Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Kary za "nielegalne" oprogramowanie. (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=23339)

eremce 23-10-18 09:49

Kary za "nielegalne" oprogramowanie.
 
Proponuję aby karą za używanie zakazanych programów, było zerowanie nielegalnie osiągniętych korzyści. Jeżeli gracz zostanie złapany na skilowaniu to zerujemy mu wyskilowana umiejętność + banik. Chciałbym to odnieść również do expienia na wspomagaczach, ale trzeba by było po pierwszej wpadce usuwać postacie, a doświadczenie mi mówi, że jak surowej kary bys byś nie dał to i tak będą ryzykować ("bo tego nie da sie udowodnić" pozdrawiam Gwandera), mimo że gra warta świeczki.

Rahilux 23-10-18 10:37

Tasker itd to x dni

Boty - permaban

19Fafarafa06 23-10-18 10:59

Cytat:

Napisał eremce (Post 169862)
Proponuję aby karą za używanie zakazanych programów, było zerowanie nielegalnie osiągniętych korzyści. Jeżeli gracz zostanie złapany na skilowaniu to zerujemy mu wyskilowana umiejętność + banik. Chciałbym to odnieść również do expienia na wspomagaczach, ale trzeba by było po pierwszej wpadce usuwać postacie, a doświadczenie mi mówi, że jak surowej kary bys byś nie dał to i tak będą ryzykować ("bo tego nie da sie udowodnić" pozdrawiam Gwandera), mimo że gra warta świeczki.

Tasker, srasker, elfbot czy magebot, każdorazowo powinien być Delate konta za używanie czegoś takiego.

eremce 23-10-18 14:44

Cytat:

Napisał Rahilux (Post 169866)
Tasker itd to x dni

Boty - permaban

Wybocisz niemożliwa do wbicia ręcznie zręczność, odczeksz bana a zręczność zostanie.

Catthon 23-10-18 15:05

Jak rozpoznasz która wartość była trenowana? Oprócz najbardziej oczywistych przypadków?

eremce 23-10-18 15:51

Logi? Po tym co miał założone w chwili bana?

Wicher 23-10-18 16:39

Jak dla mnie deletera postaci z miejsca, niech znaja ryzyko xD

Catthon 23-10-18 16:46

Według mnie - obecne kary w regulaminie są wystarczające. Z pewnością słaby był przypadek "Osobnika z SPVP", ale też wyciągniemy z niego wnioski. Może poszłoby szybciej, gdybyście się nawzajem nie kryli.

bart303 23-10-18 17:18

Cytat:

Napisał Catthon (Post 169901)
Według mnie - obecne kary w regulaminie są wystarczające. Z pewnością słaby był przypadek "osobnika z SPVP", ale też wyciągniemy z niego wnioski. Może poszłoby szybciej, gdybyście się nawzajem nie kryli.

Słabe to jest to, że o takich rzeczach jak bany piszę się otwarcie. Jakby nie patrzeć po coś jest dział zgłoszeń indywidualny dla każdego konta. Również informacje na temat banów(powodów i długości) nie powinny być dostępne dla każdego tak jak jest teraz.
A teraz co do tematu to moim zdaniem za używanie programów wspomagających( czyt. tasker, healbot, cavebot etc.) powinien być delete konta.

Catthon 23-10-18 17:22

Proszę, wyedytowane, chociaż nie widzę powodu, by miało to być zastrzeżone info. Wręcz przeciwnie. To nie kodeks karny. Poza tym "anonimizacja" jest potrzebna wtedy, gdy nie jesteśmy pewni winy oskarżonego.

Kasowanie postaci od razu jest bez sensu ze względu na różne przypadki - nowi gracze czasem logują na botach, czasem odpalą taskera nie wiedząc czym to skutkuje albo że nie wolno, czasem odpalą Altaron i bota do drugiego klienta co też czasem może skutkować banem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin