PDA

Zobacz pełną wersję : Market w depo?


poiuyt321
24-01-14, 16:12
Moją propozycją jest market w depo coś jak na real tibi. Nie chodzi tu o to że na realu tak jest tu też niech będzie, po prostu malo co kto pisze na handlu, malo co mozna cokolwiek kupic, byloby to dobrym pomyslem, przeciez bedzie lzej nie trzeba pisac 24h/7 ze chce cos kupic/sprzedac tylko wystawiam oferte i czekam ;D

Wyrosuaw
24-01-14, 16:15
Temat wałkowany ze 100 razy i za każdym razem kończyło się to tak samo.. Propozycja typu "odgrzany kotlet", w dodatku odgrzewany co miesiąc..

poiuyt321
24-01-14, 16:20
i zawsze macie to w dupie tzn administracja bo kazdy wypisuje i maja to gdzies... co za sens ma te forum?

spoxer
24-01-14, 16:23
Popieram. Handel jest zacofany praktycznie nie idzie nic kupić... :c
Może jak coś takiego by wprowadzić to by coś to poprawiło.

Herberto99
27-01-14, 13:11
Witam! Jestem świeżym graczem w Altaronie, popieram w 100 % powinnien być market, kupić cokolwiek na "handlu" graniczy z cudem, naprawde niech pomyślą nad tym, podejrzewam ( nie ubliżając nikomu ) nie wiedzą jak to zrobić, dziękuje Pozdrawiam

Wyrosuaw
27-01-14, 14:21
(...)osbób(...) Bób? też lubię bób ale o odmianie osbób nie słyszałem!

ReeZo
27-01-14, 14:39
Z mojej perspektywy nie ma sensu. Moze widocznie nikt nie ma przedmiotow, ktore szukasz. Ja z doswiadczenia nauczylem sie sprzedawac wszystko u NPC. Dlaczego? A to dlatego, ze gracze i tak proponuja ceny jak u NPC a czasami i nizsze wiec po co mam trzymac przedmioty w depo z nadzieja ze ktos je kupi skoro moge odrazu sprzedac. Przy probie targowania cen zazwyczaj jest i tak ten sam argument... bo u Npc kosztuje 15k to nie dam wiecej...

leon
28-01-14, 17:36
oczywiście na tak nie ma z kim handlować a tak wystawiasz i każdy może se to zobaczyć
@ReeZo jak każdy by miał sellać wszystkie rzeczy u npc to nie wiem skąd nowi gracze czy tam ci o niższych poziomach mieli by zdobyć eq na początku a tak zawsze komuś sprzedasz i tym samym pomożesz

KUSZNIK
28-01-14, 18:41
Z mojej perspektywy nie ma sensu. Moze widocznie nikt nie ma przedmiotow, ktore szukasz. Ja z doswiadczenia nauczylem sie sprzedawac wszystko u NPC. Dlaczego? A to dlatego, ze gracze i tak proponuja ceny jak u NPC a czasami i nizsze wiec po co mam trzymac przedmioty w depo z nadzieja ze ktos je kupi skoro moge odrazu sprzedac. Przy probie targowania cen zazwyczaj jest i tak ten sam argument... bo u Npc kosztuje 15k to nie dam wiecej...

Właśnie dlatego powinien być "market" jak większość bardziej doświadczonych graczy ma takie oto podejście

konrad19
28-01-14, 20:51
powinno byc co z metina ;p że stoimy piszemy cen proponowane i można na nas kliknąc i se wybiera co chce i niema targowania ! :D <wczesniej podajemy za ile selamy i mozna stac afk caly dzien xd>

Stonix
28-01-14, 21:39
Jak dla mnie to świetny pomysł. popieram w 100% :D

zmija58
28-01-14, 21:55
Sandman a potem czekać w kolejce do gry

Nathes
29-01-14, 05:36
Jestem stanowczo na nie bo to popsuło by cały klimat to tak jak by w altaronie biedronke lub tesco wybudować. Dajcie sb z tym ... Spokój widac ze juz nooby się wypowiadają mając 1 post na koncie. Według mnie kotlet do zamkniecia . : D

Blutok
03-03-14, 10:12
Przyjdzie więcej graczy to i handel ruszy, tak jak to onegdaj w tibi było :)

wejnos
03-03-14, 18:15
Pomysł spoko ale ja raczej widze rynek z npc który nam to wystawia byłoby realistyczniej

hulton
09-03-14, 14:38
Osobiście popieram pomysł.
Na pewno znaleźliby się oszuści kupujący 10000000 mieczy za 1 md, ale faktycznie - kupno czegoś na handlu prawie graniczy z cudem...

Nathes
09-03-14, 17:01
To nie tibia wole zwykłe trade niż jakiś market za łatwo będzie o wszystko.

ReeZo
09-03-14, 17:29
Nie mialbym takiego podejscia gdyby nowi gracze nie skladali ofert 20-30% nizszych niz moge sprzedac u NPC z tekstem "co ci szkodzi i tak masz mnostwo hajsu"

Yooshi
09-03-14, 17:42
@up
Ale ty masz prawo dawać oferty śmiesznie wysokie? ^^

@topic
Przydało by się jakoś usprawnić handel bo teraz naprawdę jest trudno coś sprzedać/kupić.

sokoskiiii
09-03-14, 19:38
niewiem czy ktos pisal to wyzej
Chcesz kupic cos to mozesz wstawic posta nna forum/handel/ i oczywiscie mozesz pisac bezposrednio do innych graczy.
Market przy takiej ilosci ludzi jest zbedny.

mwrobie
09-03-14, 20:30
Jestem jak najbardziej za, jednak nie wprowadzą tego gdyż pojawiło się to w tibi (nie wolno kraść pomysłów z innych gier:uśmiech8:)

7667155
09-03-14, 20:34
Jestem jak najbardziej za, jednak nie wprowadzą tego gdyż pojawiło się to w tibi (nie wolno kraść pomysłów z innych gier:uśmiech8:)

a jednak plecaki są w altaronie i tibii :uśmiech8:

Wladzio
09-03-14, 20:39
Jestem na nie będzie tak samo jak na rlu że coś wystawiasz a jakiś pacan wystawia o
1 gpka mniej .

mwrobie
09-03-14, 20:52
Jestem na nie będzie tak samo jak na rlu że coś wystawiasz a jakiś pacan wystawia o
1 gpka mniej .

RZECZYWIŚCIE to nie ma sensu, przecież ktoś może wystawić taniej. Kiedy itemka kosztuje 499 i 500 md to nikt nie kupi tego drugiego a na pierwszą będą się rzucać.

Mcree
09-03-14, 21:07
A ja Gromu na non nie mogę jakoś kupić za rozsądną cenę :/

Total
09-03-14, 21:52
Nie wiem jak jest na non-pvp ale na pvp nie ma większego problemu z kupnem/sprzedażą podstawowych przedmiotów dla nisko poziomowych graczy, a dla tych bardziej doświadczonych to nawet łatwiej zdobyć wymarzone przedmioty bo osoby z największymi poziomami mają zapas wszystkiego, kwestia tylko dogadania, mało tego to zauważyłem wzrost populacji na serverze pvp więc biznes kwitnie.

Market - stanowczo na Nie.

Pozdrawiam
Tuz Pik

Myfos
10-03-14, 19:43
Jestem za. Można by nawet wprowadzić market na Licor.

Np. Oferty mogły by wystawiać osoby tylko z szlachcicem co sprawiło by że więcej osób kupowało by szlachcica.

Dodatkowo można by wprowadzić podatek (np 23%) od transakcji w markecie co sprawiło by że ludzie korzystali by też z normalnej metody handlu.