Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Sugestie i Propozycje (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dwie bronie - "odkurzenie" starego systemu (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=17113)

mortans 15-09-15 17:05

Dwie bronie - "odkurzenie" starego systemu
 
Witam,

Wiem, że ten temat był już wiele razy wałkowany... ale może kiedyś coś się z zmieni.

Jak wiemy nikt nie gra wojownikiem w stylu "dual" (ciekawa, czy wszyscy w grze wiedzą, że jest taka możliwość w ogóle...). Problemem w tej postaci są bardzo duże kary, które niby redukuje zręczność ale mało który wojownik ma jej tyle aby rozsądnie bić.

Moją propozycją jest całkowite usunięcie kar redukujących obrażenia i dodanie kilka nowych, dedykowanych broni do walki oburącz - to wymaga nowych grafik. W ten sposób można by było tak dopasować wartość ataku broni aby było to opłacalna. Oczywiście wypadły by z "użytku" bronie, które aktualnie mają możliwość "dual".

Nowe bronie mogłyby mieć wygląd sztyletów i wymagać zręczności do ich używania. Takie zmiany w wojowniku uzasadniałby nowe czary, który byłby dedykowane dla usprawnionego stylu walki.

Uiop 15-09-15 17:14

Kary są dobre, a jedyne czego potrzeba dualowi, to rago tote, będące faktycznie podwójnym uderzeniem(w przypadku duala ten czar to jakiś żart).

Bynio 15-09-15 19:55

Zgadzam się z Mortansem.
@up tak sobie mów, a ja dalej nie widzę wojowników w dualu na serwerze, bo to po prostu nie jest opłacalne wbijać tyle zręki, kiedy leci ona jak krew.
Administracja nie pomyśli, że zręczność jest tak samo potrzebna wojownikom jak i zwiadkom.

Shrime 15-09-15 21:05

@up potrzebna jest w sumie tylko dualowi, jeśli reszta rycków będzie mogła spokojnie wbijać 150 zręki to to będzie imo broken.

Uiop 15-09-15 22:56

Cytat:

Napisał Bynio (Post 137847)
Zgadzam się z Mortansem.
@up tak sobie mów, a ja dalej nie widzę wojowników w dualu na serwerze, bo to po prostu nie jest opłacalne wbijać tyle zręki, kiedy leci ona jak krew.
Administracja nie pomyśli, że zręczność jest tak samo potrzebna wojownikom jak i zwiadkom.

Wyobraź sobie wyskillowanego duala, który bije podwójnym ciosem tak jak powinien(2 dodatkowe ciosy każdą bronią, co daje 4 z czaru, 6 razem z autoattackiem). Przy maksymalnej zręczności, którą da się zrobić, ryc biłby 6 hitów po 75%(taka redukcja) tego, co zwykły ryc 1h. Do tego nekro alch? Kozacki dps. Tylko trzeba by mu poświęcić czas(ale niewarto, bo czar działa nie tak).

Bynio 16-09-15 15:31

@up Teraz pomyśl ile musi poświecić czasu ten wyskillowany wojownik, żeby dojść do tego, myślę że czas jest adekwatny do obrażeń, które i tak są redukowane przez silniejsze potwory w znacznym stopniu.
Tak w ogóle, co zmieni te 150 zręki u rycków, jeżeli to jest tylko 3,75% na krtytyk, który zresztą nie wchodzi w ludzi...

bw9171 16-09-15 21:34

Moja propozycja "odkurzenia" duali i nadania im jakiegokolwiek minimum użyteczności byłoby:

Ustalenie poziomu zręczności dla każdej broni, dla którego osiąga się maksimum zadawanych obrażeń stylem dwuręcznym.

Czyli, dla przykładu:
Gladius - 60 zręczności
Katana - 90 zręczności
Złota katana - 110 zręczności
Zaibatsu - 140 zręczności
Tizona - 160 zręczności

Zmieniałoby to tyle, że można byłoby używać broni słabszych na niższych poziomach.
Bo aktualnie żeby używać broni silniejszej od gladiusa od razu trzeba się nastawić na wbijanie ~150 zręczności (co jest jakimś absurdem).

Bynio 17-09-15 20:45

Tylko żeby ta zręczność leciała wojownikowi tak jak zwiadowcy. bo teraz jest ciężko wbić 120~ ręcznie, chyba że o czymś nie wiem.

szymongal 17-09-15 22:13

Cytat:

Napisał bw9171 (Post 137931)
Moja propozycja "odkurzenia" duali i nadania im jakiegokolwiek minimum użyteczności byłoby:

Ustalenie poziomu zręczności dla każdej broni, dla którego osiąga się maksimum zadawanych obrażeń stylem dwuręcznym.

Czyli, dla przykładu:
Gladius - 60 zręczności
Katana - 90 zręczności
Złota katana - 110 zręczności
Zaibatsu - 140 zręczności
Tizona - 160 zręczności

Zmieniałoby to tyle, że można byłoby używać broni słabszych na niższych poziomach.
Bo aktualnie żeby używać broni silniejszej od gladiusa od razu trzeba się nastawić na wbijanie ~150 zręczności (co jest jakimś absurdem).


Gość dobrze gada. Polać mu!:piwo:
Zwiadowca ma bronie, dla których wymagania rosną stopniowo, więc czemu nie dual? Oczywiście dla wszystkich broni jest wymóg siły i poziomu, ale to sprawa drugorzędna w sprawie duala.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin