Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Zapowiedź II (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=10231)

Catthon 18-04-14 16:54

Siła nie będzie uzależniona od walki wręcz. O to się nie martwcie.

:Veliothe
Cytat:

Z tym zabijaniem niższych lvli nie przekłada się na system ukrytego poziomu gracza :p jeśli nie chcę wbić dużej ilości pkt to jednak MUSZĘ sprawdzić ten poziom ofiary.
Jesteś w sporym błędzie. Wystarczy kliknąć na gracza by wiedzieć, czy jest równy tobie, słabszy czy silniejszy. A od tego przecież uzależniona jest liczba punktów. Żadnego sprawdzania poziomów.

leon 18-04-14 16:56

fajne to wygląda ale mam pytanie jak szybko będzie się psuło te eq ? bo jeśli co exp będę musiał naprawiać to ja dziękuje

tomakeo 18-04-14 17:02

Nie będziesz musiał. Na zużycie będą miały wpływ wielkości obrażeń otrzymywanych. Im wyższe obrażenia, tym szybsze zużywanie się, więc na takich niskich/średnich poziomach opancerzenie będzie się zużywało bardzo wolno.

Altrel 18-04-14 17:05

Odpowiedzi będą dość ogólnikowe, aby zbyt wiele nie zdradzać na chwilę obecną.

@Catthon - Punktów PVP w ogólnym rozrachunku dostępnych na miesiąc będzie mniej niż obecnie fragów, straty po śmierci zostały zmniejszone, ma to na celu głównie ochronić Graczy niskopoziomowych.

@Walles - Ilość wnęk zależeć będzie od rodzaju przedmiotu, im słabszy tym mniej wnęk, nie każdy zdobyty przedmiot będzie je posiadał, będzie to losowe. Przedmioty kupione wnęk posiadać nie będą. Wartości maksymalnych bonusów też nie zdradzę, ale kompletując dobry zestaw i mając ogromne szczęście będzie można otrzymać nawet większe bonusy do życia i many niż obecnie.

@Arkon - Jako zwiadowca, który utrzymuje dystans nie odczujesz aż tak bardzo tej zmiany. Tak, na załączonym obrazku widać okienko umiejętności rycerza, wszystkie umiejętności zostały przeskalowane pod nowe wartości, wymagania dla run, itp. również ulegną zmianom zgodnie z nowymi przelicznikami.

@Sokoskiiii - Obecnie traci się:

Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

Usunęliśmy również podział Potwór/Gracz, gdyż nie widzimy tutaj żadnej logiki.

@beta2468 - Odpisałem w pytaniu Pana Walles, nie zdradzę wszystkich możliwych bonusów żeby nie psuć zabawy z ich odkrywaniem, będzie też można zepsuć przedmiot implikując w nim "bonus" minusowy. Na obrazku przedstawiono atrybut szczęścia, który modyfikować będzie loota.

@Veolithe - Nie bardzo rozumiem, przyznawanie punktów będzie zależne od siły Gracza, którego pokonamy. Po samym sprawdzeniu czy jest dużo/niewiele słabszy będziesz wiedział ile otrzymasz punktów.

@mikeleplacido - Obecne postacie będą miały wyliczone wartości siły na podstawie posiadanego poziomu. Nie będzie to przeliczane z umiejętności walki wręcz.

To właśnie jest ta interakcja między Graczami, o której wspomnieliśmy. Praktycznie każdy Gracz ma jakiegoś znajomego alchemika, który po dostarczeniu odpowiednich składników wykona dla Niego kamień.

@Siupek - Odpisałem w pytaniu Pana Mikeleplacido odnośnie przeliczania. Otrzymywanie PN/poziom również zostanie zmieniona, więc każdy otrzyma pewną ich ilość po aktualizacji.

Widzę, że zostałem wyprzedzony, no cóż, przynajmniej część informacji dodałem.

ReeZo 18-04-14 17:23

Czekam na trzecią zapowiedź. Z tej wiem jedynie, że jako Mag :

* nie mam możliwości zadania krytycznych uderzeń czyli Zwiadowca i Rycerz są ode mnie lepsi

* Nie mogę sam zrobić sobie wnęk gdyż przy tworzeniu postaci subprofesja Alchemika była całkowicie bezużyteczna dla mnie

* Polując będę miał problem z uciekaniem bo będę za ciężki - wolniej uciekał - częściej otrzymywał obrażenia - więcej używał suplementów - większe straty

:)

Siupek 18-04-14 17:26

Tomakeo, Catthon, Altrel serdeczne dzięki za wytłumaczenie.

Zmiany zapowiadają się bardzo sympatycznie. Bardzo rozważę powrót do gry, ale tyle się pozmieniało, że chyba i tak zacznę od nowa :P.

tomakeo 18-04-14 17:28

@Matt
Wnęk nikt nie będzie mógł sobie robić.
Co do systemu obciążenia, to jest on tak zrobiony, że będziesz mógł uciekać pod warunkiem, że nie jesteś obładowany na maksa. Każda profesja ma osobny przelicznik co do tego systemu.

ReeZo 18-04-14 17:38

cyt. :
Kamienie mają różne jakości. Zależą one w dużej mierze od umiejętności alchemii postaci, która je tworzy.

Źle to sprecyzowałem. Nie będę mógł nic zrobić nawet jak będzie wnęka :) nie mam alchemii.

Uważam, że żaden system spowolnienia maga nie jest dobry, ale tutaj zostawiam furtkę bo nie sprawdzałem. Ja na 263 poziomie wezmę maksymalnie 1100 mikstur maga, starczy mi to na ile ? godzinę ? może 1,5 polowań. Biorąc pod uwagę, że Rycerze wezmą więcej + zadają dodatkowo obrażenia krytyczne a co za tym idzie szybciej będą expić to Mag troszkę w tym uppie dostanie po dupce :P no bo gdzie tu jeszcze zbierać loot :)

@up

Czy będzie tak, że Alchemicy będą tworzyć kamienie tylko ? a Umieścić już może każdy ?

Mastach 18-04-14 17:39

Mysle ze jedyny blad z spadaniem lvli... Mysle ze tak jak jest teraz jest znacznie ciekawiej, bo jednak cos sie traci tych cyferek ;P a zmiana az o 2,5 pkt. procentowego to zdecydowanie za dużo

leon 18-04-14 17:40

nie wiem poco ten system obciążenia albo jest system nośności albo system obciążenia a wy daliście oby dwa to już widzę maga dość że mało uniesie to jeszcze nie będzie mógł na maxa zapełnić się bo będzie wolny... jeszcze bardziej tym utrudniacie grę ale nie na + tylko na -


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin