Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Nieaktualne (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Poradnik dla Maga. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=2011)

Kozi1911 23-07-11 15:29

Poradnik dla Maga.
 
Wiem że to nieodpowiedni dział lecz w dziale poradniki temat po prostu nie chce się założyć z niewiadomych mi przyczyn, proszę administrację o przeniesienie w miarę możliwości.


Na wstępie powiem ze poradnik jest tak około do 55 poziomu, sam nie mam obecnie wyższego i nie chce się wypowiadać o czymś czego sam nie doświadczyłem.


Plusy gry magiem:
* Duże możliwości w PVP, łatwo się zabija ludzi
* Duży Hit, który pozwala znacznie szybciej expic niż Rycerz/Łucznik
* Na wysokich poziomach, gdy hunty na mocnych potworach się zwracają wyjątkowo szybko się nim expi
* Nie nosisz zbyt dobrego EQ (ekwipunek), można sobie biegać z RS (Red Skull) jeżeli się ma troszke plecy
* Zarabia na runach dużo, na 37 poziomie możesz robić Ściane Mocy (MW), na które jest wielki popyt, na 45 poziomie możesz robic Pociski Śmierci (SD), które schodzą jak świeże bułeczki.
Nie mowie ze będziesz klepał runy w kółko, ale jeśli masz kryzys finansowy, to może pomóc wydostać się z tarapatów.
* Expienie (gdy już przetrwasz ten ciężki niskopoziomowy okres) jest bardzo przyjemne


Minusy Maga:
* Niska ilość HP
* Bardzo mało udźwigu co na starcie skazuje nas na robienie "miliona" lotbagów
* Innych minusów na razie nie doświadczyłem.

Ekwipunek w który powinniście się wyposażyć po wyjściu z Licor:
* 10lvl - Łuskowy Set
* 20lvl - Set Czarnoksiężnika (+1 do poziomu magicznego)
* 40lvl - Set Maga (+2 do poziomu magicznego)

Różdżki którymi będziecie posługiwać się na danych levelach:
* 10lvl -> 20lvl - Różdżka nowicjusza
* 20lvl -> 30lvl - Różdżka ucznia
* 30lvl -> 40lvl - Różdżka maga
* 40lvl -> 50lvl - Kryształowa Różdżka
* 50lvl -> ... lvl - Naręcze magii
Mała informacja - prócz różdżek mag może również zakładać Kostury lecz nie polecam tego nikomu ponieważ uderza on tylko 2sqm więcej lecz nie można założyć tarczy, suma sumarum dostajemy większe obrażenia od wroga.


Konto szlacheckie (pacc):

Bonusy które otrzymamy po zakupie owego płatnego konta są:
* Druga promocja profesji
* Dodatkowa subprofesja na 50 poziomie
* Wynajem domków
* Zakładanie klanów
* Więcej miejsca w depozycie oraz na liście VIP
* Rozszerzone możliwości podróżowania.

Punkty Nauki (PN):
-Punkty PN rozdajemy TYLKO i WYŁĄCZNIE do poziomu magicznego, polecam rozdanie ich na 30lvl a najlepiej dopiero na 45.
* Punkt ten tyczy się także tego poniżej.

Poziom Magiczny (Bardzo ważny aspekt w grze magiem !!):
- jeżeli mamy troszkę kasy i nie boimy się jej wydać, polecam wbicie około 20 poziomu magicznego bądź 30 i dopiero w tedy rozdajemy PN.

Expowiska (tylko dla posiadaczy szlachcica):
*10lvl -> 25lvl - Czerwie (najlepiej Neolith na południe od miasta, ewentualnie Ankardia na lewo od depo.
* 25lvl -> 35lvl - Cyklopy
* 35lvl -> 45lvl - Mnichy lub na Widzach nie wchodząc na Złe Oko ponieważ można spaść na combo (wiem po sobie)
* 45lvl -> +50lvl - Tutaj mamy już sporo kombinacji, możemy męczyć się na Mnichach, Cyklopach i wielu innych bądź próbować swych sił na Liszu, Nekromantach oraz zwykłych Smokach.

Zarobek! (chyba najlepsza część tego poradnika ;D)
* Najlepiej zaczniemy zarabiać dopiero od 35lvl gdy z mnichów leci masa pierścieni życia oraz set czarnoksiężnika, jednym słowem mega szybki exp + bardzo dobra kasa. ja osobiście ringi sprzedawałem po 700 each. a takich ringów z jednego wypadu na resp lociłem około 15 czasami nawet ponad 20. także kasy tutaj brakować nie będzie na przyjemności :) zapomniałbym o cyklopach także jeżeli mądrze expimy możemy liczyć na profit, lecz to bardziej zależy od farta którego mamy danego dnia. Jeżeli natomiast chodzi o lisze i nekromantów tutaj także musimy liczyć na fart, Smoki absolutne waste, czasami poleci upadły, kilka królewskich kling i jedynie sporo miedziaków także odradzam, jedynie super szybki exp jeżeli kogoś stać na drobne waste to polecam.

PVP:
* Jeżeli chcecie ogarniać, nie padać jak tzw. nooby to musicie za każdym razem gdy wychodzicie na exp, hunta czy nawet do NPC być zaopatrzeni w następujące rzeczy:
- przynajmniej 10 użyć Pocisk Śmierci (SD).
- przynajmniej 5 użyć Ściana Mocy (MW).
- przynajmniej 50 manasów
- przynajmniej 2 ładunki (ognia, lodu,mroku) co wolicie by naładować rozładowaną Różdżkę
- przynajmniej 1 pierścień magicznej tarczy (znany jako "utamka")
- Myślę że z tymi "opcjami" nie jesteście narażeni na śmierć od noob pekerów co prawda nie robi z was to bogów ponieważ każdy większy poziom ma was pewnie na hita. także żeby nie uderzyła wam woda sodowa do główek :B:B


Przydatne informacje w PVP:
* Jeżeli jesteśmy zmuszeni uciekać, i nie pomogły tutaj SD by zabić napastnika/ów to w każde wąskie (1sqm) przejście rzucamy MW tak by zyskać kilkanaście sekund na "ucieczce"
* Każdego hunconego gracza dodaj do VIP i zaznacz jako Czaszkę.
* Jeżeli jesteś w jakimś klanie, pierwsze co robisz zanim zalogujesz to wbijasz na Ventrillo, TeamSpeak, czy inne tego typu rzeczy które w danej chwili użytkuje klan.

Jak nie dostać hunta, lub nie narazić się jakiemuś hlvl?:
* Odpowiedź jest prosta, przestrzegaj zasad ustanowionych przez najlepsze klany, nie rób pod żadnym pozorem PA, nie wbijaj się na respa jeżeli jest pozostawiony LIST, nie wyzywaj, staraj się być kulturalny przynajmniej podczas gry, nie strasz nikogo huntem, zawsze robi to KLAN.


JEST TO MÓJ PIERWSZY PORADNIK, NIE JEST SKOPIOWANY Z ŻADNEJ STRONY, JEST WYKONANY OD 0 PRZEZE MNIE I ZASTRZEGAM SOBIE PRAWO WSTAWIANIA GO BEZ MOJEJ ZGODY NA JAKIEKOLWIEK FORUM BĄDŹ STRONĘ.

PS. Jeżeli dopatrzycie się błędów ortograficznych czy też dotyczących samej gry to proszę o wytyczenie mi tego błędu a edytuję.

Pozdrawiam Portalak :B

blanko2222 23-07-11 15:42

b.dobry poradnik przyklejcie to ;)

Vetius 23-07-11 16:51

Dobry poradnik. Napewno pomoże początkowym magom.

vioo 23-07-11 17:56

przydatny poradnik, wklejcie do dzialu poradniki:)

Ryzy 23-07-11 18:19

Dobry poradnik, lecz nie podoba mi się punkt dot. kosturów.
Wiele jest potworów które uciekają od gracza i nie można ich dosięgnąć różdżką w odróżnieniu od kostura.

Kostur jest wg. mnie lepszą bronią ponieważ te 2 sqm to bardzo dużo, idealnie się sprawdza do dobijania uciekających potworków. Zawsze expiłem z kosturami, bo tak na prawdę tarcza nie wiele pomaga, szczególnie na wyższych levelach

Dlatego wg. mnie też powinieneś opisać jakie są kostury, a nie z góry zakładasz, że nikt tego nie będzie używał.

Do expowisk możesz dodać widzów w Ankardii na 35-45lvl super exp, leci dużo różdżek i kapturów czarnoksiężnika, waste nigdy nie ma. Według mnie o wiele lepiej niż mnichy.


Nie widzę też zbyt dużego sensu punktu "Przydatne informacje w PVP"

Kozi1911 23-07-11 19:02

Słusznie dodam "Widzów" oraz informacje o kosturach lecz troszkę później.

Wiked[KaZ] 24-07-11 04:24

bardzo fajne na pewno się przyda ;s

Wilk 24-07-11 09:10

Mi na pewno pomoże. Poradnik ładnie napisany, nie za długi. Jak go czytałem to nie zasnąłem, więc masz plusa :)

Pompa 24-07-11 22:39

Ładnie ładnie :P poradnik się przyda nie jednemu ;)

Shima 25-07-11 11:16

Poradnik oceniam na stanowcze czemu nie. Kilka rzeczy pasuje raczej do wszystkich niż do konkretnej profesji. Np. konto szlacheckie napisałeś same ogólniki zamieszczone gdzieś na stronie niż powiedzieć: "Szlachta ma dużo ciekawych i przydatnych magowi czarów więc polecam jego zakup".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin