PDA

Zobacz pełną wersję : [pvp i non-pvp] Pytanie do graczy.


Total
27-07-13, 11:41
Witam.
Zapytam się wprost:
Czy po zmianie loota/expa z gwardzistów/najemników dalej ktoś ma
ochotę tam chodzić?

:B

Lonewolf
27-07-13, 12:55
Sam wczoraj zgłaszałem że tam nic nie dropi i jest waste, ale ktoś z góry powiedział mi że nieumiejętnie expie bo jakiś 140 rycerz na teście wyszedł tam na plus...

Wicked
27-07-13, 13:04
Rycerz niemal wszędzie wyjdzie na plus, ale cóż. Mądre głowy na górze rzondzom. :)

Kleikk
27-07-13, 13:11
Hihi, najpierw zrobili z tego najlepszy exp + mega profit, a teraz coraz gorzej i gorzej :)

Slythia
27-07-13, 13:23
Hihi, najpierw zrobili z tego najlepszy exp + mega profit, a teraz coraz gorzej i gorzej :)

Bo był za dobry. Ogólnodostępny resp dla każdego nie może być*lepszy pod względem kasy od elfów / inkwizytorów.

Teraz ustawiamy ten resp pod ryców tak, by mieli z niego zysk, a nie jak obecnie - kokosy. Lonewolf, o Twoim stylu walki rozmawialiśmy, nie wiem jaki musiałby być resp byś na plus wyszedł.

Lonewolf
27-07-13, 13:30
Sorry że nie zbieram miedziaków jeśli o to chodzi, albo o to że biję w zwarciu jak rycerz, niestety odes kpiro tak działa a uciekanie i strzelanie z odes co kawałek nie ma sensu, wolę sobie lurnąć i stanąć z mobkami tak by stały we framudze i brać jeden po jednym. Nie widzę również sensu testowania ryckiem 140! kiedy ten resp jest pod rycków 90-120. Z mojej gildii 4 osoby które tam expiły również wastują, ale pewnie też nie potrafią grać, może nauczysz nas?

Lila
27-07-13, 13:31
Styl walki, hm, zwiadowca ma rzeczywiście wielkie pole do popisu pod tym względem. Uciekać z odes kpiro nie zawsze się da, np. przy schodach, gdzie wchodzisz i kilka mobków od razu cię blokuje. Poza tym nie wiem czy ktokolwiek ucieka od mobka używając odes kpiro, nie widziałam, nie słyszałam.

Uiop
27-07-13, 13:31
Nie sprawdzałem tego respa po zmianach, ale wcześniej był za dobry.

Lonewolf
27-07-13, 13:41
Był, dlatego został zmieniony i zarazem przesadzony, o to się tu rozchodzi że po zmianach nikt tam nie zarobił ani grosza, a exp też nie jest zadowalający, jak już mam iść gdzieś wastować to są lepsze do tego miejsca.

Slythia
27-07-13, 13:44
Był, dlatego został zmieniony i zarazem przesadzony, o to się tu rozchodzi że po zmianach nikt tam nie zarobił ani grosza, a exp też nie jest zadowalający, jak już mam iść gdzieś wastować to są lepsze do tego miejsca.
Dla rycerzy nadal jest zbyt dobry. Nie mogę podnieść dropu ze względu na Ciebie, bo zaczną oni wynosić parędziesiąt talarów zamiast paru.

Walles
27-07-13, 14:08
Sorry że nie zbieram miedziaków jeśli o to chodzi, albo o to że biję w zwarciu jak rycerz, niestety odes kpiro tak działa a uciekanie i strzelanie z odes co kawałek nie ma sensu, wolę sobie lurnąć i stanąć z mobkami tak by stały we framudze i brać jeden po jednym. Nie widzę również sensu testowania ryckiem 140! kiedy ten resp jest pod rycków 90-120. Z mojej gildii 4 osoby które tam expiły również wastują, ale pewnie też nie potrafią grać, może nauczysz nas?

Z Gwardzistów leci masa miedzi, pewnie talar albo ze dwa to wynosisz samymi miedziakami ale racja po co zbierać, lepiej napisać na forum że nie zarabiasz.

Lonewolf
27-07-13, 14:34
Z Gwardzistów leci masa miedzi, pewnie talar albo ze dwa to wynosisz samymi miedziakami ale racja po co zbierać, lepiej napisać na forum że nie zarabiasz.

Więc zbieraj sobie miedziaki, ja wolę przez ten czas zabić hordę mobków więcej, przy okazji exp, czasem item który wynagrodzi ten nawyk "lenistwa", niekiedy to się nawet bardziej opłaci. Jak chcę zarobić to idę na respy do tego przeznaczone elfy/inki. Nie mam już 20 lvl'a żeby zbierać miedziak do miedziaka, nie znam nikogo osobiście kto by to robił, o srebrnika to się jeszcze pokuszę, ale niestety wypadają tylko drobne. Reasumując, ten kto zbiera kase, powinien sobie dodatkowo dorobić ale nie powinno to wpływać na to czy zarobimy, czy stracimy pod koniec expa:) pozdrawiam.

19960314
27-07-13, 18:11
Ten resp był oczywiście zbyt dobry pod względem zarobkowym, było oczywiste że zostanie to "naprawione" tak samo jak dużo innych respow. Sam zaraz po wprowadzeniu tego respa zrobiłem tam małą fortunę. Rozumiem chęć i próby zmniejszenia inflacji na serwerze ale nie zawsze wychodzą one na dobre i wkrótce doprowadza do tego ze respy dodane w tym update będą stały puste i Nieużywane

Attax
27-07-13, 18:40
Ten resp był oczywiście zbyt dobry pod względem zarobkowym, było oczywiste że zostanie to "naprawione" tak samo jak dużo innych respow. Sam zaraz po wprowadzeniu tego respa zrobiłem tam małą fortunę. Rozumiem chęć i próby zmniejszenia inflacji na serwerze ale nie zawsze wychodzą one na dobre i wkrótce doprowadza do tego ze respy dodane w tym update będą stały puste i Nieużywane

Będą puste bo nie będzie się na nich zarabiało po 50 k na wejście?

Zauważ jak teraz gracze grają. Czy Ty chodzisz i bijesz moby pojedynczo czy latasz i bijesz z obszarowych, żeby był exp ? Wiadomo, że to drugie. Tak samo ja biegam i kpiruję nie uciekam od potworów, to mam na większości respów waste - godzę się na to a i tak czasem jak coś spadnie to na 0 lub na + wychodzę.

Zenon von Wons
27-07-13, 22:05
Problem w tym, że wojownik lata obszarowymi, mag też i wychodzą wszędzie na plus, robiąc duży k'h. Zwiadowcy trudno połączyć exp i kase.

Uiop
27-07-13, 23:45
Zwiadowcy trudno połączyć exp i kase.

I dobrze mu tak. Ma inne zalety

Zenon von Wons
28-07-13, 00:08
Jakaś jedna z nich?

Uiop
28-07-13, 00:12
Dobrze strzela w ludzi i zabija potwora szybciej niż mag. Marudny jesteś i tyle.

Zenon von Wons
28-07-13, 00:20
zabija moba szybciej o 2 sekundy większym kosztem i faktem że musi stać. Do tego nie zarabia tak jak inne klasy + obkupuje się na chwile albo tacha z sobą trylion bełtów... Dobrze strzela w ludzi - tu sie nie wypowiem gram na npvp. Ale skoro to jego jedyna zaleta to po co on na npvp...

Uiop
28-07-13, 11:55
Jak nie umiesz zarabiać zwiadowcą to graj kimś innym. Ja zwiadowcą sobie radzę, poza tym duża liczba zwiadowców świadczy o tym, że nie są tacy źli jak Ci się wydaje. Każdy chciałby dużo zarabiać i wbijać dużo expa na raz. Spróbuj zmienić taktykę chociaż i nie przesadzaj.

Kleikk
28-07-13, 15:47
duża liczba zwiadowców świadczy o tym, że nie są tacy źli jak Ci się wydaje.

Zostali stali bywalcy, komu by się chciało 50+ poziom ( dla tych których jest to pierwsza i jedyna postać ) od nowa wbijać. ( W tym mi. )

Każdy chciałby dużo zarabiać i wbijać dużo expa na raz.

Rycerze.

ReeZo
28-07-13, 22:09
To wszyscy zwiadowcy zapomnieli jak robili 600-700 kh na górskich trollach z profitem ?
A mag wtedy bez rycerza do 150 lvl musiał się męczyć zanim poszedł na wrl ?
Do dzisiaj pamietam streamy Kiaan-a jak niszczyl te trolle z maks profitem i super expem. Do tego nie zgodze się z kolegą, który mowil ze nowe expowiska beda puste. Siedze na katakumbach i wiele nie potrzeba zebym wyszedl na zero. A jak dotad jeszcze nie zdarzyło sie zeby w ogole wyszedl na minus.
Pozdro

Kleikk
28-07-13, 23:03
A co mnie obchodzi co było...

AdaSko_358
28-07-13, 23:10
A co mnie obchodzi co było...


Wspaniale podejscie ... hipokryci , buraki i samoluby ... Zwiad byl dominujaca profesja pod wszystkimi wzgledami , przez bardzo dlugi czas , a Ty masz bol dupy , bo nagle ktos inny moze lepiej zarobic od Ciebie ? Nie obchodzi Cie co bylo , ale wlasnie stalych bywalcow obchodzi , bo to oni kiedys obrywali po odbytnicy , wiec z laski swojej usun internet , lub nie wypisuj takich debilizmow.

SLU

Kleikk
28-07-13, 23:34
Wspaniale podejscie ... hipokryci , buraki i samoluby ... Zwiad byl dominujaca profesja pod wszystkimi wzgledami , przez bardzo dlugi czas , a Ty masz bol dupy , bo nagle ktos inny moze lepiej zarobic od Ciebie ? Nie obchodzi Cie co bylo , ale wlasnie stalych bywalcow obchodzi , bo to oni kiedys obrywali po odbytnicy , wiec z laski swojej usun internet , lub nie wypisuj takich debilizmow.

SLU

A nie lepiej gdyby wszyscy mieli równo? Raz mają Ci mieć przez lata zajebistą profesje a raz Ci :confused: ? Wiadomo, każdy chce, aby jego profesja była w pvp, pvm, proficie, umiała latać i przechodzić przez ściany więc wypisują właśnie takie rzeczy.
Zrobić balans raz a porządnie - trudno ? - nie moja wina, że tak się to wszystko ukształtowało "kiedyś"

/ Troche się chyba zaplątałem ale chyba wiadomo o co chodzi.

neccoz
29-07-13, 01:16
A nie lepiej gdyby wszyscy mieli równo? Raz mają Ci mieć przez lata zajebistą profesje a raz Ci :confused: ? Wiadomo, każdy chce, aby jego profesja była w pvp, pvm, proficie, umiała latać i przechodzić przez ściany więc wypisują właśnie takie rzeczy.
Zrobić balans raz a porządnie - trudno ? - nie moja wina, że tak się to wszystko ukształtowało "kiedyś"

/ Troche się chyba zaplątałem ale chyba wiadomo o co chodzi.

Jasne. Zrobić wszystko raz i porządnie. Na co się rozwijać, nie?
Myślisz, że po co to obniżenie hp i ciągłe update? Żeby spie***yć grę? Nie sądzę. Administracja cały czas się stara, żeby każda profesja była od czegoś. Teraz jest o wiele lepszy balans niż kiedyś, a Ty jeszcze narzekasz.

Attax
29-07-13, 08:37
Jasne. Zrobić wszystko raz i porządnie. Na co się rozwijać, nie?
Myślisz, że po co to obniżenie hp i ciągłe update? Żeby spie***yć grę? Nie sądzę. Administracja cały czas się stara, żeby każda profesja była od czegoś. Teraz jest o wiele lepszy balans niż kiedyś, a Ty jeszcze narzekasz.

Rycerz 1h duchowny / elementalista -

Kolsternar
Tarcza żywiołów
Leczenie po 700 za 70 many
Duża ilość hp
Wysoka Obrona
Obrażenia obszarowe po 700-600 za 200 many
Ogromny udzwig.

Zwiadowca duchowny / elementalista -

Bije z dystansu
Dobrze się leczy

frodo1
29-07-13, 08:49
Zwiadowca duchowny / elementalista -

Bije z dystansu
Dobrze się leczy

Z tym dystansem to nie jest tak do końca :D bo każdy zwiad jak jest solo to stoi koło mobka

Attax
29-07-13, 08:54
Z tym dystansem to nie jest tak do końca :D bo każdy zwiad jak jest solo to stoi koło mobka

Oj już się czepiasz :) pomińmy szczegóły.

Może Zwiadowca Elementalista dostanie strzały/bełty, z których bije obszarowo tak jak Rycerz Elementalista
Zamiast Kolsternara to - widzi niewidzialnych (przecież zwiad ma sokole oko)
Tarcze żywiołów to - amulety z gildii zwiadowców co daja 20% odporoności - 200 ladunków - możliwość ładowania.
Kołczan - który nie zabiera wagi slot na 5000 bełtów.

Tymi pomysłami pokazałem wam jak wyglądałby zwiadowca z czarami rycerza.

frodo1
29-07-13, 08:58
moim zdaniem to nie jest wcale taki szczegół :D ale czepiać się nie muszę, nie gram zwiadem :)

Zenon von Wons
29-07-13, 09:19
Attax wkońcu ktoś to ładnie opisał. Niby zwiad robił kiedyś 600k'h na górskich. Tak ale to był miesiąc może. I od tego czasu robił 500k z waste. Ile już wojownik expi na 600-800k'h i zarabia przy tym? Co jak co ale na tych samych górskich biegali magowie - Shadow rage? W 2-3 miechy wbił tam 190lvl magiem!!!! Teraz zwiada zmieszali z błotem i dopiero na 150 coś może powalczyć. Poza tym mag w każdej chwili może iść na trolle od już 20 lvla z oflą i robić tam profit i exp 100k+ a z masówkami i 200. Wiem bo sam wyexpiłem maga do 70lvla w 4 dni. Niby z blokerem ale każdy może sobie na to pozwolić jak ma kase. Kiedyś się tak upieraliście że jak zwiad ma kase to może sobie na PG z pugi pozwolić a teraz narzekacie że robił 600k'h hahah. Poza tym teraz zwiad tego PG nie zrobi bo pugi są milion razy droższe i uwaga na 130 lvlu mó zwiadowca uderzał z nich po 600. Więcej bije z prawie darmowego kpiro. Przez co zwiadowca nie ma jak robić PG, Wojownik ma ue'ki a mag może robić PG na góskich i już od 55 lvla ( z blokerem który kosztuje grosze ) robić 550k'h.

Banril
30-07-13, 22:25
Witam, społeczność forum. Jak widać jestem nowicjuszem i mam kilka pytań odnoście rozgrywki, miałem zakładać nowy temat ale pomyślałem, że jest to zbędne i nie będę zaśmiecał forum. Więc przejdę do rzeczy.
Jak już wspomniałem jest nowicjuszem na tym serwerze i proszę o pomoc bardziej doświadczonych graczy odemnie, więc zadam kilka pytań jeżeli ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć będę wdzięczny.

1. Jaką profesję polecacie na początek gry, strasznie podoba mi się gra Magiem w wszystkich grach RPG, co o tym sądzicie będzie dużo ciężej niż np. Wojownikiem czy Łucznikiem ? Jak się ma gra ową profesja dalej ew. wyprawa z gildia na wspólne expienie.
2. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najbardziej pożądana profesja na serwerze, i dlaczego ?
3. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi przez ten najcięższy okres gry, dać kilka rad sugestii czy propozycji stylu gry ?

Liczę na obfite zaangażowanie. Pozdrawiam.

Wicked
30-07-13, 23:34
1,2,3 - zależnie gdzie grasz, npvp i pvp to różne servery i różne potrzeby.

1. Najłatwiej się gra wojem na start, łatwo w miarę o kasę i nie ma takiego zapotrzebowania na miedziaki. Potem jest łucznik, a na końcu mag. Jak nie masz wsparcia od kogoś/z main postaci, to będzie Ci ciężko. Ew. klepać runy będziesz za kasę.