Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Łatka 12.07.2015 (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=16304)

Marancza 13-07-15 08:29

@up no ja wczoraj po obliczeniu bylem stratny o PNy ze 102 poziomu spadło mi na 56...

@edit rozdałem pny na 30 poziomie więc jestem stratny o 50 pnów

ezzak 13-07-15 08:55

Dobra kurwa płaczki, gówna czy tam inne artezony.

Po pierwsze, jeśli znów potrenujecie alchemię i dopiero rozdacie PN'y, to będziecie na tym do przodu. Mi też się to nie podoba, bo proponowałem inne rozwiązanie.
Po drugie, Gang Albanii nie może odpowiadać za to, że NPC Izaak został wzbogacony o nowy system, mimo że nie był do niego dostosowany.
Po trzecie, dałem wam informację o prawdopodobnej cofce, https://forum.altaron.pl/showpost.ph...1&postcount=16

dawid2910 13-07-15 08:58

Po wczorajszej akcji w ramach rekompensaty proponuje dać każdemu graczowi 15 pn. Ten ss nie zrekompensuje mojego straconego czasu. Popelniacie błędy teraz zróbcie cos by to naprawić.

19Fafka06 13-07-15 11:05

@ezak wole wbic lvl zarobić kasę niż bawić się w bieganie że zlewkami @Marańcza ja pny wydałem w alchemie bo strasznie wolno leciała i wolałem wbić poziom Wracając do tematu na magu miałem 89 poziom podczas wojny trochę poziom spadł i alchemia też po osiągnięciu 75 poziomu 100 alchemie mi pokazało . Teraz mam 56 alchemi i 59 pńow z których zrobię max 80 poziom czyli będę 20 alchemi i z 50 pńow w tył przez kolejna nie udana łatke administracji a pny rozdąłem na 40 alchemi Przepraszam za tekst bez ładu ale pisałem go na tele

kaczkaspa 13-07-15 12:19

Czy będzie jakaś rekompensata za tą cofkę?niektórzy po dodaniu łatki expili i stracili ponad 1h expienia czy zrobicie coś z tym czy olejecie to ?

Altrel 13-07-15 12:50

Cytat:

Napisał 19Fafarafa06 (Post 132863)
Panie Altrelu ogólnie dobra beka ;)
miałem 80 alchemie po waszej łatce zredukowaliście ją do 56
wszedłem z ciekawości dodać pny do 80 alchemii
i wychodzi na to że dopłaciłem pare pnów do interesu ze swojej kieszeni
aby mieć tą 80 alchemie :)
ogólnie na 2 kontach za alchemie dostałem po 59 pnów
Choć na 1 końcie była alchemia 100 + na 2 80
Oby tak dalej


Cytat:

Napisał 19Fafka06 (Post 132881)
@ezak wole wbic lvl zarobić kasę niż bawić się w bieganie że zlewkami @Marańcza ja pny wydałem w alchemie bo strasznie wolno leciała i wolałem wbić poziom Wracając do tematu na magu miałem 89 poziom podczas wojny trochę poziom spadł i alchemia też po osiągnięciu 75 poziomu 100 alchemie mi pokazało . Teraz mam 56 alchemi i 59 pńow z których zrobię max 80 poziom czyli będę 20 alchemi i z 50 pńow w tył przez kolejna nie udana łatke administracji a pny rozdąłem na 40 alchemi Przepraszam za tekst bez ładu ale pisałem go na tele

Nie jest to prawda, otrzymał Pan Player #3764 restored 315 PN. Jak je Pan wyda - te 59 - to jest jeszcze 255.

Altrel 13-07-15 12:58

Z kwestii technicznych:

NPC Woland jak i NPC Trevor wymagają napisania: kupię nazwa przedmiotu.

Rozwiązanie takie zostało wprowadzone ze względu na fakt, iż wielokrotnie Państwo zgłaszali sytuacje, w których po napisaniu błędnie "sprzedam" - spredam, spzedam, sprzeam, itp. NPC zamiast od Was coś odkupić, sprzedawał i traciliście pieniądze, nie rozumiem więc reakcji jakoby miał być to błąd.

Ładowanie różdżek działa, NPC pyta Nas czy chcemy naładować danym żywiołem i podaje dokładną odpowiedź jaką mamy udzielić, poprawne odpowiedzi: żywiołem ziemi, ziemi, żywiołem ognia, ognia, żywiołem wody, wody, żywiołem energii, energii.

Altrel 13-07-15 13:01

Cytat:

Napisał kaczkaspa (Post 132885)
Czy będzie jakaś rekompensata za tą cofkę?niektórzy po dodaniu łatki expili i stracili ponad 1h expienia czy zrobicie coś z tym czy olejecie to ?

Osoby ze statusem szlacheckim otrzymały dodatkowy dzień, w przypadku osób bez statusu nie mamy jak zwrócić im czasu.

kaczkaspa 13-07-15 13:32

A co z graczami bez statusu szlacheckiego ?Może odrazu zróbcie altaron tylko dla graczy z ss.
No i to jest właśnie tok myślenia Pana Altrela. Niemasz wykupionego ss jesteś nikim.
I dlatego właśnie zakończam gre tutaj.

Altrel 13-07-15 13:44

Cytat:

Napisał kaczkaspa (Post 132912)
A co z graczami bez statusu szlacheckiego ?Może odrazu zróbcie altaron tylko dla graczy z ss.
No i to jest właśnie tok myślenia Pana Altrela. Niemasz wykupionego ss jesteś nikim.
I dlatego właśnie zakończam gre tutaj.

Nie zrozumiał Pan mojej wypowiedzi. W przypadku Graczy ze statusem, którzy stracili czas w rozumieniu czasu premium jest on zwracany, w przypadku straty czasu u Gracza bez czasu premium nie ma analogicznej formy zwrotu czasowego.

Obles 13-07-15 13:48

Cytat:

Napisał kaczkaspa (Post 132912)
A co z graczami bez statusu szlacheckiego ?Może odrazu zróbcie altaron tylko dla graczy z ss.
No i to jest właśnie tok myślenia Pana Altrela. Niemasz wykupionego ss jesteś nikim.
I dlatego właśnie zakończam gre tutaj.

Ochłoń, człowieku...
To zaledwie 2h, które spędziłeś w Grze.
Przesadzasz i to stanowczo. Administracja i tak co krok robi ukłony w stronę Graczy, większość jednak wypowiadających się patrzy wybiórczo. Rzygać się chcę po czytaniu Waszych komentarzy. Malkontenci pieprzeni, stfu!
Ciesze się, że zakończyłeś tutaj grę. Pograj w cokolwiek innego i przekonaj się jak tam administracja dba bardziej o graczy. C'mon!

Co do łatki - brawo administracjo! Przez ostatnie kilka miesięcy naprawiliście 99% bugów, które trapiły Nas, Graczy przez te wszystkie lata. Ogrom drobnych zmian i poprawek powala. Zdaję sobie sprawę jakie to czasochłonne i za tą pracę w takim czasie - czapki z głów. W porównaniu z jakością obsługi Graczy jak i pracy nad samą Grą nie było lepszego okresu dla Projektu. Ktoś, kto myśli inaczej jest w moim mniemaniu straconym zapaleńcem hejterstwa, który nie ma bladego pojęcia o czymś więcej poza wiązaniem butów.
Z niecierpliwością czekam na rozwinięcie fabuły, dodanie zadań i przetłumaczenie Gry na j. angielski, a w przyszłości, która nieuchronnie się zbliża - na Nową Grę.

Jedyną rzeczą w moim mniemaniu złą jest zaklinanie czasu, które teraz nie będzie działało na członków drużyny. Obawiam się, że potyczki po tej zmianie będą bardzo jednolite - polegające na ciągłym rzucaniu czaru na przemian przez obie drużyny. Walki mogą stać się jeszcze bardziej "nieruchome".

kaczkaspa 13-07-15 14:28

Jest to te marne 2h lecz to i tak stracony czas który mógłbym spożytkować w inny sposób.
Panie Selbo nie napisałem że administracja nie dba o graczy bo dba lecz gracze bez statusu szlacheckiego nie maja żadnej rekompensaty za wczorajszą cofkę.A co by było w przypadku większej cofki ?Też by było zaledwie np.2 dni ?
Nie chce tu rozpoczynać jakiejś gównoburzy więc prosze o zakończenie tej rozmowy.

dawid2910 13-07-15 16:17

Jak dla mnie powinniście dać wszystkim po równo dlatego zaporoponowałem te pn, jeśli wy będziecie olewać tak graczy to w końcu oni was oleją.

Altrel 13-07-15 16:28

Dodanie PN sprawiłoby, że nowi Gracze byliby w przyszłości zawsze o te X PN stratni w porównaniu do obecnych. Cofka w żaden sposób nie odebrała też PNów, stracony został czas i ten czynnik był rozpatrywany.

dawid2910 13-07-15 16:37

Przy zadaniach dziennych też otrzymuje się pn, do tego nie zdązyłem nabić tej alchemi a ktoś kto już miał zwrot pn jest do przodu, więc tak samo jak ci nowi gracze powinienem czuć się poszkodowany?

Altrel 13-07-15 17:01

Cytat:

Napisał dawid2910 (Post 132942)
Przy zadaniach dziennych też otrzymuje się pn, do tego nie zdązyłem nabić tej alchemi a ktoś kto już miał zwrot pn jest do przodu, więc tak samo jak ci nowi gracze powinienem czuć się poszkodowany?

Osoby, które otrzymały zwrot PN nie są 'do przodu', umiejętności zostały im odpowiednio pomniejszone i mogą je wbijać tak samo jak Pan i każdy nowy Gracz (w tym samym tempie).

dawid2910 13-07-15 17:07

Z tego co pamiętam w każdej grze za takie przewinienie gracze otrzymywali jakiś dobry bonus,, a tutaj? Jeden dzień ss? Za 2h siedzenia na rybach? Jeśli to ma być żart to na prawdę słaby.

Stros 13-07-15 18:00

Gratuluję administracji wytrwałości.
Kolejne łatki wchodzą co miesiąc.

Niestety zmiana czaru zaklinacz czasu jest krokiem w niewłaściwym kierunku.
PVP altaronu miało swój niepowtarzalny klimat ze względu na "wymagającego parala". Czar w starym wydaniu wymagał odpowiedniego wyczucia od maga.

Altrel 13-07-15 19:20

Cytat:

Napisał Stros (Post 132946)
Niestety zmiana czaru zaklinacz czasu jest krokiem w niewłaściwym kierunku.
PVP altaronu miało swój niepowtarzalny klimat ze względu na "wymagającego parala". Czar w starym wydaniu wymagał odpowiedniego wyczucia od maga.

Dlatego też prosiliśmy o wypowiedzi na temat tego czaru w temacie znajdującym się w dyskusjach ogólnych, jeżeli taka forma się nie sprawdzi w praktyce to proszę tam opisywać propozycję jak dostosować czar.

neilran 13-07-15 21:15

Cytat:

Napisał Altrel (Post 132761)
c) Każdy poziom siły zwiększa obrażenia o 0,2. Na 100 poziomie umiejętności o 20, itp.

Sumarycznie o +0.2 na pkt siły, czy chodzi o 0.2% na poziom siły?

System blokowania się broni na odpowiednim skillu funkcjonuje nadal, czy został wyłączony?

Altrel 13-07-15 21:21

Cytat:

Napisał neilran (Post 132980)
Sumarycznie o +0.2 na pkt siły, czy chodzi o 0.2% na poziom siły?

System blokowania się broni na odpowiednim skillu funkcjonuje nadal, czy został wyłączony?

Chodzi o 0,02. Wpływ ma być niewielki: 20 obrażeń więcej na 100 siły.

Bronie się nie blokują.

sokoskiiii 13-07-15 21:57

Cytat:

Napisał Altrel (Post 132799)
Jak już napisałem odnośnie tej zmiany, zmiany w czarze przyspieszającym jak i wprowadzenie runy absorpcji many - był stworzony temat na forum w dyskusjach ogólnych, aby obie strony walczące się wypowiedziały, aktualny stan tych czarów jest wynikiem dyskusji Graczy. Paraliż ma na tyle duże opóźnienie, że nie można go używać często, zabiera też dużo many.

Jak mieliśmy się wypowiedzieć na ten temat skoro nie mieliśmy mozliwości przetestowania tego....? Z resztą Wy pewnie też tego nie testowaliście;/

Altrel 13-07-15 22:10

Cytat:

Napisał sokoskiiii (Post 132984)
Jak mieliśmy się wypowiedzieć na ten temat skoro nie mieliśmy mozliwości przetestowania tego....? Z resztą Wy pewnie też tego nie testowaliście;/

Zmiana była dokładnie opisana na forum ogólnym, była również testowana.

neilran 14-07-15 04:36

Cytat:

Napisał Altrel (Post 132981)
Chodzi o 0,02. Wpływ ma być niewielki: 20 obrażeń więcej na 100 siły.

Bronie się nie blokują.

Przecierz to 20 dmg na 200 siły to jest nic.. Nie lepiej zamiast tego dodać jakieś pasywne przebicie pancerza? Systematycznie udupiacie rycerza, robi sie to nie miłe.

bw9171 14-07-15 07:05

ZDECYDOWANIE rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby ustawienie, żeby siła zwiększała obrażenia procentowo niż o ustaloną wartość...

Ale ja z innej beczki -

Czyli obrażenia broni nie są już blokowane przez umiejętności?
Czy to samo można powiedzieć o różdżkach, które dramatycznie szybko uzyskiwały "pełnie swojego potencjału"?

Altrel 14-07-15 12:29

Cytat:

Napisał bw9171 (Post 133002)
ZDECYDOWANIE rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby ustawienie, żeby siła zwiększała obrażenia procentowo niż o ustaloną wartość...

Ale ja z innej beczki -

Czyli obrażenia broni nie są już blokowane przez umiejętności?
Czy to samo można powiedzieć o różdżkach, które dramatycznie szybko uzyskiwały "pełnie swojego potencjału"?

Nie są już blokowane, różdżki również nie są blokowane.

W przypadku procentowego wzrostu, który był wcześniej, wojownik 1 ręczny z bronią o ataku 50, 160 poziomem umiejętności i 120 siłą bił z 'odes rago' po 1200 w pojedynczy cel stąd nie - nie może być przyrost procentowy. Siła wpływa nadal w ten sam sposób na obrażenia krytyczne, zwiększenie obrony tarczą, itp. W obrażeniach jest jedynie dodatkiem.

Altrel 14-07-15 12:31

Cytat:

Napisał neilran (Post 133001)
Przecierz to 20 dmg na 200 siły to jest nic.. Nie lepiej zamiast tego dodać jakieś pasywne przebicie pancerza? Systematycznie udupiacie rycerza, robi sie to nie miłe.

Na 200 poziomie siły 40 obrażeń. Zmiana dotyczy wszystkich, nie rycerza. Chcieli Państwo prosty system przyrostu obrażeń w sposób liniowy i taki otrzymaliście.

kompromis 14-07-15 12:43

Poproszę o reset siły :-)

Altrel 14-07-15 12:46

1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kompromis (Post 133021)
Poproszę o reset siły :-)

Proszę napisać, czy widział Pan jakikolwiek wzrost obrażeń przed łatką za sprawą siły, gdy wbicie jej 150 poziomów przy broniach 50+ ataku dawało ledwie 10 obrażeń więcej. Aktualny system zwiększa te obrażenia bardziej, więc nie rozumiem reakcji.

Przed zmianami, dla rozrywających bełtów:
https://forum.altaron.pl/attachment....1&d=1436874597

kompromis 14-07-15 12:51

wcześniej dist nie odgrywał tak dużej roli, bo broń i tak się blokowała. Teraz mogę zarobić bardzo dużo obrażeń inwestując moje pny z 85 siły w dist

Altrel 14-07-15 13:03

Nie osiągnął Pan nawet umiejętności walki dystansowej, która blokowała rozrywające bełty, więc wydawanie PN w siłę nie było spowodowane 'blokadą'. Aktualnie siła daje więcej niż dawała. Nie ma też mechanizmu resetującego daną umiejętność jednej osobie, a jedynie globalnie. Po zresetowaniu siły potem by Pan narzekał, że nie może jej wbić ręcznie jak wcześniej, wartość ataku dłonią została ustawiona na 5, więc młodego smoka nie dałby Pan rady uderzyć, aktualnie siły już się nie zdobywa będąc afk, co za tym idzie by założyć posiadane zestawy musiałby Pan wydać więcej PN niż wcześniej, albo poświęcić więcej czasu na bicie czerwi.

inbass 14-07-15 13:07

Nie wiem jak ze wojami ale ta zmiana z siła bardzo zbuffowała zwiadów. U maga, jak bije z kostura, widzę lekką poprawę (albo mam zwidy) lecz i tak jest do za mały dmg jak na ostatnią broń maga.

Altrel 14-07-15 13:10

Cytat:

Napisał inbass (Post 133025)
Nie wiem jak ze wojami ale ta zmiana z siła bardzo zbuffowała zwiadów. U maga, jak bije z kostura, widzę lekką poprawę (albo mam zwidy) lecz i tak jest do za mały dmg jak na ostatnią broń maga.

W przypadku zwiadowców wpływu na wspomniany wzrost obrażeń nie ma siła, a wartość ataku rozrywających bełtów, która wzrosła aż o 7 ataku. Wartości ataku amunicji zostały dostosowane do wartości ataku jakie posiadają bronie 2-ręczne co jest bardziej logiczne niż równanie ich do broni 1-ręcznych. Oczywiście są one nadal mniejsze od najlepszych broni 2-ręcznych ze względu na fakt pomijania tarczy przeciwnika.

W przypadku wojowników obrażenia pozostały takie same na wysokich poziomach, na średnich mogły ulec osłabieniu zależnie od posiadanych umiejętności.

inbass 14-07-15 13:18

Czy będzie planowana jakaś lekka poprawa czarów u duchownego/innych profesji? Od ponad 14mlvl nie widzę różnicy w zadawanym dmg z czarów (olta tote/deper tewo olta/wszystkie aluki/wszystkie ofla).

kompromis 14-07-15 13:26

ale ja rozdałem pny w siłę w momencie, gdy dist nie był po prostu potrzebny, mogłem rozdawać w dowolną umiejętność, nawet rozdałem w zręczność, bo amunicja blokowała się na xxx poziomie dyst. teraz amunicja rozwija się niczym SD u maga, stąd taka reakcja.

Altrel 14-07-15 13:31

Cytat:

Napisał inbass (Post 133027)
Czy będzie planowana jakaś lekka poprawa czarów u duchownego/innych profesji? Od ponad 14mlvl nie widzę różnicy w zadawanym dmg z czarów (olta tote/deper tewo olta/wszystkie aluki/wszystkie ofla).

Ustawienie wzrostów liniowych w czarach spowodowałoby, że przy 72% poziomów magii obrażenia uległy osłabieniu a jedynie po 185 do 250 poziomie magii by nieznacznie zyskały. Sprawdzałem taką możliwość przy zmianie systemu obrażeń, ale wychodziła na niekorzyść Graczy, więc nie było nic zmieniane.

Altrel 14-07-15 13:34

Cytat:

Napisał kompromis (Post 133029)
ale ja rozdałem pny w siłę w momencie, gdy dist nie był po prostu potrzebny, mogłem rozdawać w dowolną umiejętność, nawet rozdałem w zręczność, bo amunicja blokowała się na xxx poziomie dyst. teraz amunicja rozwija się niczym SD u maga, stąd taka reakcja.

Nie ma możliwości resetowania pojedynczej umiejętności dla pojedynczej osoby, uszkodziłoby to tries.learned, który jest sumą wszystkich nauczonych umiejętności dlatego też w przypadku alchemii był to proces globalny dotyczący wszystkich, a NPC, gdy był dostępny musiał resetować wszystko.

inbass 14-07-15 13:58

Cytat:

Napisał Altrel (Post 133030)
Ustawienie wzrostów liniowych w czarach spowodowałoby, że przy 72% poziomów magii obrażenia uległy osłabieniu a jedynie po 185 do 250 poziomie magii by nieznacznie zyskały. Sprawdzałem taką możliwość przy zmianie systemu obrażeń, ale wychodziła na niekorzyść Graczy, więc nie było nic zmieniane.

Trochę mnie to boli, że mag duchowny posiadając o np 15mlvl mniej bije tyle samo co ja z czarów. Czyli mam rozumieć, że jestem skazany na pociski/runy obszarowe ponieważ dmg z czarów praktycznie nie wzrasta/wzrastają max obrażenia o wartość 40 na 10mlvl.
Myślałem, że jako duchowny będę siał spustoszenie wśród nieumarłych i nawracał niewiernych lecz na to się nie zanosi.

To może tapen tawis/bala hape tawis 'wojownik'.
Jak wygląda wzrost leczenia z tapena? W przeciągu 15mlvl średnie leczenie wzrosło o max 100.
Bala hape tawis - średnie leczenie stoi w miejscu lub jest podobnie jak z tapenem.
Można się jakoś dowiedzieć za ile leczyłbym woja, który posiada aure życia na sobie a ja magiem posiadałbym około 230mlvl?

Altrel 14-07-15 14:23

1 załącznik(i)
https://forum.altaron.pl/attachment....1&d=1436879970

Wykres u góry po lewej - 'tapen tawis'. Każde 0,1 ~ 160 punktów życia.
Wykres u góry po prawej - jak działałby w przypadku przyrostu liniowego i co stałoby się z leczeniem u zwiadowców (do odczytu na poziomie magii 50).
Wykres na dole po lewej - 'hape bala tawis'
Wykres na dole po prawej - 'hape bala tawis', gdy rycerz ma aure.

pawello13 14-07-15 14:40

No tak ale ja zrobiłem rycerza, i nie poexpie na kościanych teraz, bo mocno biją , wcześniej inni expili robiąc 500k na 60 lvl. To zróbcie restart zeby kazdy miał równe szanse, nie no świruje, ale tak troche nie sprawiedliwie odbierac komus sile innym dawać, skoro mag narzeka ze nie moze solo expic to niech zrobi najta proste.

A kpiro wyrzuca ile bełtów? 3? Dlaczego najt ma tylko podwójne uderzenie? Może dajcie potrójne na 80 lvl czy coś /


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin