Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Zapowiedź II (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10231)

Walles 18-04-14 19:35

Będzie wojna talarów teraz :)

Morderca 18-04-14 19:36

W takim razie pozostaje czekać i zobaczyć jak wyjdzie w praniu.

Mam tylko nadzieję, że to nie da za dużego luzu w zabijaniu kosztem strat jakie się poniesie mimo zmniejszenia spadków w lvl.

Jaśniej: czy proporcja częstszych walk i umieralności graczy będzie odpowiednia do obniżenia strat, które wprowadzicie. Walles, Altrel wybaczcie "tykanie" ale pewnie nie różnimy się znacząco wiekiem, stąd tak lepiej jest mi pisać i z góry wybaczcie jeżeli to przeszkadza.

Boję się też o nowych graczy, mimo że stosunkowo tez takim jestem. Ktoś frywolnie dla checy zabije kilka razy takiego osobnika, który zrezygnuje i pomysli - k***a, ale dzicz. Z jednej strony bajer, z drugiej może być chaos. Zero czepiania, czyste konstruktywne uwagi, chęć pomocy powiedzmy.

No i Bubsko chyba tez uchwycił następną kwestię, pieniążki będą znikać. To na prawdę ryzykowna zmiana, tacy z Was trochę ryzykanci... hihi

Pozdrawiam,
Bomber

corkarypto 18-04-14 19:42

Cytat:

Napisał Altrel (Post 93359)
Chciałbym zauważyć, że Gracze starszej daty zdobyli bardzo duże poziomy umiejętności wykorzystując bugi, które pozwalały dodawać 190% poziomu umiejętności, alchemię wykorzystując bug z kostką oraz zręczność wykorzystując bug z pieczeniem. Nie mówiąc o tym, że częstokroć używali do tego taskerów. Nie powiedziałbym, że są tymi zmianami poszkodowani, wydawanie punktów nauki jest decyzją świadomą, mógł Pan je zachować na "czarną godzinę".

@Morderca - Umiejętności nie będą spadały. Białych czaszek nie będzie, walka między Graczami nie będzie ograniczona, dopiero jeżeli ktoś przesadzi wbije czerwoną czaszkę, która skutkowac będzie podwojeniem strat doświadczenia.

Jaką znowu czarną godzinę, Przepraszam że nie dzwoniłem do wróżbity Macieja i nie zapytałem go czy coś się zmieni z punktami nauki, teraz mam z swoje przecież to takie oczywiste.
Babcia zawsze mi powtarzała zachowaj Pny na "Czarną godzine" teraz wiem że miała racje ;/
Ogarnijcie się zmieniacie zasady gry podczas trwania meczu

Walles 18-04-14 19:42

Dawniej wojny wyglądały że brało się 10 SD plecak manasów i szło się walczyć, blesów nie trzeba kupować, nikt nie mówi by ktoś biegał na wojnie w najlepszym możliwym eq.

Altrel 18-04-14 19:44

@Bubsko - Cena błogosławieństw nie ulegnie zmianie, ich kupowanie jak i branie udziału w wojnie jest całkowicie dobrowolne. Omdlenie bez nich wiązać się będzie z mniejszymi o 1% stratami doświadczenia niż obecnie, gdy je posiadamy.

@Proszo - Wydał Pan punkty nauki w obronę tarczą co było Pańskim świadomym wyborem, wzory na obronę tarczą również zostały zmienione tak, aby zaczęła spełniać swoją rolę.

Garok 18-04-14 20:11

Jak dla mnie,PNy powinny zostać zresetowane.
Należało by dodać, że dodawanie skilla 190% nie było uznane jako bug, było o tym pisane nawet w poradnikach. To samo tyczy się zręczności, samo pieczenie jedzenia suma-sumarum zwieksza w czymś nasze umiejętności, i można to podrzucić tylko pod zręczność. I czy ktokolwiek pisał, że ten "bug" został naprawiony.

Arkon 18-04-14 20:12

PN teraz będzie widać że mamy ich 500, 41241 itd? czy nadal będą się zerowały po przekroczeniu pewnej liczby? (260+?)
Z tym spowalnianiem w zależności od wartości udźwigu, zwiększyłbym ilość % szybkości otrzymywanej na poziom, może byłoby to mniej bolesne. ;) <tak, lubię zapierd*lać.>

Edit
jeśli między 40 a 45 skillem walki dystansowej nie widać prawie różnicy, to jak to będzie wyglądać teraz? D: mamy aż 200 poziom skilla do wbicia! ;_;

Wicked 18-04-14 20:19

A. Jeszcze jedno. Każde kolejne ograniczenie co do sprzętu który można nosić, jak na moje, jest głupi i zbędny. W Tibii to była jedna z najlepszych rzeczy. Masz MPA, MMS, DH, SCA, BoH i 8 lvl? Proszę bardzo, noś! Potem tam też to zepsuli.
Jaki pożytek z faktu, że mam prześwietne mega epickie Eq, skoro albo nie mogę go użyć z powodu ograniczeń klasowych, albo nie mam siły, albo nie mam lvlu... no sori, guys, ale to jeszcze bardziej dla mnie ogranicza jakąkolwiek dowolność, a zwiększa liniowość gry. Zamiast zwiększyć różnorodność i zmniejszyć ograniczenia, dostajemy więcej ograniczeń, a tym samym niemalże jesteśmy do 0 ograniczeni z wolnością wyboru. Magowie w MPA? Nope. Wojownikiem zdołałeś wyloocić mega świetny miecz zagłady? To teraz pachołku poczekaj jeszcze 60 lvli i 150 siły, aż będziesz mógł nim pomachać. Do tego czasu znajdziesz 3x lepszy, ale co tam!
Gdzie w tym RPG, skoro na każdym kroku mówi mi się jak mam grać, co zakładać mojej postaci i jakie mam preferencje... ;/

Altrel 18-04-14 20:30

Bronie nie będą posiadać ograniczeń poziomowych, jedynie kary jeżeli nie posiadamy wymaganej umiejętności na odpowiednim poziomie. Zestawów nie da się dostosować w ten sposób, gdyż wiele jest zarówno dla zwiadowcy/wojownika jak i wojownika/maga, ustawienie optymalnej wymaganej siły w ich przypadku jest niemożliwe.

corkarypto 18-04-14 20:34

Tak masz racje był to mój świadomy wybór to że wydałem moje Pny na tarczę która kompletnie nic nie redukowała obrażeń. no i z tego powodu płaczu też nie wylewałem. Ale to było na starych zasadach gdzie pny nie były mi potrzebne do niczego.
Jak miałem być świadomy tego że nagle będzie można wbic 200 poziom magiczny wiec jak są inne zasady dajcie mi jeszcze raz świadomie rozdać pny

Teraz będę mieć na poziomie 190lvlu mlvl jak 100lvl maga pozdro 600V
Fuck logic
W Altaronie Świadome podejmowanie decyzji to pojecie względne najlepiej w ogóle nie wbijać poziomu większego niż 10 bo za 2 lata będzie up gdzie będzie więcej hp na lvl, a administracja będzie się tłumaczyć że świadomie wbijałeś lvl


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin