PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] "Łowca zadań".


Matiseq
03-10-09, 18:57
Mam mianowicie taki pomysł, aby w każdym centrum miasta była tablica ogłoszeń. Po kliknięciu na nią, pokazywała by się jako taki jakby pojemnik, a w nim byłyby świstki papieru - ogłoszenia różnych NPC, np. "Dam xx za zabicie xx jakiś potworów", "Dam xx sztuk złota za przyniesienie mi cennego artefaktu. Więcej informacji u maga Adama." itp. Po przeczytaniu ogłoszenia można by było je wziąć, lecz jeżeli się je weźmie, ma się tydzień na jego wykonanie. Jeżeli nie wykona się zadania, traci się daną ilość złota lub doświadczenia. Oczywiście po przeczytaniu ogłoszenia nie trzeba go brać, jeżeli się uważa, że nie da się go rady zrobić teraz. Po zaakceptowaniu ogłoszenia należy się udać do NPC zlecającego o dokładniejsze info.

Dokładniejsze przykłady:

Śmiałka, który zabije dla mnie sto wilków, wynagrodzę tysiącem sztuk złota. Więcej informacji u strażnika Ernesta (Północna brama miasta).

Jeżeli ktoś znajdzie i przyniesie mi szlachetny kamień waleczności, zaczaruję mu daną część ekwipunku w wybrany przez bohatera żywioł. Zgłaszać się do druida Edwarda (ul. zielna 10).
______________________________________________

Tablica ogłoszeń aktualizowała by się co tydzień.

!Aadie.
03-10-09, 22:03
Pomysł dosyć ciekawy, ale może zamiast tylko 'fragów' na xx wolfów, powinny w nich być łupy typu wolf paw, lecz nie byłyby one konieczne do addona, ale musiałbyś zdobyć ich np. 20 i przynieść danemu NPC i za to zostaniesz wynagrodzony.

Obles
04-10-09, 09:38
Pomysł dobry, lecz z itemkami do przyniesienia, mógłby być kłopot ponieważ, mógłbyś je po prostu pożyczyć od h.lvl. dla którego nie mają one większej wartości - a ty zadanie masz z głowy.

irwin546
04-10-09, 13:10
Pomysł jako-taki, wcale niezły, ale idea przestawionych zadań mi się nie podoba. To tylko zabije klimat, dodatkowo zwiększając rolę grindu. MMORPG, nie powinny bazować tylko na biciu setek tysięcy przeciwników.

Matiseq
06-10-09, 17:02
Pomysł jako-taki, wcale niezły, ale idea przestawionych zadań mi się nie podoba. To tylko zabije klimat, dodatkowo zwiększając rolę grindu. MMORPG, nie powinny bazować tylko na biciu setek tysięcy przeciwników.

Tak, wiem, sam bym chciał, żeby było więcej np. zagadek w których trzeba myśleć. To, co przedstawiłem w pierwszym poście to raczej takie mini-zadanka, które w ogóle nie wpływają na żadne inne sprawy w grze. Chodzi w nich tylko o mały zarobek.

xXpakoXx
04-05-11, 13:52
A może zrobić tak ,że z tych potworków które trzeba ubić wypadają jakieś specjalne przedmioty które trzeba dać zleceniodawcy?

Howking
04-05-11, 14:47
Nie wiem, kim wy jesteście. Dla waszej wiadomości - taka tablica już istnieje, znajduje się w mieście Neolith przy karczmie. Nie wiem jak w innych miastach.