PDA

Zobacz pełną wersję : Krytyk


Van Taron
07-05-11, 01:22
Witam, na początku chciał bym się przedstawić wszystkim tym, którzy jeszcze mnie nie dostrzegli. Jestem Van Taron a pseudonim jest tylko "artystyczny", którego zazwyczaj używam w grach tego typu. Jestem tu od momentu beta testów Altarona, i nie omieszkam stwierdzić że od tamtego czasu zmieniło się baaarrrrdzzooo dużo.

Z jednej strony, gra ukazała nam większe możliwości, nowe rejony, dodatkowe profesje (w sumie na rzecz konta szlacheckiego). Ale pojawiły się też nowe osoby... I to właśnie o nich też wspomnę w jednym z następnych akapitów.

Temat ma poruszyć bardzo ważną kwestię, a jak sama nazwa wskazuje, jestem okropnym krytykiem, którego już część ma dość a reszta popiera. W rzeczywistości komentarze na temat mój są zbędne i nie działają na mnie w ogóle.

Nawet w moich wypowiedziach wstępnych musiały się ukazać analizy i ocenianie poszczególnych rzeczy. A że już pędzę do wypowiadania się, przejdę do rzeczy...

Zacznę od punktów by było to w miarę czytelne dla każdego.


Administracja - Rozumiem jakie to wyzwanie być jednym z członków tejże "elity"... Zdaję sobie sprawę też z tego, jaka to ciężka praca być jednym z głównych Bogów Altarona, którzy mają ostateczne słowo.

Gdyby nie to że te ostateczne słowo pojawia się na tyle rzadko, że możemy oczekiwać na nie, zazwyczaj ze strony Slythii. I jeżeli ta Pani myśli że napisałem tutaj uszanowanie względem niej, to się grubo myli i bardzo dobrze wie dlaczego. Korci mnie by napisać dlaczego, więc napiszę... Nie uzasadnienia, Negatywne podejście, wręcz czasami dziecinne i nie poważne. Wypowiedzi, które rażą w oczy, a wątki o niej powstają bardzo często.

I o to macie Administracje, która ma o wiele ważniejsze rzeczy na głowie by zająć się forum czy też odpisać na prywatne wiadomości, i bierze na tyle mało kompetentną osobę do wykonywania takich działań, by po prostu naprawiła syf, która sama narobiła. Udział na kanale pomocy w grzę, zazwyczaj odnosi się do zakazów i nakazów, by stosować działanie "bądź tak jak nakazuje koncepcja gry", zamiast naprowadzać przykładami. Np. Nie poprawny nick został uzasadniony informacją "Zmień Nick"... Jeżeli to jest uzasadnienie dlaczego dana czynność ma zostać wykonana czy też naprowadzenie do odpowiedniego punktu w regulaminie, to chyba coś jest tu nie tak :)

Poza tym, moim zdaniem powinny być podjęte okrutne czynności co do traktowania szkodników, o których wspomnę w akapicie niżej, w odpowiednim punkcie. Karanie Warnami ! Jedno ostrzeżenie, uzasadnione ! Niestosowność - Karana Banem.


Osobliwości - No i tu wreszcie główny powód syfu. Czyli Ludzie, którzy pojawili się w nowo ukazanym świecie. Jedni są szkodnikami a inni są potrzebni jak ogień do utrzymania życia. Osobliwości dzielą się one na 3 charakterystyczne rodzaje.


Nowicjusze - Ludzie którzy wcześniej nie mieli styczności z RPG/MMORPG, a mam tu przede wszystkim na myśli tych, którzy nie grali wcześniej w Tibie. Reszta, jest lekko zaawansowana, ale dalej system rozgrywki, pod względem graficznym jest im obcy. Są potrzebni, to oni są tu światłem w tunelu, którzy zaczną poznawać grę tak jak to miało iść zgodnie z pomysłem i koncepcją. Nie bez powodu gra jest po Polsku, nie bez powodu ma tutoriale, nie bez powodu komendy wspomagające.
Klimatyczni - Mieli czy nie mieli styczności z Tibią to i tak są nie odłączną częścią gry, chociaż by ze względu na swoje odgrywanie osobowości wirtualnej, przypasowującej klimatycznie do Altarona. Niestety ostatnio można ich spotkać bardzo rzadko a czasami tylko w poszczególnych klanach i grupach, dzięki którym można poznawać świat razem i wspólnie.
Tibijczycy - Aż brak słów by wspominać o tej jakże haniebnej rasie Goblinów aka Szkodników, na Altaronie. Ich słownictwo - niezrozumiałe, Polszczyzna - jakże ją kaleczą, a Zachowanie, to już podlega tylko i wyłącznie koniecznych działań edukacji. Gdy będą zaniechane, mogą wyrządzić nic więcej jak tylko uszczerbek na psychice takich ofiar.


Bez ówczesnego zapoznania się z grą, tutorialami, forum, a nawet poradnikami ! Takowi gracze z serii "szkodnicy" nie mają czego szukać tutaj, a wręcz ich miejsce jest poza komputerem, by przypadkiem nie wykazywać siebie w sieci tak jak nie potrafią w rzeczywistości, bo potem z tego wynikną tylko problemy.


Jak na razie, to najbardziej, odbijające się na Altaronie pod punkty/wady według mnie. Jako i jest to tylko i wyłącznie moja opinia, to też postaram się zrozumieć zdanie innych, jak i kontrargumenty. Pod warunkiem że będą to w miarę ogarnięte odpowiedzi. Musicie wiedzieć że każdy ma swoje zdanie jak i swój rozum, więc otwórzcie oczy i zbierajcie informacje tylko te, które uważacie za słuszne. To tylko i wyłącznie wasza wiedza i to jak ją wykorzystacie później będzie zależeć od was.

W końcu to wy sami wywnioskujecie jak postępować w tejże grze i jak radzić sobie z tym poszczególnymi problemami. Ale dopóki wszyscy nie powiemy "NIE", to nic z tym nie zrobimy. Jeżeli ktoś powie "eee tam, to nie ma sensu, i tak to nic nie da" - to tylko będzie świadczyło jak mało wiary macie w to że cokolwiek się zmieni i jeżeli każdy będzie tak reagował to na pewno nie zmienimy nic.

Dziękuje za uwagę, Pozdrawiam.

Wicked
07-05-11, 01:39
Nie wnikałbym w Twoje wywody o tej porze, ale zaciekawiła mnie jedna rzecz... zarzuty wobec Slythii.

Gdyby nie to że te ostateczne słowo pojawia się na tyle rzadko, że możemy oczekiwać na nie, zazwyczaj ze strony Slythii.

Przetłumcz mi to z polskawego na polski. Spasiba.

I jeżeli ta Pani myśli że napisałem tutaj uszanowanie względem niej, to się grubo myli i bardzo dobrze wie dlaczego.

Myśli co myśli i to jej sprawa, nie Twoja. A stwierdzenie, że Twoja racja jest bardziej Twojsza niż mojsza, to już przerabiamy od wieków. ;)
Interpretację słów pozostaw jej osobie, nie oceniaj, bo tą samą miarą i Tobie odmierzą.

Korci mnie by napisać dlaczego, więc napiszę...


Korci mnie, żeby kopnąć Cię w dupę...

Nie uzasadnienia, Negatywne podejście, wręcz czasami dziecinne i nie poważne.

1. Nie uzasadnia - how you know that? Nie ma dłużej napisów na czerwono, a z tego co pamiętam, trzeba naprawdę troszeńkę mózgu, by wiedzieć za co ban/namelock. I sorry, jeśli potrzebujesz mieć 10x napisane za co ban, to nie miej pretensji... jak widzę że namelock za niewlaściwe imię dla "Noga Od Stołu" to nie wiem czemu ma być jeszcze komentarz. -.-

2. Negatywne podejście?! Ej, pitolisz teraz i to hardo, twardo. Może trafiłeś na sytuację, gdy setna osoba męczyła ją o fri itans czy sam byłeś tą osobą, nie wiem. Nie zdarzyło mi się jeszcze, by była dla kogoś niemiła czy negatywnie nastawiona, poza sytuacjami, gdy gracze sami z takowym do niej podchodzą.

3. Uchm. Znaczy co? Chcesz mieć 100% powagi i w pełni dorosłe odpowiedzi? No, admin też człowiek, imho, więc czemu niby ma udawać kogoś, kim nie jest? Ja też często nie zachowuje powagi i odpisuje żartobliwie na poważne pytania. Czasem trzeba by nie zostać ponurym smutasem, co narzeka na wszystko.

4. Wypowiedzi rażące w oczy? Przedstaw jakieś dowody, ja Cię proszę, bo aż mnie zaciekawiłeś teraz co takiego ta podła, zła baba pisze. ;)

Ogólnie ciekaw jestem choć cienia dowodu na wszystkie powyższe zarzuty.

Sorry misiek, ale dla mnie cały ten punkt o złej, niedobrej Slythii to bajka, którą można wsadzić właśnie na jedną półkę z tymi wszystkimi tematami o niej.
Jest najaktywniejszym MG, często pomaga, odpowiada na pytania, pilnuje porządku. I wiesz co? Ma życie osobiste. Zastanów się czasem, czy sam spełniłbyś swoje chore oczekiwania, zamiast płakać jaka to administracja jest gUpia, że ją wzięła.

Tyle ode mnie. Czekam na jakiekolwiek racjonalne zarzuty poparte dowodami, do których da się odnieść. Mogą to być nawet screeny.

cado
07-05-11, 01:58
Rad jestem, że taki temat powstał i dane jest mi się w nim wypowiedzieć.

Po pierwsze, nie do końca zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o punkt dotyczący administracji serwera. Mistrzowie Gry są bombardowani tysiącami idiotycznych pytań typu 'co napisać żeby wyjść z rooka' i czasem mogą nie nadążać z oddzielaniem zwykłego spamu od prawdziwych pytań czy raportów.

To, co mnie irytuje w zachowaniu MG, to brak egzekwowania regulaminu i ekstremalna pobłażliwość. Również wypowiem się na temat Slythii, którą szanuję za pracę włożoną w serwer, ale nie podoba mi się jej łagodność w stosunku do jawnego łamania regulaminu. Tam, gdzie według regulaminu MG ma obowiązek wlepić stosowne ostrzeżenie, notatkę lub zbanować delikwenta, Slythia woli pogrozić paluszkiem bądź też grzecznie poprosić o zaprzestanie wykonywania danej czynności. Tak, ciągle czepiam się tamtych sytuacji z blokowaniem. Nie wydaje mi się, aby w regulaminie była wzmianka o 'wysłuchaniu obu stron' jeśli MG na własne oczy widzi oczywiste trapowanie. Apeluję zatem do Slythii o większą surowość, a mniej cackania się.

Następną rzeczą, na którą z tego co widzę MG nie zwracają uwagi są wypowiedzi graczy na czatach. Przekleństwa, wyzywki i zaczepki są na porządku dziennym. Myślę, że kilka warnów tu i tam ochłodziłoby emocje i zaprzestało takiej agresji na publicznych czatach.

Do typów graczy których wymieniłeś, dodam od siebie typ, który nazwę 'fajterem pvp'. Osoby, dla których jedynym słusznym sposobem grania na Altaronie jest ciągłe bicie się, wojny gildii, nie pogardzą oczywiście random PK, a Power Abusing to ich sposób na zarobek. Ich wypowiedzi w grze i na forum pełne pogardy i agresji, a także świadczące o zerowym rozumieniu znaczenia skrótu 'RPG' są zauważalnym znakiem, że taki gracz nie jest kimś, kogo twórcy chcieliby na swoim serwerze RPG widzieć.

Na koniec, słowo do hejterów, którzy zaraz się tu zlecą. Wasze błyskotliwe argumenty typu 'nie chcesz, to nie graj', 'spadaj na npvp', 'naucz się grać a nie płacz' możecie zachować dla siebie. Ten serwer nie jest eksponatem na wystawie, tylko światem dla graczy. Bez graczy nie byłoby serwera i odwrotnie. Jako gracz mam pełne prawo dążyć do tego, aby serwer był coraz lepszy, a wypowiedzi na forum skierowane do administracji są tego najlepszą formą. Także powstrzymajcie się od idiotycznych komentarzy gęsto ozdobionych błędami ortograficznymi i przekleństwami.

Fiefióra
07-05-11, 07:11
Tibijczycy - ortografia nie jest taka zła[dla porównania pograj w metina], chociaż oczywiście nie brakuje wyjątków... jak w każdej grze. Tak samo zachowanie, całkiem na poziomie... oczywiście są wyjątki.

MG Slythia - Geez... jeśli ktoś ma nick "pełna rozgoryczenia sokowirówka" to chyba nie trzeba pisać, dlaczego ten nick jest "bee"? Może powinna machnąć 15-zdaniowe wypracowanko dlaczego każdy z tych nicków nie pasuje :[?
Co do udzielania się na pomocy... skoro nie pasuje Ci jak ona pomaga to sam pomagaj, to chyba zabronione nie jest, nie :[?

~~jedyne co mnie boli to tom, że nikt nie pilnuje czatów gry, mógłbym tam spokojnie sprzedawać samochody i pozostać bezkarnym~~

@maja
Geeeez... nie skreslam wszystkich, ale w metinie po prostu trafiałem na o wiele więcej "bende, morze, parufka..."

Co do twoich jakże trafnych wywodów co do mojego nicku...
Tak, w końcu wiewiórka to tak trudne słowo, że trzeba obmyślać iście szatański plan pisania tak jak ja to zrobiłem zamiast po prostu wpisać w google i zobaczyć, czy zasugeruje poprawe pisowni :[
Twe wnioski są niesamowicie trafne :[ przejrzałeś mnie, idę po pistolet.

maja1414
07-05-11, 07:42
Ortografia??? Panie up nie przekreślaj od razu jakiś ludzi z innej gry, bo jakbyś wszedł do tego twojego "Metina" i napisał gram w Tibie od razu pomyślą że jesteś świrem albo wyśmieją cie niemiłosiernie. A od razu widać jak opanowaną masz ortografie po twoim nicku (Fiefiórka). Można powiedzieć "pewnie specjalnie tak napisał", ale pewnie nie wiedział jak się pisze to sobie "pokemoniastym" pismem napisał. Bo co by wydawało się błędem wiewiurka czy głupie napisanie Fiefiórka

gex1995
07-05-11, 08:01
Jakbyś nie zauważył ten nick jest dobrany pod humor , trochę myślenia .

Gibon
07-05-11, 08:18
Ortografia??? Panie up nie przekreślaj od razu jakiś ludzi z innej gry, bo jakbyś wszedł do tego twojego "Metina" i napisał gram w Tibie od razu pomyślą że jesteś świrem albo wyśmieją cie niemiłosiernie. A od razu widać jak opanowaną masz ortografie po twoim nicku (Fiefiórka). Można powiedzieć "pewnie specjalnie tak napisał", ale pewnie nie wiedział jak się pisze to sobie "pokemoniastym" pismem napisał. Bo co by wydawało się błędem wiewiurka czy głupie napisanie Fiefiórka

Tak, tak a 30% ludzi ktorzy graja w metina grali kiedys w tibie :D:D i pisza tak tylko dlatego ze grafika tam jest lepsza <lol2>

Co do tibijczykow... smieszne troche co napisales autorze tematu, dlaczego? poniewaz z 70+% osob grajaca tutaj grala kiedys w tibie i zapewne gra dalej. I nie podpisujcie sie pod tym postem np "ja nie gram", "ja nie ejstem tibijczykiej" bo zapewne zrobi to 20 typa a na servie gra 200-300 (chyba).
Wiec raczej to oni utrzymuja server ;):)

jikoso
07-05-11, 08:29
Podpis pod banem jest po to aby dać wskazówkę temu który go otrzymał, nie po to żebyś Ty wiedział za co on bana otrzymał. Co do tibijczyków nie uważam aby ich ortografia była gorsza niż innych graczy. To że tobie podkreśla na czerwono źle napisane słowo nie oznacza że jesteś jakiś "lepszy". Co do niektórych przemyśleń twoich jestem za, jednak nie wspomniałeś o czwartej grupie. Nie mam pomysłu jak ich nazwać może banda złodziei,napinaczy,blokerów. Pozdrawiam jikos

maja1414
07-05-11, 08:32
Zgadzam się z panem Gibon'em tutaj gra napewno nawet z 90% tibijczyków i 10% to ci z Margonem'a <lol2>. Czy przyciągnęła by potencjalną osobę do grania w nią przy dzisiejszych grach? Gra może 20 lat temu byłaby hitem ale nie teraz więc grają w nią ci co mieli styczność z grą typu Tibia. Ta gra się niewiele różni od niej. Największy + tej gry to tani pacc 60 dni 35zł z vat. Rewelacja :D

Mallard
07-05-11, 09:58
Ludzie serwer ciągle się rozwija... nawet tibia na początku miała niedociągnięcia.
poczekajmy jeszcze trochę, a będzie dobrze ;]

co do administracji i odpowiadania na posty...
człowieku oni narazie czasu nie mają na forum... ulepszają serwer... wolisz mieć forum lepsze niż serwer? czy na odwrót?

jakow1994
07-05-11, 10:16
Wam dzieci nie podoba sie rozwoj to moze zaczniemy od tego jak rozwijała sie tibia na poczatku


0 miejsc PZ

PK w temple w DEPo, brak DEPO !
- ropnac sie majac line na ziemi i inne gowna

pozdrol

Lewy
07-05-11, 10:47
Wam dzieci nie podoba sie rozwoj to moze zaczniemy od tego jak rozwijała sie tibia na poczatku


0 miejsc PZ

PK w temple w DEPo, brak DEPO !
- ropnac sie majac line na ziemi i inne gowna

pozdrol


Dokładnie, a Ci narzekają ;d

Remu
07-05-11, 10:55
Cały ten temat to jedna ogromna przesada. Autor chce stworzyć utopię, której się nie da stworzyć i każdy doskonale o tym wie. Serwer ma dopiero swój początek, co równoznaczne jest z zwiększoną pracą nad wyłapywaniem bugów itp., a co poniektórzy to chcieliby odpowiedzi na zwykłe błahostki w ciągu trzydziestu minut.

Van Taron
07-05-11, 11:35
Nie spodziewałem się aż tylu odpowiedzi, w sumie... myślałem że i tak przejdziecie go bokiem. :)

Uzasadnienia muszą być! Podane zawsze! Nie bez powodu też każde ostrzeżenie czy też ban w grze wyświetla się na monitorach wszystkich graczy.
To powinno być przestrogą dla każdego kto nie czytał regulaminu i każdy powinien zobaczyć jaka panuje surowość, więc przed zrobieniem postaci, zapoznaj się z regulaminem.

Gra tu już bardzo dużo osób. I to widać, chociaż by nawet dlatego że sam bardzo często nie miałem gdzie zdobywać doświadczenie, a jego zdobywanie z 10tką osób jest strasznie oporne.

Ale pomińmy to... Ważniejszą kwestią jest tu zatrudnienie większej ilości Moderatorów czy ... jak to się nazywa... Tutorzy? Czy nawet MG.

Fakt Slythia działa, ale po prostu nie zawsze podobają się mi jej działania. Sam w temacie Pomocy udzielałem się wielokrotnie do momentu aż ręce mi opadły od czytania wypowiedzi "Tibijczyków". Dlatego też powinna być większa rekrutacja w kadrach MG i tak by było gdyby sprawdzali pocztę. To chyba takie trudne nie jest? Jest ich czwórka? Podzielić obowiązki...

Tak, tak, każdy z nich ma życie prywatne itd. Ale Altaron powoli wychodzi z poza kontroli a pieniążki za Szlachtę nie idą chyba tylko na utrzymanie serwera hmm? :B

A co do Ortografii.. Każdemu się zdarzają byki, nawet mi bo asem nie jestem. Ale staram się i to chyba nie problem dla każdego, nawet może wspomóc się "podkreślającym na czerwono systemem" na forum, by było to w miarę czytelne.

Slythia
07-05-11, 11:40
Uzasadnienia muszą być! Podane zawsze! Nie bez powodu też każde ostrzeżenie czy też ban w grze wyświetla się na monitorach wszystkich graczy.
To powinno być przestrogą dla każdego kto nie czytał regulaminu i każdy powinien zobaczyć jaka panuje surowość, więc przed zrobieniem postaci, zapoznaj się z regulaminem.
Tyle, że ten komunikat od paru dni się już nie wyświetla... W powodzie bana masz pokazane wykroczenie, które wybierane jest przez osobę nakładającą karę, np 'niepoprawny nick', nie mamy obowiązku jeszcze raz tego wpisywać do komentarza.

I szczerze - stwierdziłeś, że zrozumiem zastrzeżenia co do mojej osoby. Niestety, muszę przyznać - nie mam pojęcia o co ci chodzi. Żadnego.

@cado
To, że w danym momencie komuś odpuszczę karę (dodam jedynie, że blokować już można) nie znaczy, że ma 'święty spokój'. Prawie każdy ląduje na mojej liście VIP z odpowiednim oznaczeniem i jest sprawdzany dość często.

Dodam jeszcze jedną rzecz. Większa ilość doradców - owszem. Tylko na dzień dzisiejszy nie widzę nikogo, kto by się na to stanowisko nadawał, kto dobrze i często odpowiada na kanale pomocy.

Wicked
07-05-11, 11:50
Tak jak myślałem. Puste zarzuty bez cienia dowodu. Dziękuję, jak dla mnie ten wątek jest zamknięty.

Van Taron
07-05-11, 12:04
Dodam jeszcze jedną rzecz. Większa ilość doradców - owszem. Tylko na dzień dzisiejszy nie widzę nikogo, kto by się na to stanowisko nadawał, kto dobrze i często odpowiada na kanale pomocy.

W Aktualnościach zróbcie temat odnośnie naboru do kadr. Jakie wymagania trzeba spełniać, to że ktoś gdzieś się nie udziela, nie znaczy że się do tego nie nadaje. Każdy może zostać sprawdzony i wystawiony na próbę.

A co Rekhyd, słodzisz tak że można w krótkim czasie zostać cukrzykiem.

Nie pstrykam fotek jak jakiś szaleniec z myślą "TAKKK ! DZISAJ ICH UDUPIE!!".

Poza tym jak sami widzisz od kilku dni ten motyw się nie wyświetla z warnami/banami.

Slythia
07-05-11, 12:10
Jeśli ktoś chce zostać doradcą to powinien udzielać się na kanale pomocy. Cóż z tego, że będzie sporo wiedział o grze, jeśli nie będzie się tam wypowiadał?

Van Taron, na początku mówisz, że się wyświetlają, potem, że nie. O co Ci w końcu chodzi? Dowiem się także w jakich momentach jestem aż tak dziecinna i nienadająca się na to stanowisko?

Tron
07-05-11, 12:18
Van Taron, może po prostu powiesz, że chcesz być doradczą, czy coś w ten deseń. Widać, że na tym Ci zależy, ale nim nie jesteś, i to doprowadza Cię do szału. Co do Slythi. Jako Mistrz Gry, sprawdza się bardzo dobrze, zawsze jak raportuje, albo mam problem, odpowiada. To ona udziela się najwięcej i najbardziej wg. mnie.

PS. Komunikat o tym że ktoś dostał notkę, już się nie wyświetla :B

Van Taron
07-05-11, 12:35
Van Taron, na początku mówisz, że się wyświetlają, potem, że nie. O co Ci w końcu chodzi? Dowiem się także w jakich momentach jestem aż tak dziecinna i nienadająca się na to stanowisko?

No właśnie ostatnio zauważyłem że się nie wyświetlają, po moim poście zresztą powiedziałaś że już tego nie ma więc w czym problem?
Mówię o poprzednich warnach/banach, które Ty postowałaś.

Zwariowany Alkoholiku, pisałem do Prakta i Bartg o Range Moderatora na forum. Pojawia się straszny śmietnik, lecz nikt mi nie odpisuje...

A co do Doradcy czy też MG, to nie wiem. Na razie poznaje grę, i tak jest dobrze.

Slythia
07-05-11, 12:38
Na podstawie komentarzy 'zły nick', 'be nick', 'niepoprawny nick', 'botowanie jest zabronione', 'uporczywe przeklinanie pomimo ostrzeżeń' stwierdziłeś, że jestem dziecinna? Niezły z ciebie psycholog.

Tron
07-05-11, 12:49
Zwariowany Alkoholiku, pisałem do Prakta i Bartg o Range Moderatora na forum. Pojawia się straszny śmietnik, lecz nikt mi nie odpisuje...

A co do Doradcy czy też MG, to nie wiem. Na razie poznaje grę, i tak jest dobrze.

Słuchaj, moderatorem nie zostaję się od tak. Trzeba na to zasłużyć. A szanse na zostanie Mistrzem Gry są prawie zerowe, więc nie próbuj. Więc pisząc do MG, z pytaniem "Czy mogę być moderatorem, jestem super", nic nie wskórasz. Osobiście bym Cię zaszufladkował do rangi "Anti-Moderatorzy", bo natrętni ludzie nie są fajni. I powtarzam jeszcze raz - trzeba na to zasłużyć. Pisz mądre i pomocne posty, pomagaj ludziom jak się tylko da, a może ktoś z administracji Cię zauważy, i awansuje. A potem to tylko trzeba się wspinać po szczeblach łańcucha pokarmowego ;)

Van Taron
07-05-11, 13:05
Słuchaj, moderatorem nie zostaję się od tak. Trzeba na to zasłużyć. A szanse na zostanie Mistrzem Gry są prawie zerowe, więc nie próbuj. Więc pisząc do MG, z pytaniem "Czy mogę być moderatorem, jestem super", nic nie wskórasz. Osobiście bym Cię zaszufladkował do rangi "Anti-Moderatorzy", bo natrętni ludzie nie są fajni. I powtarzam jeszcze raz - trzeba na to zasłużyć. Pisz mądre i pomocne posty, pomagaj ludziom jak się tylko da, a może ktoś z administracji Cię zauważy, i awansuje. A potem to tylko trzeba się wspinać po szczeblach łańcucha pokarmowego ;)

Moderator nie ma pomagać tylko pilnować porządku. Może jestem za surowy ale cóż.

Na podstawie komentarzy 'zły nick', 'be nick', 'niepoprawny nick', 'botowanie jest zabronione', 'uporczywe przeklinanie pomimo ostrzeżeń' stwierdziłeś, że jestem dziecinna? Niezły z ciebie psycholog.

Nie jestem psychologiem, gdzie masz takie moje wypowiedzi. Mówię tu o Informacji dla gracza, jest przydatna. A takowych nie widziałem od Ciebie, może się myliłem? Jeśli tak, to przepraszam za spinke ;)

Kosiek
07-05-11, 13:45
Ja się w sporej części zgadzam z Van Taronem. Mam wrażenie, że Slythia nie daje sobie rady na forum, oraz w grze. Uważam, że brakuje jej profesjonalizmu, w porównaniu z Bimem czy Travem, Praktem. Dobrym przykładem są uzasadnienia banów / ostrzeżeń, choć to bardziej czepianie się. Głupie szczegóły. Ale one o czymś świadczą.
@Slythia: Odpowiadanie na kanale pomocy to nie wszystko. Liczy się też wiedza o grze, o jej mechanice.
Ustosunkuję się jeszcze krótko do kwestii banów: Team mógłby załatwić problem "screen to nie dowód". Wystarczyłoby narzędzie do nagrywania filmików .cam, przesyłanych administracji. Tylko do tego trzeba wiedzieć jaka to wersja klienta...

Edit: możecie dużo, ale po prostu nie chcecie...

Slythia
07-05-11, 13:58
Dobrze. Możesz sobie ściągnąć cama - wersję klienta sam znajdziesz, wystarczy poszukać, i nagrywać. Kwestia - co? Blokowanie - legalne. Odnośnie przeklinania i obrażania także zmieniliśmy regulamin. Co więc chcesz nagrywać?

Uzasadnianie banów/warnów to, jak sam stwierdziłeś - czepianie się. Powód jest podany za każdym razem, moja wypowiedź to jedynie komentarz do tego. Lecz skoro tak bardzo tego chcecie to mogę pisać 'złamanie xx pkt regulaminu'. Żaden problem. Myślałam, że 'zły nick' jest jaśniejszy od 'złamanie punktu 2a', lecz wasz wybór.

Dlaczego nie daję rady w grze? Jedynym powodem, o którym wiem jest to, że zwykle po prostu mam za dużo rozmów/zgłoszeń/pytań, lecz mojej winy w tym brak. Jeśli jednak chodzi o coś innego - napisz, a zapewne się poprawię.