PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Projekt Licor


Psimgoth
09-05-13, 12:34
Witam, otóż ostatnimi czasy wpadł mi do głowy pewien pomysł, który by rozbudował archipelag Licor na lepsze. Zacznijmy od tego, że Licząc dostęp Licorstayerów do wolnego podróżowania, w tej chwili to Anan i Lewana (erec nie licze). Powiedzmy że po update zostanie dodana nowa wyspa Kochaw, dostępna tylko wyłącznie dla Licorstayerów z określonym poziomem doświadzczenia. I tu zaraz rzucę propozycję i mój pomysł który sam mam zamiar zrobić. Na każdej wyspie, anan lewana i kochaw znajdować będzie się klucz gdzieś w podziemiach. Załóżmy że na kochaw będzie pirat, który opowie nam o swojej wyspie (którą mam zamiar zrobić) oraz skarbie tam ukrytym. Pirat rzuci nam podpowiedź do questa (3 klucze). Gdzieś na wyspie, gdzie występują złoża węgla (lewana) w okolicach bagien (gobliny) został zakopany klucz. Odkopać go można tylko za pomocą kilofa. Podobnie z Anan, gdzieś w okolicach smoka został ukryty klucz (bądź w innym miejscu), tak samo na wyspie kochaw. Po zdobyciu trzech kluczy, popłyniemy na wyspię (nie dużą) gdzie będą występować dwie gildie Piraci i Przemytnicy. Po przyłączeniu się do jednych z nich i zrobieniu paru questów otrzyma się strój :). Reszte daje mi wiele do myślenia, ale gdzieś na tej wyspie ukryty byłby skarb z jakąś nagrodą. Na razie robię mapę potrzebuje trochę czasu itp.

Klucza Lewany będzie pilnować boss goblinów
Ananu - młody smok
kochaw- XXX

Co do tej wyspy, to będzie nieznana wyspa. Nie będzie jej na mapie w galerii :p.

Kto powiedział że za nas ma wszystko administracja robić? My też powinniśmy jakiś własny wkład włożyć xP

Komentować :) :)

Veliothe
09-05-13, 17:52
Chociaż nie gram na Licorze to podoba mi się pomysł. Dobrze, że masz zapał, by zrobić coś samemu :p Wyspa jednak niech będzie spora a nie nieduża* ! Dużo zadań, dużo ciemnych jaskiń, dużo potworów czyhających na piratów czy przemytników w cieniu wielkiej góry ;) W głębi lądu można dodać też motywy ze starożytnymi cywilizacjami? :> Typu majowie... A tam.. Pułapki, zadania, skarby !

podarty
09-05-13, 18:14
Brawo! Swietny pomysl!! W nagrode zdejma ci bana ze wszystkich postaci! Po co dodawac cos na licorze skoro to tylko wyspa zeby wejsc wbic 10lv i wyjsc... jestes zywym przykladem ze gra tam jest nudna i bedzie nudna (bociles)

CySiO
09-05-13, 18:21
A ja popieram wszystkie pomysły, które urozmaicą grą stałym wyspiarzom. To, że innym na tym nie zależy, nie upoważnia ich do pisania o tym jak licor jest niepotrzebny. Jeśli macie ciekawe propozycje, to je dajcie, a nie tylko hejtujecie czyjeś pomysły. Lepiej w ogóle nie wypowiadajcie się na ten temat, jeśli nie macie nic do dodania.

Rian
09-05-13, 20:28
(którą mam zamiar zrobić)

Będziesz znał wszystkie sekrety itp. miejsca na wyspie.


gdzie będą występować dwie gildie Piraci i Przemytnicy.

Przemytnicy ? Co tu jest do przemytu. Kontakt z Altaronem drogą morską jest odcięty z powodu sztormu (tak słyszałem). Szmuglowanie wongla z Lewany na Kochaw/Anan jest rzeczywiście ciekawym i dochodowym zajęciem.

Dałbym raczej Straż Wybrzeża, która ma niewielki obóz na jednej z plaż wyspy. Szukają na niej sekretnej bazy piratów. Port Piratów byłby zabezpieczony za pomocą magii np mag-renegat z Altaronu, który uciekł na Licor (mógłby być bossem piratów).




Klucza Lewany będzie pilnować wilkołak
Ananu - młody smok
kochaw- XXX


Wilkołak ? Nie. Bardziej bym się sugerował czymś związanym z kopalnią (np. w tolkienowskim Śródziemiu pod kopalnią Morii ukryty był balrog) albo goblinami (wódz goblinów), ogólnie w jednym z poprzednich tematów dot. Archipelagu zapodałem kilka propozycji. Zresztą podobno po aktualizacji ma pojawić się także na Licorze kilka bossów, więc będzie z czego wybierać.



Komentować :) :)

Się robi, mistrzu :)

Psimgoth
09-05-13, 21:21
Doskonale, przemytników nie będzie. Więc gitara, myślę że straż będzie szukać tego co zwykły gracz (skarbu) ale to jeszcze troszke. Plaża nie jest jeszcze gotowa i wiele jest do dodania i poprawienia mimo to slythia może pokazać screen :).

Bardzo dużo rzeczy jest nie dokończonych i niedopracowanych, dlatego potrzeba mi czasu.

Psimgoth
10-05-13, 09:02
Brawo! Swietny pomysl!! W nagrode zdejma ci bana ze wszystkich postaci! Po co dodawac cos na licorze skoro to tylko wyspa zeby wejsc wbic 10lv i wyjsc... jestes zywym przykladem ze gra tam jest nudna i bedzie nudna (bociles)

Gdyby licor był nie potrzebny to by nie było takich potworów jak smok czy rozbójnik. Archipelag Licor praktycznie różni się od rookgaardu w tibii. Myślę że nie trzeba dodawać tam jakiś czarów ofensywnych itp. Licorstayerem gra się dla klimatu :P.

Rian
10-05-13, 12:13
Dodatkowo wyspiarze pomagają nowym graczom oraz wprowadzają ich w świat Altaronu, przez co robią więcej od przeciętnego gracza który tylko expi swoim charem.

Psimgoth
10-05-13, 13:49
Można byłoby subprofesję tylko alchemika na licorze wprowadzić ale to inna bajka.

podarty
10-05-13, 20:26
Taaa pomagaja botujac...

Psimgoth
10-05-13, 21:33
Jezu, przestańcie już z boceniem, było minęło i nie gram w altaron. Teraz to tylko pracuję by gra zaczęła się rozwijać

Rian
11-05-13, 09:44
Taaa pomagaja botujac...

Nie każdy wyspiarz botuje.
Można byłoby subprofesję tylko alchemika na licorze wprowadzić ale to inna bajka.

W jednym z poprzednich tematów było o tym. Bardziej wolałbym qest u zielarki pozwalający korzystać z destylatora.

"20:00 Widzisz Dryss. Jego profesja to stały wyspiarz alchemik." -jakoś mi to nie pasuje.

Psimgoth
11-05-13, 10:25
Czasami jest warto porozmawiać z npc, oni tyle są wstanie powiedzieć ciekawych rzeczy...

Molan
11-05-13, 12:10
Pomysł z wyspą piratów całkiem fajny, ale raczej pasuje do głównego kontynentu - tam się zdecydowanie bardziej przydadzą tego typu rozszerzenia fabularne. Po co wkładać tyle wysiłku i pracy w robienie czegoś, z czego skorzysta może kilka osób na Licorze, bezsens. Rozbijanie gry na dwie osobne ścieżki rozwoju (bardzo rozbudowany licor i kontynent) to chybiony pomysł. Licorstayerów i tak w zasadzie tu już niemal nie ma. :)

tomakeo
11-05-13, 14:37
Pomysł z wyspą piratów całkiem fajny, ale raczej pasuje do głównego kontynentu - tam się zdecydowanie bardziej przydadzą tego typu rozszerzenia fabularne. Po co wkładać tyle wysiłku i pracy w robienie czegoś, z czego skorzysta może kilka osób na Licorze, bezsens. Rozbijanie gry na dwie osobne ścieżki rozwoju (bardzo rozbudowany licor i kontynent) to chybiony pomysł. Licorstayerów i tak w zasadzie tu już niemal nie ma. :)

Dokładnie. Niedługo licor tak się rozwinie, że zrobi się z tego osobny kontynent, a nie tędy droga.
Po aktualizacji na Licor wchodzi kilka bossów, kilka nowych przedmiotów i hotel. Myślę że to wystarczająco dużo.

CySiO
12-05-13, 11:43
Nie gram na Licorze tylko dlatego, że nie mam na czym expić. Mam skompletowane najlepsze eq, a męczyłem się tylko ze zdobyciem korbacza. Jeśli zamiast bossów dodane by były inne moby (porównywalne do rozbójników lub mocniejsze) na których mógłbym expić na wyższym lvl i spadałyby z nich jakieś ciekawe rzeczy, to wtedy nie wiałoby nudą. Szansa na drop rare itemów byłaby bardzo niska (niższa niż zdobycie korbacza). Wtedy nie będzie się myślało o tym, że tylko expisz, lecz po głowie będzie latała ci myśl, że masz coś do zdobycia.

Jeśli będą same bossy, to ekipa będzie się zbierała tylko na chwile żeby takiego bossa zabić, a później będzie powrót do szarej rzeczywistości, czyli znów do expienia na minosach.

Psimgoth
13-05-13, 20:06
Mapa częściowo gotowa, ale nie robię już nic od kilka dni, ponieważ slythia nic mi nie odpisała na temat projektu to nie wiem czy dalej robić

Tron
13-05-13, 20:14
Za to mi wysłała twoje prace i nie chce być wredny ani nic, ale serio wierzysz, że wejdzie to do gry?

CySiO
18-05-13, 23:06
Wow, Tron, ty myślisz że nikomu nie zależy na licorze, ale tak nie jest, ludzie chcą zrobić dla was nawet nową wyspę, a wy co?
Nic, wam na tym nie zależy, a ja wierze w tych który chcą coś zmienić.
Myślisz, że ktoś będzie grał na świecie pvp, gdzie toczy się wojna Overdose vs Colliegium, gdzie neutralny gracz nie ma nic do powiedzenia..., gdzie taki gracz jeśli nie przyłączy się do wojny to padnie, bo każdy ma gdzieś neutralnych graczy (na wojnę trzeba zarobić). Jestem za żeby rozwijać Altaron, ale jeśli w wojnie będą musieli uczestniczyć gracze którzy tego nie chcą, to nic się nie zmieni.

tomakeo
18-05-13, 23:15
Hmm no to jak gracz nie chce padać na wojnie, czy też zwykłym pk, to zapraszam na non-pvp, po to został on stworzony.

@topic
Nadal jestem za tym, aby bardziej skupić się na rozwijaniu kontynentu i balansie, niż na licorze który z założenia ma być "wyspą na chwilę", tak aby gracz się zapoznał z panującymi warunkami, z wojną między abi i po krótkim czasie ruszył wspomagać wojska Altaronu.
Rozwijanie Licoru tak, aby stał się niejako osobnym kontynentem, nie powinno nawet wchodzić w grę.

CySiO
18-05-13, 23:20
Nadal jestem za tym, aby bardziej skupić się na rozwijaniu kontynentu i balansie, niż na licorze który z założenia ma być "wyspą na chwilę", tak aby gracz się zapoznał z panującymi warunkami, z wojną między abi i po krótkim czasie ruszył wspomagać wojska Altaronu.
Rozwijanie Licoru tak, aby stał się niejako osobnym kontynentem, nie powinno nawet wchodzić w grę.

Spadaj na wojnę, a nie siedzisz na non-pvp :P, jakoś Cię tam nie widziałem :) Pozdro

tomakeo
18-05-13, 23:27
Co wnosi powyższa wypowiedź do tematu ?

Żeby nie było offtopu. Sam mam 30+stałego wyspiarza i jakoś nie płaczę z tego powodu, że nie wyciągam 30k/h, albo że nie mogę iść zabijać demonów. Licor taki jest i taki być powinien, już nie wspomnę o tych zmianach, które czekają nas w aktualizacji, a których nijako być tam nie powinno. Dlaczego słyszę płacz, skoro wiedzieliście na co się piszecie ?

Cytat idealnie do tego pasujący:
Widziały gały, co brały.

CySiO
19-05-13, 00:39
Co wnosi powyższa wypowiedź do tematu ?

Żeby nie było offtopu. Sam mam 30+stałego wyspiarza i jakoś nie płaczę z tego powodu, że nie wyciągam 30k/h, albo że nie mogę iść zabijać demonów. Licor taki jest i taki być powinien, już nie wspomnę o tych zmianach, które czekają nas w aktualizacji, a których nijako być tam nie powinno. Dlaczego słyszę płacz, skoro wiedzieliście na co się piszecie ?

Cytat idealnie do tego pasujący:
Widziały gały, co brały.

Słuchaj, sam mam 50 lvl na licorze, więc sam wiem jak jest, na głównym kontynencie też gram i nie widzę problemu, żeby grać tu i tam. Wiem, że masz postacie na Licorze jak i na głównym kontynencie. To, że nie masz zamiaru wspierać Licor nie znaczy, że musisz wszystkie pomysły hejtować, Rozmawiałem z tobą Eletrixsie'Lic, więc nie wiem o co się czepiesz jeśli to ciebie nie dotyczy.

Psimgoth
19-05-13, 09:14
Co ma dojść w aktualizacji na licor wgle? Hotel? skąd wy to wiecie?

tomakeo
19-05-13, 10:15
Co ma dojść w aktualizacji na licor wgle? Hotel? skąd wy to wiecie?

Wystarczy czytać oficjalne ogłoszenia.

Słuchaj, sam mam 50 lvl na licorze, więc sam wiem jak jest, na głównym kontynencie też gram i nie widzę problemu, żeby grać tu i tam. Wiem, że masz postacie na Licorze jak i na głównym kontynencie. To, że nie masz zamiaru wspierać Licor nie znaczy, że musisz wszystkie pomysły hejtować, Rozmawiałem z tobą Eletrixsie'Lic, więc nie wiem o co się czepiesz jeśli to ciebie nie dotyczy.

Popatrz na "rook" w Tibii. Co tam było zmieniane ? Od lat praktycznie cały czas to samo (doszedł samouczek i akademia), aaaaaa no tak przecież to nie jest tibia :( Dobra to dodajcie wszystko na licor, niech będzie ! O albo połączmy licor z kontynentem, co wy na to !!!? :)

Amara12
19-05-13, 10:49
Mieszkańcy licoru są zacofani jacyś!? nie mogą budować lub robić nowych przedmiotów!??!?! nie mogą odkrywać nie odkrytych terenów tylko dlatego że mają w dupie wojne !? ONI MAJĄ PRAWO DO spokojnego życia oraz rozwoju gospodarki a także umiejętnosci i przygód!

CySiO
19-05-13, 12:09
Dobra to dodajcie wszystko na licor, niech będzie ! O albo połączmy licor z kontynentem, co wy na to !!!? :)

Ehh, nie mówię tutaj o tworzeniu oddzielnej ścieżki rozwoju gracza. Chodzi mi tylko o to, żeby dodać parę mocniejszych mobów z których będzie coś leciało oraz zrobienie jakiegoś czasochłonnego zadania, np. zebranie skór minotaura w ilości 1000. Mapę gościu sam chce zrobić, administracja by tą mapę tylko trochę pozmieniała i tyle. To nie jest dużo.

tomakeo
19-05-13, 12:15
No to przecież będą bossowie, których zabicie stworzy niemałe problemy i z których być może (nie chcę tutaj spoilować) będzie dropiło coś zupełnie nowego.
Nowa mapa ? No dobra może to być, ale dodawać jakichś piratów ? Można jedynie powiększyć istniejące już respy, ale z tego co mi wiadomo, to nikt nie zgłaszał tego, więc pewnie nie zostały poczynione w tym kierunku żadne działania.

CySiO
19-05-13, 16:16
Wiesz, ja będę logował się tylko na bossy, bo mi nie chce się expić na minosach. Wynika z tego, że w taki wypadku na Licorze i tak nie będę grał, zmarnuje cały hajs jaki mam na postaci i sobie odpuszę.

tomakeo
19-05-13, 20:17
No to w czym problem, bo nie rozumiem. Mają dodawać do licoru nowości, byle to korzystali z tego stali wyspiarze ? Jak mi powiesz gdzie jest logika, aby "apdejtować" licor, który tak jak wspomniałem ma być wyspą przejściową, to to poprę. Tylko proszę, podaj konkretne powody, a nie Stały wyspiarz nie ma na czym expić, albo Stały wyspiarz nie ma bitewnego seta.

CySiO
19-05-13, 21:33
No to w czym problem, bo nie rozumiem. Mają dodawać do licoru nowości, byle to korzystali z tego stali wyspiarze ? Jak mi powiesz gdzie jest logika, aby "apdejtować" licor, który tak jak wspomniałem ma być wyspą przejściową, to to poprę. Tylko proszę, podaj konkretne powody, a nie Stały wyspiarz nie ma na czym expić, albo Stały wyspiarz nie ma bitewnego seta.


Może ci się jeszcze marzy złoty set, 15ml i SD'ki :P Sorki, ale nie chce mi się z tobą gadać. To, że ulepszenie Licoru jest niepotrzebne, to wiem. W końcu po co dodawać cokolwiek, jak z tej wyspy wychodzi się w nie całą godzinę. Ta wyspa jest niepotrzebna, bo i tak można zrobić multum misji i masz 10 lvl.

tomakeo
19-05-13, 21:36
No i tą oto puentą powinniśmy zamknąć ten temat, bo przecież o to właśnie na Licorze chodzi :)

CySiO
19-05-13, 21:38
Gratuluje, idź hejtować inne pomysły.

A ja i tak będę myślał swoje.

tomakeo
19-05-13, 22:18
Nikt Ci tego nie zabrania, ba forum jest stworzone po to, abyś mógł wyrażać swoje zdanie.
Hejtować ? Nie nie hejtuję, po prostu wyrażam obiektywną opinię o licorze i o tym jakie zmiany powinny na nim zaistnieć, a jakie nie. Nikt Ci nie narzuca myślenia wedle ściśnie określonych standardów i reguł. I tak na koniec żeby sfinalizować swoją całą postawę w tym oto wątku, podkreślę zmiany na licorze powinny polegać na kosmetyce istniejących już miejsc i nie powinny wychodzić poza większy zakres obowiązków, które administracja ma na swojej głowie.
Na tym kwituję swoją aktywność w tym temacie, bo to do niczego nie prowadzi, a tylko przysparza problemów.

Psimgoth
20-05-13, 14:28
Jeden + ze wyspa poczatkujacych nie przypomina rookgaardu w tibii, jest zupełnie inny klimat więc okej, ale warto byłoby dodać wyspę dodatkową tylko dla stałych..

Najlepiej poczekajmy do aktualizacji, myślę że bossy itp zostaną dodane.

Psimgoth
20-05-13, 16:38
A hotel gdzie będzie stał ?

Kleikk
20-05-13, 21:41
Ten hotel jest kompletnie niepotrzebny, starają się zmusić już nawet licorstayerów do kupienia ss :|

Molan
20-05-13, 21:49
Ten hotel jest kompletnie niepotrzebny, starają się zmusić już nawet licorstayerów do kupienia ss :|

Zmusić? Chyba żartujesz. Raczej dać jakiekolwiek przywileje dla graczy ze statusem szlacheckim. Do tej pory Licorstayerzy posiadający konto SS nie mieli absolutnie żadnych.

jakub00s
22-05-13, 06:25
To Hotel tlyko dla Stalych ??

tomakeo
22-05-13, 17:15
To Hotel tlyko dla Stalych ??

No cóż biorąc pod uwagę fakt, że bonus łóżkowy można uzyskać tylko będąc szlachcicem, to nie widzę sensu, aby Hotel był dostępny dla osób, którzy takowego statusu nie posiadają.

Psimgoth
24-05-13, 08:18
czy hotel będzie Na kochaw i będzie to "niespodzianka" ?