PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany i informacje.


Wicked
04-06-13, 16:10
Czy jest jakaś szansa, że zaczną się pojawiać informacje o zmianach, jakie wprowadza administracja? Przyznam, że przydałoby się to bardzo, bo miejscami już paranoja czlowieka dopada i coś, co było aktualne dzień wcześniej nagle aktualne może nie być. A takie rzeczy wypadałoby mówić, bo po coś wiki jest i ludzie uzupełniają, prawda?

Z góry byłbym wdzięczny za odpowiedź.

(Z piaskowych hydr wciąż leci święty hełm, tak przy temacie już będac?).

tomakeo
04-06-13, 19:02
Od tygodnia, dzień w dzień przesiaduję na piaskowych po 4-5h i nie spadł mi święty hełm. Jeśli już są zmiany, to proszę o informacje. Nie mówię, że chcę wiedzieć gdzie został on przeniesiony, ale czy został przeniesiony. Tyle wystarczy.

Nil Loth
04-06-13, 19:13
Święty hełm został wycofany z dropu piaskowych hydr i obawiam się że było to już z kilka dobrych dni temu

Wicked
04-06-13, 19:20
No to serdeczne brawa dla administracji, za to, że takie rzeczy przechodzą bez słowa. Naprawdę, BRAWO. Świetny pomysł. Zrobić coś, a potem bez słowa zmieniać. Po co gracze mają coś odkrywać, skoro potem i tak zostanie zmienione? Po co w ogóle cokolwiek spróbować zdobyć, jak nagle ktoś uwidzi sobie, że jednak nie, to nie to?

Tron
04-06-13, 19:29
Setki spraw małych i większych są zmieniane co chwile, nikt nie ma czasu aby każdą drobnostkę wypisywać. Na prawdę to jest potrzebne? Bo nie sądzę aby o każdej zmianie procentowej w łupie potwora trzeba było informować. I tak dość dużo czasu nam zabiera robota, a dodatkowe wypisywanie wszystkiego co zmieniliśmy zabierze tego czasu jeszcze więcej. Za to w następnej aktualizacji możecie liczyć na obszerną listę zmian.

Po co gracze mają coś odkrywać, skoro potem i tak zostanie zmienione? Po co w ogóle cokolwiek spróbować zdobyć, jak nagle ktoś uwidzi sobie, że jednak nie, to nie to?

Gra się cały czas zmienia, idzie do przodu i nic tego nie zmieni. Czy się to komuś podoba czy nie. Chcieliśmy zapobiec zapchaniu rynku świętymi hełmami i zmieniliśmy to naprawiając łup piaskowej hydry.

Wicked
04-06-13, 19:33
Straciłem 2 dni. Ja poczekam aż ELe się wypowie, bo on tam tyrał 4 dni ponad. To mała, nic nie znacząca zmiana?
I nie chodzi mi o takie, co wchodzą z patchem. Fajnie by było. Ale o takie, które bez echa przechodzą właśnie w drobnych zmianach. Co z tego, że gracze coś odkryli, skoro nagle się zmienia. A potem ludzie właśnie marnują czas swój, nawet nie wiedząc, że nie mają szans czegoś zdobyć.

I nie. Nie chodzi o powstrzymywanie zmian, a o informowanie o takowych. Fajnie, że chcieliście zapobiec zapchaniu rynku świętymi hełmami, ale z jakiej racji ja mam tracić swój czas, chęci i nerwy? Niefajnie, tyle.

Mervakis
04-06-13, 19:35
A mi to podsunęło fajny pomysł antyspoilerowy (odnośnie loota). Można by pogrupować potwory w grupy, w których loot zmieniałby się na zasadzie chociażby oferty Urbana. Większa ilość respów byłaby odwiedzana bo gracz nie wiedziałby co z czego kiedy leci. Byłoby to dużo bardziej realistyczne niż obecny system bo czemu by, np Gargantuan nie mógł zjeść świętego hełmu razem z rycerzem skoro jakiś tam Hrimturopodobny stwór mógł. Mielibyśmy wtedy możliwość zloocenia itemu z dużo większej ilości potworów, ale musielibyśmy trafić na dobrego respa w dobry dzień.

Uiop
04-06-13, 19:41
Dobry pomysł(Merva), ale tylko, jeśli miałoby to dotyczyć najlepszych przedmiotów, typu złote/święte i takie tam. Inaczej byłaby to całkowita porażka, tragedia, żal i ból.

Veliothe
04-06-13, 19:44
@Merv GENIALNE !!! :> Można też dodać różnorodność expa. Potwory losowo byłyby 20-30% silniejsze/słabsze (więcej/mniej hp lub zadawane obrażenia) a co za tym idzie +/- 30% expa za nie. Wyprawy na bossy i stwory byłyby ciekawsze, bo nie wiadomo czy dany potwór nie będzie przypadkiem 30% silniejszy ;> Tak samo z lootem. Z silniejszego potwora większe prawdopodobieństwo na wyciągnięcie przedmiotu.

Wicked
04-06-13, 19:48
Taaaak, niech wszystko leci z wszystkiego. Co tam. Będę tyrać non stop jedne potwory, najlepiej te najbliżej, licząc, że akurat tego dnia przyfarci mi x2 (bo raz, że musi mi wypaść ten item, a dwa, że akurat ten musi lecieć wtedy). A kto inny z kolei będzie tak samo robił, tyrał non stop te same, zgarniał dobrego expa i zmiennego loota.

Nie wiem. Dla mnie to jest po prostu podłość. Tyle talarów w dupę, tyle godzin zmarnowanych, tylko dlatego, że ktoś nie wpadł na pomysł, by poinformować graczy. Chociaż mówię i proszę o to od wieków, ale nie. Czemu by miały być patch notes? Najlepiej w ogóle niech jednego dnia moby się respią, drugiego nie. I to o losowych porach. I najlepiej o losowej sile, tak, aby nawet szczur mógł nas śmiało i bez problemu rozpierdolić po ścianach. Tak, w ramach antyspoilera. I niech codziennie zmienia się jeszcze mapa, żebyśmy przypadkiem nie nauczyli się tras za łatwo. I ceny. I itemy, bo kurczę, jak to tak... jak wiesz, co chcesz zebrać, to już jakiś spoiler jest.

Od dawna proszę o patch notes, o to, aby takie informacje były chociaż skrótowo gdzieś zaznaczane, bez rozpisywania się co i jak. Nope. Lepiej żeby gracze się wkurwiali i męczyli. Bo przecież jeszcze gra zacznie sprawiać przyjemność i co... ;o

Amara12
04-06-13, 19:59
Dobry pomsysł Merv , mi sie podoba xd

ziaik123@interia.pl
04-06-13, 20:10
o lol będziecie tak zmieniać tego loota i kosmiczne pomysły dawać to każdy nasra za przeproszeniem na uzupełnianie tej wiki pomyślcie tez o tym -.-

Rian
04-06-13, 20:32
@irv
My mamy uzupełniać wiki, a jak uzupełniamy zamiast expić to jeszcze lepiej dla administracji, bo wolniej nam się respy znudzą, więc później zaczniemy ich męczyć że nuda.

Mamy na głównej tablicę z krótkimi wiadomościami. Wg krótkie wiadomości powinny być krótkie ale pojawiać się w krótkich odstępach czasu, a nie odstępy między nimi rzędu kilku miesięcy (aktualnie 2 najnowsze informacje 29.03-03.06).

Mervakis
04-06-13, 20:37
Wy zrozumieliście, że chodziło mi wyłącznie o nowe sety i bronie? Nie o całości lootów? To w sumie są 23 itemy, które mogłyby wypadać losowo z najsilniejszych potworów co jakiś czas z innego. Dodatkowo grupowanie, więc jeśli chodzi o wiki to problemu nie widzę z wpisaniem dodatkowych góra 2-3 przedmiotów, które zdobyliśmy, do danego stwora z danej kategorii. Nagle lodowe bronie nie zaczną lecieć z piromantów, a ogniste rozpruwacze z bagiennych hydr. Chodzi tu tylko i wyłącznie o kosmetykę i jako takie urozmaicenie w zdobywaniu rarków.

Wicked
04-06-13, 20:47
@up,
I będziesz mieć lodowe moby nowe (vel Hrumkary) opuszczone i nietknięte więcej. To samo z piaskowymi hydrami. GLHF. : ))

Ja wciąż czekam na to, aż mi ktoś wyjaśni co takiego strasznego jest w napisaniu, że:
"Dziś rano z SS zmieniamy:
X nie leci już z Z.
Czar Y ciut osłabiony."
Domyślam się, że napisanie parunastu zdań potrafi zabić człowieka, taki wysiłek umysłowy, ale to jednak byłoby docenione przynajmniej przez parę osób. Nie wiem, chyba, że takie jest założenie, aby uprzykrzać życie graczom. W ten niefajny sposób.
Mnie osobiście mocno to zniechęciło do grania, bo to kolejny dowód na to, że gracz jest traktowany jako zło konieczne.

Uiop
04-06-13, 20:55
Zgadzam się po części z autorem tematu. Skoro gra jest dla graczy, to gracze powinni dowiadywać się o zmianach(nawet tak małych, bo mają one dość duże znaczenie). Dzięki informacjom od administracji, gracze po części unikaliby wk*******a się.

Wicked
04-06-13, 20:59
A, właśnie. Skoro jesteśmy przy "ratowaniu gry od upadku z powodu nadmiaru świętych hełmów" - właśnie sprawiliście, że hydry są respem, który oficjalnie możecie zamknąć, bo nikt tam więcej nie pójdzie z własnej woli. :)

Mervakis
04-06-13, 21:02
Na pvp ciągle graczy tam widuję, a wiedzą, że hełmy nie lecą. Dziwne?

Nil Loth
04-06-13, 21:05
Miałem nic nie pisać ale zgadzam się częściowo z tym co napisałeś chociaz wszystkiego nie przeczytałem bo mi się nie chce. Ludzie mają coś ujebane we łbach z ukrywaniem takich informacji nie wiem może myślą że są lepsi i nie muszą mówić niczego takiemu plebsu jak Ty no bo jestem sg, doradcą and shit. Oczywiście jakby ktoś chciał napisać zmiany na forum to by napisał i tak wszyscy siedza i odwierzaja forum co 15 minut i nie zajeło by to więcej niż cztanie tego tematu. Spamuj więcej może ktoś się wk*rwi i powstanie temat ze zmianami dla świętego spokoju.

@Kael

https://www.youtube.com/watch?v=rf57azM3Tgo

grek
04-06-13, 21:36
a mi się pomysł Marva podoba . W końcu można by się zdziwić że coś nam nowego wypadło . A na piaskowe hydry bd dalej chodził choćby z uwagi na fakt że jest to najlepiej zrobiony resp jaki widziałem na altaronie .

beta2468
04-06-13, 21:53
Miałem nic nie pisać ale zgadzam się częściowo z tym co napisałeś chociaż wszystkiego nie przeczytałem bo mi się nie chce.

Mam to samo.
I też się zgodzę. W tym, że Mervakis ma głupi pomysł i w tym, że od wpisania krótkiego komunikatu Altaron nie wybuchnie, a ręce komuś tam nie odpadną. Mnie też irytuje gdy widzę, że jakiś tam czar zmieniony bez niczyjej wiedzy/testowania lub pomimo testowania i akceptacji, ustalenia! Tak jak to było dzień po upie <3

Wicked
04-06-13, 22:05
@Nill,

Piosenka mnie zniszczyła. DZIENKI. :D

@topic,

Zmiany tego, co było na teście i było już ustalone, zdają się być niebywale smutne, bo oznacza to, że ni mniej, ni więcej, ale praca testerów została potraktowana jako niewiarygodna/zbędna/bezużyteczna. A sam spędziłem nad tym trochę... i co? Na darmo, skoro i tak potem zostało poprawione na oko? Albo wcale.

Co do info. No cóż. Od dawna o tym mówię, od dawna o to proszę. A potem się dziwią, że ludzie wkurwieni. No cóż. Nie każdy lubi marnować czas z winy administracji. ;)
Jak przez cofki niektórzy tracą czas, to jest wielkie halo i przepraszanie, a jak przez zmiany są cyrki i cuda, to już smutełkę.

Na pvp ciągle graczy tam widuję, a wiedzą, że hełmy nie lecą. Dziwne?

Tjaaa... ciekawe, że tam wiedzą, a gdzie indziej nie. A może wiedzą tak, jak i ja, tzn, nabijają się przez 2 dni, a potem to się okazuje prawdą?
Nie dowiemy się. No, chyba, że WR, które ma skany z dupy i info od boga. :)

tomakeo
05-06-13, 00:24
Taaak tego właśnie brakuje! Po co mam tracić tydzień życia siedząc na respie i dropiąc ówcześnie tam już dropnięty sprzęt ? Pytacie po co ? Po to żebym później mógł przesiedzieć kolejny tydzień na respie, gdzie aktualnie dropi ten przedmiot, którego szukam ! A może będę zmieniał tak co tydzień wszystkie respy ? Trafienie w mój gust!
TAK TO JEST GRUBY HEJT

Na pvp ciągle graczy tam widuję, a wiedzą, że hełmy nie lecą. Dziwne?
Info od Boga ?

Wicked
05-06-13, 12:58
Teraz pytanie dnia do naszej ukochanej Altarońskiej najlepszej administracji.
Czy z lodowych Yrmcośtamów lecą jeszcze czapki czy też zostały usunięte w ramach akcji: "Czapki tylko dla Collegium/PvP"? I czy jest ewentualnie cień malutkiej szansy, takiej tyci, że takie informacje będą już publikowane gdzieś dla szerszej publiki, a nie jedynie paru wybranych osób należących do krewnych i znajomych królika?

Mervakis
05-06-13, 13:05
Weź kamień i postępuj zgodnie z instrukcją przedstawioną w pewnej mądrej bajce. Reszta hejterów też może.

Wicked
05-06-13, 13:06
Dobrze, uproszczę dla Ciebie Mervakisie, bo widzę, że Tobie bajka się przysłużyła i pytania nie dostrzegłeś:
"Czy. Z. Yrmgricośtam. Lecą. Jeszcze. Święte. Czapki?"

Mervakis
05-06-13, 13:07
Idź i sprawdź. Powodzenia.

Wicked
05-06-13, 13:13
Ach, zapomniałem, że takie informacje są dostępne tylko dla pszyjaciuł. No cóż, szkoda, że nie mam żadnych ziomków w GTW. Chyba zwykły plebs nie doczeka się takich informacji o zmianach i zostaje nam liczyć na kaprysy i nagłe humorki. ;_;

Mervakis
05-06-13, 13:22
Skoro nie umiesz zadawać pytań w sposób prosty nie wplatając w nie hejtu to ich w ogóle nie zadawaj. Zamierzasz po każdej nieudanej wyprawie, w której nie zloocisz jakiegoś rarka zadawać tutaj pytanie "czy ciągle leci?". Loot z lodowych stworów nie był zmieniany.

Śliski
05-06-13, 13:25
Ojejku jaki biedny Kael : <.
Od kiedy nie ma Slythii jest taki poszkodowany, szkoda że jak grała był najlepiej poinformowany o zmianach z test serwera, ba o nadchodzących łatkach PRZED doradcami!

Mervakis ja bym dał mu kartofla jako rekompensatę, się męczy chłopina.

#Topic

Było wałkowane setki razy, że zwyczajnie im się nie chce. To samo było z puginałami, nagle znikąd z 3,3k nie dało się ich kupować, potem na 5,5k, a jakiś czas temu na 11k.

Byłoby fajnie gdyby było, ale nie będzie informacji i tyle w temacie. Nie ma nikt chęci na dodatkową robotę w celu ułatwiania gry. Wiki jest złem koniecznym, które się toleruje, a nie popiera.

Wicked
05-06-13, 13:33
Skoro nie umiesz zadawać pytań w sposób prosty nie wplatając w nie hejtu to ich w ogóle nie zadawaj. Zamierzasz po każdej nieudanej wyprawie, w której nie zloocisz jakiegoś rarka zadawać tutaj pytanie "czy ciągle leci?". Loot z lodowych stworów nie był zmieniany.

1. Proste zadawanie pytań już dawno przestało mieć jakiś sens i rację bytu. :)
2. Skoro pytanie było zrozumiałe, to czemu wdałeś się w gównoburzę zamiast po prostu odpisać i olać?
3. Tak. Mam zamiar pytać o wszystko, co było powszechnie znane, a obecnie nie wiadomo jak z tym jest. Chyba, że zostaną wprowadzone patch notes, to przestanę, bo będę mógł zobaczyć sam.

@up,
Wiesz. To moja wina, że byłem dobrze poinformowany? Nie chodzi mi o zaszczyty, a o bycie traktowanym równo. Proste.
I nie, uwierz, nie jest trudno napisać:
"Przedmiot X wycofany z potwora Y." - zajęło mi to 5 sekund.

tomakeo
05-06-13, 13:37
I nie, uwierz, nie jest trudno napisać:
"Przedmiot X wycofany z potwora Y." - zajęło mi to 5 sekund.

Ale po co ?
"Dawaj wywalimy dropa x przedmiotu z y moba, niech się cioty łudzą, że dalej dropi huehuehue" - CS

Co innego zmieniać dropa gdy przedmiot jeszcze nie spadł, a co innego gdy już ktoś go zdobył..

Zenon von Wons
05-06-13, 13:48
Zmiany cen puginałów były opisywane w short newsach ;>

podarty
05-06-13, 14:08
Podobnie bylo z wiekszoscia skladnikow alchemika nie dalo sie ich kupowac dopiero po misjii ofc gracze musieli to odkryc ale nie przeszkodzilo to Slythi na non-pvp zarabiac :]

Śliski
05-06-13, 14:11
Zmiany cen puginałów były opisywane w short newsach ;>

Taaaaa z własnej nieprzymuszonej woli bo 3 stronach wku*** na forum łaskawie o tym napisali.