PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] ,,Nie, bo to spoiler'' czyli 50% postów


Shikate
04-05-11, 15:54
Cóż... Tak sobie przeglądam poradniki i zastanawiam się, jak komuś pomóc, ale żeby mu nie pomóc, czyli bez spoilerów. Na pewno po prostu: ,,nie zdradzać tajemnic i podstawowych rzeczy w grze'', tylko jest taki problem, jak można zrobić poradnik dot. gry, żeby nie było w nim nic spoilerem? Czy ujawnianie położenia NPC i do tego pokazanie jak do nich dojść nie jest spoilerem? Czy nawet opisanie profesji nie jest swego rodzaju spoilerem? A nawet często się słyszy: fansite lub wiki Altaronu, ale oczywiście to też jest spoiler, więc nie. Dlatego proponuję zrobić innowacyjny system, jakiego nie znajdziecie hmm.. Po prostu jakiego nie znajdziecie nigdzie. Wszystko zaczyna się w Księgarni...

1. Kupowanie książek oraz potrzebnych rzeczy do jej napisania
a) Pustą książkę należy kupić od bibliotekarza, jeśli ma posiadać kolejno: pięć stron:
- Otrzymamy ją w zamian za sumę 300 miedziaków
Jeśli piętnaście:
- Będzie nasza po oddaniu sumy 500 miedziaków na konto księgarza
Jeśli trzydzieści, będzie to już warte więcej, czasem nawet wykonanie questa, więc cena będzie do negocjacji.
b) Oczywiście będzie trzeba mieć pióro i atrament. Pióro by wypadało rzadko z ptactwa albo mogło by być odsprzedane za sumę 120 miedziaków. Atrament będzie można kupić za 60 miedziaków - starczy na pięć tysięcy literek(można użyć systemu ładunków)

2. Główne, najważniejsze rzeczy dot. pisarstwa
a) Dlaczego tak drogo? Już tłumaczę: po napisaniu książki można ją dostarczyć do jakiegoś MG, który specjalnie dla nas by ją zabrał. Po sprawdzeniu, jeśli nie będzie zawierała wulgaryzmów itd. można by ją wprowadzić na rynek za sumę 100 miedziaków. Książka była by dostępna u NPC do kupna, a że nie było by spoilerów, gracz mógłby się dowiedzieć o wszystkim z książki. Mógłby być np. ,,Podręcznik Zielarstwa(napisane przez ...)'' lub ,,Wyspa na której się wszystko zaczyna, czyli Anan(Licor)'' Za każdą kupioną książkę od graczy autor otrzyma 50 miedziaków, w zależności od ilości stron. Oczywiście, aby pisać potrzebna by była subprofesja ,,pisarz''.

Mam nadzieję, że ten pomysł was zadziwi i się spodoba. Proszę o opinię!

xXpakoXx
04-05-11, 16:37
fajny pomysł
jestem na tak

Lenobian
04-05-11, 18:33
No jeśli by ten pomysł przeszedł to expowiska byłyby wolne bo wszyscy nagle zamienili by się w pisarzy, ot tacy Cejrowscy w koszuli w kratkę. A znowu przejrzenie i zaakceptowanie wszystkich tytułów przez MG zajęło by trochę czasu

seya
04-05-11, 18:44
WOW!
naprawdę super pomysł! Jestem za!
Tylko jeszcze trzeba stworzyć różne gatunki książek typu:Questy,Lokalizacje itp.

nie ma lipy
04-05-11, 18:46
zróbcie tak, że jeśli ktoś będzie chciał coś zrobić spoila to napisze w temacie w [spoiler] czy w postach , i wtedy każdy będzie wchodził na własną odpowiedzialność i tyle,ci co będą chcieli odkrywać świat sami nie będą tego czytać i tyle.
proste.

Shikate
04-05-11, 19:07
I myślisz, że to będzie sprawiedliwe? Przecież i tak każdy będzie się patrzył, bo inaczej było by nie fair... A co do książek, to mam nadzieję, że to wprowadzą. W końcu pomysł nie najgorszy.

,,No jeśli by ten pomysł przeszedł to expowiska byłyby wolne bo wszyscy nagle zamienili by się w pisarzy, ot tacy Cejrowscy w koszuli w kratkę. A znowu przejrzenie i zaakceptowanie wszystkich tytułów przez MG zajęło by trochę czasu''

Dlatego byłby test na pisarza... A o co chodzi? Musiałbyś w jakimś czasie napisać poprawną polszczyzną, czyli nie ,,lubie chodzic do szkoly'' tylko ,,Lubię chodzić do szkoły'' itd. W końcu nikt nie będzie poprawiał twojej książki.

nie ma lipy
04-05-11, 19:24
co nie sprawiedliwe?,to zależy od człowieka...,jak ktoś mówi, że gra dla zabawy, nie interesują go żadne spoilery to zaglądając w taki spoil okłamuje sam siebie i tyle.

Drakonno
04-05-11, 19:31
Jeśli o to chodzi to dzisiaj z bardzo podobną prośbą napisałem do Prakta prywatną wiadomość... Ciekawe kto i gdzie szybciej odpowie. ;]

Gibon
04-05-11, 19:32
co nie sprawiedliwe?,to zależy od człowieka...,jak ktoś mówi, że gra dla zabawy, nie interesują go żadne spoilery to zaglądając w taki spoil okłamuje sam siebie i tyle.


Popieram nie kazdy ma czas np na chodzenie 5h po mapie zeby znalesc interesujacy resp (5h sam chodzilem i wiem ze nie latwo znalesc cos na 14 lvlu zeby nie bylo duzo ludzi) + musisz miec szczescie zeby cie cos nie dopadlo typu jakis miecznik z dupy albo topornik ktore smigaja sobie luzem na poziomie 0, wiec lepiej by bylo gdyby ktos mogl zobaczyc na mapke i wiedziec gdzie moze sie udac by sobie poexpic. I zapewne znajdzie sie dosc spora liczba osob ktora by tak chciala bo na tym otsie nie graja sami prawdziwi rpgowcy w gruncie rzeczy :D:D

saitaver
04-05-11, 19:45
Ja jestem jak najbardziej ZA, sam o czymś takim myślałem, ale było napisane gdzieś tam, aby nie podawać propozycji subprofesji.

Zamiast pisarz proponowałbym Artysta, albo Autor.
Dowalając twórcom pracy myślałem nad czymś takim, aby nie był do końca upośledziony w walce to mógłby tworzyć-recytować poezje tyrteńską dodając w pt/guildi/sobie skille na czas w którym widać nad głową osoby co ona pisze. np. Przerywasz, musisz zaczynać od nowa, ale dopiero za 30 sekund, kończy śpiewać tekst kilkunasto linijkowy możesz zacząć po raz drugi za 5 min, przy czym buff utrzymuje się jeszcze 3 min od zakończenia. Można dodać % udania itp, itd.

PS. przepraszam, że piszę nieskładnie, piszę na komórce.

@Edit
Panie na górze ALTARON TO NIE OTS ILE RAZY MAM POWTARZAĆ, mam to ustawić na opisie?

Gibon
04-05-11, 19:51
@Edit
Panie na górze ALTARON TO NIE OTS ILE RAZY MAM POWTARZAĆ, mam to ustawić na opisie?


Tak a czarne jest biale i biale jest czarne :D:D

Shikate
04-05-11, 19:56
Proszę nie robić z mojego tematu spamowiska... Naprawdę zależy mi na opinii, a nie na głupim gadaniu o tym, co nie na temat.

Remu
04-05-11, 22:45
zróbcie tak, że jeśli ktoś będzie chciał coś zrobić spoila to napisze w temacie w [spoiler] czy w postach , i wtedy każdy będzie wchodził na własną odpowiedzialność i tyle,ci co będą chcieli odkrywać świat sami nie będą tego czytać i tyle.
proste.
Dokładnie, to jest według mnie najlepszy sposób i wszyscy będą zadowoleni.

saitaver
05-05-11, 06:09
Nie, wtedy nie będą wszyscy zadowoleni. Co da komuś rozwiązanie zagadki, gdy zaraz mu jakiś noob z spoilem wyjedzie. Co da odnalezienie expowiska, jak zaraz zlecą się wszyscy.