PDA

Zobacz pełną wersję : Szlachectwo.


Wicked
24-05-13, 17:39
Od parunastu dni próbuje kupić w grze status szlachecki za talary. I często rozbija się to o brak zaufania kupującego i sprzedawcy. Nie można znać każdego, a gdy pisze do nas obca osoba, siłą rzeczy ciężko wykrzesać kredyt zaufania, gdy przychodzi nam rozstawać się z walutą tak rzeczywistą, jak i tą gry. Od dawna są poruszane kwestie pacc runek, itp.
Czemu by nie wprowadzić zwojów, które u odpowiedniego NPCa w Neolicie można by zrealizować? Swoiste weksle na okaziciela, tyle, że zamiast kasy, dostawalibyśmy status szlachecki.
Coś w stylu:

"Widzisz zapieczętowane pismo. Możesz je oddać XXX, on będzie wiedział co z tym zrobić."

"Ahhh... widzę. Daj mi to pismo. Tak, tak. Widzę. Wedle tego co tu stoi, przysługują Ci specjalne przywileje. Proszę, poinformuję odpowiednie osoby o tym. po upływie XX dni, jeżeli spodoba Ci się taki stan rzeczy i życie w luksusach, będziesz musiał postarać się o kolejny taki list."

Czemu tak?

1. Fabularnie żeby miało to sens i status szlachecki był czymś fabularnie, a nie jedynie paccem ze zmienioną nazwą i bez żadnego uzasadnienia w grze.
2. Obecnie jest tak, że aby ktoś nam kupił SS, musimy mu w większości wypadków podać nazwę i hasło do konta. (pomijam SMS) Brzmi mało fajnie? Owszem. A jeszcze lepiej, że takie rozwiązanie zmusza nas do niejako share'owania konta, co przecież jest zabronione regulaminem.
3. Eliminowałoby to oszustwa na Statusie Szlacheckim. (wszak administracji powinno chodzić o zysk, a oszustwo na statusie działa wprost przeciwnie i jeszcze tracą potencjalny zysk)

Walles
24-05-13, 17:45
100% Racji by ktoś nam zamówił SS poprzez przelew co jest dużo bardziej opłacalną formą musimy podać mu swoje hasła do konta = się możemy narazić się na kradzież lub inne smutne sytuacje.

tomakeo
24-05-13, 17:52
Pojawiało się to kilka razy i za każdym razem zostawało odrzucone. Oczywiście że jestem za, ale wątpię, że ujrzy to światło dzienne. Czemu ? Dlatego że sprzedawanie statusu za talary jest legalne, ale przez nas niepopierane, więc pewnie administracja nie będzie chciała ułatwić takich oto transakcji.

Catthon
24-05-13, 17:59
Też jestem za, ale skoro nie może być, bo jest to sprzeczne z wizją administracji, to dajcie temu spokój.

Ja kupowałem przelewem bez podania passów (nigdy nie podałbym nikomu passów!).
Jak? Transakcja na allegro. Przelew od sprzedającego do mnie (21 złotych). Przelew z mojego konta na altarońskie - sam kupuję sobie co trzeba. Całość - 10 minut.

Walles
24-05-13, 18:03
Na Allegro gościu też może Cie wydymać, za 21zł nikt go ścigać nie będzie a że mu wystawisz negatywny komentarz do konta które pewnie założył tylko po to by Cie wydymać nic Ci nie pomoże.

Wicked
24-05-13, 18:33
Kwestia jest taka, ze okej, administracja nie musi tego wspierać, ale przecież to głupota, jeżeli sami będą zachęcać do łamania regulaminu (acc share), a przy okazji mając możliwość ułatwić to graczom, to czemu nie? To wbrew rozsądkowi i interesom, aby ludzie mniej chętnie kupowali SS, bo przecież jaki w tym sens? Czy kupi go XXX dla YYY czy YYY dla siebie samego, to te same pieniądze i tak trafią do szefostwa. Tyle, że jest to potencjalny nabywca więcej, bo XXX ma SS dla siebie i nie kupowałby go w innym wypadku.

tomakeo
24-05-13, 18:39
Jak dla mnie to sprzedaż statusu by nawet wzrosła. Teraz o ile popyt jest dość duży, to tak jak wspomniałeś, nie każdemu można powierzyć kredyt zaufania, przez co no siłą rzeczy sprzedać takiego SS Ci nie może. Tak jakby dać możliwość wymiany live (talar za zwój or coś innego), to na pewno więcej graczy by skorzystało, szczególnie tych nowych.

adamo199412
24-05-13, 18:43
Moim zdaniem całkiem fajny pomysł :B

xyro
24-05-13, 19:36
Chujowe bo takie coś jest w Tibi. Tfu!

tomakeo
24-05-13, 19:57
Chujowe bo takie coś jest w Tibi. Tfu!

I kolejny raz muszę zadać to pytanie. Bo tibijskie to chujowe ? Po za tym nie tylko w Tibii coś takiego jest ..

Walles
24-05-13, 20:00
Chujowe bo takie coś jest w Tibi. Tfu!

Czuje że mówi to ktoś go nigdy nie miał SS lub jak miał to tylko na 3/7 dni. Nie zwracać uwagi na hejterów. :B

Kagrenak
24-05-13, 20:07
Moim zdaniem świetny pomysł i na pewno zwiekszyłby obroty. Sam chce sprzedac SS'sy za kase ale wchodzi tylko przelew w tej sprawie. Popieram i nie patrzcie, ze w tibi jest, nie kazdy pomysl trzeba hejtować, zwałasza, że byłoby to ładnie wpasowane fabularnie. Świetny pomysł.

xyro
24-05-13, 20:09
Bo tibijskie to chujowe ?

Tak.

Czuje że mówi to ktoś go nigdy nie miał SS lub jak miał to tylko na 3/7 dni. Nie zwracać uwagi na hejterów. :B

Pierwszy ss kupiłem już w maju 2011. Wydałem na nie ok. 200 zł więc źle Ci się wydaje.

Walles
24-05-13, 20:14
http://i1.memy.pl/obrazki/db2a327880_.jpg

Nie wiem czy wiesz nie każdy ma na kupno SS i jedynym ich ratunkiem jest kupno za talary. Niepotrzebna polemika, coś z SS trzeba zrobić i tyle.

xyro
24-05-13, 20:16
http://i1.memy.pl/obrazki/db2a327880_.jpg

Dzięki


Nie wiem czy wiesz nie każdy ma na kupno SS i jedynym ich ratunkiem jest kupno za talary. Niepotrzebna polemika, coś z SS trzeba zrobić i tyle.

Jakoś do tej pory sobie radzili.

grek
24-05-13, 20:31
co z tego ze jest to w Tibi . Nie rozumiem tego podejscia nie oszukujmy 90% z nas gra tutaj dlatego ze wczesniej grala w tibie . Na czymś trzeba sie wzorować .Nie wszystkie pomysly sa autorskie co mozna zobaczyc po potworach . Duzo rzeczy jest juz wprowadzone w tibi i to ma nas ograniczac ?

Walles
24-05-13, 20:34
Z mojej strony basta, długo szukać nie musiałem już w listopadzie 2011 roku byłeś niezłym hejterem a jednak nadal coś cie tu trzyma :confused:

A jakbyś miał 20 chłopa bijących się o jednego szczura to miałbyś większy zapał do gry?

Już wolę 20 chłopa na biednego szczura niż tą wszechogarniającą pustkę.

Polecam: google -> ots 999x -> enter

TOPIC:
Każdy kto handluje Statusem Szlacheckim i zalezy mu na dobru tych transakcji niech podbija pomysł autora lub narzuca swoje, coś w końcu z tym zrobią! W królestwo Altaronu przyłącza się coraz więcej graczy, wybaczcie ale nie podam pasów typkowi z 15 levelem doświadczenia który dopiero co zaczyna swoją przygodę z grą i przez to mam nie grać tydzień tylko dlatego że bardziej potrzebuje wykonać telefon w dane miejsce niż wydać np. 30zł na SS.

PS. Talarów też pierwszy nie dam takiej osobie która przeważnie tylko żeruje na naiwności starszych graczy.

xyro
24-05-13, 20:45
Polecam: google -> ots 999x -> enter


Rozumiem, że wolisz pusty serwer od przepełnionego bo szybciej lvl można napierdolić ale nie każdy tak ma. ;_;

Walles
24-05-13, 20:50
Ostatnia wiadomość do twojej osoby, lecz się psychiatrycznie

http://i44.tinypic.com/2uemq6b.jpg

stan mojej vip list na godzine 21:46 podkreślę że mam w niej tylko ludzi z mojego klanu i to nie wszystkich bo większość to rywale z exorit i brakowało miejsca. Nie pisz więcej farmazonów bo pusty to chyba masz łeb.

Overdose - 21 aktywnych
Enigma - 34 aktywnych
Traktat - 13 aktywnych

przykład losowo wybranych klanów i aktywnie grających graczy, to i tak malutko do tego co jest w rzeczywistości. Żegnam cię.

jakub00s
24-05-13, 20:51
Już to widze :

Nie popieramy sms shopów i tym podobnych byly juz propozycja pacc scroli itp

Wicked
24-05-13, 22:02
Nie chodzi tu o SMS shopy, pacc scrolle itp. nie chcę tu wprowadzać talarów za SMSy, itemów i temu podobnych rzeczy. Chodzi bardziej o to, aby to, co już mamy, czyli status szlachecki, przenieść jakoś do fabuły, a przy okazji pozwolić graczom na zawieranie przyjemniejszych i uczciwych transakcji. Nie chodzi tu o pacc runki, a o fabularną rzecz, która wpasuje się w klimat przy odrobinie chęci.
Administracja musi zwrócić na to uwagę, bo obecnie w ten sposób i przy takich transakcjach TRZEBA łamać regulamin, aby kupić od kogoś pacc, co się kłóci na swój sposób. A że rozwiązanie tego jest dość proste i przy tym korzystne dla graczy, to niby źle ?

Nie będę się wdawać w polemiki z paroma osobami, które nie potrafią nawet uargumentować czemu są przeciwko temu. Nie wnikam czy sami lubią ciąć wałki na SS, czy może jakieś złe wspomnienia, zazdrość, cholera wie. Jak ktoś jasno napisze czemu nie pasuje pomysł, to postaram się rozwiać wątpliwości.

Arkon
24-05-13, 22:15
mi jak najbardziej pasuje. czemu? otóż dlatego że to jest nawet ciekawy pomysł z tą fabułą, potem jeszcze w 100% bezpiecznie a do tego każdy będzie w końcu zadowolony.
pomijając trolli i hajteróf co to mófią że jest na tibii a tu nie ma być takiego czeguś jak "pacc skroll"
pozdrawiam.

P.S. : kael na ile chciałeś ten SS 30 dni styknie? :D

Catthon
25-05-13, 11:55
Ostatnia wiadomość do twojej osoby, lecz się psychiatrycznie

http://i44.tinypic.com/2uemq6b.jpg

stan mojej vip list na godzine 21:46 podkreślę że mam w niej tylko ludzi z mojego klanu i to nie wszystkich bo większość to rywale z exorit i brakowało miejsca. Nie pisz więcej farmazonów bo pusty to chyba masz łeb.

Overdose - 21 aktywnych
Enigma - 34 aktywnych
Traktat - 13 aktywnych

przykład losowo wybranych klanów i aktywnie grających graczy, to i tak malutko do tego co jest w rzeczywistości. Żegnam cię.

Losowo wybranych trzech największych klanów ;)
Ale historia.

paaaprikos96
25-05-13, 18:43
Jestem jak najbardziej za.

Xarxes
26-07-13, 12:49
No fajnie. gdyby gracz mógł kupic za sms unikalny kod ktory mógłby wymienic na zwój na ss i sprzedać na trade za talary. jak i również zwoj za same talary. A może kiedyś wprowadzono by walutę ktora by umożliwiła graczom realny zarobek. Spotkałem się z tym i myślę ze po odpowiednim przeliczniku to może być dochodowedla obu stron. Wiadomo ze gra zarobi wiecej ale jak miło by było gdyby dało się coś zarobić .

siwyus
26-07-13, 13:08
Również popieram pomysł. Dla gracza powyżej 55lvl, gdzie gra bez SS nie ma sensu, jego kupno stanowi dość spory problem. Jeśli ktoś nie ma zaufanej osoby, która regularnie sprzedaje mu SS (pozdrawiam Darko :p) a chce grać bez wydawania realnej gotówki jest w ciemnej du...

Wkręcić coś takiego w fabułę nie powinno stanowić problemu. Również można by stworzyć misję "zapoznawczą" z systemem wymiany "listu" na SS. Nagroda oczywiście darmowy SS na 1-3dni. Na pewno zachęciłoby to wielu nowych graczy do dalszego kupowania SS.

cinkiwonsz
26-07-13, 13:57
Krótkie streszczenie historii identycznych propozycji:
Nie wprowadzimy, nie wprowadzimy, nie wprowadzimy, nie wprowadzimy, oczekujące na wprowadzenie.
Także, drodzy gracze, gdy ktoś Wam mówi, że identyczna propozycja już była, to jeszcze nic nie znaczy. (W czasach, gdy siekiery służyły tylko do rąbania drzewa, było o zwojach właśnie, piśmie do okazania NPCowi, nie o "pacc runkach".

borcio88
27-07-13, 15:00
co do ptk. 2 to nie trzeba niczego podawać poza wygenerowanym linkiem na platnosci.pl