PDA

Zobacz pełną wersję : Utrudnienia a reset postaci.


kajko
19-09-13, 16:29
Witam. W tym temacie postaram się przybliżyć Ci jak bardzo reset postaci jest powiązany z utrudnieniami, i jak bardzo konieczny jest reset, gdy utrudnienia zostaną wprowadzone.

Zacznijmy od wyróżnienia grup społecznych w Altaronie, gdyż to będzie niezbędne do dalszych rozważań.

1) H lvle: Grupa graczy w przedziale 180-260 i wyżej. ( grupa najmniej liczna)
2) Wysokie lvle: 100-180
3) Lvle średnie: 50-100 ( grupa najliczniejsza)
4) małe lvle: do 50 lvla
5) Potencjalni nowi gracze.

Wyobraźmy sobie dwie sytuacje. Pierwsza to taka, w której resetu nie będzie a będą utrudnienia.

Utrudnienia zostały wprowadzone. Dla h lvli nic się nie zmieniło. Mają już dość wysokie lvle, ogrom talarów, dobre teamy. Więc tak naprawdę będą expić w podobnym tempie co dawniej.
Wysokie lvle, jako koledzy h lvli, będą mieli już trudniej. O wiele trudniej. Nie mają aż takich majątków, ani znajomości.
Mimo to, te dwie grupy społeczne zostaną na serwerze.

Grupa 3 i 4 , odejdzie. Po co mają grać po utrudnieniach, skoro i tak nie dogonią ani h lvli, ani wysokich lvli. Jest to niesprawiedliwością wobec nich.
Dlaczego utrudnienia mają dotykać tylko biedotę, i klasę średnią , natomiast h lvlom nic to nie zrobi? Jeśli mają być szerokie zmiany, to zmiany które dotkną wszystkich.
Zostaje jeszcze grupa ostatnia : potencjalni nowi gracze.
Owszem będą przychodzić na chwilę, ale gdy się skapną, że mają o wiele trudniej niż poprzednicy, odejdą. Zwłaszcza że konkurencja oferuje o wiele lepszy produkt.

Sytuacja druga. Utrudnienia+reset i reklama.
Załóżmy że wprowadzono utrudnienia i zrobiono reset, a okres od 2011 do potencjalnego resetu uznano za okres BETA testów. ( nawiasem mówiąc, nadchodząca konkurencja, trzymała swój serwer online przez 4 lata jako orkes testów beta i nikt z grających w tym okresie nie narzeka)
I co wtedy się dzieje? Odchodzi 70% grupy H LVLi. około 50% wysokich lvli odejdzie. Średnie i małe lvle zostaną, ( chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego).
Nowi gracze , widząc tak ciekawy serwer, z oficjalnym startem ( bo od 2011 to były tylko beta testy) chętnie zaczyna grać, i znów Altaron tętni życiem.

Tak więc podsumowując.
sytuacja pierwsza: Utrudnienia bez resety= zostają tylko H lvle, ( czyli Altaron serwer widmo)
Sytuacja druga: Utrudnienia+reset i reklama: Odchodzi mała garstka graczy przychodzi ogromna ilość nowych graczy i Altaron znów ma tą magię z kiedyś + jest dopracowany i dopięty na ostatni guzik.

Jeśli chcecie utrudnienia, reset jest niezbędny. Zawsze może nie być utrudnień, i zostawić jak jest :_)

Rian
19-09-13, 16:44
Tylko ż3 potrzeba wspomnianej reklamy a jej na razie nie widzę.

Inhilist
19-09-13, 17:05
Po 1 tą gre trzeba ukończyć, bo brakuje tu wielu rzeczy, m.in balansu profesji, zbalansowania czarów pod światy pvp i npvp; tylko wtedy można myśleć o jakimkolwiek resecie -.-'

kajko
19-09-13, 17:09
Wiadomo że najpierw musi być skończona. ;P

mortans
19-09-13, 17:10
Moim zdaniem utrudnienie gry i reset postaci mają ze sobą tyle powiązań co ryba i rower...
Resetu postaci chcą głównie dzieci dla których tibia to całe życie i grają tylko po to żeby chwalić się kolegą na podwórku, że są na szczycie listy hlvl. Sądzę, że inaczej byś gadał kajko, gdybyś to Ty miał 200 lvl +... Oj śpiewałbyś inaczej, jestem o tym przekonany.

Teraz pytanie czy Altaron jest dla dzieci neo czy poważnych ludzi ? Ludzie tacy jak Ty kajko wypisują na tym podobne bzdury do Ciebie tylko dla tego, że nie potrafisz mnieć przyjemności z gry. Wy gracie tylko po to, żeby zabić kogoś czy mieć większy lvl od danej osoby i fapować cały dzień ? Po was przyjdą następne trolle, które będą wygadywać te same herezje tylko, że takie człowieki jak Ty kajko będą miały później duże lvl ( o ile będziesz grał bo ludzie tego typu najpierw robią szum a potem i tak zmieniają grę, żeby trolować gdzie indziej) i będą płakać, że źli ludzie chcą im usunąć postać.

Z tym całym resetem to kontrabanda. Ludzie !! wy doszukujecie się jakiś banalnych i nieprawdziwych powodów tylko po to by usunąć postać komuś bo wam żal dupę ściska.

Jeśli teraz będzie rest to nawet i w przyszłości też bo trolle będą doszukiwać się na forum (o ile wcześniej gra nie upadnie) wiadomości o pierwszym resecie... "no i jak był kiedyś to czemu nie może być teraz ?"

Ta gra upada przez takich jak Ty kajko... Wy nic tu nie wnosicie oprócz spiny. Taka prawda. Więc jak masz płakać, że nie dogonisz innych graczy to lepiej przestań grać bo to jest już żałosne...

kajko
19-09-13, 17:18
Człowieku. Ja mam tutaj wysokopoziomowe postacie. Reset przyciągnie dużą ilość graczy. Jeśli nie będzie resetu, to nic sie nie zmieni.

Dlaczego Altaron ma się kręcić w okół garstki h lvli?

mortans
19-09-13, 17:20
Nie obchodzi mnie jaki masz lvl postacią... oceniam to co piszesz. Rest spowoduje odejście wielu poważnych graczy i zostaną tylko ludzie typu Hugon.... Do resetu dorabiacie jakiś chińskie ideologie jakby miał być jakimś zbawieniem dal serwera a to gówno prawda.
Ale co ja Ci mogę mówić i tak Cię nie przekonam.

"Jeśli nie będzie resetu, to nic sie nie zmieni."
I tu się mylisz... zmiany zależą od administracji i od tego co zrobią z grą a nie od jakiegoś resetu.

kajko
19-09-13, 17:23
No dobrze, ale jeśli będą utrudnienia, to nowi gracze nie dogonią starych graczy nigdy. I co Ty na to?

Uiop
19-09-13, 17:29
No dobrze, ale jeśli będą utrudnienia, to nowi gracze nie dogonią starych graczy nigdy. I co Ty na to?

Nikt nie wzmocni potworów o 1000% i nie osłabi graczy o 666%. Nawet jeśli gra zostanie utrudniona(na co liczymy), to na pewno nie zostanie to zrobione tak, żeby słabsi gracze byli bardzo poszkodowani... Utrudnienie to nie jest to samo, co spie*******e. Żadnych resetów, to nie przyciągnie graczy. Spotykałem się z graczami, którzy pytali, czy są tu resety, bo jak są, to nie będą grali. Nie spotkałem się natomiast z nikim, kto przestraszyłby się h lvli i przestał grać...

kajko
19-09-13, 17:36
W innej znanej grze tibiopodobnej , która była online był reset i nikt nie narzeka.

mortans
19-09-13, 17:45
kajko Ty nic nie rozumiesz... reset to tylko rozwiązanie na chwile... do czasu aż znowu nowi ludzie nie wbiją wysokich lvl... Ciągle się mówi "to nie sprawiedliwe wobec nowych graczy" tylko, że nikt nie dba o starych graczy. W ogóle jaki sens ma gra skoro Ci skasują postać ludzie, którzy żyją w wiecznej spnie ? Skoro ktoś ma żal, że nie może dogonić innych to nie powinien wogóle grać... Gra to tylko zabawa oderwanie się od rzeczywistości a nie ciągła spina.
Moim zdaniem jak zrobią reset gra upadnie. Bo po resecie dojdziemy w końcu do punktu wyjścia... i co będzie kolejny reset ? NONSENS !

kajko
19-09-13, 17:47
Człowieku Utrudnienia+reset+duża reklama+włąsny silnik+ dopracowanie= lepszy start.
Okres od Kwietnia 2011 do potencjalnego resetu wystarczy uznać za wersję beta, co wyklucza następne resety.
To takie proste.

Uiop
19-09-13, 17:50
I utrata wiarygodności administracji, która oficjalnie ogłosiła, że nie będzie żadnego resetu. Nie martw się, jak będzie nowy klient, to będzie i reklama, a żeby gracze marudzący i pragnący resetu nie płakali, zapewne powstanie także nowy serwer. Czekaj na to, a tymczasem możesz iść w pi*du i przestać spamować o resecie, którego nie będzie.

bilsom
19-09-13, 17:54
i wy myślicie że utrudnienia przyciągną graczy, te pokolenie które grało kiedyś na tibii, praktycznie już nie gra. Jakieś może 10 % jeszcze gra albo i mniej. Teraz jest całe mnóstwo nowego pokolenia graczy którzy wolą łatwiznę przykładem może być tibia rl gdzie wszyscy rzucili się na 2 serwery testowe z exp x 1,5 czy tam 2 po 900 osób tam jest online. A tutaj kto ci przyjdzie skoro nawet nie wiadomo ile osób gra.

mortans
19-09-13, 18:06
"Okres od Kwietnia 2011 do potencjalnego resetu wystarczy uznać za wersję beta, co wyklucza następne resety.
To takie proste."

Człowieku co Ty piszesz ? Kolejny dorabiany (bezczelnie) argument za twoją racją ?

"Utrudnienia+reset+duża reklama+włąsny silnik+ dopracowanie= lepszy start."
A wiec tak: utrudnienia to NIE znaczy reset postaci, jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Utrudnienia i tak są stopniowo wprowadzane tak czy siak.
Co do reklamy z tego co czytałem wypowiedzi administracji będzie ona dopiero jak będzie własny silnik - czyli X lat ???
Własny silnik: hmm 2 lata jeszcze ? może więcej... o ile będzie.
Dopracowanie: jeśli ma to być poważny MMORPG to ów czynności nie będzie miała końca (czyli jest niezależna od resetu)

Nie widzę tu miejsca na rest postaci. Ta gra wymaga pracy nad nią ale nie można jebać w dupę starych graczy mówiąc, że do tej pory była to tylko wersja beta... Jak tacy ludzie dochodzą ludzie do głosu jak Ty to zastanawiam się czy jest sens wogóle grać tu dalej...

Aloha
19-09-13, 18:15
Reset? dobre żarty. Każdy wie że administracja nie ma na tyle odwagi by zrobić reset. ( przez co altaron będzie szarym, chujowym otsikiem).
To moje zdanie.

Rockier
19-09-13, 18:26
Licorek, fajnie ze skasowales/ktos skasował mój temat i zalozyles nowy uzywajac wkoncu sensownych tylko, że podanych przezemnie i moze innych graczy argumentów. Każdy wie, ale być może tego nie powie, bo lepiej mu zeby zostało tak jak teraz, że po zbalansowaniu, dopracowaniu Altaronu reset będzie KONIECZNY, lub założenie nowego serwera.

corkarypto
19-09-13, 18:37
Reset? dobre żarty. Każdy wie że administracja nie ma na tyle odwagi by zrobić reset. ( przez co altaron będzie szarym, chujowym otsikiem).
To moje zdanie.

Ty chyba mylisz odwagę z głupotą niby fajnie ale to całkiem dwie różne sprawy.
Nie karmić trolla temat jak dla mnie bezsensu.

Mylicie Altaron z tanimi otsami gdzie boci się przez miecha, gdzie są 400lvle i albo zmienia się server albo robią reset servera.
Jak kolega napisał wyżej reset to tylko tymczasowe rozwiązanie.

MianDa
19-09-13, 19:01
Sam należę do grupy poniżej 50 levela ale jakoś nie chcę resetu. I jak by reset był to Altaron olewam i idę grac w co innego. Dlaczego ? Bo gra to tylko gra a nie życie i jest tylko sposobem na zabicie tej godzinki czy dwóch dziennie. Nie zależy mi na osiągnięciu nie wiadomo jakiego levela. Dużo ciekawsze dla mnie jest zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc. A expienie jest tylko środkiem do osiągnięcia tego co lubię. Dzięki expowi mogę iść w nowe miejsca. I dlatego własnie w razie resetu olewam grę.

I tak, wiem. Dwie dychy które potencjalnie płace za SS co dwa miesiące (na razie zapłaciłem raz) i ten procent tej kwoty ktory dostają twórcy gry to nie majątek i pojedynczego gracza można olać. Ale takie myślenie prowadzi do jednego. Jak mozna olac jednego to można olac dziesięciu. Jak można dziesięciu to można stu. Aż do olania każdego i serwera widmo. Reset odstraszy nie tylko hleveli. Odstraszy ludzi takich jak ja, którym nie będzie się chciało od nowa robić tego samego co już robili.

Maja byc utrudnienia ? Niech będą, ale dla wysokich leveli. Gram od niedawna i jakoś nie jest wybitnie łatwo, a widziałem wiele otsów. Łatwizna to była jak grałem na otsie z exp x100 i h level to byli ludzie którzy mieli poziom 1500+. A tutaj ? Dla nowych graczy jest w sam raz. Więc jak coś to nie utrudnienia i reset, tylko zostawienie tego co jest dla niższych leveli tak jak jest, a dla wysokich leveli (a większość ludzi którzy chcą utrudnień należy do wysokich leveli) zrobić mocniejsze potworki i będą mieć utrudnienia.

Po co mieszać w tej treści jaka już istnieje ? Nie lepiej rozbudować mapę i bazę potworków ? Ja osobiście wolałbym nowe miejsca ktore można odkrywać niż ciągłe dłubanie przy expie, loocie i sile potworków (oczywiście balans tego co jest jest ważny, ale po co na siłę kombinować i udziwniać ?).

leon
19-09-13, 20:29
jezu jak widzę te tematy o resecie to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać dajcie już spokój resetu nie będzie i nie jest on potrzebny jak dopracują grę zrobią dobrą reklamę to i przybędzie graczy i założę się o głowę że jak byś miał taki 250lvl to nigdy ale to nigdy nie wypowiedział byś słowa reset tylko takie dzieciaczki którym spodobał się Altaron ale zobaczyli że są już H lvl chcą resetu a skąd to wiem ? a stąd że jak pierwszy raz zagrałem w Altaron to powiedziałem sobie jaka ta gra jest Zajebista normalnie nie ma lepszej jest wszystko to co chciałem zobaczyć w grze RPG a później sobie pomyślałem ee pewnie są już H lvl a chciałem być w top a następna myśl była że spróbuje sam dostać się do topki beż żadnych dziecinnych spamów na forum o resecie a później okazało się że nie muszę być w top wystarczy mi fajna gra Mili ludzie do pogadania na czacie raz po raz poexpie i tyle gra do teraz mi się nie znudziła a gram już w nią żeby nie skłamać około 2 Lata więc proszę cię przestań spamić na Forum bezsensownymi postami jeśli dla cb gra do wbicie H lvl to bież się za expienie a nie marudzenie.

Attax
19-09-13, 21:43
Reklama na chwile obecna jest nie mozliwa poniewaz altaron oficjalnie to nie gra a projekt edukacyjny. Reset postaci - nie ma takiej opcji ze bedzie kiedykolwiek. Mowisz o konkurencji w której bylo od poczatku napisane ze postacie, przedmioty i inne wlasciwosci gry moga sie zmienic gdyz jest to spowodowane ciaglym tworzeniem gry? Gdzie byl komunikat taki na Altaronie ? Jakby zrobić Reset ten serwer by juz nie wstal. Brak reklamy przez bardzo dluugi czas, gracze ktorzy graja teraz odeszliby wkurwieni jak 150 ze ich roczny dobytek poszedl w eter.

Arkon
19-09-13, 21:51
@leon
zgadzam się z tobą w 100%
Panom/Panią którzy chcą resetu to niech ZROZUMIEJĄ, iż takowego nie będzie.
lepiej aby zrobili tego klienta w końcu bo chce pograć w deszczu :D. Przy tym nowy serwer mógłby być.

Amara12
19-09-13, 22:04
Ludzie. Przecież reset jest niezbędny i tak w zasadzie reset jest kwestią czasu.
Admini może teraz są zbyt mało ogarnięci w tych sprawach ( prowadzenie serwa) ale wkrótce dojrzeją, gdy będą się musieli zmierzyć z rzeczywistością pustek na serwie , i zrobią reset:zły:

Sacred
19-09-13, 22:21
Nie widziałem serwa rpg trudnego, w którym reset przynosił porządane skutki, a grałem juz na kilka rpg z wlasna mapa i baza danych, po czym reset powodował utratę 90% graczy.

Mervakis
19-09-13, 22:46
Resetu nie będzie. <kropka>

mortans
19-09-13, 23:04
"Ludzie. Przecież reset jest niezbędny i tak w zasadzie reset jest kwestią czasu."
Ostatnio ciągle to czytam na tym forum... nie mogę tylko racjonalnego wytłumaczenia czemu on jest potrzebny... ahh przecież !! bo dla ludzi tibia to życie i jak będą mieli mniejszy lvl od innych to mama nie da jeść ! No i wszystko jasne.

Ludzie w dupach się wam poprzewracało. Dobranoc.

kajko
19-09-13, 23:06
Hah resetu nie będzie. Tak więc Altaron to serwer zombie 4 ever.
H lvle odstraszają graczy. Taka jest prawda.

mortans
19-09-13, 23:11
Odstraszają ? Czym niby ?
To, że server świeci pustkami to nie ma żadnego związku z wysoko poziomowymi graczami...
Człowieku ! Jak tu ludzie mają grać jak mało kto wie o tej grze ? Myślisz coś ? W czym Ci gracze przeszkadzają ? nie pozwalają Ci grać ? powiedz kto zabrania nowym grać to zaraz go zbanujemy ;]

kajko
19-09-13, 23:13
Nie w tym sensie, tylko w sensie że każdy normalny gracz tych czasów patrzy na level, i gdy widzi że są już takie levele to się zniechęca.

mortans
19-09-13, 23:15
Ojj nie.. tylko dzieci patrzą jakie lvl grają a nie normalni gracze. Każdy kto ma choć oleju w głowie to sra na te wysokie lvl i gra dla przyjemności....

Czekaj czekaj... według Twojego myślenia reset powinien być raz do roku albo na 2 lata... przecież to nie ma sensu...

kajko
19-09-13, 23:16
reset powinien być jeden.

Yossarian
20-09-13, 00:20
Moim zdaniem utrudnienie gry i reset postaci mają ze sobą tyle powiązań co ryba i rower...
Resetu postaci chcą głównie dzieci dla których tibia to całe życie i grają tylko po to żeby chwalić się kolegą na podwórku, że są na szczycie listy hlvl. Sądzę, że inaczej byś gadał kajko, gdybyś to Ty miał 200 lvl +... Oj śpiewałbyś inaczej, jestem o tym przekonany.


Przecież 90% tych najwiekszym lvli to gimbaza - 16 letnia, i to oni wyżywają sie na tych niższych huntami, paymentami za niby "noob chara" jakiegoś przeciwnika. Ten serwer przywłaszczyło kilku graczy którzy panoszą się cały czas, kto się wybija - ujebany. Nie mówcie, że nie bo często są żądania o wybranie strony...
Ekonomi nie ma w tej chwili, reset jest potrzebny jeśli ma tutaj ktoś więcej grać.
Druga sprawa, reklama. To jakaś kpina. Chce oficjalne stanowisko adminsitracji na ten temat, bo jeżeli to prawda, że to projekt edukacyjny i tłumaczycie w ten sposób brak reklamy to brechta okropna.
Na koniec dodam, że od dłuższego czasu cały czas dyskusje na temat przyszłości altaronu. Nie oszukujmy się dalej, że jest wszystko ok bo nie jest. Nikt nowy w to nie gra nikt tylko stara ekipa.

cewix
20-09-13, 04:24
Kajko, zamknij już jape.
Sorry, ale wkur*iają już mnie twoje posty, resetu nie będzie, bo nie jest potrzebny, niby po co?
Nikt nie potrzebuje tutaj graczy którzy patrzą na lvl i się w gacie zesrają jak nie dobiją tego lvla, mnie gówno obchodzi jakie biegają tutaj lvle, mogą biegać nawet 400+, co mnie to, to jest gra rpg, dla graczy rpg, a jak ktoś chce się wybić do topki to i tak się wybije bo bedzie grał 24/7, ale chuj mnie to obchodzi.
Dziwne, że temat jeszcze nie zamknięty...

leon
20-09-13, 10:06
Przecież 90% tych najwiekszym lvli to gimbaza - 16 letnia, i to oni wyżywają sie na tych niższych huntami, paymentami za niby "noob chara" jakiegoś przeciwnika. Ten serwer przywłaszczyło kilku graczy którzy panoszą się cały czas, kto się wybija - ujebany. Nie mówcie, że nie bo często są żądania o wybranie strony...
Ekonomi nie ma w tej chwili, reset jest potrzebny jeśli ma tutaj ktoś więcej grać.
Druga sprawa, reklama. To jakaś kpina. Chce oficjalne stanowisko adminsitracji na ten temat, bo jeżeli to prawda, że to projekt edukacyjny i tłumaczycie w ten sposób brak reklamy to brechta okropna.
Na koniec dodam, że od dłuższego czasu cały czas dyskusje na temat przyszłości altaronu. Nie oszukujmy się dalej, że jest wszystko ok bo nie jest. Nikt nowy w to nie gra nikt tylko stara ekipa.

i tu się mylisz bynajmniej na non-pvp jest dużo nowych graczy i co chwile dochodzą nowi :)

tomakeo
20-09-13, 10:29
ja pier ... Macie ból dupy, bo ktoś wbił jakiś tam konkretny poziom i już resetów chcecie. Trzeba było grać, bić poziomy, zarywać nocki, a nie teraz biegać i spamować na czatach/forum "reset jest niezbędny". :zły4:

. . . . . . . . . . . . . .

beta2468
20-09-13, 11:22
Ja pier ... macie ból dupy, bo ktoś wbił jakiś tam konkretny poziom i już resetów chcecie. Trzeba było grać, bić poziomy, zarywać nocki, a nie teraz biegać i spamować na czatach/forum "reset jest niezbędny".

:wąsacz: O to to to to. Mam takie samo zdanie. :wąsacz:

mortans
20-09-13, 11:29
"Przecież 90% tych najwiekszym lvli to gimbaza - 16 letnia, i to oni wyżywają sie na tych niższych huntami, paymentami za niby "noob chara" jakiegoś przeciwnika"

Człowieku i Ty myślisz, że reset rozwiąże ten problem ? Przecież i tak przyjdą nowe dzieci ( o ile ktoś tu wogóle będzie grał i server nie upadnie) i będzie dalej to samo... Wy po prostu nie chcecie tego zrozumieć.

"Ekonomi nie ma w tej chwili, reset jest potrzebny jeśli ma tutaj ktoś więcej grać."
Kolejny dziwny argument... Co wy się czepiliście tej ekonomi i resetu ? przecież to nie ma nic wspólnego ze sobą. Jak już pisałem wcześniej: ekonomii nie ma bo mało ludzi gra a mało ich jest ponieważ nikt nie wie o serwerze - czytaj słaba reklama.

Ja dochodzę do wniosku, że wszyscy Ci co piszą o resecie mają jakieś prywatne zachcianki i tworzą tematy typu: "NOWI gracze chcą reset!!". Gówno prawda. Wypowiadacie się za innych i tyle. Jak do na razie nie przeczytałem na tym forum ŻĄDNEGO SENSOWNEGO argumentu, dlaczego miał by być te reset.

Napisał kajko:
"reset powinien być jeden."
Ahh Ty "miszczu" argumentacji... z Tobą nawet nie ma co gadać bo i tak wiesz swoje. Ale czepię się jeszcze raz tego tematu. Piszesz, że reset jest potrzebny bo są wysokie lvl, a więc za 2 lata też będziesz płakał, że chcesz reset bo znowu ludzie wbili 200 lvl ?

ventes55
20-09-13, 11:45
Jak ja wbiłem pierwszy raz to ominąłem tutorial i nie wiedziałem co i jak h lvle powiedziały mi co i jak, jak miałem 10 lvl a irvizz 290 to mnie nie zniechęcało do gry tylko zachęcało żeby bić lvl uczciwie i być w końcu w top 10.
Chwilę po wyjściu na kontynent nie wiedziałem co gdzie jest, jak i za ile, oczywiście spotkałem pewnego h lvla który wyjaśnił mi wszystko i teraz się kolegujemy.
moim zdaniem reset jest konieczny ale jeśli chcecie żeby odeszło 90% graczy a za rok znów to samo, teraz klimat jest niespotykany, pierwszy raz się z takim spotkałem, na innych otsach jest tak że każdy kombinuje jak kogoś okraść nie ważne jaki lvl, a tutaj jak pierwszy raz handlowałem z h lvlem wyglądało to tak:
-ile masz zwoi?
-10
-a ile chcesz? 10k?
-ok
rzucił mi kasę na dp.
większość h lvli jest uczciwych i pomocnych a nowi gracze chcą resetu tylko po to żeby mieć h lvl a nie po to żeby był klimat.
więc uważam że jeśli reset będzie to altaron straci klimat i graczy.

Kagrenak
20-09-13, 19:42
Matko te tematy o resecie są durnowate :P Coraz to kto inny wyjeżdża z takim tematem. Altaron ma problem w swojej egzystencji, ale reset tą gre by dobił totalnie ;)
Mimo wszystko fajnie by było zobaczyć, że administracja próbuje przyciągać ludzi bo potencjał jest bardzo duży. Zamknijcie ten temat proszę :)

Mastach
21-09-13, 15:55
Aby serwer się rozwijał nie można tylko za "target" obrać graczy z Polski... Zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę wybór języka na angielski lub polski. Wtedy przy dobrej reklamie może się zainteresować sporo osób z całego świata, głównie brazylia, szwecja itp.

siwyus
21-09-13, 16:07
Tylko nie brazole...

sidexxx
21-09-13, 16:28
@UP Ajajajajajajajajajjajajajaaj, puta puta !

Jammel
27-10-13, 03:36
Ja bym jednak został przy Polsce, multikulti, nigdy nie kończy się dobrze. Reset też nie jest potrzebny, nikt nigdy nie dogoni grającego h lvl.
Syn nie będzie starszy od ojca.

Psimgoth
27-10-13, 07:51
To ja teraz dorzucę swoje trzy grosze. Moim zdaniem nie wiadomo co by natchnęło administracje do restartu postaci i nawet jeśli by do tego doszło to przez 3-4 miesiące graczy online byłoby ponad 100+ ale daje słowo, słowo że po 3-4 miesiącach liczba online drastycznie by spadła i znów po roku - dwóch lat byłby problem z graczami. Reset to nie jest rozwiązanie. Równie dobrze można byłoby wprowadzić nowy świat typu hardcore pvp albo coś ciekawszego. Druga sprawa to silnik jest przestarzały (za bardzo tibijski) Tibia już upada i robi się nudna, system stary, client stary. Trzeba tu radykalnych zmian i nie tylko graficznych ale wizualnych

cewix
27-10-13, 21:41
To ja teraz dorzucę swoje trzy grosze. Moim zdaniem nie wiadomo co by natchnęło administracje do restartu postaci i nawet jeśli by do tego doszło to przez 3-4 miesiące graczy online byłoby ponad 100+ ale daje słowo, słowo że po 3-4 miesiącach liczba online drastycznie by spadła i znów po roku - dwóch lat byłby problem z graczam

Według ciebie 100+ graczy(czyli myślisz o jakiś 150 graczach) to nie jest problem z graczami? Na wielu otsach kiedy liczba graczy spada poniżej 200 to jest on wyłączany na jakiś czas(choć w altaronie mi by to nie pasowało)
Brak problemu z graczami to jakies 500+ graczy online w 1 momencie...

boro1120
27-10-13, 21:44
Według ciebie 100+ graczy(czyli myślisz o jakiś 150 graczach) to nie jest problem z graczami? Na wielu otsach kiedy liczba graczy spada poniżej 200 to jest on wyłączany na jakiś czas(choć w altaronie mi by to nie pasowało)
Brak problemu z graczami to jakies 500+ graczy online w 1 momencie...
Ale to wszystko zależy od mapy czy tych stu graczy to sporo.
Dla mnie sporo by to było na Altaronie, szczególnie że nie byłyby to boty, tylko normalni gracze:)