Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Archiwum (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Alchemia-nie jest tak jak byc powinno (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15662)

Ezreal 19-05-15 22:16

Alchemia-nie jest tak jak byc powinno
 
Cześć ,liczę na odpowiedzi ludzi którzy sa kompetentni.

Głownie chodzi o punkty nauki- możemy zadecydować na co je przeznaczamy.
Osobiście gram 1 postacią , elementalista-alchemik. Czy opłaca mi sie wydawać Pubkty nauki w alchemie? Nie- ponieważ moge wszystkie punkty wpakowac w resztę umiejętności a zrobic w krótkim czasie 2 postać gdzie jej zadaniem bedzie tworzyć mikstury. Zaoszczędzen punkty a i tak bede miał lepsze mikstury. Czas zebrania punktów nauki (300) od większego poziomu nie jest adekwatny do zrobienia niskopozoomowej postac 30-40 poziom. Poziom alchemi na tym poziomie-ok70 .

Propozycja:
1 krąg mikstur od 20 poziomu
2 krąg mikstur od 60 poziomu
3 krąg mikstur od 80 poziomu

Altrel 20-05-15 02:39

W tym celu wprowadzone zostały ograniczenia alchemii na poziom, na 50 poziomie maksymalny poziom tej umiejętności wynosi 80.

Dodatkowo jeżeli nie będziemy rozwijać alchemii główną postacią to nie otrzymamy drugiego bonusu wynikającego z własnej alchemii. Trzeba pamiętać, że pierwszy bonus (wbudowany w miksturze) jest dla wszystkich i wynika z umiejętności tworzącego, drugi bonus (wynikający z własnego poziomu umiejętności) wygląda następująco: (1.0 + (playerSkill / 200) * 0.16) = 16% na 200 poziomie umiejętności.

Tak więc jeżeli chcemy osiągnąć największy możliwy bonus to musimy rozwijać alchemię główną postacią.

Ezreal 20-05-15 06:45

1.Pierwszy bonus wynika z umiejętności tworzącego -czyli mikstura robiona przez alchemika z 80 poziomem umiejętności będzie gorsza od mikstury tworzonej ze 150 poziomem umiejętności?

2.Drugi bonus- te 16% to się tyczy mikstur używanych na sobie. Czyli alchemik z 80 poziomem używając tej samej mikstury co alchemik ze 150 dostanie mniejsze wartości z mikstur?

Pozdrawiam

andus88 20-05-15 08:21

w taki m razie to jest większy bezsens niż myślałem ponieważ alchemia jeszcze jako tako leci do 30 poziomu silla po czym przestaje praktycznie rosnąć. Panie Altrel napisał pan że to dla tego żeby wbicie większego skila było jakimś wyczynem natomiast w tej chwili robi się alchemika i dodatkową postać żeby wbić pnami jakiś konkretny skilkl i robić potki z bonusem. Lepszy rydz niż nic....

Kr92 20-05-15 08:32

Alchemia przy obecnym systemie przyrostu skila znowu traci na atrakcyjności. Daje zbyt małe profity w stosunku do poświęconego czasu. Liczę, że szybko zostanie to zmienione.

corkarypto 20-05-15 08:45

@ UP: Dokładnie, obecnie Alchemik jest beznadziejny wiąże się to z tym że umiejętność alchemii strasznie słabo rośnie. Obecnie tworze mikstury które są gorsze od sklepowych więc po co mi ten alchemik?

Kr92 20-05-15 09:01

Cytat:

Napisał corkarypto (Post 128896)
@ UP: Dokładnie, obecnie Alchemik jest beznadziejny wiąże się to z tym że umiejętność alchemii strasznie słabo rośnie. Obecnie tworze mikstury które są gorsze od sklepowych więc po co mi ten alchemik?

Dokładnie tak, w dodatku kasa zaoszczędzona na własnym wyrobie nie jest adekwatna przez jakość tych mikstur oraz fakt, że przy słabej alchemii dużo mikstur nam nie wychodzi, 120 porcji na mbp dużych manasów, gdzie zakładając 100% udanych potrzebowalibyśmy 80 porcji.

corkarypto 20-05-15 09:12

Na moim obecnym skillu 45, 100 ekstraktów daje mi 2% alchemii a zrobienie MBP małych manasów daje mi 1%. Czyli wbicie 100 poziomu alchemii aby mieć już lepsze manasy "profesjonalisty" jest nie możliwe bez rozdania pnów, do dupy z taką robotą.

Windykator 20-05-15 11:11

Jeżeli chodzi o mnie, miałem 3 postacie, obecnie mam 4tą. Wszystkie postacie były alchemikami, lecz na tylko jednej miałem alchemie (na tej na któej nie robiłem nic poza alchemią, wszystkie pny ładowałem tylko w alchemie), więc nie wiązałem z nią większych planów niż stanie i klikanie w ekstraktor i wastowaniu bonusu.

Altrel 20-05-15 12:31

Cytat:

Napisał Ezreal (Post 128889)
1.Pierwszy bonus wynika z umiejętności tworzącego -czyli mikstura robiona przez alchemika z 80 poziomem umiejętności będzie gorsza od mikstury tworzonej ze 150 poziomem umiejętności?

Tak, będzie gorsza. Mikstury sklepowe mają przypisany 60 poziom alchemii, każda stworzona z większą alchemią dodaje więcej hp/mp. Od pewnego poziomu umiejętności na miksturach zaczynają pojawiać się informacje, że zostały stworzone przez profesjonalistów/ekspertów.

Cytat:

Napisał Ezreal (Post 128889)
2.Drugi bonus- te 16% to się tyczy mikstur używanych na sobie. Czyli alchemik z 80 poziomem używając tej samej mikstury co alchemik ze 150 dostanie mniejsze wartości z mikstur?

Tak, mikstura sklepowa osobie bez rozwiniętej umiejętności alchemii dodaje mniej mp/hp niż osobie z rozwiniętą umiejętnością alchemii.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin