poza tym super ;)

spoxer 25-11-13 02:45

Dobry pomysł. Chociaż i tak nie wiem czy to potrzebne jak ja zaczynałem grę zbierałem wszystko co popadnie więc jeśli ktoś nowy zaczyna grę pewnie też tak robi. W późniejszym etapie gry dopiero jesteśmy wybredni i nie zbieramy większości rzeczy z mobków.
Poradnik super szkoda że jak ja zaczynałem to takich nie było :P

Xerion 25-11-13 16:01

Dodałem.. <znaki>

Swistakowy 25-11-13 16:38

Super, gratulacje.

Mexyk 25-11-13 23:36

świetnie zrobiony napis "zielarka" w paint :D
ale generalnie super panie Szeryfie! w końcu uda mi się opuścić tą wyspę :/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin