PDA

Zobacz pełną wersję : Boty w Altaronie?


Siupek
13-02-14, 15:11
Hejka. Rozważam rozpoczęcie gry po półrocznej przerwie, gdyż ciekawią mnie nowości. Mam tylko pytanie dotyczące botów w Altaronie. A mianowicie, czy dużo ludzi ich używa?

W Tibii strasznie zniesmaczyło mnie to, że prawie każdy tam boci, bez żadnych konsekwencji. Jeśli nie wbija levela to ma po kilka postaci na innych kontach, które farmią golda zajmując respy. Irytuje mnie to. Botów nigdy nie używałem a Tibia pozmieniała się aż tak, że zwykły gracz po prostu nie ma szans jeśli inna osoba używa bota expiąc 24h na dobę i zbierając golda na kilkunastu innych postaciach i wspomagając się botem w wojnach itp.

Dlatego też chciałem się dowiedzieć jak sprawa wygląda tutaj. Będę wdzięczny za wszelkie informacje od stałych bywalców. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Mastach
13-02-14, 15:32
Botów nie ma juz od prawie pół[?] roku. Samo wlaczenie bota, jest [podobno] wykrywalne :D

Catthon
13-02-14, 15:55
...o czym przekonało się paru graczy z górnej półki, a paru się nie przekonało ze względu na przecieki :uśmiech6:.

Szpadi Woj
13-02-14, 16:02
a czy keiedykolwiek na altaronie przeiwujde sie reset postaci?

tomakeo
13-02-14, 16:12
Nie, nie przewiduje się.

@topic
Botów nie ma. Kiedyś używano taskera na ekstraktorze, ale odkąd wprowadzono możliwość jednorazowego wytworzenia 100 ekstraktów to i nawet taskery poznikały.

Artur II.
13-02-14, 17:07
nikt nie expi na botach bo nie chce bana, lecz do altaronu jakby co da radę bota zrobić :)
wystarczy przerobić elf bota i ta da !

Quares
13-02-14, 20:26
Witaj
Z tego co pamiętam(nie jestem pewien) to odpalając Altarona z botem są wysyłane inne logi niż w przypadku samego "czystego" Altarona. Dzięki temu widzą kto korzysta z bota i dają bana na takie konto, a nawet jak się nie mylę to mają od tego program.

mariuszz113
13-02-14, 20:46
nikt nie expi na botach bo nie chce bana, lecz do altaronu jakby co da radę bota zrobić :)
wystarczy przerobić elf bota i ta da !

spokojnie, cały czas czuwa genialny programista West (znany w grze jako arch enemy), on pokona każdego bota.

Siupek
13-02-14, 23:56
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze zapytać o balans klas postaci. Na pvp mam rycerza duchownego 1h (77 level), rycerza nekromante 2h (55 level) i Maga 37 level (bez podklasy bo nie mogłem się zdecydować). Kim polecalibyście grać ?

Wicher
14-02-14, 00:23
Wedlug mnie wszystkie profesje i subprofesje sa zbalansowane, poza rycerzem nekro. Jest najslabszym ogniwem. Magiem oczywiscie gra jest nieco trudniejsza, ale i magiem i ryckiem duchem mozesz sie ciekawie pobawic.

krycha3064
14-02-14, 08:51
Ja sie musze pochwalic dostałem bana na 3 konta za bota :D

Siupek
14-02-14, 12:22
Zrobiłem rycerza necro 2h, bo myślałem, że połączenie broni dwuręcznej i silnych czarów ofensywnych nekromanty (od 70 i 90 levela) będzie się super sprawdzało. Czyli rozumiem, że rycerzem nekromantą 2h nie opłaca się grać ? Tzn ta profesja jako jedyna jest niezbalansowana?

Quares
14-02-14, 14:12
Nigdy nie grałem i grać raczej nie będę rycerzem nekro, ale z tego co się orientuję jest dlatego najsłabszy, bo nie oszukujmy się jego leczenie to zwykły "tawis" wiele mu nie daje ten czar. W przeciwieństwie do rycerza ducha gdzie ma "wrek tawis" i jest spora różnica między tymi dwoma czarami. Co do czarów ofensywnych u rycerza nekro "graata" jest mało opłacalny ze względu że trzeba mieć "x" dusz w czarnej czaszce. Lecz to nie zmienia faktu że możesz nim grać :D, bo może coś się zmieni w nadchodzącym update :D

cewix
14-02-14, 15:50
Z tego co mi wiadomo w nadchodzącym update nekro dostanie life steal, więc i jego leczenie się poprawi ^^

Mervakis
14-02-14, 16:07
Szczerze mówiąc nekromanta wcale nie jest zły, po prostu duchowny jest za dobry, nekromanta ma większy dmg od duchownego, ale nie ma to porównania z przekokszonym leczeniem po stronie duchownego. Jednakże w pvp czy jest się duchownym czy nekromantą jako rycerz nie robi zbyt dużej różnicy jeśli chodzi o przeżywalność (mikstury, uhy i inne bajery). Expienie jest trudniejsze to fakt, jest bardziej kosztowne bo musimy używać UHów i mikstur znacznie częściej niż duchowny, ale za to... będąc duchownym otrzymujemy najlepszy outfit w grze.

Quares
14-02-14, 16:24
Expienie jest trudniejsze to fakt, jest bardziej kosztowne bo musimy używać UHów i mikstur znacznie częściej niż duchowny, ale za to... będąc duchownym otrzymujemy najlepszy outfit w grze.
co do outfitu to duchownym czy nekromantą?:D. Byliśmy teraz na bossie gdzie blokerem był rycerz nekromanta i dawał sobie tak samo rade jak duchowny z tego względu że to my go leczyliśmy jako drużyna i to samo jest na pvp. Myślę że expiąc drużynowo nie odczujesz tego aż tak bardzo.

Mervakis
14-02-14, 16:25
Nekromantą ofc... wykończony jestem dziś, nie myślę.

Wicher
14-02-14, 16:43
Rycek necro jest takze gorszy i w pvp. Dostanie konkretnego paralai najprawdopodobniej ginie bo w trakcie przejscia z kratki na kratke nie moze sie uleczyc ani uhem ani miksturka, kiedy to rycek duch moze dalej spamowac wrek tawis co daje mu duzo wieksza mozliwosc przezycia :)

Mervakis
14-02-14, 16:46
Z tego co kojarzę błąd z niemożliwością używania potków jak i zdejmowania chociażby efektu zatrucia podczas biegu został naprawiony na teście. 100% pewności nie daję bo nie sprawdzałem.

wejnos
14-02-14, 20:31
Według mnie to jeżeli chodzi o ubranka nekro i duchowego to duchowy może klękać na wstępie.gdyby nekro miał jakiś dwuręczny topór najlepiej obusieczny to byłby to najlepszy strój