Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Dostosowanie systemu PVP (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15893)

Altrel 08-06-15 15:15

Dostosowanie systemu PVP
 
Aktualny system punktów pvp jest wydajniejszy od poprzedniego (pozwala na pokonywanie większej liczby przeciwników), jednakże faworyzuje osoby z niższymi poziomami, które to poziomy bezpośrednio nie wpływają na umiejętności bojowe postaci (wpływ pośredni stanowią lepsze czary/ekwipunek, itp).

Zastanawiamy się więc nad rezygnacją z systemu punktów uzależnionego od poziomów, ale oznacza to również zmniejszenie całkowitej dopuszczalnej liczby punktów pvp.

Nowy system dopuszczałby pokonanie 15 osób w miesiącu, by zdobyć czerwoną czaszkę, od 30 punktów dochodziłoby do blokowania możliwości walki. Stary system (sprzed 1,5 roku) dopuszczał pokonanie maksymalnie 12 osób, by zdobyć czerwoną czaszkę oraz fraga otrzymywały 2 osoby, aktualnie 1, tak więc osoby walczące zyskują 2,5x wolnych punktów.

Jak zmieniłoby to aktualną sytuację?

- aktualnie postać dużo silniejsza może pokonać 15 osób dużo słabszych, by wbić czerwoną czaszkę i 30, by otrzymać blokadę pvp (w tej sytuacji nic się nie zmienia).
- polowanie na Graczy noobcharami dopuszcza zabicie aż 45 Graczy neutralnych, by wbić czerwoną czaszkę i 90, by otrzymać blokadę pvp, tak więc ta liczba spadłaby trzykrotnie eliminując tym samym część random pk.
- w walkach pvp faworyzowana jest drużyna posiadająca niższe poziomy, zmiana spowodowałaby wyrównanie szans walczących, nie trzeba by zakładać nowych postaci, by dostawać mniej punktów.

Skupiamy się nad kwestią punktów pvp, prosiłbym o nie rozpoczynanie dyskusji na tematy obrażeń, stackowania i innych tego typu rzeczy, które już mamy opracowane. Do tematu dołączamy ankietę, od jej wyniku będzie zależeć czy w grze pozostanie aktualny system czy wprowadzony zostanie ten opisany powyżej.

Głosy z tego samego IP będą liczone jako 1, chyba że mamy pewność, że nie głosowała ta sama osoba. Głosy osób nieposiadających postaci na serwerze PVP nie będą brane pod uwagę.

szymongal 08-06-15 15:25

Cytat:

Napisał Altrel (Post 130217)
- w walkach pvp faworyzowana jest drużyna posiadająca niższe poziomy, zmiana spowodowałaby wyrównanie szans walczących, nie trzeba by zakładać nowych postaci, by dostawać mniej punktów.

Jeśli mogę, chciałbym skomentować, że osoby z niższymi poziomami nie są faworyzowane, mogą zabić więcej silniejszych osób, ale przecież z lvl dochodzą nam pkty nauki, hp i inne rzeczy o których Pan już wspominał, nie sądzę więc, że niższy lvl równa się słabsza postać. Z tego względu uważam, że aktualny system pvp jest lepszy.

Altrel 08-06-15 15:29

Obserwując walki zauważyłem, że często postacie z niższym poziomem nie są atakowane, gdyż stronom walczącym po prostu szkoda na nie punktów. Drużyna przgrywajaca przychodzi celowo niższymi poziomami, by nabić przeciwnikom większą liczbę punktów, chodziło mi o ten aspekt.

Uiop 08-06-15 15:45

Cytat:

Napisał Altrel (Post 130219)
Obserwując walki zauważyłem, że często postacie z niższym poziomem nie są atakowane, gdyż stronom walczącym po prostu szkoda na nie punktów. Drużyna przgrywajaca przychodzi celowo niższymi poziomami, by nabić przeciwnikom większą liczbę punktów, chodziło mi o ten aspekt.

W takiej sytuacji to nie robiłbym nawet ankiety. Dyktatura i zmiany

szymongal 08-06-15 16:24

Ale czy nowy system rozwiąże ten problem? Wydaje mi się że nie. W dalszym ciągu będzie bardziej opłacalne nabijanie fragów na postacie bardziej wartościowe. Chcąc czy nie chcąc, noobchary to nieodłączna część wojen :/

CySiO 08-06-15 18:02

Powiem tylko jedno, ZAWSZE zmiany są, gdy ta druga strona w tym momencie więcej zyska. Tyle z mojej strony.

Quares 08-06-15 18:37

Ja bym nawet nie przeprowadzał ankiety zaoszczędziłoby to zbędnych wyzwisk w stronę administracji i między graczami. Po prostu bym wprowadził to co uważam za stosowne czyli nowy system pvp. Co jakaś zmiana to zawsze jedna ze stron gada że na korzyść drugiej tak non stop.

CySiO 08-06-15 18:51

@Vertero
Czemu akurat teraz ta zmiana?? Jak my pisaliśmy coś o systemie, to było nie możliwe, nagle furtka się otworzyła.

Windykator 08-06-15 18:54

proponuję też stworzyć 'sms shop', a w nim stamina scroll 'odnawia bonus staminy' oraz frag remover 'zeruje pkt pvp', śpieszcie się ze zmianami, bo broń boże się wyexpimy.

dzik2 08-06-15 19:02

Nie ma to jak cofać się w rozwoju.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin