PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania początkującego.


Yousse
24-07-13, 15:04
To mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich Alatrończyków ^^.
Postanowiłem zagrać na tym serverze, ponieważ już czytając same poradniki dot. miast/wysp udało mi się poczuć klimat RPG, który tak bardzo cenię sobie w grach. No i co najważniejsze- do tej pory nie natknąłem się na żadne spoile :D.

Zaznajomiłem się już trochę z systemem profesji w Altaronie (prawdopodobnie będę grał magiem-nekromantą) i nasunęły mi się trzy pytanka:
1. Czy przewidziana jest dłuższa rozgrywka na początkowym archipelagu (tzn. czy warto zostać tam dłużej/ czy można coś osiągnąć/ będzie co robić, czy po prostu najlepiej jest lecieć od razu na kontynent po wbiciu 10lvla?
2. Czy Altaron posiada jakiś system craftingu przedmiotów (mam na myśli elementy pancerza itp.)?
3. Czy jeżeli liczę na skomplikowane questy, które będę wymagać ode mnie własnej inicjatywy, wertowania ksiąg i zwojów oraz korzystania z wrodzonej ciekawości, to się nie zawiodę :D?

Zenon von Wons
24-07-13, 15:10
1. Jest pare ciekawostek ale w sumie do ogarnięcia w 2-3 dni. Reszta to żmudne bicie jednego moba aby wyloocić z niego coś fajnego.
2. Możesz tworzyć mikstury, lub plecaki ale to dopiero po uzyskaniu sporego poziomu i zrobieniu pewnej misji.
3. Skomplikowane jest tylko ich znalezienie. Jak już masz misje w dzienniku to idzie je zrobić w moment. Brakuje tu jednak takich misji, że np gdzieś coś idziesz, czytasz i to cie gzieś prowadzi i w sumie nie wiesz czy to misja czy nie, jeżeli wiesz co mam na myśli. Raczej tutaj tylko z rozmów z npc po 'misja'.

Drakonno
24-07-13, 15:17
Jak napisał przedmówca...
Tak, jest kilka ciekawych rzeczy do znalezienia, ale większość to są nawiązania do mitologii, religii, książek czy to polskich, czy zagranicznych, filmów itp.

Możesz tworzyć mikstury, plecaki, zaklinać przedmioty jak zbroje, tarcze, bronie, tworzyć amunicję i jest przewidziane dalsze rozwijanie tego systemu (oj, o to się nie bójcie...).

Takie zadania od Witaj->Misja->Tak? Też są, ale nie wszędzie, są też trochę trudniejsze, trochę łatwiejsze. Sam zamierzam dodać to i owo, pracują nad tym jeszcze co najmniej 2 osoby. A raczej, pracują 2 osoby, a ja zamierzam coś dodać, bo jestem od niedawna, w dodatku o ile przejdzie przez innych. :)

Yousse
24-07-13, 15:21
Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie zabieram się za tworzenie postaci i poświęcę trochę czasu na poznawanie podstaw ;]. Jeszcze jedno szybkie pytanie- czy pozostanie dłużej na początkowej wyspie może mieć jakieś negatywne konsekwencje w przyszłości (np. mniejsza ilość many bądź życia w stosunku do osób, które poszły na kontynent od razu po wbiciu 10lvl)?

Drakonno
24-07-13, 15:22
Tak. Pamiętaj też o kupnie promocji, już po wejściu na kontynent, odpowiednio 20 i 50 (55?) poziom.

Poza tym radzę zerknąć na ten, czy ów poradnik na forum.

Xarxes
26-07-13, 01:42
Sam dopiero zacząłem. Są niektóe misje pogrzane np. Misja w której musisz przywrócić wodę w studni. Kieruje sie do barmana a ten do biblioteki, a potem odczytujesz z bibliotekarzem kawałek niezniszczonej strony księgi i okazuje się "Że w tych sprawach mogąpomóc tylko prawdziwi wysłannicy wody" i tyle na ten temat. Nic nie wiadomo i w ogóle ani gdzie iść ani kogo ptać. yyy wtf?-.-

Drakonno
26-07-13, 02:37
Serio nie wiadomo gdzie iść? Rozglądnij się po mieście. Zresztą, to najlepsza misja, żeby dostać pieniądze na łuskowy zestaw! A potem krasnoludy.