PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] NPC trade


mohammad al bom ya
08-05-11, 13:43
Witam. Mam propozycje aby wprowadzic system kupowania jak na rl tibi ... a mianowicie hi>trade i wtedy wybieramy co chcemy kupic. Mysle ze jest to lepsze rozwiazanie niz dotychczasowe

Obles
08-05-11, 14:04
Ta tabelka czy jak to nazwać to chyba najgorsza rzecz CipSoftu. Uproszczając grę zepsuli całkowicie klimat. Już to, że z NPC rozmawiamy "telepatycznie" jest minusem, niestety jest to konieczne ze względów użytkowych jak i czysto estetycznych. Absolutne nie.

Zresztą co to za kłopot napisać cześć --> oferta, czyli tak jak jest teraz?

Bowmaster
08-05-11, 14:13
Ta tabelka czy jak to nazwać to chyba najgorsza rzecz CipSoftu. Uproszczając grę zepsuli całkowicie klimat. Już to, że z NPC rozmawiamy "telepatycznie" jest minusem, niestety jest to konieczne ze względów użytkowych jak i czysto estetycznych. Absolutne nie.

Zresztą co to za kłopot napisać cześć --> oferta, czyli tak jak jest teraz?

Całkowicie popieram. Rozmowa z NPC to część gry, nie ograniczajmy tego do minimum. Przez takie rzeczy rl tibia sprowadziła się do samego expienia.

Shikate
08-05-11, 14:16
Tylko że nie wiesz co kupujesz... Skąd masz wiedzieć ile ataku itd.? Najelpiej wprowadzić coś takiego:
- Witam
- Witam Cię Shikate w moim sklepie!
- Jaką masz ofertę?
- Cóż... Sprzedaje miecze: zagłady, długie, krótkie oraz scyzoryki
- Co mi powiesz o mieczu zagłady?
- Jest wyjątkowo ostry. Jeśli chcesz być naprawdę silnym wojownikiem, nie możesz patrzeć na niego obojętnie! Obrażenia ustalone przez wojowników i rycerzy to średnio 40, a obrona będzie podwyższona o 23 punkty.
- Kupię miecz zagłady
- To dobry wybór! Waży 90 uncji. Proszę, czy jesteś pewien?
- Oczywiście, że tak
- A zatem jest twój!
- Do zobaczenia...
- Zapraszam ponownie!

Graudenz
08-05-11, 18:57
Dialogi z NPC muszą byc i tak niech pozostanie.Jak to ujęli przedmówcy co z aproblem napisać "oferta". A zmienić faktycznie powinni mozliwośc podejrzenia cech broni.bo narazie to jak sie nie podpytasz u znajomych albo nie zobaczys z u kogos w domku to kupowanie kota w worku.
Pozdrawiam Grau

Brando
08-05-11, 19:25
Tak jest bardziej rpg więc przestancie...

Shikate
09-05-11, 05:59
A powiedz mi jaki za przeproszeniem debil kupował by coś, o czym nic nie wie. Myślisz, że rycerze itd. kupowali w ciemno? Więc nie wyjeżdżaj mi tu z klimatem RPG... Właśnie byłby klimat, jakby NPC mógłby ci coś powiedzieć o tej broni, tak jak w moim wcześniejszym poście...

Okocim
09-05-11, 09:05
Już gdzieś o tym pisałem, ale żadnych okienek trade i żadnego podawania przez npc statystyk. Wystarczy krótki opis broni czy jest jedno czy dwuręczna i porównanie do innego przedmiotu np
Królewska Klinga to wspaniały miecz wykonany został ze specjalnej stali, jest na tyle lekki by jedna ręka wystarczyła do władania tym orężem.
Miecz ten jest jednak drogi i jeśli czujesz,że jesteś za słaby by z niego korzystać polecam nieco słabszy od niego szczerbiec który również mam na stanie.
Hmm... chyba zabardzo się rozpisałem.
Innym rozwiązaniem były by lady na których widniał by sprzedawany przez npc ekwipunek jednak nie dało by się go podnieść.

adamo199412
09-05-11, 09:58
Chyba was posrało 8)
Tabela trade jest telepatyczna 8)
To właśnie mówienie tych zesranych nazw przedmiotów a do tego nie wiedza czy to gówno które kupuje jest lepsze od poprzedniego.
Dawać mi tu tabele TRADE !!! :\

Apausfo
09-05-11, 10:36
Chyba was posrało 8)
Tabela trade jest telepatyczna 8)
To właśnie mówienie tych zesranych nazw przedmiotów a do tego nie wiedza czy to gówno które kupuje jest lepsze od poprzedniego.
Dawać mi tu tabele TRADE !!! :\

no, ja popieram to, w sumie... :rolleyes:

Graudenz
09-05-11, 22:34
Chyba was posrało 8)
Tabela trade jest telepatyczna 8)
To właśnie mówienie tych zesranych nazw przedmiotów a do tego nie wiedza czy to gówno które kupuje jest lepsze od poprzedniego.
Dawać mi tu tabele TRADE !!! :\

No tak,może jesteś mega koks kasiasty to odrazu kup all itemy od NPC.Wtedy bedziesz wiedział co czym sie je.Jedak większosć to laicy i nie mogą sobie pozwlić na zbędne wydatki i tym samym zakupy w ciemno.To nie Telemarket:P8)
Pozdro

Van Taron
09-05-11, 23:06
Założę się że te okienko powstało tylko i ze względu już na totalne ułatwienia, bo Tibia stała się już właśnie taka systematyczna. Każdy wie o co kaman, kupa Polaków, Brazylijczyków i innych. Tam już nie chodzi o zadania, tylko o handel, zabijanie i powtarzanie tych samych sekwencji. Do tego te okienko.

Tutaj jest inaczej i niech będzie jak jest, komendy są dobre i trzeba trochę pomyślunku. Wszyscy chcą mieć podane na tacy zamiast pokombinować i czerpać radość z poznawania czegoś nowego.

Remu
10-05-11, 06:48
Tabelka nie, ale zgodzę się, że NPC powinien mówić nam informację o danym przedmiocie. W końcu to RPG, czyli myślicie że taki rycerz nie odróżniłby zwykłego, źle wyważonego miecza od dobrze naostrzonego, odpowiednio wyważonego, z dobrej stali? Dialogi powinny być rozwinięte o informację, które już ktoś tam na pierwszej stronie podawał, robił przykładowy dialog.

vardes
10-05-11, 16:04
,,trade" to zły pomysł, zniszczy klimat! ale uważam że dobrze by było jak napiszesz do NPC nazwę miecza/zbroi to on powie ci coś o jego statach i czy miecz jest 1h czy 2h, albo lepiej zrobić NPC w mieście co by wiedział o około połowie itemków, bo takie patrzenie co jest najlepszym itemem nie było by dobrym pomysłem. hmm co do mieczy może być w gildii wojowników, i aby nie psuć klimatu to dobrze żeby to był jakiś starzec, weteran wojen.

Acolt
10-05-11, 17:08
Nie wiem czy pamiętacie, ale na Tibii było kiedyś w sklepie, czy w banku coś takiego, że NPC obsługiwał jednego gracza na raz. TO DOPIERO BYŁO RPG I REALIZM!!

Tron
10-05-11, 17:29
Nie wiem czy pamiętacie, ale na Tibii było kiedyś w sklepie, czy w banku coś takiego, że NPC obsługiwał jednego gracza na raz. TO DOPIERO BYŁO RPG I REALIZM!!

Podpisuję się pod tym, każdą kończyną. To były czasy... :rolleyes:

Slythia
10-05-11, 18:06
Okienka NIE będzie. Czasem trzeba umieć pomyśleć.

Statystyki broni będą.