PDA

Zobacz pełną wersję : [słowa pisane] Mity i legendy przywódcy potworów.


Attax
19-07-13, 00:36
http://wiki.altaron.pl/images/Trzewioczaszka.gif

Istnieje kilka legend o tym przeciwniku.

Jedna mówi o tym , że Trzewioczaszka to pewien wojownik ze zniszczonej osady na wschód od akweduktów, poległy w walce stracił cała rodzinę i podobno w chwili gdy umierał zawarł układ z jednym z nekromantów ze odda duszę jeżeli ten pozwoli mu się zemścić na wrogach.

Kolejna mówi o tym , że jest to pierwszy poległy rycerz w wojnie z Abitańczykami, padł w walce z dwoma Abitańskimi Mistrzami Wojny, w pierwszy dzień wojny - chyba już nikt nie pamięta kiedy to było. Zginąć musiał od jakieś zaklętej czarną magia broni , która rzuciła na niego tą klątwę hmm.

Trzewioczaszka został pochowany w starym cmentarzu na Raindarze, podobno dowodzi pewną armią szkieletów, która niebawem ma zamiar zaatakować miasto Neolith w gniewie , że król nie wysłał posiłków do zaatakowanej jego wsi ... Czy to prawda ? Nie wiem już sam, słyszałem w Karczmie pod Żelazną Pięścią , że ostatnio go widziano, nie wiem czy to kolejna baja pijaka czy też świat biegnie ku końcowi...

Slythia
19-07-13, 11:34
Wszystko fajnie (nawet wrzuciłabym to po drobnych poprawkach do książki czy jakiemuś NPCowi), ale boss ten nie pojawia się*tylko na Raindarze.

grysik
19-07-13, 11:39
a gdzie jeszcze moze :O

Kleikk
19-07-13, 11:48
a gdzie jeszcze moze :O

Pewnie cmentarz / ankardia.

Attax
19-07-13, 12:48
Wszystko fajnie (nawet wrzuciłabym to po drobnych poprawkach do książki czy jakiemuś NPCowi), ale boss ten nie pojawia się*tylko na Raindarze.

Slythia nie wiedziałem, zamierzam do każdego bossa napisać jakaś krótką legendę. Też nie chce zbytnio spoilować chociaż gdyby w bibliotece np u Erazmusa , Konstantyna na przeszłości czy nawet w katakumbach w tej bibliotece były informacje o bossach i ich występowaniu było by super byśmy wiedzieli gdzie czego się możemy spodziewać.

Pozdrawiam.
Attax
NeveR EndinG

sidexxx
19-07-13, 12:57
tak wgl to więcej książek by się przydało w bibliotekach :/ a może jakaś biblioteka po quescie trudnym :D ?

fajny temat, czekam na następne opowieści

Attax
19-07-13, 13:35
http://wiki.altaron.pl/images/Rosiczka.gif

Siedziałem w karczmie długi czas, w głowie od opowieści starego pijaczyny zrodził się mętlik. Opowiadał mi o starej wiedźmie Brunhildzie, którą podobno ochronił kiedyś sam Namiestnik przed bandą zbirów i przemytników kryjących się na wyżynach Neolithu.

Wiedźma w podzięce odeszła od szabatu i ukrywa się gdzieś w wielkich lasach królestwa. Opowiedziała jednak tragiczną historię jej babki, która bardzo chciała posiąść wiedzę jak panować nad Drzewcami, Entami i Haubakami. Znalazła gdzieś starą księgę czarów jednak należała ona do pewnego Licza. Wiadomo to co służy Liczowi nie służy człowiekowi. Był tam pewien zapis o posiadaniu nadludzkich umiejętności kontrolowania natury.

"Soki Drzewca, liście Enta kwas Haubaka będzie draka ! Zalej wodą, wypij prędko niech wrogowie szybko klękną ! "

Babka Brunhildy przyrządziła ten wywar zgodnie z zapisem w księdze. Następnego dnia wyglądała ohydnie cała w liściach , trawach a zamiast serca miała korzeń. Przerażona tym co zrobiła, uciekła z królestwa podobno można ją spotkać rozpaczającą gdzieś w lasach na wyżynach Ankardii.

beta2468
19-07-13, 14:41
W bibliotece jest już przypowieść o Kiklopim - władcy olbrzymów. Fajnie, jakbyśmy mogli doszukać się informacji o innych bossach.

Wymiatacz788
19-07-13, 16:20
O czarnym smoku też da się znaleźć wzmiankę w książce :)

Smile1
20-07-13, 01:33
Bardzo fajnie, tylko często brakuje znaków interpunkcyjnych.
Liczę na więcej :)

Rian
27-07-13, 10:17
Bardzo fajne legendy, czekam na więcej.