Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dodanie broni do duala i zwiększenie wymagań siły o podwojony udźwig (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22085)

Ememems 27-02-18 21:20

Dodanie broni do duala i zwiększenie wymagań siły o podwojony udźwig
 
Do usunięcia.

mexiunio 27-02-18 22:13

xDDDDDDDDDDDDDDD

Catthon 28-02-18 09:48

Nie wiem jak się kształtują skille wojownika - ile ma się siły na takim 50/100/150 poziomie?

RubSon 28-02-18 11:30

Domyślam się że temat miał na celu pomóc i uatrakcyjnić tzw. Duala...
Czytając to wyciągam wniosek, że jest to niepotrzebny zabieg, który tylko i wyłącznie zniechęciłby do gry.

Buzdygan do duala? Bawiłem się przez jakiś czas w rekonstrukcję... jeżeli chcemy trochę uderzyć w stronę realizmu/funkcjonalności, to raczej wątpię aby znalazł się ktoś odważny na tyle aby poświęcić swoje nadgarstki.

Podsumowując. Osobiście jestem całkowicie na nie. Jako osoba zamierzająca grę wojownikiem przy użyciu dwóch broni jednocześnie, dostrzegam w pomyśle same minusy. Wydaje mi się, że zręczność daje już wystarczająco duże ograniczenia.

Pozdrawiam,
RubSon

@edit
Sam pomysł z dodaniem kilku broni uważam za sensowny. ;)

Makon 28-02-18 15:11

Osobiście uważam to za niemożliwe do wykonania xD
na 195 lvlu mam 170 silu i nie daje już bo wydaje mi się ze skill dwuręczny tez potrzebny. patrząc po tym żeby założyć 2x gromy albo pogromcy trzeba by włożyć każdego pna w sile i może na lvl 200 dało by się założyć te bronie:p

Bass1 28-02-18 17:17

Osobiście jestem na nie z prostej przyczyny że z 1h chcecie sobie zrobić sobie obrażenia podobne do 2h.

RubSon 28-02-18 17:43

Bass1, wydaje mi się, że nie do końca rozumiesz idee Duala.

RubSon 28-02-18 18:10

Ememems,
Klimat fantasy, zgadzam się. Na początku - o ile dobrze pamiętam - kierowano się praktycznością wykorzystania poszczególnej broni do duala i miała ona wyglądać na taką, którą można by się posługiwać. Widocznie wiele się zmieniło od ostatniej mojej wizyty w świecie Altaronu. ;)

Jednakże to w ogóle nie tłumaczy kwestii utrudniania życia ludziom, którzy pragną spróbować gry z użyciem właśnie tego mechanizmu. Mało tego... ćwicząc siłę wydaje mi się, że ćwiczysz "całe ciało" i skoro dasz radę unieść miecz w jednej ręce, to raczej druga też da radę. Mogę się mylić... w przypadku kiedy jesteś zawodnikiem siłowania na rękę i trening poświęcasz tylko jednej. :|

Mało tego, skoro chcemy już zwiększyć siłę wymaganą do używania dwóch broni jednocześnie, to może zrobimy to samo z tarczą? Wyobraź sobie, że najzwyklejsza drewniana tarcza o średnicy około 50cm jest cięższa od klasycznego miecza (w tej kwestii znaczną rolę odgrywa środek ciężkości i jego umiejscowienie w głowni). Już nie poruszam kwestii dotyczącej wagi tarcz względem broni. (świat fantasy rządzi się własnymi prawami)
Mam nadzieję, że rozumiesz mój tok rozumowania...

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu kontynuowania tego tematu.

Pozdrawiam serdecznie,
RubSon

bart303 28-02-18 18:29

Cytat:

Napisał RubSon (Post 165053)
Ememems,
Klimat fantasy, zgadzam się. Na początku - o ile dobrze pamiętam - kierowano się praktycznością wykorzystania poszczególnej broni do duala i miała ona wyglądać na taką, którą można by się posługiwać. Widocznie wiele się zmieniło od ostatniej mojej wizyty w świecie Altaronu. ;)

Jednakże to w ogóle nie tłumaczy kwestii utrudniania życia ludziom, którzy pragną spróbować gry z użyciem właśnie tego mechanizmu. Mało tego... ćwicząc siłę wydaje mi się, że ćwiczysz "całe ciało" i skoro dasz radę unieść miecz w jednej ręce, to raczej druga też da radę. Mogę się mylić... w przypadku kiedy jesteś zawodnikiem siłowania na rękę i trening poświęcasz tylko jednej. :|

Mało tego, skoro chcemy już zwiększyć siłę wymaganą do używania dwóch broni jednocześnie, to może zrobimy to samo z tarczą? Wyobraź sobie, że najzwyklejsza drewniana tarcza o średnicy około 50cm jest cięższa od klasycznego miecza (w tej kwestii znaczną rolę odgrywa środek ciężkości i jego umiejscowienie w głowni). Już nie poruszam kwestii dotyczącej wagi tarcz względem broni. (świat fantasy rządzi się własnymi prawami)
Mam nadzieję, że rozumiesz mój tok rozumowania...

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu kontynuowania tego tematu.

Pozdrawiam serdecznie,
RubSon

Dokładnie! A teraz włóż plecak do plecaka, a ten do jeszcze jednego by mieć więcej miejsca :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin