Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Marcowa mini-aktualizacja (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=9598)

Altrel 09-03-14 23:42

Marcowa mini-aktualizacja
 
1 załącznik(i)
Witajcie!

Mamy dziś dla Was wiele ciekawych informacji, zanim jednak przejdziemy do właściwego tematu tego newsa, chcielibyśmy podziękować za pracę włożoną w Projekt Slythii, która zrezygnowała ze stanowiska Mistrza Gry.
Dziękujemy Jej za cały ogrom pracy jaką wykonała na rzecz Projektu! Przypomnijmy, że jej udział w pracach nad Altronem miał miejsce już na samym początku istnienia samej idei. Zaraz po starcie gry zaczęła aktywnie pomagać i współtworzyć świat Altaronu razem z Praktem i Travem. Dzięki niej wprowadzono wiele pomniejszych systemów i usprawnień gry, które stworzyły Altaron jaki znamy dziś.
Ponadto przez długi okres odpowiedzialna była za zakres obowiązków Doradców oraz Wybrańców jak i koordynowała pracę w zespole.
Jak pewnie wielu zdążyło się przekonać - Slythia jest impulsywną osobą, z którą często trudno było prowadzić dyskusję. Przepraszamy więc wszystkich, którzy czują się przez Nią pokrzywdzeni. Pamiętać należy, że zawsze kierowała się dobrem Projektu, choć trzeba przyznać, iż często w swój wyjątkowy sposób.

Do prawidłowego funkcjonowania gry potrzebna jest nowa wersja klienta, którego znajdziecie tutaj.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Graczom, którzy aktywnie uczestniczyli w testach i dyskusjach dotyczących zmian, jakie zaprezentowaliśmy Wam na publicznym serwerze testowym.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwe było, w tak krótkim czasie, sprawdzenie wielu nowości a co za tym idzie - wprowadzenie zmian i poprawek wedle sugestii.

Jest więc Nam niezmiernie miło poinformować, iż wprowadzona została mini-aktualizacja.

Tak więc wszystko to, o czym pisaliśmy w tym newsie wraz z poprawkami, które sugerowaliście zostało wdrożone.

Dla przypomnienia - lista najważniejszych zmian:
  1. System przywoływania potworów.
  2. Zmiany w czarach zwiadowcy - Szybkostrzelność, Precyzyjna Szybkostrzelność.
  3. Kapłanka Dorafsa, która zadomowiła się w komnacie Ignawiusa została zastąpiona Oświeconym Dorafsa.
  4. Zmiany w systemie potworów - od teraz ich siła jest w pewnej granicy losowa, a co za tym idzie doświadczenie, które można zdobyć - również. Dodatkowo wygląd ras humanoidalnych nie jest już jednakowy.
  5. Bardziej "rozmyte" wyświetlanie poziomów graczy.
  6. Zmiany w amuletach pełnej ochrony, miksturze pogromcy żywiołów, pierścieniach ochrony, pierścieniach magicznej tarczy.
  7. Poprawiono system rozdawania punktów nauki.
  8. Ustawiono limit przedmiotów (25), które mogą znajdować się na jednej kratce w strefach ochronnych.
  9. Zmiana wyświetlania czarów, wyeliminowanie możliwości spamowania nimi. Dopiski do inkantacji nie są również wyświetlane.
  10. Ograniczenie logowania na to samo konto raz na 5 sec.
  11. Znaczne skrócenie czasu odrastania roślin na Archipelagu Licor.

Dodatkowo mała niespodzianka - event!
Cytat:

Rabusie ograbili majątek rodziny Bekalelu! Weź udział w wydarzeniu i pomóż odzyskać zrabowane skarby. Klucznik umie docenić pomoc i najbardziej zasłużeni nie obędą się bez nagrody! Event potrwa do 10 kwietnia.


  • Problem, z którym borykaliśmy się od długiego czasu - mianowicie błąd z niemożliwością leczenia się został wyeliminowany. Tak więc od tej pory zgłoszenia o oddawanie doświadczenia utraconego w wyniku tego problemu będą ignorowane.
  • W regulaminie gry zaszło wiele ważnych zmian. Prosimy o przeczytanie i zapoznanie się z nowymi zasadami.
  • Ponadto wszystkie potwory na wiki (nie wliczając bossów) mają zaktualizowany drop do faktycznego stanu gry. Teraz możecie bez wahania sprawdzić co wypada z danego przeciwnika.
    Zachęcamy do edytowania i aktualizowania!

Od teraz sterami Projektu zarządza nikt inny jak Pregusia. Jako iż jest to człowiek, który do pracy podchodzi bardzo sumiennie, wymaga zaangażowania, dyscypliny jak i profesjonalizmu - Altaron wkracza w nowy okres dynamicznego rozwoju!

Co więcej prace nad "dużą aktualizacją", w której zostanie dodanych szereg wymagających misji, nowe lokacje i tereny oraz wiele, wiele więcej, są już na wykończeniu!
Projekt czeka świetlana przyszłość! Spodziewajcie się niespodziewanego.

Życzymy przyjemnej gry!

Administracja Altaron.pl

Wymiatacz788 09-03-14 23:47

Nie mogę wejść do gry :/

Voltix 09-03-14 23:48

Cytat:

Napisał Wymiatacz788 (Post 89317)
Nie mogę wejść do gry :/

Aktualizacja dalej trwa ;p

tomakeo 09-03-14 23:51

Cytat:

Napisał Wymiatacz788 (Post 89317)
Nie mogę wejść do gry :/

Serwer niby jest już włączony. Można zalogować się do okna postaci, ale jeszcze nie można wejść do gry. Pewnie potrwa to jeszcze kilka minut.

Proponuję też podkreślić tę informację, żeby nie było później płaczu, że "nie doczytałem, że "drobnym druczkiem".
"Do prawidłowego funkcjonowania gry potrzebna jest nowa wersja klienta, którego znajdziecie tutaj."

W końcu dobrze napisany regulamin. Brawo!

Veliothe 09-03-14 23:52

Brawo Altaron! :) Życzymy Slythii wszystkiego dobrego w życiu realnym.

Mcree 09-03-14 23:55

Cieszę się z nowych władz, które słuchają uwag i sugestii graczy. Regulamin bardzo czytelny, kary konkretnie do każdego punktu przypisane. Dobra robota :>

Tron 09-03-14 23:57

Dzięki Slythia!

cwiru 09-03-14 23:58

Pozdro Slythia !! a co do akutalizacji to juz sie skonczyła a wejsc nie moge :)

Catthon 10-03-14 00:03

Różnie bywało, ale kawał dobrej roboty Slythio.
Dzięki.

hulton 10-03-14 00:04

Hehe, ciekawi mnie ten event... Coś mi mówi, że będę szukał rabusiów przez miesiąc...

Veliothe 10-03-14 00:06

Do kiedy potrwa event ?

Altrel 10-03-14 00:10

Event potrwa 30 dni, zakończy się 10 kwietnia. Serwery gry są właśnie uruchamiane.

hulton 10-03-14 00:11

Hehe, a będą jakieś wskazówki, czy może mam szukać złodzieja po całej mapie? :p

wejnos 10-03-14 02:20

Dzięki Slythia. No a my wyruszamy w droge do ,nowego' Altaronu...

leon 10-03-14 06:56

Dzięki Slythia :) ciekawy ten event :)

Pasztet 10-03-14 07:57

Brak spamowania czarami na głównym kanale, mega MEGA na plus :)

Wicked 10-03-14 08:51

2h szukania bandytów wokół całego Beka i znaleziono: 0. Już mi się odechciało eventów.

Tom3k 10-03-14 08:53

nie moge
 
zalogowalem sie w grze i poszedlem kupic mikstury u Wolanda i jak wychodzilem to wyskoczyl mi blad gry i teraz nie moge sie zalogowac

Obles 10-03-14 09:12

Mi działa wszystko poprawnie. Czy aby na pewno masz najnowszego klienta gry?
http://altaron.pl/download/newestAltaron.zip

hulton 10-03-14 09:32

A klient sie przypadkiem nie aktualizuje sam?

mario 10-03-14 09:37

Trzeba ściągnąć klienta czy ciężko to zrozumieć...?

tomakeo 10-03-14 09:50

Cytat:

Napisał Altrel (Post 89316)
Do prawidłowego funkcjonowania gry potrzebna jest nowa wersja klienta, którego znajdziecie tutaj.


Serio ktoś tego może nie zauważyć? Serio?

hulton 10-03-14 10:07

Tak pytałem, bo się dziwie, że nie może automatycznie pobrać :d

Mcree 10-03-14 13:36

Tylko mnie nie działa? W sensie nie łączy, poza listą postaci (nie debug- błąd połączenia z serwerem) Bo taki Sandman jest np. online.
@down
Dzięki :)

tomakeo 10-03-14 13:38

Naprawiany jest błąd, który się wkradł podczas wgrywania aktualizacji.

Banderas 10-03-14 13:44

Ja też mam ten sam problem,że wczytuje się tylko lista postaci, a dalej błąd logowania.

dobryziomek 10-03-14 14:23

Wg mnie marcowa aktualizacja jest na plus. Odmienne od siebie rasy humanoidalne to trafiony pomysł jak również zróżnicowanie siły potworów oraz doświadczenia za nie. Myślę tak, ponieważ to czyni grę nieco bardziej dynamiczną i zmienną zamiast monotonnej i niezaskakującej jaką była. Co do ukrycia wiadomości o poziomie gracza to również trafione wg mnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie popiera tego pomysłu. W tym pomyśle dostrzegam również elementy dynamiki, pewnego ryzyka i niepewności. Zwiększa nieco emocje, przynajmniej na poziomie graczy nierozpoznawalnych jeszcze w świecie Altaronu. Zmiany dotyczące profesji pozostawiam kolegom, chociaż myślę, że mag otrzymał wielkie możliwości.

konrad19 10-03-14 14:24

Mcree możliwe ze miałeś starego klienta albo coś z internetem i czemu akurat wymieniłeś mnie xD

Promyk 10-03-14 15:36

jak dla mnie konkretna lipa,
co do zroznicowania expa za stworki oraz ich sily zupelna bzdura, ktora odbija sie w loocie i ilosci expa na godzine - jest po prostu slabiej, odnosze wrazenie choc nie mialem jeszcze mozliwosci porozmawiac z jakims magiem ze cooldown zostal zwiekszony, bo expiac na oficerach na 1 karla mam 2 ataki rozgą w sekwensji -rozga - czar - rozga - i jeszcze chwile musze czekac az znow bedzie czar przed aktualizacja byla rozga czar czar lub czar+rozga jednoczesnie - kolejny minus, ktos tam pisal o zmianie dynamiki gry - jest pozorna, bo jakby nie patrzec masz wszystkiego mniej - tak wiec dynamika spada - majac mniej expa i kasy spowalniasz swoj rozwoj - co do niepokazywania poziomu gracza no kolejna bzdura, skoro mozna go sprawdzic na stronie - ale po co marnowac czas? nie wiem, na prawde nie mam pojecia jakie byly zamiary tworcow przy tym rozwiazaniu, do dzis gra mi sie podobala, od dzis spadla moja sympatia i daje sobie spokoj, moze duzy up przyniesie pozytywne zmiany, poki co powodzenia, choc z tym tempem i pomyslami nie wroze sukcesu :)

tomakeo 10-03-14 16:01

Kompletnie nie zgadzam się z @Promyk. Według mnie (i nie tylko, bo rozmawiałem z kilkoma osobami) zmiany pchają grę w dobrym kierunku.

Altrel 10-03-14 16:06

Zmiany, które odnoszą się do potworów zmieniły im zarówno doświadczenie jak i loot. Ze słabszych loot jest słabszy, z mocniejszych - lepszy. W rezultacie sprawia to, że w ogólnym rozrachunku po zakończeniu wyprawy zdobywamy tyle samo doświadczenia i wynosimy tyle samo loota co przed łatką. Cooldowny pomiędzy czarami nie zostały zmienione, ograniczono jedynie spamowanie nimi (efekt ciągłych "chmurek" na postaci sprzed łatki).

Promyk 10-03-14 16:12

ale na pasku przeliczajacym exp/h dzis mialem 44k, a wczoraj jeszcze 55k, widac slabszych bylo wiecej, a ogolny rozrachunek jest subiektywny nie wynioslem ani doswiadczenia ani loota porownywalnie do tego co bylo przed aktualizacja

6543134 10-03-14 16:42

Slythia zrezygnowała... z jednej strony bardzo się cieszę, bo wraz z jej odejściem kończy się era faworyzowania pewnej grupy graczy i może część osób wróci, jednak z drugiej strony dużo wniosła do gry przez te lata i kiedyś nawet expiliśmy razem i fajnie było się z nią kłócić i dyskutować. ;D Trzymaj się i powodzenia.

W końcu jakaś aktualizacja. Kiedy będzie ta główna?

Xerion 10-03-14 17:15

A ja mam takie pytanie.. Zmienialiście hp u zwiada? Przed upem miałem bez setu 1305hp, teraz 1085hp..

malpad 10-03-14 17:55

A ja mam takie pytanie.... gdzie moge zarobic solo pallkiem 215 lvl teraz po update? Skoro przed walac wiecej z kpiro mniejszym kosztem many prawie nigdzie nie zarabialem...teraz na kpiro schodzi 150 many a bicie z bliska jest wykluczone, poniewaz hity sa żenujące... Obecnie zrobiliscie pallka pod expa zespolowego czyli z blokerem. Teraz powiedzcie mi gdzie znajde tego knighta na serverze na ktorym gra 20 osob w szczycie by chodzil ze mna na hunty kiedy mam ochote i czas. I taka rada do tworcow.... jezeli nie gracie, nie posiadacie postaci.... to nie bierzCIE SIE ZA BALANS!! rowniez wliczam w to meRvakisa co cale zycie grzal depo, a jego jedyna wymowka jest to ze po co mu postac skoro na tescie moze miec 500 lvle... Moja propozycja wyglada nastepujaco...wybierzcie 3 doswiadczone osoby ze swiatów (pvp, npvp) o roznych profesjach (pall,mag,knight) i niech one zajmuja sie balansowaniem....

Catthon 10-03-14 17:55

Alor, krzaki zostały zmienione. Nie ma już ehausta na kpiro po rzuceniu krzaków, a same krzaki zadają znaczne obrażenia od ziemi pobliskim potworom.

19960314 10-03-14 18:08

Nie do końca rozumiem jak krzaki mają pomóc expić zwiadowcy solo skoro trzeba utrzymywać dystans od potwora - może coś źle mówię, nie jestem zwiadowcą . To zmiany nie są złe, powiedziałbym nawet, że są one dobre ALE, ale nie na ten serwer gdzie jak napisał wszechobecny gra 20 osoób na krzyż i często znaleźienie drużyny dla zwiadowcy jest praktycznie nie możliwe. Myślę, że powinno to być bardziej dostosowane i przemyślane pod serwer na który się robi taką aktualizację.
Sam zamiar zwiększenia nacisku na grę drużynową i wyeliminowanie go z roli blokera jest świetny, ale myślę, że na tak mało zaludnionym serwerze praktycznie eliminuje to profesje zwiadowcy.

Altrel 10-03-14 18:22

Zmiana ta nie miała na celu zwiększyć nacisku na grę drużynową. Zwiadowca, a właściwie kusznik bo tak się powinna nazywać ta profesja musi utrzymywać dystans od celu, taka jest jego mechanika. Zmiana została wprowadzona w sposób wypośrodkowany biorąc pod uwagę sugestie wszystkich wypowiadających się zwiadowców, nie braliśmy pod uwagę wypowiedzi innych profesji. Co do wypowiedzi Pana Malpada - nie będziemy wybierać do testów osób o skrajnych i często irracjonalnych poglądach, które chcą uczynić grę zbyt prostą, wysoki poziom nijak nie przekłada się na "doświadczenie".

19960314 10-03-14 18:30

Ale nie wiem jak zwiadowca 200+ może utrzymywać dystans expiąc na potworach które dają np. parala przy czym same używają haste. Chyba, że zwiadowca ma do końca gry expić na smokach. Moja wiedza na temat zwiadowcy nie jest rozległa, ale tak na logikę to po prostu nie będzie współgrało na realia expów panujące na tym projekcie

filipko3 10-03-14 18:47

Pozwolę sobie na wypowiedź ;) Według mnie mana za czar hape odes kpiro jest lekko przesadzona na moim lvl (100) 99 poziomem dystansu i 27 levelu magicznym(z setem) zabiera mi około 130~ many (przed upem zwykłe zabierało 100) ( swoja drogą ciekawe ile zabiera takiemu 200+ zwiadowi ) niby nie zabiera tak dużo ale przed upem na 220 miksturach maga i około 1600 bełtach dawałem radę przejść 3,5 raza resp z czerwonymi smokami na ankardii oczywiście stojąc przy potworze a teraz z takim samym okupieniem i trzymając dystans minimum 3-4 kratki daje rade przejść 2 razy (może to przez tą siłę potworów ? hmm) ^^ i popieram przedmówców niby ma być gra zespołowa ale praktycznie się nie da znaleźć jakiegoś rycerza z poziomem równym lub podobnym do mojego, który miał by ochotę expić wtedy kiedy ja. Często gram w nocy lub późnym wieczorem kiedy gra mało ludzi i skąd takiego wziąć ? a poza tym lubię expić sam :]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin