Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łatka 04.05.2015 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=15464)

Altrel 04-05-15 11:48

Łatka 04.05.2015
 
7 załącznik(i)
Postanowiliśmy wgrać dziś kolejną łatkę o charakterze głównie naprawczym. Zapraszamy do zapoznania się z opisem zmian.

Walki PVP:

Ostatnimi czasy wiele osób narzekało na pewne aspekty systemu PVP, postanowiliśmy więc wgrać kilka poprawek.

- Redukcja obrażeń zadawanych w PVP została zwiększona z 50% do 60%, tak więc obrażenia jakie otrzymują Gracze zmaleją.
- Wyłączono spadanie umiejętności, gdy Gracz przekroczy 30 PKT PVP.
- Napisano nowy system niebieskich czaszek, by Gracze nie mieli problemu z rozpoznaniem agresora, jak już wspominaliśmy, aby zyskać miano agresora w sytuacji ataku na Gracza oznaczonego białą czaszką należy zadać obrażenia, samo zaznaczenie nie powoduje przyznania niebieskiej czaszki.

Mapa:

Mapę dotknęło kilka przeróbek oraz poprawek.

- Olbrzymy zamieszkujące góry na północ od Bramy Kobarta zastąpiły Kamienne Golemy.
- Ażdacha oraz Czarny Smok zdenerwowane nachalnością intruzów postanowiły nieco utrudnić wejście do swych legowisk zmniejszając szansę na ich pokonanie.
- Poprawki i 'upiększenia' mapy:


- Zablokowanie możliwości używania czaru 'visko pela aluk' przez ściany.
- Blokowanie czaru 'tapen agro aluk' po zmianie piętra.
- Naprawienie czaru 'haper rago', by działał, gdy zaznaczony przeciwnik znajduje się ponad kratkę od Nas.
- Naprawienie czaru como olta, by odbijał 100% pierwszego otrzymanego ciosu.
- Naprawienie pierścieni trzeźwości, by działały na wszystkie rodzaje upić.

Pozostałe zmiany:

- Ostatnimi czasy doszły Nas słuchy, że niektórzy Gracze doświadczają problemów związanych z zawieszaniem się gry, problem ten dotyczy głównie użytkowników systemu windows 8, z tego względu dodany został plik .dll, który chociaż części z tych osób powinien pomóc.

- Informowaliście Nas również, że Tizona jest bronią trudno dostępną przez co w dual-wield występuje przepaść między słabszymi broniami, a Pogromcą Smoków, z tego względu dodana została możliwość używania Smoczych Tasaków.

- Po rewizji łupów pozostawianych przez lepszych przedstawicieli gatunku pająków zaszły pewne zmiany, by stały się bardziej opłacalne, aktualnie analizowane są też pradawne elfy i być może zmian w nich doczekamy się w kolejnej łatce.

- Pewien z niedawno dodanych NPC ma również dla Nas nowe zadanie, ale pytając go o nie wprost nic nie zdziałamy.

To oczywiście nie wszystkie zmiany, pełną listę znajdziecie w changelogu.

A czym się aktualnie zajmujemy?

- Tworzony jest nowy system NPC, wszystkie wymagają napisania od nowa, by były z nim kompatybilne. Pozwoli On na znaczne urealnienie systemu handlu jak i wyeliminuje większość błędów powiązanych z obecnym jak np. zabieranie broni z ręki czy też błędne odbieranie wypowiedzi Gracza.

- Jako, że i tak każdy NPC pisany jest od nowa są też równolegle przepisywane na język angielski. Prace nad tłumaczeniem wszelkich książek, itp. również trwają i zapewne wersja angielska zostanie dodana wraz z nowością, o której wspomnę niżej.

- Od jakiegoś czasu trwają prace nad przystosowaniem nowego klienta (adaptacja OTClient) do Altaronu, wprowadzi on wiele nowości jak i poszerzy Nasze możliwości. Poprawi też błędy, których z tego względu nie ruszamy - latarnie.

Wracamy do pracy, a Wam życzymy miłej gry.

Administracja Altaron.pl

Catthon 04-05-15 12:07

Czad.
Ciekawi mnie reakcja na podwyższenie redukcji w pvp.

inbass 04-05-15 12:13

Czyżby Altaron ruszał do przodu?! Język angielski, OTClient... Jestem w szoku.
Ażdacha i Czarny smok... wiedziałem, że to nastąpi.

Scree 04-05-15 12:23

Brawo, brawo, brawo!!

@edit.

Nie wiem czy to złudzenie, ale mam wrażenie, że nowy klient strasznie się ścina. Co kilka kroków mam skoki.

mario 04-05-15 13:49

Znów zjebaliście. Było git przed łatką 0 lagów. Teraz przycina co chwile... Jeszcze wyskakuje że Altaron.exe to wirus, wcześniej tego nie było. GG

calvegor 04-05-15 14:12

A mi dla odmiany nie chce załadować listy postaci.

Altrel 04-05-15 14:12

Jaki komunikat wyskakuje?

calvegor 04-05-15 14:22

Nie można połączyć się z serwerem.
Błąd: Przekroczony limit połączenia. (10060)
Więcej informacji na stronie: www.altaron.pl.


Pragnę zaznaczyć, że byłem online niemalże do samego wyłączenia serwera przed update i wszystko działało sprawnie.

Altrel 04-05-15 14:25

Niech Pan usunie całkowicie Altaron, ściągnie najnowszego clienta i wypakuje. Może nie podmieniło któregoś z plików lub próbuje się Pan zalogować nieaktualnym skrótem.

Cytat:

Napisał mario (Post 127579)
Znów zjebaliście. Było git przed łatką 0 lagów. Teraz przycina co chwile... Jeszcze wyskakuje że Altaron.exe to wirus, wcześniej tego nie było. GG

Myślę, że te 'lagi' są wynikiem próby zwalczania Altaronu przez antyvirusa, którego Pan używa, po dodaniu go do wyjątków problem nadal występuje?

maciek99908 04-05-15 14:41

Po dodaniu go do wyjątków dalej mi sie zacina lekko altaron a wcześniej wszystko bylo ok...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin