PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe NADWODNE miasto


pjekosz
26-09-13, 20:55
Witam serdecznie!
W głowie siedzi mi pomysł na całkowicie nowe miasto. Byłoby one zbudowane nad(a nie pod) powierzchnią wody.
Jego historia w świecie Altaronu wyglądałaby następująco: kiedyś populacja ludzi mieszkała na archipelagu niewielkich wysepek na środku oceanu. Jako, że podróż na stały ląd zajmowała kilka tygodni to mało kto organizował takie wyprawy. Mieszkańcy skupili się na rozwoju rolnictwa, dzięki czemu stali się całkowicie samowystarczalni. Żyli sobie wiele lat na swoich tropikalnych wyspach gdy nagle poziom oceanu zaczął się podnosić. Zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli szukać przyczyny, jednak nie mogli jej znaleźć i postanowili działać. Zaczęli wznosić solidne, drewniane konstrukcje na których sytuowali swoje domostwa. Codziennie przybywało coraz więcej wody, a wysepki powoli były zalewane. Część mieszkańców opuściła swoje rodzinne strony i udała się na kontynent. Reszta pozostała na wyspach, wznosząc coraz wyższe drewniane rusztowania aż woda zalała wszystkie wyspy praktycznie w całości- i tak oto powstało pierwsze miasto na wodzie. Dzięki specjalnym lakierom stosowanym do konserwacji drewna cała konstrukcja wydaje się być solidna na tyle by wytrzymać napór słonej morskiej wody. Na razie poziom oceanu wydaje się być niezmienny. Ale jak długo to potrwa?

Potwory, które mogłyby występować w takiej scenerii: wodne żywiołaki, piraci, syreny, węże morskie, ogromne ośmiornice itp
Expowiska mogłyby być zlokalizowane pod powierzchnią wody(konieczność wprowadzenia czegoś na kształt tibijskiego Deep Helmet), nad powierzchnią wody(małe niezalane tereny, na których byłyby wejścia do niecałkowicie zalanych jaskiń) lub też na statkach, które rozbiły się o skały przykryte wodą.


Jak podoba wam się zarys takiego miasta?

eremce
26-09-13, 21:16
Dobre w chuj.

skyromk71
26-09-13, 21:55
i tak nic z tego nie będzie xD

cewix
26-09-13, 22:03
Dobre, dobre, ale napisz to w tym temacie:
https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=76082#post76082

Choć i tak odnosze wrażenie, że administracja nie czyta tego co proponują gracze ;) (CIEKAWE CZEMU?! :O)

Tron
27-09-13, 14:55
Ciekawy pomysł takich drewnianych nadwodnych domów. Na pewno do zrobienia.

Problem jest tylko jeden - do czasu ukończenia Ajsoru, dostępu do morza nie będzie, więc nie bardzo jest gdzie ulokować te domy.

Majkul
27-09-13, 15:02
Mi się zarys podoba bardzo - może pomyśleć nad miastem na jeziorze, albo w jakimś namorzynowym lesie, wszak dżungla w altaronie jest.

I te odbicia pali widoczne w wodzie... pomysł ma potencjał spory.