Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Kilka poprawek oraz wydarzenie (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=11395)

Altrel 05-06-14 00:12

Kilka poprawek oraz wydarzenie
 
1 załącznik(i)
Witajcie strudzeni wędrowcy!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc my pracujemy niestrudzenie, by w świecie Altaronu nie zabrakło wyzwań, w ten wyczekiwany przez wszystkich okres. Chcielibyśmy dziś podzielić się kilkoma informacjami, które powinny Was zaciekawić.

WYDARZENIE
Cytat:

W nocy z pracowni pisarza Tomasza zostały skradzione dzieła, nad którymi pracował od dłuższego czasu. Sprawę zgłosił do Samuela, który podjął się próby odnalezienia skradzionych dzieł. Być może będziemy mogli mu w tym pomóc?

Jak widać rabusie niczego się nie nauczyli i dalej grasują w okolicy. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie pochowane dzieła?

NOWE MISJE DZIENNE

W budynkach gildii elementalistów, alchemików, duchownych i nekromantów, niektórzy z ich stałych bywalców, mogą potrzebować pomocy. W zamian za wykonaną przysługę podzielą się oni swoją wiedzą, co poskutkuje wzrostem doświadczenia i od czasu do czasu - punktów nauki. Tak więc bądź pomocny a nie ominie Cie nagroda. W tych trudnych czasach, gdzie świat pogrążony jest w wojnie, uprzejmość jest ceniona po dwakroć!

DROBNE ZMIANY W CZARACH

Zgodnie z Waszymi sugestiami wprowadziliśmy drobne poprawy w niektórych czarach. Od teraz na niższych poziomach magicznych pewne czary zadawać będą mniejsze obrażenia; inne z kolei zostały lekko poprawione tak, by stały się bardziej użyteczne.

ZMIANY W UMIEJĘTNOŚCIACH

Również zgodnie z Waszymi sugestiami znieśliśmy ograniczenia poziomu magicznego i nanieśliśmy poprawki na szybkość awansów w nim. Ponadto dostosowaniu uległa liczba punktów nauki wymaganych do nauczenia się umiejętności.
Graczy, którzy popełnili błędy przy rozdawaniu punktów nauki zachęcamy również do rozmowy z nowo przybyłym NPC Moradin'em, który będzie rezydował przez pewien czas w gildii magów. Na pewno rozwiąże wasze problemy! (Wcześniejsza wypowiedź o braku możliwości resetowania PNów spowodowana była zamieszaniem informacyjnym odnośnie zmiany naliczania PN między serwerem testowym a globalnym).

Zmianie uległ też sposób naliczania punktów zręczności przy używaniu dwóch broni. Od teraz zadawanie "bloodhitów" będzie wymagane. Podobnie przy łowieniu ryb, zręczność będzie naliczana jedynie wtedy, kiedy złowimy jakąś rybę (w odpowiednio większych wartościach niż dotychczas).




Na dziś to wszystko. Mamy nadzieję, że zmiany oraz nowości przypadną Wam do gustu!

Administracja Altaron.pl

Tron 05-06-14 00:20

Cytat:

Napisał Altrel (Post 101220)
Zgodnie z Waszymi sugestiami wprowadziliśmy drobne poprawy w niektórych czarach. Od teraz na niższych poziomach magicznych pewne czary zadawać będą mniejsze obrażenia; inne z kolei zostały lekko poprawione tak, by stały się bardziej użyteczne.

Jakie czary? O ile mniejsze obrażenia? Czym różni się ostatnie zdanie od pierwszego? Serio nie dałoby się chociaż raz dokładnie wypisać listę zmian zamiast tylko opisywać je takimi ogólnikami?

"Zmieniliśmy coś, ale szukajcie sobie to sami. Ku chwale ducha RPG!".

naabster2 05-06-14 00:20

W końcu jakieś dobre news'y aż miło się to czyta.

Kr92 05-06-14 00:21

Cytat:

Napisał Tron (Post 101222)
Jakie czary? O ile mniejsze obrażenia? Czym różni się ostatnie zdanie od pierwszego? Serio nie dałoby się chociaż raz dokładnie wypisać listę zmian zamiast tylko opisywać je takimi ogólnikami?

"Zmieniliśmy coś, ale szukajcie sobie to sami. Ku chwale ducha RPG!".

popieram ;x

tomakeo 05-06-14 00:25

Fajnie fajnie, no ale tak jak Panowie wyżej uważam, że powinny być szczegółowe informacje odnośnie zmian w czarach. Wiem, że może być tych zmian sporo i wiem, że niektóre mogą być minimalne, jednak no warto nawet takie info podać.

Mervakis 05-06-14 00:28

Żeby woj nie bił z run obszarowych więcej niż odes rago. Żeby fale nie stawały się użyteczne na 100+ lvlach dopiero. Żeby kpiro nie biło mniej niż pojedynczy strzał.

Cytuję: Wg WASZYCH SUGESTII. -> Sugestie i propozycje. Wiem, ze to takie męczące przeczytać tematy z ostatniego tygodnia. :< Co sensownie argumentowane było, to zostało zmienione.

Paradoks 05-06-14 00:28

Hmm zmiany jak najbardziej na plus :)
A tak w ogólę, do której server ma być off? Bo wróciłem dopiero teraz i nie w temacie jestem xd

Mervakis 05-06-14 00:29

~około 1h ma być off. Czyli pewnie potrwa 30 minut. Czyli już.

WsT 05-06-14 00:30

A co jeśli Stali Wyspiarze również rozdali źle PNy?

Mervakis 05-06-14 00:31

To niech opuszczą Licor. <3

WsT 05-06-14 00:32

Jak pewnie wiesz Marku, stały wyspiarz nie może opuścić licoru. Skoro dostaliśmy możliwość rozdawania PNów, to czemu mamy być pokrzywdzeni wzlględem głównego kontynentu? Reszta zmian wydaje się na plus, czas pokaże.. w końcu to Altaron ;>

@Krystian
Czego nie rozumiesz w komunikacie, który informuje Cię że masz pobrać nową wersję? :D

Mervakis 05-06-14 00:36

Mi działa i online widzę ludzi.

beta2468 05-06-14 00:36

Dobrze, ze administracja ulega na placz graczy :owca2:

Arkon 05-06-14 00:41

01:38 Moradin: […] Nieważne. Czy chciałbyś cofnąć swoje umiejętności? Punkty nauki zostaną Ci zwrócone całkowicie, jednak pamiętaj, że jest to nieodwracalna decyzja. To jak? Uczynić to?


czyli te co rozdałem Pn-ami czy all

Altrel 05-06-14 00:43

Musieliśmy jeszcze na chwilę wyłączyć serwer, by wgrać jedną poprawkę. Niedługo zostanie włączony.

Oddawane są wszystkie PN oraz kasowane wszystkie skille.

WsT 05-06-14 00:43

Arkon sprawdzałem przed chwilą, resetuje Ci wszystkie skille oraz PNy :)

Arkon 05-06-14 00:44

no to lipa, jak mam wbijać od nowa no to pozdro xD
zamykam.
edit
jeszcze zręczność z blood hitami - niech smaży się w piekle ten kto podesłał ten pomysł!
dystans -144 mam i mam go trenować? xD nie rozdając w dyst ani PN-a? xD wolałbym opcje zresetowania skilla który nas nie satysfakcjonował. a nie wszystkich, to byłby mniejszy ból dupy.

beta2468 05-06-14 00:45

No dobra ale przeciez ogranicza do 1000. Wiec jak to jest rozwiazane?

cewix 05-06-14 00:45

@Arkon all przeciez, była mowa, że serwer nie zachowuje informacji takich jak to, czy skille wyskillowałeś, czy rozdałeś pnami :D

@Do administracji
Zróbcię PROSZE coś z krytami w pvp, są ZA MOCNE, mając 110 dist(37lvl) z krytyka+odes kpiro potrafie ściągnąć nawet 50 maga na bułe, a z takiego puginału+efo tote, zapewne 60+

tomakeo 05-06-14 00:45

Szkoda że resetuje wszystkie statystyki. Tak czy siak skorzystam, bo wolę poświęcić na trening z miesiąc, niż być marną próbką hybrydy sprzed aktualizacji.

kkg 05-06-14 00:46

A co z łóżkami w gildiach i bonusem?
Czy ten błąd także został naprawiony?
Przypominam, że chodzi o to, iż podczas snu nie jest naliczany bonus...

Ponadto, zacząłem robić misję z Tomaszem, ale nic się w Dzienniku nie zapisuje... Czy tak ma być?

tomakeo 05-06-14 00:47

@kkg
Jest to Event, więc nic Ci się w dzienniku zapisywać nie będzie. Tak było też i poprzednim razem.

kkg 05-06-14 00:49

@tomakeo
Tzn? Sorki, ale gram dopiero od niedawna i nie za bardzo wiem o co chodzi z tym Eventem... Mógłbyś co nieco przybliżyć? Będę wdzięczny ;)

Altrel 05-06-14 00:50

Cytat:

Napisał cewix (Post 101241)
@Arkon all przeciez, była mowa, że serwer nie zachowuje informacji takich jak to, czy skille wyskillowałeś, czy rozdałeś pnami :D

@Do administracji
Zróbcię PROSZE coś z krytami w pvp, są ZA MOCNE, mając 110 dist(37lvl) z krytyka+odes kpiro potrafie ściągnąć nawet 50 maga na bułe, a z takiego puginału+efo tote, zapewne 60+

Nie wspomnieliśmy o tym, ale krytyki w pvp zostały wyłączone. Zmianą uległy też rezydencje klanowe i wiele innych rzeczy, które niedługo odkryjecie sami. Chwilowo występuje drobny błąd z PNami, stąd serwer jest co chwila wyłączany, do zapowiadanej pierwotnie godziny 2 się wyrobimy z poprawkami. Prosimy o cierpliwość.

Arkon 05-06-14 00:51

pamiętajcie o nagrodach!
przepis 3 noob chary (mała ilość/duża ilość/największa ilość)
by nie było że dostaniecie sygnet albo stateczek!:owca2:

zaczynam już sprzedaż event itemów kto kupuje i za ile? >:D

Altrel 05-06-14 00:51

Cytat:

Napisał kkg (Post 101243)
A co z łóżkami w gildiach i bonusem?
Czy ten błąd także został naprawiony?
Przypominam, że chodzi o to, iż podczas snu nie jest naliczany bonus...

Ponadto, zacząłem robić misję z Tomaszem, ale nic się w Dzienniku nie zapisuje... Czy tak ma być?

Łóżka również zostały naprawione.

tomakeo 05-06-14 00:56

Cytat:

Napisał arkon (Post 101247)
zaczynam już sprzedaż event itemów kto kupuje i za ile? >:D

Na pewno nie Tomurek...:zły:

A tak na serio, to się dogadamy :D Na pewno nie będę rzucał tyle co ostatnio, bo przyznam, że sygnet nie był tego wart :D Jednakowoż nie żałuję hyh

Arkon 05-06-14 01:00

skillujcie mówili rozdaj pny mówili.... zepsułeś postać? nie martw się zresetuj PN i skilluj jeszcze raz ten miesiąc :D

jeśli zresetuje PN będę miał tyle jakbym padł 0 razy? czyli wszyściutkie? :D
a można by mlvl zostawić? wbicie mlvla juz nie jest takie kolorowe + to że na mlvl dużo Pnów a mam 46 aktualnie.

Barni 05-06-14 01:27

Dla mnie różnica w biciu maga a np zwiadowcy jest smieszna. Gra magiem jest trudniejsza wiec powiniem wiecej bic z run/czarow a nie ze zwiadowca napierdziela w chuj lepiej i ma wiecej zycia. Smieszne jest to ze 30 zwiadowca zabije 50 maga na hita a 30 mag nie zabije 50 zwiadowcy. Rycerz tez jest przesadzony z leczeniem sie jak dla mnie. Rycerz to nie mag zeby leczyl sie z czarow po 500 -.-

cewix 05-06-14 01:43

@Up przestań płakać i sprawdź jak to teraz wygląda w praktyce, skoro ograniczenia mlvl zostały zdjęte to teraz bijesz więcej niż wcześniej, twoje czary zostały poprawione, a krytyki zostały usunięte z pvp, więc 30 zwiad zabije co najwyżej 20-25 maga, no chyba, że z puginałów wtedy można myślec o 30-35 magu...

Barni 05-06-14 01:52

@up placz? to nie jest placz tylko uzasadnienie swojej wypowiedzi. Dla mnie rycerz to jest ktos taki co nie mysli mysli a napierdziela w sile (wziete z zycia koks ktory nie ma mozgu) a mag to taka osoba ktora ma mozg a nie ma sily wiec jaka tu jest sprawiedliwosc ze rycerz leczy sie tyle co mag?

cewix 05-06-14 02:04

@up Leczy się tyle co mag? Chyba jak sobie namalujesz. Ten 35lvl to dostałeś od kolegi i ledwo się zalogowałeś, że siejesz takie farmazony? Przestań, wprowadzasz ludzi w błąd, bo w praktyce wcale tak nie jest.

@Pytanie do administracji Jak długo będzie dostępny npc Moradin? Mam nadzieje, że troche czasu, bo chciałbym sobie zresetować skille na moim rycku 2h, ale aktualnie odczekuje karę :D

Maxelek 05-06-14 02:04

@2xup
A słyszał pan może o paladynach ? Polecam przeczytać trochę o nich:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paladyn

Altrel 05-06-14 02:12

Cytat:

Napisał cewix (Post 101271)
@up Leczy się tyle co mag? Chyba jak sobie namalujesz. Ten 35lvl to dostałeś od kolegi i ledwo się zalogowałeś, że siejesz takie farmazony? Przestań, wprowadzasz ludzi w błąd, bo w praktyce wcale tak nie jest.

@Pytanie do administracji Jak długo będzie dostępny npc Moradin? Mam nadzieje, że troche czasu, bo chciałbym sobie zresetować skille na moim rycku 2h, ale aktualnie odczekuje karę :D

Będzie dostępny 30 dni.

Lonewolf 05-06-14 02:15

Wszystko okej poza jednym, zręcznością. Mogliście nas poinformować przy wprowadzaniu update'a - Słuchajcie, nabijajcie zręke póki możecie bo zapieprza jak szalona ale tylko przez tydzień, potem ją skopiemy, to bym skilował zręczność a nie siłę. Generalnie rzecz biorąc nie ma tragedii z tą zręką, jakoś leci na rybach, no ale tego już się nie da porównać z tym co było wcześniej ze sztyletami gdzie leciala jak szalona mimo licznych ( wszystkich ) nie trafionych ciosów. Nie wiem co ma łowienie ryb wspólnego z zadawaniem ciosów krytycznych. Trochę głupio to wyszło, to tyle, reszta chyba na plus.

heroes133 05-06-14 03:23

Miło widzieć, że administracja jednak słucha graczy.

Krok na przód panowie :)

Garok 05-06-14 07:27

Moglibyście zdjąć jeszcze ograniczenia alchemii :uśmiech: . Chyba, że wiąże się z tym coś, czego nie przewidziałem :D

Kr92 05-06-14 07:48

Cytat:

Napisał Garok (Post 101296)
Moglibyście zdjąć jeszcze ograniczenia alchemii :uśmiech: . Chyba, że wiąże się z tym coś, czego nie przewidziałem :D

Podpinam się pod to, nie każdy ma głowną postać alchemika,
Sam jestem "ofiarą" blokady na nobie, a ma niby 102 lvl, przez co nie moge wykorzystać jego potencjału który wypracowałem przed upem :)

Nowy outfit dalej nie działa na stronie.

cewix 05-06-14 08:56

@Up ta blokada nie zostanie zdjęta i dobrze, bo o to chodzi, żeby noob chary nie miały tych samych możliwości w alchemii co inne wysokopoziomowe postacie

Kr92 05-06-14 08:57

Jeżeli sobie to wypracują ciężką pracą do dlaczego by nie? ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin