PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowy konkurs - etap I


Slythia
02-12-13, 14:57
Jak obiecaliśmy... Czas zacząć!

Witam wszystkich!

Tydzień obiecanych konkursów czas zacząć. Przepraszam za opóźnienie i inne wszelkie zwłoki (i truposze). Bez zbędnego przedłużania, podaję zasady, a następnie przechodzimy do dzisiejszego tematu.
Na każdego uczestnika przypada JEDNA praca. Czemu? Ponieważ nie chcę zalewu byle jakich prac, wysłanych z nadzieją, że któraś może będzie dobra. Wybierzcie najlepszą, dopracujcie i wysyłajcie!
Wszelkie prace możecie składać w tym temacie, lecz... lecz jeżeli obawiacie się plagiatu, możecie kierować ją na maila rekhyd@gmail.com lub do mnie na PW forumowe. Przy rozstrzygnięciu postaram się wtedy i tak wrzucić wszystkie prace. :)
Jak oceniamy. Najważniejszy jest pomysł i starania. To, że ktoś nie umie malować - nie dyskwalifikuje go wcale. Tak samo w drugą stronę. To, że ktoś umie obsługiwać 100 programów graficznych, nie oznacza, że z miejsca wygrał.
Na każdy konkurs jest równo 24 godziny. Po 24 godzinach zamykam konkurs, a następnie wstawiam kolejny. Ogłoszenie zwycięzców (lub zwycięzcy) będzie następować przy każdym kolejnym konkursie (wyniki pierwszego konkursu przy pojawieniu się drugiego, etc, etc). Nie wiem ile będzie prac, dlatego wolę zarezerwować zapas czasu, aby móc sprawiedliwie skonsultować wszystko i ocenić.
Nagrody. O nagrodach nie mówię, znowu, nic. Chcę tylko zapewnić was, drodzy czytelnicy, że jest o co walczyć. Nie będą to potępione zbroje +15, ale mam ambitny zamiar sprawić, aby każdy się poczuł doceniony, wyróżniony i nie oszukany.
Technika, jak wcześniej pisałem, obowiązuje dowolna. Paint, screeny, wycinanki, skany, robienie zdjęć telefonem, nagrywanie filmików. Co tylko się wam marzy i potrzeba. Jedynie plagiat nie będzie tolerowany, a prócz tego istna dowolność formy. Jak komuś nie pasuje graficzna, może pisać. A jak ktoś umie, to nawet i śpiewać. Czemu tak? Chcę, aby każdy mógł wziąć udział, niezależnie od tego jakie uzdolnienia posiada.

ZACZYNAJMY!

Pierwszy temat konkursowy: "Jak bym chciał/a, aby wyglądała zima w Altaronie?". (Rozwiązania fabularne, graficzne, mechaniczne - absolutna dowolność wyboru).

Czas start, konkurs trwać będzie do jutra do godziny 16.

jankolo21
02-12-13, 15:27
ja chciałbym żeby zima w altaronie była taka:
-śnieg na dachach drogach
-stroje zimowe wprowadzone
-święta wprowadzone i zeby je hucznie obhodzono
-i zeby wszysczy usiedli przy jednym stole i jedli wspulnie.

tomakeo
02-12-13, 15:35
Ja bym chciał, żeby zima (i święta) w altaronie przebiegały pod znakiem update.
Na święta św. Mikołaj mógłby rozdawać wszystkim potrzebującym słowniki.
Proszęęęęę

yahiko96
02-12-13, 18:44
Moim zdaniem powinien być wprowadzony śnieg na ulicach, dachach itp, jakieś choinki i inne dekoracje w mieście. Powinien być wprowadzony także nowy outfit(jakoś tak) oraz jakiś npc ala św. Mikołaj gdzie codziennie przez okres świąt dawał by nam jakieś zadania i za to nas nagradzał. Nie musi być to nagroda typu eq tylko np. jakieś itemki ozdobne do domku gdzie nigdzie nie będziemy mogli ich nabyć.

Ser
02-12-13, 20:20
A oto moja wizja świąt w Altaronie, pragnę aby MG Prakt i MG Slythia przebrali się w stroje i chodzili po całym mieście rozdając prezenty !

http://i40.tinypic.com/11tpxt3.jpg (http://i40.tinypic.com/11tpxt3.jpg)

PS. Nie chcę nikogo obrażać !

773164
02-12-13, 20:47
Więc Tak:
-Jak i biały tak i żółty śnieg, jak wiadomo chodzą pieseły po mapie altaron'u.
-Żeby był Św. Grubasq który daje misje typu: złe elfy ukradły ciasteczka,przynieś otrzymasz nagrodę i innego typu. ( napisać hi,present,yes, to już jest nudne ;< > )
-Kupno Choinek, ( jeżeli można to sry nie wiedziałem ), ozdobienie mapy różnymi ozdobami świątecznymi.


Jeżeli coś mi przyjdzie innego do głowy to dopisze.

rafibb2
02-12-13, 20:49
śnieg + prezenty + gorące mleko z wiaderka + ciasteczka

https://imageshack.com/a/img163/1483/23xq.gif

Wicked
02-12-13, 20:59
Chciałbym tylko zaznaczyć, że to jest KONKURS, a nie koncert życzeń. Mam wrażenie, że niektórzy mogli nie zrozumieć i/lub dać się zmylić Eletrixowi i jego koledze. Forma pisemna jest dozwolona, ale forma pisemna KONKURSU. Pisanie czegoś, co się ledwo łapie w propozycje (luźną) jest raczej dość marnym wyborem w miejscu, gdzie należy się wykazać kreatywnością.
Nie chcę niczyjego zapału torpedować, ale... chodzi o wykazywanie się pomysłowością, ubraniem tego w niezwykłą formę i sprzedanie tak, aby druga strona się uśmiechła. A pisanie "chciałbym śnieg!!!!11oneonoe"... well. Wróżę małe szansę nawet na wyróżnienie w kategorii do 7 lat.

cinkiwonsz
02-12-13, 21:04
Na okres okołoświąteczny martwe ciała graczy mogłyby być zastąpione grafiką paczki z prezentami. W końcu tu się nie ginie, tylko dostaje wpieprz i trafia do szpitala, prawda?
(po zimie prezenty można zamienić na grafikę jakiegoś złomu i podpisać "pozostawiony łup")
Uwaga techniczna: Taki prezent pozostawiony po graczu mógłby znikać (pomijając kwestie trzydziestu minut, po których ciało i tak znika) gdy wyjmie się z niego wszystko do ostatniego przedmiotu.

A tak całkiem serio, to w Nowy Rok u krasnali postawiłbym Dziadka Mroza, niech rozdaje fanty. Nic wielkiego, jakieś pomarańcze, cukierki, rózgi/kije na dupę, książki. Te ostatnie niech byłyby takie, jak ta istniejąca w grze - "Wojna i mir" obrazowo napisane jak wyglądałoby to cyrylicą.
O takich pierdołach, jak śnieg na drogach, polach i - koniecznie - na dachach, nie będę się rozpisywał bo to wydaje się oczywiste. Jednak jeśliby śnieg faktycznie nas kiedyś zaskoczył, to warto pod wozami na przykład w karawanach dorobić płozy. (zwykła okresowa zamiana grafiki) Łatwiej by się je wtedy ciągnęło. (No i dobrze by w końcu podczepić jakieś bydlęta, które te wozy ciągną)
Jak zmiana krajobrazu, to i naszym leśnym zwierzakom, jak rogacze, prostytutki, czy zające, można byłoby zmienić futra na zimowe, jak ma to miejsce w przyrodzie. Żywiołaki wody troszkę zmrozić, golemy oszronić itd.
Jak zima pełną gębą, to i ziemia bywa zmarznięta, więc użycie szpadla nie jest wcale takie łatwe, jak wiosną, latem, czy jesienią Proponowałbym poza sztychówką, zabierać w drogę kilofy. Tak, chodzi mi o konieczność rozbicia ziemi kilofem przed użyciem szpadla. Dodatkowo taki kilof przydawałby się do zrobienia sobie przerębla, gdyby przyszło nam łowić ryby na zamarzniętym stawie. (Wszyscy chcieliby śniegu, czemu mniejsze jeziora nie miałyby zamarznąć?)

Jakby się tak trochę dłużej zastanawiać, to pomysły i uwagi można byłoby rozpisywać i rozpisywać, aż zebrałby się tego niezły tom. Pytanie, czy zobaczymy kiedyś następujące po sobie pory roku.

pan
02-12-13, 21:19
@cinkiwonsz Chyba aż tyle to do świąt nie zdążą zrobić ;P (znając zaangażowanie administracji w rozwój altaronu)

Zielu
02-12-13, 21:27
Grafikiem nigdy nie byłem dobrym i nie będę próbował, ale kilka słów napiszę.

Po mojemu zima w altaronie to:
Śnieg..., wszystko przykryte śniegiem, nie koniecznie wszystko na biało, raczej nasycenie śniegiem w jednej cześci mapy na maxa w innej bardzo delikatnie.
Oczywiście śnieg po którym chodząc zostawiało by się ślady....
Lód... jeziorka, rzeki, stawy - zamarznięte, tak że można po nich chodzić.
(ktoś zaraz powie że nie da się ryb łowić...., da się robisz przerębel i łowisz...)
na innych zrobione lodowisko.

obowiązkowo dodatkowy outfit jakieś zimowe palto / kożuch (lub coś na podobe), no i ozdoby do domków, nowa oferta u NPC - ozdoby zimowo-świąteczne.

Karawany, już nie jako wozy ale jako sanie.
Może psie zaprzęgi do wynajęcia?
Na barykadach pod miastem porozstawiane koksowniki ^^

Dodatkowy NPC Mikołaj, rozdający jakieś słodkości cukierki/lizaki świąteczne etc... codziennie w innym miejscu stale wędrujący po mapie, jak ktoś chce upominek trzeba go znaleźć...

Do tego obowiązkowo prezent w wigilię, ale za dobry uczynek, można liczyć na "większą łaskawość..."
Czyli trzeba komuś pomóc (NPC pomóc w czymś....).

Uiop
02-12-13, 22:02
Jak jest zima, to są i święta.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2219&stc=1&d=1386021618

Śnieg słabo się lepił, ale daliśmy radę.

tomakeo
02-12-13, 22:20
http://img534.imageshack.us/img534/9387/q3pn.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/534/q3pn.jpg/)

Walles
03-12-13, 00:57
Uiopek rewalacja

ReeZo
03-12-13, 13:08
Zima w Altaronie? Hmm sporo by wymieniać, zacznijmy od :

*zapowiedź nowego Update'a :)
*specjalnie pod okres śniegowo-świąteczny wprowadzenie śniegu na większej części mapy
*ubranie NPC-ów w świąteczne czapki
*zmiana roznoszenia paczek / proszków w misjach dziennych na prezenty
*zmiana smoków przy Jeźdźcach na sanie z reniferami :)
*zamrozić akweny wodne :) i umożliwić poruszanie się po nich

Chciałbym również aby została wprowadzona misja, której celem było by wykradnięcie prochu na sylwestrowe fajerwerki :)
Wprowadzenie nowych gatunków ryb bo przecież nie tylko szprotki się je w święta :)

Chciałbym aby został wprowadzony zupełnie nowy boss - jakiś Santa Demon lub coś w tym stylu :) gracze za zabicie go otrzymaliby specjalne zimowe czapeczki.

Chciałbym, żeby zima w Altaronie była widoczna po pierwszych zalogowaniu.
Chciałbym aby zmieniła się frekwencja graczy w moich VIP-ach :)
Możliwość dekorowania domków / nowe świąteczne dekoracje.

Podsumowując chciałbym widoczne dla OKA zmiany, graficzne :)

Swistakowy
03-12-13, 14:33
-Śnieg i lód na ulicach,
-Przypadkowi mieszczanie, kiedy z nimi porozmawiamy, powiedzą coś o świętach,
-Wielka choinka przed depozytem, po kliknięciu dostajemy prezent (mandarynki, szalik itp.),
-Dłuugi stół w karczmie, z kilkudziesięcioma krzesłami, a na nim ozdoby świąteczne

Pozdrawiam :)

http://i41.tinypic.com/23vf5vq.png