PDA

Zobacz pełną wersję : Chwilowy lag ?


Kleikk
08-06-13, 22:17
Witam. Mam pewien problem, a mianowicie:
Za każdym razem jak wchodzę, schodze do jakiejś dziury zawsze mam takiego 2 sekundowego freeza(laaga?). Tak samo jak wchodzę, schodze po schodkach, drabince i temu podobnych. I teraz pytanie.
Czy to normalne ? Na tibii zwykłej nigdy takiego czegoś nie mialem.To wina internetu/ zamulonego komputera( nic poza altaronem nie mam wlaczonego, ale moze jakies wirusy?)? ( Jbc. DirectX9 grafika, system windows xpek ) Dodam ze problem ten jest bardzo uciążliwy chyba z wiadomych powodow :)

Catthon
08-06-13, 23:06
W Altaronie bardzo rzadko spotykam się zlagami, zwłaszcza tego typu. Próbowałeś eksperymentować z silnikiem graficznym/nowym klientem?

Uiop
08-06-13, 23:09
Jak próbowałeś, to spróbuj jeszcze z antywirusem i programami antyspyware, i wyłącz wszystko co muli neta(ściąganie, aktualizacje wszystkiego, czaty, poczty typu gmail), u mnie lagują. Jak nie masz takich i nic Ci nie pomaga, to zrób speedtesta, sprawdź ping i ewentualnie zadzwoń do dostawcy internetu, jeśli jest za wielki.

Veliothe
08-06-13, 23:37
Ale gra Ci się zacina czy to wina faktycznie neta? Łatwo to poznać, bo laguje gdy postać wykona już animację (zatrzyma się na sqm ze schodami) Czy zacina się kiedy jest w połowie animacji?

Kleikk
09-06-13, 06:17
Ale gra Ci się zacina czy to wina faktycznie neta? Łatwo to poznać, bo laguje gdy postać wykona już animację (zatrzyma się na sqm ze schodami) Czy zacina się kiedy jest w połowie animacji?

Niby zatrzymuje się na sqm ze schodami, ale wystarczy ze już wejdę i wszystko normalnie płynnie chodzi.

3 up @ Nowego klienta mam, z silnikami graficznymi ( tu chodzi o DirectX5, opengl, DirectX9? ) próbowałem, na tym mam najwięcej fpsow.

2 up @ Nie pomaga, z tym pingiem to ja prawie zawsze staram sie grać kiedy jest w normie ( bo w godzinach 17 - 22 u mnie przynajmniej nie da się grać :P )

mickaz
09-06-13, 09:09
tez czasem tak mam :) jak np wejde drabinka, to przez ok 0,5sec stoje i widze, jak mobki sie nie ruszaja, dopiero po chwili mnie atakuja :D... raczej wina slabego kompa :)

Veliothe
09-06-13, 11:42
wejdz w konsolę start-> uruchom 'cmd' i wpisz ping altaron.pl

Kleikk
09-06-13, 16:18
0 pingu straty, średnia 24ms. Tak jak pisze mickaz, wydaje mi się ze to wina słabego kompa :|. Nie ma na to jakiejś rady?

Mervakis
09-06-13, 16:55
Spróbuj zainstalować ten program.

http://www.leatrix.com/leatrix-latency-fix

W moim przypadku zniwelował wszelkiego typu opóźnienia po zmianach pięter.

Kleikk
20-06-13, 15:14
Troszkę zapomnialem o tym temacie, ale dzieki Mervakis - pomogło.