Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Wakacyjny reset (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22343)

1906 16-06-18 21:38

Wakacyjny reset
 
Witam serdecznie,

chciałem złożyć oficjalne zapytanie a zarazem uprzejmą prośbę o jakiś fiku miku resecik na wakacyjki. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Z wyrazami szacunku
Andrzej

Vahell 16-06-18 22:55

Ewentualnie nowy serwer. Wtedy po miesiącu jak znowu wszyscy przestaną grać to Ci, którzy mają aktualnie wysokopoziomowe postacie będą mogli grać jak do tej pory.

majster.bro 17-06-18 10:26

Chcecie reset? Robcie nowe postacie i tyle.. zróbmy kurde co miesiąc reset... Na "wasze" wakacje oczekiwałbym bardziej "dużej" aktualizacji.

Rahilux 17-06-18 10:53

Oddajcie npvp z runami kuuurła

ciaparek 17-06-18 12:04

Jak widać fuzja serwerów zdała egzamin, poziom graczy wzbił na wyżyny no i do tego ten apdejt grudniowy którym są wszyscy zachwyceni :)

5310053 17-06-18 15:02

Apdejt grudniowy to było to, czego było trzeba temu serwerowi, dobra robota selbo! XD

eremce 17-06-18 16:56

Update będzie w grudniu. Proszę nie wprowadzać innych graczy w błąd.

1906 18-06-18 16:01

Żarty żartami ale serio myślałem, że reszta updejta będzie na wakacje wraz z resetem żeby można było sobie wrócić znów na 3-4 miesiące i popykać w altarony xd

Arcisz 18-06-18 16:37

Jak pisałem w innym wątku, problem servera to 2 spoty na których się siedzi od 120 lvla...

eremce 18-06-18 20:38

Obawiam się, że potencjał tego serwera został wyczerpany. Kolejny restart nie przyciagnalby wielu graczy. Gra na aktualnych zasadach rozgrywki nie zapewnia juz pozytywnych emocji związanych z PVP.

ciaparek 19-06-18 14:16

"Gra na aktualnych zasadach rozgrywki nie zapewnia juz pozytywnych emocji związanych z PVP." naprawdę? przecież to był "wasz" genialny pomysł z tym połączeniem światów jak i wiele, wiele innych :)

Rahilux 19-06-18 19:19

:owca:

klapaklap

mexiunio 20-06-18 20:31

Cytat:

Napisał ciaparek (Post 166251)
"Gra na aktualnych zasadach rozgrywki nie zapewnia juz pozytywnych emocji związanych z PVP." naprawdę? przecież to był "wasz" genialny pomysł z tym połączeniem światów jak i wiele, wiele innych :)

+1 <znaki>

CySiO 21-06-18 09:32

Ja się wypowiem tak, balans tej gry poszedł w złą stronę i pvp przestało być tak fajne jak kiedyś. Od podstaw trzeba by było postawić balans żeby serwer odżył, a poza tym to nowa mapa, bo tą znamy na pamięć, wszystkie questy i tak dalej. Dodanie nowych pomoże, ale nie na długo :D.

Kierka250799 21-06-18 13:27

Dodać taski ! ;vv :D

Zjadek 25-06-18 08:41

Czasami nachodzi mnie myśl, żeby pograć w altarony ale jak przypominam co z nimi zrobiono odrazu odchodzi mi chęć do grania. Ajek świetnie napisał, że połączenie serwerów to kompletna klapa (było kilku zadowolonych, ale w sumie nikt nie był usatysfakcjonowany po tym jak zobaczył co z tego wyszło). Oczywiście przyciągnęło graczy, ale tak samo jak zwykły reset PVP co kilka miesięcy. Gmeranie w balans postaci to kolejna porażka. Nie będę się tu rozpisywał w tym temacie bo każdy myślący widzi jakie profesje są grywalne a jakie nie.

To było moje krótkie, aczkolwiek napewno niewszystkie przemyślenia nt. zmian. Zapomniałbym, wprowadzenie pozyskiwania expa za zabijanie graczy to kompletna PATOLOGIA. Ktoś kto wprowadza coś takiego na serwer pvp/non-pvp (przecież jest to niby połączony serwer) to ..... Mniejsza z epitetami na temat tej osoby.

Osobiście pragnąłbym żeby Altaron wrócił na wcześniejszą ścieżkę zmian, wtedy zarówno ja jak i wiele innych osób wróciłoby do gry, aczkolwiek napewno nie wszyscy którzy grali i czerpali przyjemność z gry.

Tymczasem, życzę reseta (jest to powtarzalny sposób na ściągnięcie graczy xD) i updejta w grudniu 20XX (bliżej nie określonego) roku.

Rahilux 25-06-18 08:44

+1




W sumie nie chce ktoś mi podexpić maga/knighta? Chętnie pozabijam parę X wasze charki xD.

5310053 25-06-18 09:17

:flaga:^ PW, dobra cena i sie dogadamy :Kappa:

eremce 26-06-18 10:11

Biorąc pod uwagę brak możliwości dalszego tworzenia serwera "dla zadymiarzy", co byście zmienili aby zabijanie potworów bylo ciekawsze?

Rahilux 26-06-18 12:47

Taski?
Ale nie takie zabij 5000 mino i przyjdź za jakiś czas,
po prostu dzienne taski na x mobów przystosowane do lvla.


Tylko, że teraz i tak to nie wypali bo większość serwera odeszła, a inni chary sprzedali pod wbijanie lvla na warach.


#FREENPVP

Kola 26-06-18 17:22

Uważam, że dobrym rozwiązaniem jest zapytanie o to znajomych. To naprawdę bardzo dużo daje.

Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem. Nic dodać oraz nic ująć...

Zjadek 26-06-18 18:22

@Rafau
Z całym szacunkiem ale od zawsze zmiany Altaronu były podyktowane opiniami graczy PVP, czyli w większości jak to nazwałeś ,,zadymiarzy". Taski to napewno dobry pomysł, który chyba był już wałkowany dawno temu, ale jak widać lepiej było likwidować npvp i zniechęcać graczy do gry cudnym balansem z dupy niż wprowadzić kilka prostych zadań. Także zadania zadaniami, ale należałoby zacząć od naprawy zje*anego balansu.

P.S. Niechce być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że administracja zwyczajnie tymi wszystkimi zmianami (likwidacja npvp, zniszczenie balansu, wprowadzenie patologicznego systemu expa za zabijanie graczy, widmo grudniowego apdejtu itp.)chce zniechęcić ludzi do gry i zakończyć definitywnie projekt Altaronu.

DobryZbik 27-06-18 17:52

Hej wszystkim. Posiadam właśnie poważny ambaras z doborem czegoś sprawdzonego na podarunek. Jest co prawda naprawdę dość dużo ciekawych rad w Sieci, ale są one nieco oklepane, a ja wyszukuję czegoś unikalnego, wobec tego może posiadacie jakieś stwierdzone porady? Jakoś nie mam za bardzo inwencji, by coś sensownego wymyślić. Byłbym naprawdę wielce wdzięczny za jakieś sugestie. Sądzicie, iż na przykład botki na platformie byłoby właściwym wyjściem? Niezmiernie Wam dziękuję za sprawdzone porady oraz sugestie w tym temacie.

Zjadek 27-06-18 18:05

@Karmelia Nowa gra jest zapowiadana od dobrych paru lat. Takie zapowiedzi zmian, gry itp. zaprzepaściły jeden ogromny atut, czyli zainteresowanie ludzi. Brak sprecyzowania dat najpierw zachęca do czekania a potem załkowinie zniechęca do interesowania się tematem.

I żeby nie było, że jestem ch*jem i czepiam się ludzi, którzy tworzą/li Altaron i ,,Nową grę". W zupełności rozumiem, że są to ludzie pracujący i nie skupiający się wyłącznie na grze, tylko najpierw na własnej pracy i życiu.
Przede wszystkim problem jest z tym, że obiecywane jest coś (np. grudniowa aktualizacja, która miałą być w październiku, potem listopad, potem grudzień, a w styczniu pojawiła się zapowiedź zapowiedzi o aktualizacji i tak dalej i tak dalej), a potem słowa są niedotrzymywane. Brak konsekwencji, niesłowność i wręcz celowe zwodzenie ludzi, to jest największy problem Administracji.

ciaparek 27-06-18 18:31

Najlepsze to było jak Selbo pisał że wprowadzi apdejta na serwer non pvp a potem usunął serwer beka dożywotnia :D teraz jakieś sztuczne zamieszanie pewnie tylko po to żeby wpadła kasa ze statusów i zrobić sobie darmowe wakacje :)

Zjadek 27-06-18 20:58

Zazwyczaj 8 osób online, czyli około 8 statusów. Będzie ze 150 złotych chyba. Można w weekend dobrze się nabzdryngolić (dla osób nie mających dystansu do siebie i innych, uprzedzam, że to był żart).

Dodając jeszcze coś od siebie to widać, że ta gra żyje tak jak jego forum... czyli chyba z 5 osób sie udziela, w tym prawie wszyscy już nie grają. Cóż za paradoks.

P.S. Ajek grasz w cos aktualnie?

ciaparek 28-06-18 09:20

Najlepszy jest ten licznik osób na głównej tygodniowo średnio 50 osób przybywa a gra do 10 to jest magia sama w sobie :D
Pamiętam jak na przełomie stycznia i lutego pisali ludzie że połączenie światów to super pomysł itp itd i żadna z tych osób nie gra i "rokowali" chary, beka z typów.

P.S. W nic nie gram, od święta wbiję na serwer UT'99 zmasakruję ludzi i wychodzę :)

Grael 28-06-18 10:58

Kuuurła kiedyś to były Altarony. Co ja bym dał żeby pograć jak za dawnych lat, W miarę dobry balans (porównując z obecnym xD), serwer dla wyżej wymienionych "zadymiarzy" jak i dla tych co wolą spokojną rozgrywkę, klimat też był..

A nawiązując do tasków to osobiście ich nie lubię aczkolwiek w jakimś małym stopniu byłoby to urozmaicenie i mały oddech tej gry.
Kiedyś jak ta gra była normalna to też miałem parę pomysłów np, najazdy abitańców na miasta i każda profa miałaby konkretne zadanie np zwiadowcy obejście wojsk wroga lub doinformowanie o sile itp itd no ale nie ma tu pisać.
Ja już od dawna miałem wrażenie, że celowo osłabiają graczy i zniechęcają do gry ale to tylko przypuszczenia i miejmy nadzieje, że tak nie było.
Moim zdaniem jak już ma być ta aktualizacja, mapy itd to niech to będzie porządne je*nięcie (bo trochę graczy powróci) z naprawionym balansem aby każda postać mogła być grywalna, sporo zmian chociażby te najazdy, taski ( :V ), i kto wie, może arenę naprawić i postawić ją gdzieś w Neo coś ala Coloseum...

Wypowiedź bez ładu i składu ale walić to
Życzę wesoło spędzonych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji :D

Zjadek 28-06-18 22:40

@Ajek, masz w 100% rację. Ludzi posprzedawali postacie albo porookowali albo zwyczajnie nie grają na tym super połączonym serwerze... a miało być tak pięknie :)

@Grael, w tym momencie aktualizacja nie uratuje Altaronu. Balans postaci został zniszczony. Wprowadzenie tasków, map i potworków nie przyciągnie graczy, gdy balans jest zje*any.

Altaron jest celowo rozkładany na łopatki, aby go zamknąć. Serwer non-pvp był ostoją graczy, gdy pvp był co pół roku resetowany. W końcu zlikwidowano npvp i pozbyto się tych graczy, którzy jest grali i kupowali statusy. Teraz gra pare osób, pewnie można je policzyć na palcach jednej dłoni.

Zapewne niedługo pojawi się komunikat ,,Ze względu na brak zainteresowania grą ZE STRONY GRACZY, małym zyskiem ze statusów i rosnącymi kosztami utrzymania serwerów, jesteśmy zmuszeni zamknąć projekt". Celowo napisałem dużymi literami, żeby zaznaczyć, że zamknięciem Altaronu zostaną obarczeni gracze, a nie ukochana, pracowita i ciągle skupiona na rozwijaniu gry Administracja.

Kapralski 28-06-18 23:02

Strzał w dzisiątkę.

Rahilux 28-06-18 23:16

Cytat:

Napisał Zjadek (Post 166314)
Altaron jest celowo rozkładany na łopatki, aby go zamknąć. Serwer non-pvp był ostoją graczy, gdy pvp był co pół roku resetowany. W końcu zlikwidowano npvp i pozbyto się tych graczy, którzy jest grali i kupowali statusy. Teraz gra pare osób, pewnie można je policzyć na palcach jednej dłoni.


+1
<znaki>

ciaparek 29-06-18 06:40

@Zjadek dobrze to podsumowałeś, chyba wszystko już zostało wyjaśnione a co do samej administracji (oraz dupowłazów) myślę że są to megalomani którzy nigdy się nie przyznali do swoich błędnych decyzji publicznie na forum.

neilran 29-06-18 07:43

Ale zysku ze statusów ni ma, a gdyby chcieli, to by bez pytania wyłączyli serwer na amen :P

Po prostu mało osób pracuje nad Altaronem, a to dlatego że większość ma mnóstwo pomysłów które są niekompatybilne ze szkieletem tej gry, inni, jak np ja nie ogarniają dostatecznie mechaniki i uniwersum.. Poza tym gdybym miał pomagać w pracach nad Altaronem, to w moich oczach gra traci swój urok, bo zaczynam wszystko postrzegać mechanicznie :|

Także rąk odpowiednich do pracy ni ma dosyć, a te co są, mają mało czasu. Od dawna jest mówione, otwarcie, że priorytet to Nowa Gra, która z Altaronem będzie miała z pewnością wiele wspólnego, a do tego będzie można ją rozreklamować.

Co do Grudniowej aktualizacji, to biorąc pod uwagę to ilu ludzi pracuje nad Altaronem, nie czepiałbym się tak tego, chociaż też mi jest żal. Patrząc na to racjonalnie, to lepiej że up wyjdzie późno, niżby wyszedł niedopracowany.

Pozdrawiam.

Catthon 29-06-18 09:45

Te marudzenie o zepsuty balans... to jak marudzenie, że za komuny było lepiej.
Nie wiem jak długo tu gracie, ale ja od początku pamiętam marudzenie na balans. Gdy zaczynałem grę balans był taki, że prawie wszyscy grali zwiad duch-ele, czyli do kitu.
Potem przy każdej zmianie marudzenie było identyczne. Najwyraźniej Altaron zszedł na psy już w momencie narodzin.

Tym razem nad balansem w znacznej mierze pracowali sami gracze, co ja gadam - tylko i wyłącznie gracze, bo przecież Selbo też nie urwał się z choinki, a Pregusia wykonywał to, czego chcieliśmy. Szerokie konsultacje, testy, najwyraźniej po prostu lepiej się tego zrobić nie da. Topka się rozkłada mniej więcej po równo we wszystkich profesjach, chyba tak beznadziejnie jednak nie jest.

Altaron się wypalił - owszem. Przez brak czasu ludzi którzy nad nim pracują, przez to, że każdy z nas tę grę już przeszedł kilka razy, przez brak szerokiej promocji, przez zmiany podejścia samych graczy (przecież im szybciej i łatwiej tym lepiej), w końcu przez toksyczną społeczność w końcu, która potrafiłaby zniechęcić do pracy każdego.

W aktualizację włożono już naprawdę dużo pracy wielu graczy, chociażby z tego powodu zapewne zostanie ukończona i Altaron znowu błyśnie. Ale czy znajdzie się jeszcze ktoś mający serce i czas do Altaronu, by pociągnąć ten temat na świeżo? Pojęcia nie mam.

Tylko błagam, nie marudźcie już. Gra hula prawie z automatu, gracie w nią z własnej woli, kilka lat, skoro Wam się tak nie podoba to może zajmijcie się czymś innym - nie wiem, książka, rower, plaża, jakaś nowsza gra.

To moja prywatna opinia.
Pozdrawiam,
Catthon

Zjadek 29-06-18 11:00

Cytat:

Napisał Catthon (Post 166319)

Tym razem nad balansem w znacznej mierze pracowali sami gracze, co ja gadam - tylko i wyłącznie gracze, bo przecież Selbo też nie urwał się z choinki, a Pregusia wykonywał to, czego chcieliśmy. Szerokie konsultacje, testy,...

Wytłuściłem dwie sprzeczne tezy według mnie. Najlepiej precyzować jacy gracze i ilu ich było. Wydaje mi się że jedna ręka do zliczenia wystarczy. Dalszy komentarz chyba zbędny.

Cytat:

Napisał Catthon (Post 166319)
Altaron się wypalił - owszem. Przez brak czasu ludzi którzy nad nim pracują, przez to, że każdy z nas tę grę już przeszedł kilka razy, przez brak szerokiej promocji, przez zmiany podejścia samych graczy (przecież im szybciej i łatwiej tym lepiej), w końcu przez toksyczną społeczność w końcu, która potrafiłaby zniechęcić do pracy każdego. [Catthon

Ze strony Administracji tylko brak czasu? Reszta wszystko co złego to po stronie społeczności? Przez kilka dobrych lat wogóle nie narzekałem na zmiany. Twórcy mają pomysł na zmiany mechaniki gry? OK, zresztą przy zmianach typu leczenia, obrażeń, zmiany broni, wnęk to były testy i konsultacje. To były przemyślane w pewnym kierunku zmiany.

Ostatnie zmiany? Na podstawie kilku osób, który wpadają grać co pół roku na miesiąc zmieniono hp potworów, a zmiany w balansie ograniczały się do zwykłego na pałe obcięcia dmg dla niektórych profesji. To nie są zmiany to jest rzucenie gry na żywioł, bez pomysłu na zmiany. Poprostu ktoś rzucił pomysł, żeby ,,utrudnić grę, bo kilku ludziom nudno było". Osobiście grałem w Altaron, żeby zrelaksować się, a nie żeby tracić przykładowo 4-5h na bezsensowną grę na jakimś syfie, żeby pójść na coś mocniejszego na 20 minut...


Co do błyśnięcia aktualizacją, to obawiam się, że zanim ona się pojawi (a sam nie wierzę w to) to już nie bedzie zainteresowania grą. Nie ma co się czarować, nowych graczy nie przybędzie, a u starych zasób zaufania i nadzieji wyczerpał się :)

Catthon 29-06-18 11:25

Do podforum, w którym dopinane są i przygotowywane są zmiany ma dostęp co najmniej 20 osób (a pewnie więcej).

Większość zmian była dyskutowana w osobnych tematach - czyli szerokie konsultacje. Po konsultacjach wypracowywane było rozwiązanie i przedstawiane Pręgusi przez Selba. Nie widzę tu sprzeczności.

I tak, mało czasu i mało chęci. To właściwie jedyny powód.

Paragon 29-06-18 12:19

Cytat:

Topka się rozkłada mniej więcej po równo we wszystkich profesjach, chyba tak beznadziejnie jednak nie jest.
To jest argument tak z dupy..

Rahilux 29-06-18 12:55

Weź ktoś przenieś mi stałego wyspiarza, wydam 300zł na "warmode" i dorzucę piątą profesje.


Powiem tak, Altaron ma duży potencjał i nawet osoby które grały X raz by pewnie wróciły gdyby zaczął być aktualizowany, ale ale -

Pierwszą aktualizacją musiałaby być zmiana języka Polskiego na język Angielski,
poszukajcie tematu altaronu na otlandzie, jest tam bardzo dużo wypowiedzi obcokrajowców nt. otsa, że chętnie by pograli ale nie da się ze względu na język.

Jest tam chyba 6 tysięcy wyświetleń tematu (co jest całkiem dużą liczbą jak na otsy),
a pewnie dużo więcej by było, gdyby temat nie umarł z ostatnimi postami dot. właśnie języka.

Tak tylko piszę o tym, ale zapomniałem o jednym:

#FREENPVP

wilddd 29-06-18 13:01

Ja wracając do tematu dyskusji, chciałbym uzyskać gwarancję, że nie będzie już RESETU (albo wręcz przeciwnie - dowiedzieć się na kiedy zaplanowany).
Nie gram od paru miesięcy i w sumie nawet jak chce mi się wrócić, to od razu się zniechęcam wizją resetu postaci i niepotrzebnie zmarnowanym czasem na grindowanie.

eremce 29-06-18 15:22

Zapewniam was, że jedynymi przyczynami braku dalszego rozwoju serwera są brak czasu i brak chęci.

Zadałem pytanie co byście chcieli aby zostało wprowadzone. Kilka osób się wypowiedział ale tylko jedna napisała o taskach. Które moim zdaniem nijak urozmaicą grę.

A gdyby tak przywrócić stare HP potworów, ale zmniejszyć ich xp o 66% ? Trzeba by było tylko sprawdzić co zostało zmienione w związku ze zwiększeniem HP i cofnąć te zmiany. Ewentualnie zwiekszyc sakwy dwukrotnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin