PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie czysto Techniczne


mortans
25-12-13, 14:37
Witam.
Ostatnio zacząłem się bawić trochę w robienie własnego OTS i mam pewien problem, mianowicie chcę stworzyć nowy przedmiot ale o istniejącej już grafice na serwerze ( i tej samej nazwie nawet) ale o innych właściwościach (np więcej/ mniej ataku dla mieczy czy różne wartości obrony dla zbroi). Kombinuje aby dodać nowe id do serwera ale nie wiem jak przypisać do id wygląd... Grzebałem się w item.otb ale nie mogę tam nic takiego znaleźć. Mógłby mi ktoś poradzić jak to zrobić ? Ja bawię się OTSem pod tibie 8.1 (dokładniej devlad). Proszę o jakieś porady.

Swistakowy
26-12-13, 15:02
Masz itemkę i jej staty/nazwy w zbiorze itemek (zapomniałem jak to się nazywa). I tam odpisujesz/zmieniasz nazwę i statystyki.

mortans
26-12-13, 20:57
Tak tak ale ja potrzebuje zrobić 2 przedmioty o takim samym wyglądzie ale innych statystykach np. katana mająca 19 ataku i katana mająca 20 ataku i żeby obydwie te katany były możliwe do wyloocrnia na serwerze.

Swistakowy
26-12-13, 23:08
To dodaj itemke (dopisz), skopiuj all i zmień tylko od/staty

mortans
27-12-13, 10:36
Hmm Ty bawiłeś się kiedyś OTS'em ? To nie jest taki łatwe.... A w ogóle mam wrażenie, że nie wiesz o co mi chodzi :) Dodam nowe id do serwera ale to za mała... muszę jeszcze jakość do tego id przypisać grafikę a tego raczej nie zrobię w items.xml.

Swistakowy
27-12-13, 20:50
Tak, bawiłem się. I robiłem to w taki właśnie sposób.

Drakonno
27-12-13, 23:55
Jemu chodzi o przypisanie grafiki do ID (edycja pliku tibia.dat oraz items.otb), a nie statystyk do ID (edycja items.xml).

pregusia
28-12-13, 00:11
Witam.
Ostatnio zacząłem się bawić trochę w robienie własnego OTS i mam pewien problem, mianowicie chcę stworzyć nowy przedmiot ale o istniejącej już grafice na serwerze ( i tej samej nazwie nawet) ale o innych właściwościach (np więcej/ mniej ataku dla mieczy czy różne wartości obrony dla zbroi). Kombinuje aby dodać nowe id do serwera ale nie wiem jak przypisać do id wygląd... Grzebałem się w item.otb ale nie mogę tam nic takiego znaleźć. Mógłby mi ktoś poradzić jak to zrobić ? Ja bawię się OTSem pod tibie 8.1 (dokładniej devlad). Proszę o jakieś porady.

wystarczy ze do items.xml/items.otb dopiszesz sobie ten przedmiot.
Jako ze grafike chcesz ta sama, (jak i rowniez jej atrybuty klienckie - w sensie to ze mozna to przesuwac etc) to clientId bedzie takie samo dla twojego nowego przedmiotu jak i bylo dla starego.

Takze skopiuj sobie ten fragment z items.xml ktory opisuje oryginalny przedmiot i nadaj mu jakis nowy id (gameId/itemId - nie wiem jak to dokladnie sie tam nazywa). Wprowadz pozadane modyfikacje.

Analogicznie w items.otb musisz zrobic, w sensie zduplikowac z tego wzorca i nadac mu taki sam nowy ID jak w items.xml (to juz musisz jakims edytorem to items.otb zrobi).

Po tym powinno dzialac tak jak chcesz :>

mortans
28-12-13, 13:19
Ok wielkie dzięki już sobie dałem z tym rade :) Taki prosty zabieg a daje możliwość urozmaicenia serwera :D