Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Klany (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=37)
-   -   [dyskusja] Jak to sie zaczelo i dlaczego? (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=3036)

speedfire1993 29-01-12 10:53

Jak to sie zaczelo i dlaczego?
 
Dlaczego powstala ta Ogromna wojna,(?) jak to sie stalo? Pamietam wojne Collegium, ale ta jest o wiele wieksza!

maja1414 29-01-12 11:43

Którą wojnę pamiętasz? Było ich wiele na serwie. Opowiem ci od mniej więcej maja 2011 roku.
Pierwsza większa wojna toczyła się pomiędzy gildiami Securum + Collegium + gracze którzy chcieli przeciwko Planowi B, który potem połączył się z Sunblade. Zmieniono nazwę na Ignis. No i Ignis naparzali się z Securum i Collegium... Pamiętam jak dziś jaki zdziwnienie było jak taką masą 60+ lvl wyszliśmy na kilku 100+ Ahh to były czasy...
Gdy już Plan i Sunblade przestał grać (w innej wersji "znaleźli sobie dziewczyny, poszli do pracy, na studia, albo po prostu zrobili sobie przerwę) znowu zapanował pokój na altaronie. No i tak przez kilka ładnych miesięcy.
Czas mijał, nudy na vt, nikomu oprócz Oziemu i kilku innym osobom nie chciało się grać. Więc szukano pretekstu aby wywołać kolejną wojnę. No i się znalazł :D
Pewni gracze z Securum robili PA. No to Collegium się zdenerwowało i obmyślili niecny plan wyrzucenia tych graczy z grona. Wtedy zaczęła się wojna pomiędzy tymi dwiema gildiami.
Gdy walka stała się nierówna, bo podochodzi gracze poszkodowani przez Securum (a było ich trochę), wszystko się zmieniło. Ciężko było, ale okazało się że Plan B wrócił do gry, a że od początku serwa nie lubił Collegium to hop do Securum i wojna.
Wojna nadal trwa. Ogółem coś dzieje się na serwerze. Altaron ma duże zyski ponieważ statut szlachecki zaczęła kupować masa ludzi. Przez wojnę wróciło wielu graczy, i nagle z 5-10 osób na serwie zrobiło się 60-100!!!
Ostatnio wrócił Sunblade...
Jeśli wszystko będzie zataczać błędne koło to zakładając że Collegium/Securum wygra znowu znajdzie się jakaś gildia/gildie, które chciałby im dokopać, bo potem znowu będą nudy, każdy będzie szukał pretekstu do wojny, a gildii do wyboru jest coraz mniej.

A tak w jednym zdaniu to główną przyczyną była nadpobudliwość kilku graczy i brak dialogu wobec nich. Ale tak to jest, jak ma się dużo kasy i nie ma się co z nią robić to są wojny :)

Edit. Podkreślam, że nie miałem na celu nikogo obrazić swoją wypowiedzią. Zmieniam się na lepsze = 0 spin :)

siwyus 29-01-12 12:48

Cytat:

Ostatnio wrócił Sunblade...
Myślisz, że przez wojne ?

dedereq 29-01-12 13:00

Tak Siwyus, właśnie przez wojnę, bo wcześniej jak bilismy sie w sierpniu, wrzesniu i październiku to sunblade nie było. Mieli levele, kase i mozliwosc wojny. Odeszli, nie było ich. Nagle 'życie prywatne' wam sie odezwało. Teraz z racji tego że my i Coll. mamy wojne to oni sobie wrócili i graja, bo wczesniej nie mogli.
Osobiście do Sunblade nic nie mam i powyższa wypowiedź nie ma na celu urazenie Daarka i jego ludzi.

Pozdrawiam

Dedereq

maja1414 29-01-12 14:10

Cytat:

Napisał siwyus (Post 28968)
Myślisz, że przez wojne ?

To się okaże. Zobaczymy jak ci co "żydów" (przepraszam za sformułowanie, ale to cytat) nie biorą do team zareagują i podejmą decyzje.

konradowalkero 29-01-12 14:10

Cytat:

Napisał maja1414 (Post 28966)
Którą wojnę pamiętasz? Było ich wiele na serwie. Opowiem ci od mniej więcej maja 2011 roku.
Pierwsza większa wojna toczyła się pomiędzy gildiami Securum + Collegium + gracze którzy chcieli przeciwko Planowi B, który potem połączył się z Sunblade. Zmieniono nazwę na Ignis. No i Ignis naparzali się z Securum i Collegium... Pamiętam jak dziś jaki zdziwnienie było jak taką masą 60+ lvl wyszliśmy na kilku 100+ Ahh to były czasy...
Gdy już Plan i Sunblade przestał grać (w innej wersji "znaleźli sobie dziewczyny, poszli do pracy, na studia, albo po prostu zrobili sobie przerwę) znowu zapanował pokój na altaronie. No i tak przez kilka ładnych miesięcy.
Czas mijał, nudy na vt, nikomu oprócz Oziemu i kilku innym osobom nie chciało się grać. Więc szukano pretekstu aby wywołać kolejną wojnę. No i się znalazł :D
Pewni gracze z Securum robili PA. No to Collegium się zdenerwowało i obmyślili niecny plan wyrzucenia tych graczy z grona. Wtedy zaczęła się wojna pomiędzy tymi dwiema gildiami.
Gdy walka stała się nierówna, bo podochodzi gracze poszkodowani przez Securum (a było ich trochę), wszystko się zmieniło. Ciężko było, ale okazało się że Plan B wrócił do gry, a że od początku serwa nie lubił Collegium to hop do Securum i wojna.
Wojna nadal trwa. Ogółem coś dzieje się na serwerze. Altaron ma duże zyski ponieważ statut szlachecki zaczęła kupować masa ludzi. Przez wojnę wróciło wielu graczy, i nagle z 5-10 osób na serwie zrobiło się 60-100!!!
Ostatnio wrócił Sunblade...
Jeśli wszystko będzie zataczać błędne koło to zakładając że Collegium/Securum wygra znowu znajdzie się jakaś gildia/gildie, które chciałby im dokopać, bo potem znowu będą nudy, każdy będzie szukał pretekstu do wojny, a gildii do wyboru jest coraz mniej.

A tak w jednym zdaniu to główną przyczyną była nadpobudliwość kilku graczy i brak dialogu wobec nich. Ale tak to jest, jak ma się dużo kasy i nie ma się co z nią robić to są wojny :)

Edit. Podkreślam, że nie miałem na celu nikogo obrazić swoją wypowiedzią. Zmieniam się na lepsze = 0 spin :)

Słabo mu to wyjaśniłeś. Za mało szczegółów. A przede wszystkim to gildia Securum nie uczestniczy w wojnie od momentu podziału Securum i Collegium po wojnie z Planem B. Ciągle o tym zapominacie.

Sunblade wróciło do gry bo Darkoo wykazał inicjatywę żeby wrócić do gry i odnowić gildie. W rozmowie z Darkiem gdy dopiero jeszcze tylko on powrócił poparłem jego pomysł z dwóch powodów. Po pierwsze na Altaronie grało mało ludzi a Sunblade to dodatkowe parę osób które ma zgranie z racji tego że się już dobrze znają. Po drugie stwierdziłem że Sunblade powinno wrócić do gry ponieważ tak naprawdę prawie wcale nie uczestniczyli w wojnie Securum vs Plan B i powinni być z tego powodu wolni. Powiedziałem Darkowi że warto by było żeby podzwonił do ludzi z ekipy w celu ściągnięcia ich z powrotem. Zagwarantowałem też że zrobię ich wolnymi jeśli zajdą jakiekolwiek komplikacje z którąkolwiek z gildii w taki czy inni sposób. Dlaczego? Bo pomimo iż byli przeciwko nam w zakończonej już wojnie zachowywali się normalnie i trzymali jakąś klasę. W przeciwieństwie do niektórych którzy robili wrzutę cały czas pod depo zamiast się bić.

mario 29-01-12 14:21

Zapomnieliście jeszcze że była wojna Sunblade vs Plan B [tylko pod inna nazwą nie pamiętam już jaką] i w tym czasie Collegium + Securum się dołączyło do wojny i bili Sunblade i Plan B. Wtedy zaprzestaliśmy wojny z Planem i część pomagało dla Plan B część nie brało wogóle udziału w wojnie.

Agri 29-01-12 14:25

Cytat:

Napisał konradowalkero (Post 28980)
A przede wszystkim to gildia Securum nie uczestniczy w wojnie od momentu podziału Securum i Collegium po wojnie z Planem B. Ciągle o tym zapominacie.

A gdzie tam, tylko Paput, Dżefrej i Eremce. Jakby nie było, ponad połowa Securum :>

siwyus 29-01-12 15:20

Blood ładnie wszystko wyjaśnił.
@Dedereq
Nie byłem wcześniej w Sunblade.


Co do wojny:
Ciągle biją się te same osoby, zmieniają się tylko postacie i teamy. :D

Stros 30-01-12 21:53

@ Teverix
"mniej więcej maja 2011 roku" - w maju formowała się koalicja
Plan B + Collegium + Sunblade przeciwko Securum.
Collegium - Nill, Selbo, Lai, Thudaron (który w maju grał już Colensem- S's).
Kilku graczy przeszło z Colegium do Planu B (w tym Siwyus).
Sunblade był w dużej mierze akademią Planu B.

http://img855.imageshack.us/img855/8965/beztytuuztr.png

http://img221.imageshack.us/img221/3905/akcjaj.jpg

Po odejściu Securum było kilka konfliktów z których najciekawszym był z Eksterminatorem+Agri.

http://img822.imageshack.us/img822/7624/fragd.jpg

Po za tym NUDA.
http://img225.imageshack.us/img225/9097/beztytuuabz.jpg


Co przyczyniło się w znacznej mierze do konfliktu Collegium(wzmocnione o S's) vs Plan B + Sunblade. Mnie w tym czasie nie było już na serwerze.
Po za kilkoma potyczkami NUDA.
Wraca Securum robiąc nowe chary.
Rozejm Collegium - Plan B.
Konflikt Plan B (Ignis, Last Legion) vs Collegium + Securum - ostatnia potyczka pod koniec października.
Pod koniec listopada życie na serwerze ograniczało się do oczekiwania na update.

@ Jak to sie zaczelo i dlaczego?
- nadpobudliwość kilku graczy i brak dialogu (głównie z powodu nudy na serwerze)
- Eastside okradł Nilla


"Sebki" tworzą sojusz z częścią graczy Planu B tak powstaje Exorit.

@"(...)Plan B wrócił do gry, a że od początku serwa nie lubił Collegium(...)"
:D
Dlatego przez trzy miesiące byliśmy w sojuszu.

//Zdjęcia zapożyczyłem z innych tematów. Nie są moją własnością.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin