Forum Altaron.pl

Forum Altaron.pl (https://forum.altaron.pl/index.php)
-   Aktualności (https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Przeciwdziałanie używaniu nielegalnego oprogramowania (https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=6735)

Prakt 17-08-13 06:37

Przeciwdziałanie używaniu nielegalnego oprogramowania
 
Z przykrością informujemy, iż część z graczy została zbanowana. System skonstruowany przeciwko używaniu botów działał przez ostatni miesiąc i zapisywał każdorazowe użycie nielegalnego oprogramowania, z którego obecnie każdy gracz został rozliczony.

Wraz z masowym zablokowaniem kont wymienionych graczy, jednocześnie blokujemy możliwość używania nielegalnego oprogramowania. Dlaczego nie zrobiliśmy tego od razu? Nie spodziewamy się tutaj głosów sprzeciwu, jednak warto poświęcić temu chwilę uwagi - ze względu na was, graczy. Osoby używające nielegalnego oprogramowania często bez żadnego wysiłku osiągały to, na co inni gracze pracowali długo własnymi siłami. Taka nieuczciwa dysproporcja nie może być przez nas tolerowana lub zwyczajnie zbyta milczeniem. Postaci recydywistów zostały usunięte, natomiast wszyscy pozostali mają szansę poprawy na serwerze bez możliwości używania nielegalnego oprogramowania już za miesiąc.

Jednocześnie informujemy, iż nie ma możliwości odwołania się od tych kar. Nie podlegają one żadnej dyskusji, nie ma też powodu by oskarżać kogokolwiek o działanie mające na celu zniszczyć grę jakiejś konkretnej osobie. Wszystkie przypadki banicji zostały wykonane automatycznie, natomiast nasi dotychczasowi strażnicy porządku mieli zaledwie drobny wgląd w działanie i pierwotne testy tego systemu, żadne więc postaci nie zostały przez nikogo zasugerowane.

W ramach amnestii, wierząc, że każdy ma szansę poprawy i starając się pomóc graczom, uruchamiamy możliwość przeniesienia nieaktywowanego statusu szlacheckiego między kontami. Póki co dotyczy to jedynie kont zablokowanych: prośbę o przeniesienie takiego statusu należy kierować przez PW do MG Trava. W przyszłości mamy nadzieję zautomatyzować ten system i lepiej go dostosować do potrzeb graczy. Życzymy uczciwej gry i odnoszenia sukcesów bez "środków wspomagających". :)

Życzymy wszystkim przyjemnej i uczciwej gry,
Administracja Altaron.pl

Mastach 17-08-13 07:29

Może moglibyście opublikować listę zbanowanych i usuniętych kont ? :-P

jasiek50 17-08-13 07:48

również mnie to ciekawi.
pewnie i tak większość przetrwała...

jaskolaa 17-08-13 09:02

Już długo nie było nic co by mnie tak ucieszyło.Świetna robota :)

Legolas 17-08-13 09:08

Super. Mam tylko nadzieje ze nigdy zaden program nie zastąpi Strazników Gry. :)

Kosiara 17-08-13 09:26

No, po 2 czy tam 3 latach weszło coś co powinno być od startu.


Well done.

leavemealone! 17-08-13 09:33

Ciekaw jestem czy system, który został stworzony(chwała wam za to), swoim działaniem obejmuje każdy rodzaj nielegalnego oprogramowania. Jeśli skupiliście się tylko na "elfie", to wielu boterów śmieje się wam w twarz.

pozdrawiam :)

Zly On 17-08-13 09:56

Wreszcie cos z tym zrobiliscie :)
Gratulacje.
Jest gdzies jakas lista ukaranych ?

KubaG117 17-08-13 10:01

Cieszy mnie to że z tym zrobiliście mimo tego ze dostałem bana :p ale jedno pytanie ten ban chyba powinien byc na postac na której był uzywany bot a nie na wszystkich postaciach logowanych na tym samym ip :D

Mastach 17-08-13 10:11

Bo nie ma bana na wszystkich postaciach z danego ip...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin