Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Ankiety (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Ankieta IV - Jakie zadanie fabularne w Altaronie jest według Ciebie najlepsze? (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=6909)

Tron 08-09-13 16:36

Ankieta IV - Jakie zadanie fabularne w Altaronie jest według Ciebie najlepsze?
 
Witajcie!

Trzecia ankieta już za nami. Odpowiadaliście w niej na pytanie dotyczące zmiany swojej profesji lub/i subprofesji na inną. W sondzie zagłosowało 92 użytkowników, z czego 34 osoby poparły swój wybór pisemnie. Większość z Was nie zmieniłoby swoich decyzji w wyborze profesji jak i subprofesji. Jednakże odsetek osób wyrażających chęć zmiany jest wysoki, co wyraźnie daje nam znać, że coś trzeba w tej sprawie zrobić, aby zadowolić każdego z Was.

Padło wiele dobrze uzasadnionych argumentów dlaczego zmienilibyście swój wybór i właśnie Wasze wypowiedzi pozwolą nam ukształtować balans pomiędzy profesjami jak najlepiej, w czającej się nieśmiało tuż za rogiem aktualizacji. Dlatego też tak bardzo nalegamy na uzasadnienie swojego wyboru. Każda opinia jest ważna, a za wszystkie które się pojawiły w ostatnich ankietach dziękujemy ponownie i raz jeszcze!

Niestety, nie udało się osiągnąć 50 odpowiedzi w ostatniej ankiecie, więc zostanie wylosowany tylko jeden status szlachecki. Być może nagroda nie jest wyjątkowo zachęcająca, więc kto wie? Może w tej lub następnej ankiecie czymś Was zaskoczymy? Wylosowaną spośród trzydziestu czterech osób z ostatniej ankiety, tą szczęśliwą został użytkownik corkarypto, gratulacje!

Jak wszyscy wiemy, w Altaronie stawiamy nacisk na zadania fabularne. Chcemy wiedzieć jakie zadania powinny pojawiać się częściej, więc dzisiejsze pytanie brzmi:
Cytat:

Jakie zadanie fabularne w Altaronie jest według Ciebie najlepsze i jakiego typu zadań brakuje Ci w grze? Uzasadnij swój wybór.
Nieuzasadnione odpowiedzi będą usuwane. Dodatkowo, miejsce to nie służy do krytykowania, lub dyskutowania nad pomysłami innych użytkowników. Proszę także o przestrzeganie zasady jeden użytkownik = jeden post. Wszelkie próby obejścia tych zasad będą karane.

Temat zostanie zamknięty 14 września. Zapraszam więc do brania udziału w ankiecie!

[*]status szlachecki był losowany po numerze posta, poprzez stronę www.losowe.pl

Wicked 08-09-13 16:57

Myślę, że najlepsze zadanie ever to zabijanie milionów krasnoludów, co niezbędne jest do blessów i innych zadań. Kurcze, świetne zadanie, po prostu człowiek czuje, że żyje. Achh. Te emocje, mój boże, normalnie aż dreszcze mam na samą myśl o tym i zaraz pewnie zrobię kolejną nową postać, aby móc się z nimi pozmagać. Codziennie rano się budzę i żałuję, że innymi postaciami mam zrobione. Chciałbym sobie resetować je codziennie, by móc znów i znów męczyć, pardon, z cudownym zachwytem zabijać te cudowne istoty do tego prześwietnego zadania.
Moim zdaniem brakuje większej ilości takich zadań, na przykład: zabij 50.000 czerwii, a dostaniesz czapkę z czerwia (chociaż najlepiej, jakby było mało ich na raz, żeby nie dało się zbyt prosto zrobić).

Gekko 08-09-13 17:07

Bardzo podobają mi się misje Gawena i działania wojenne, zagadki z zadań mechanicznej wieży itd, bardzo fajna sprawa.

Bardzo brakuje mi tasków w altaronie, dodatkowo można by te taski urozmaicić w formę zadań dla łowcy demonów, nieumarłych, świętych, mobków w których można by uzyskać bardzo fajne stroje, kiedyś była propozycja na ten temat w dziale "Sugestie i Propozycje"

Takie taski mogły by się zaczynać od skromnych liczb 500 imp do np 1000 demonów itd.

Rian 08-09-13 17:07

"Ideowa zaraza" to mój ulubiony quest fabularny, tylko on dostarcza mi tych niezapomnianych emocji, tylko on pozwala nam poznać tych wszystkich NPC. Moim zdaniem jest to najlepszy qest ever, ale jednocześnie jest on bardzo użyteczny, przygotowywując nowych graczy na zabijanie hord potworów w przyszłości.

CySiO 08-09-13 17:16

Myślę, że samouczek na Licorze jest bardzo fabularny. :)

A tak na serio, działania wojenne. Chciałbym więcej zadań przy których trzeba myśleć, jak np. w mechanicznej rezydencji. Słabe jest to, że brakuje dodatków do strojów.

@Edit
Dodałbym więcej misji dziennych, nic tak nie cieszy jak pomaganie w wojnie. ... i jeszcze nie trzeba expić, bo co tam, 100lvl można wbić na samych misjach.

Kleikk 08-09-13 18:49

Zdecydowanie mechaniczna rezydencja, Gawen. Im trudniej tym lepiej :). Zadania logiczne, zadania przy których trzeba pomyśleć, nie tylko: " Idź i zabij xxxxxxx tego bo jak nie to Ci nie dam medalu " :)

beta2468 08-09-13 19:17

obóz szkoleniowy, mechaniczna rezydencja i wieża alchemika. Wymagają drużynowego zaangażowania i użycia mózgu :) Poza tym całość ma sens i się łączy z fabuła Altaronu, a nie stanowi odrębny wątek.
A brakuje mi tasków. Drobnych,ale rozbudowanych. Po 300 potworów, po kolei klasami itd.,a nie 1000 .

gohan 08-09-13 19:19

Moim zdanie Ideowa zaraza to najlepszy quest :)

Arkon 08-09-13 19:26

zadanie grabarza i odgadywanie zagadek, mam cel wykonać ostatnią(?) misje jako pierwszy!
mechaniczna rezydencja była naprawdę fajna. i na końcu niestety dałem te plany krasnalom (DLACZEGO?!).
oraz chciałbym ujrzeć więcej zadań, do których trzeba ekipy. ;)

Smile1 08-09-13 20:11

Działania Wojenne. Świetne skrypty, jak np. ten z zakradaniem się do pokoju o północy... I oczywiscie misja z Heleną! Frnomenalna, niebanalna, takich chciałbym więcej.

corkarypto 08-09-13 21:15

Najlepszym zadaniem jest mechaniczna rezydencja bardzo fajnie sie ja rozwiazywalo (troche kur... polecialo na ostatniej misji) ale milo to wspominam. Chcialbym jeszcze wyroznic zadanie na stroj elementalisty.

-Brakuje typowego POI ludzie jak widac bardzo chca takie zadania (fakt jest przeszlosc ale to za krotkie).
-Zrobcie zadania na jakies rare outfity lub bardzo kosztowne (prosze tylko nie taski zle mi sie to kojarzy)

Btw: Dziekuje bardzo maszynie losujacej jak i administracji.

sidexxx 08-09-13 21:16

Może to banalne ale myślę że zadanie "Tajemnica wieży alchemnika" (przeszłość) jest najlepszym zadaniem i powinno być takich o wiele więcej :) dobra historia, sporo szukania i walki z potworami, bossy do pokonania w grupie noi oczywiście dostęp do nowych terenów.
Mechaniczna rezydencja też jest warta uwagi, ile to ja nerwów straciłem robiąc dwa ostatnie pokoje :D

potrzeba trudniejszych zadań typu przeszłość dla 150-200lvl +

siwyus 08-09-13 21:27

Misje u grabarza są świetne. Wymagają myślenia i szukania wskazówek. Naprawdę super się je robiło ;)

Również misja na elficki miecz, gdzie trzeba było chodzić po lodzie jest warta uwagi.

Właśnie takich misji mi brakuje. Żeby je wykonać trzeba jednak ruszyć głową. Nie to co te wszystkie schematowe misje "idź do NPC 'A'; przynieś 'X'; zabij 500 'Y' i wróć za 'Z' dni..."

cinkiwonsz 08-09-13 21:57

Sens życia u Stasia na Licor. Oryginalne, zabawne, nie koniecznie pouczające. (Jednak życiowe.) No i nie jest to do końca zadanie, bo żadnej nagrody za to nie ma. Tylko stracona kasa. Mimo to największe zaskoczenie dla mnie w całej grze.
Drugie miejsce też na Licor, zadanie u Rolfa. Nagroda też nijaka, ale rozłożyła mnie na łopatki. Nie wiem, czemu, ale Licor wydaje mi się naprawdę dobrze dopieszczony.

Z innej beczki, albo nie rozumiem słowa "ankieta", albo mi się rzuciło na oczy, że nie widzę kwestionariusza, albo mi już przeglądarka zaczęła robić problemy z php'em. Ankieta IV...?

Mechaniczna rezydencja miała takie wyzwania, które musiałem znać już na pamięć parę lat wstecz. Twórca tego zadania na pewno wie, o co mi chodzi. Jednak dobrze, że takie zagadki się tutaj pojawiły.

adamo199412 08-09-13 22:02

Zdecydowanie mechaniczna rezydencja. Zadanie ciekawe, liczy się refleks, dużo główkowania, zacna nagroda, nie trzeba klepać ton mobków. No i nie na samym stroju się kończy. Szukanie schematów...
Skoro już piszemy o zadaniach to nie sposób nie wspomnieć o organach. Cóż to za zadanie. Te porywające zwroty akcji. Te powalające nagrody i miliony expa nań zdobyte...(ironia). Dziekuję dobranoc.

Zenon von Wons 08-09-13 23:43

Jeżeli chodzi o questy to podobał mi się grabarz i katedra w ank(nie wiem czemu ale robie go bardzo miło). Mechaniczna też była niczego sobie ale jak na logiczną zagadkę za łatwa ;)

Questy typu krasnale nie powienien mieć w całości wpływu na blessy i resztę.

Wywalić całkowicie misje typu tej w karczmie u Lorda bo i tak 95% ludzi jej ni robi, nie wie o niej, a jak wie znaczy że ma wtyki albo już taki lvl, że mu się ten dodatkowy resp krasnali nie przyda.

Więcej tasków, misji ukrytych na ekspowiskach. Typu w książkach jakiejś tam informacje o zakopanym skarbie i iles kroków tam od czegoś i ktoś bedzie ze szpadlem latać tydzien zeby znaleść. Może znajdzi tajne miejsce do lochów, może jakiś itemek. Taki loch z jego wejściem mógłby się zamykać i losowo otwierać nowy z nowym wpisem w jakiejś książce :P W komnatach śladowa ilość mobków jakiś słabych i mini nagroda :D

neccoz 09-09-13 05:40

Najlepiej robiło mi się misje na Urbana. Dużo kasy na to poszło, ale naprawdę miło się to robiło. Wręcz byłeś w środku Altaronu i pomagałeś się mu zjednoczyć przeciw abitańczykom :D
Mało misji w stylu POI, brakuje tasków, przydałoby się z 20 podobnych misji do Rodzinne Więzy :D

ventes55 09-09-13 12:45

zadania od grabarza i działania wojenne :D
najlepsze zadania :p

tomakeo 09-09-13 13:06

Zdecydowanie zadanie grabarza! Oby więcej takich

Brakuje zdecydowanie questów typu PoI, Inq, Wote. Takie zadania wymagają gry zespołowej, sporej ilości czasu i nakładu pieniężnego, oraz oczywiście dają wiele rozrywki :)


Nie zapominajmy o taskach :)

apophenion 09-09-13 16:37

Ideowa zaraza Dzięki wielkie że zrobiliście quest tego typu, bez którego nie można dokończyć innych... quest sam w sobie jest tak k.... denny że to szok, jak można wymyślać questy polegające na zabiciu 1000+ mobów no normalnie szok 8) Czasami czuje się jakbym grał w Metin2 robiąc tą misje.... monotonne wybijanie pierdyliona mobów

Tak samo jak misja z 500 stekami i 200 mięsami... co to za misja jest, nie wszscy maja czas na zbieranie tego... a zbierając przokazji to zajmie też milion lat świetlnych :\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\

jankolo21 09-09-13 16:39

moim zdaniem ciekawymi zadaniami są w mechanicznej rezydencji, i zadania u duchownych

Walles 09-09-13 16:49

Mechaniczna Rezydencja zasługuję na pojawienie się w tym temacie, w ostatnim zadaniu prawie wszystkie włosy z głowy wyrwałem ;) oby więcej takich!.

Zielu 09-09-13 20:12

Zadań, które są ciekawe jest sporo, jednak jak bym miał wybierać to na pierwszym miejscu Misje Grabarza. Choć zastanawiałem się jeszcze nad Działania Wojenne, jedna te ostatecznie, są na drugiej pozycji.

Dlaczego misje grabarza, bo to jedno z pierwszych ciekawych zadań jakie robiłem. Do tego zadanie rozbudowane, które wymaga rozwiązania jakiejś łamigłówki, poznania mapy, odnalezienia wskazówek i dopiero rozwiązanie.
Oczywiście ktoś może powiedzieć, że są zadania bardziej rozbudowane...
i w pełni się z taką osobą zgodzę....
Ale to właśnie Zadania Grabarza, zachęciły mnie do poszukiwania kolejnych zadań.

Odpowiedź na pierwszą część pytania była łatwa... teraz kilka słów o drugim pytaniu...

Brakuje mi więcej niż jednego typu zadań:

1. Zadania typu zabij xxxx tysięcy mopków nie ma sensu, no chyba że chcemy zdobyć coś naprawdę fajnego, i tu jak nic przydały by się jakieś dodatki do stroju lub tytuł (było już kilaka ciekawych propozycji w odpowiednim dziale na forum).

2. Zadań zespołowych i nie mam tu na myśli zadań potrzeby bloker, siochacz i shoote bo inaczej się nie da ubić potworka....

3. Zadań zróżnicowanych pod względem trudności (większość zadań można zrobić miedzy 50 - 70 lvl).

4. Zadań losowych, ot tak przypadkiem w trakcie expienia zabijamy mopka, a tu niespodzianka w ubitym potworku znajdujemy kawałek mapy/ list/ pamiętnik, a w nim opis jakiegoś zadania, lokalizację jakiegoś skarbu... to nie muszą być mega rozbudowane zadania, raczej proste...
za to będące zaskoczeniem i niejako chwilowa odskocznią od expienaia...

Maverick24 10-09-13 08:32

Ja uważam, że najlepszym zadaniem jest zadanie w mechanicznej twierdzy... zadania logiczne sa naprawde swietne i zajmujace... spedzilem wiele godzin na tym quescie... Brawo!

Zly On 10-09-13 12:38

Brakuje zadan typu POI, INQ, do ktorych potrzebna naprawde ciezkiej i zgranej ekipy.
Jesli chodzi o teraz - kazdego questa mozna zrobic w jeden dzien, no oprocz blessow.

Uwolniona Mysl 10-09-13 14:04

Runa ognia!

Wawro 10-09-13 14:09

kk
 
runa energi

tarzan15 10-09-13 16:41

Zadania Grabarza są świetne! Trzeba pomyśleć i wymaga jakiejś drugiej osoby, nie jak w większości zadań samemu się robi w parędziesiąt minut. Więcej takich zadań! :)

skyromk71 10-09-13 17:49

runa wody
nie jest zbyt trudny a daleka droga jest :)

paulusia 10-09-13 20:16

Najciekawszymi misjami jakie robiłem, jeszcze za czasów gdy mało kto spoilował zadania, były misje grabarza. Przypadły mi do gustu te zagadki. Jednak po cichu licze na 'taski'

mortans 10-09-13 22:51

Dla mnie najlepsze zadania są w twierdzy mechanicznej. Świetne są po prostu te misje. Fajnie byłoby tego typu zadań było więcej.

W świecie Altaronu jest naprawdę sporo zadań.... lecz wbije się ten 130 lvl + i zrobi się wszystkie zadania to wieje nudą... na maksa, nie ma co robić oprócz zabijania bossów i expienia. Przydało by się więcej zadań na większy lvl w których wymagana była by gra zespołowa oraz główkowanie.
Myślę, że spoko są zadania też na unikatowe rzeczy czy na wygląd.

Gra też potrzebuje rozwinięcia głównego wątku z Abitańczykami lub dodaniu nowej kampania, ale nie takiej z 8 misjami... Wątek z 20-30 misjami był by naprawdę mile widziany. Zaczynało by się go na 10 lvl a kończyło na np 200+, wiem że taka kampania jest teraz mało realna ale może w przyszłości ? Może kiedyś w szeregi Altaronu wstąpi niezwykły "bajko pisarz", który wymyśli nam wątki godne książkowych dzieł ? :D

Bardzo spodobał mi się też pomysł Ziela z tymi misjami znajdowanym przypadkowo. Myślę, że to byłby świetny pomysł

Podsumowując... więcej misji zespołowych wymagających myślenia, szczególnych misji dodających modyfikacji do naszych wyglądów, więcej misji na unikatowe, niepowtarzalne przedmioty... no i misji "przypadkowo" znajdywanych.

cnk17 11-09-13 15:33

Najlepsze zadania moim zdaniem są w mechanicznej rezydencji, nie ograniczaja sie jedynie do przyniesienia czegos lub zabicia, wiecej takich zadan ;p. Obóz szkoleniowy misje też są spoko

ReeZo 11-09-13 23:59

Ja jestem za zadaniami :

*dzialania wojenne
*grabarz
*wieza alchemika

Jedne zmuszajace do wspolpracy, a drugie do myslenia

my life 14-09-13 21:36

Tak jak wszyscy ;) grabarz, mechaniczna rezydencja i przeszłość, której jeszcze nie skończyłem ;P

No i moja propozycja...
Skoro mamy przeszłość - zróbcie przyszłość ;) A tam myślące potworki, które rzucają mw, trapują odliczają combo ;p Pewnie nie jest to możliwe ale fajna byłaby wojna z mobami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin