PDA

Zobacz pełną wersję : Altaron - przyszłość


Kagrenak
27-04-13, 16:56
Witam,
chciałbym zapytać o jedną kwestie. Przez forum, jak i w grze przewija się czasami temat własnego silnika dla altaronu. Zamierzacie użyć ostatnio popularnego Unity ? Tworzycie od podstaw własny silnik ? Ogólnie ciekawi mnie ten temat i kilka pytań mam, jak i pewnie dużo graczy. Nie poszukujecie programisty ? (C/C++, Python, JS, JAVA) :B

Veliothe
27-04-13, 17:09
Nie spotkałem jeszcze grywalnego OTSa czy gry TIBIO-PODOBNEJ z własnym silnikiem :/
Mam nadzieję, że to nie nastąpi lub, że zrobione zostanie to Z GŁOWĄ.

tomakeo
27-04-13, 17:19
Ah ten nieszczęsny własny silnik :) Niby prace trwają, niby programista jest, ale nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Veliothe - kiedyś była mania na pokemon/dragon ball/naruto otsy i miałem przyjemność grać na jednym, gdzie był całkowicie własny klient. Efekt był super pomimo, że grafiki leżały.

Tyrond
27-04-13, 19:42
Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F

Slythia
27-04-13, 19:43
Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F

Hm. Ciekawe skąd oni to wiedzą skoro nawet ja nie mam takich informacji.

Nie wierzcie we wszystko, co ktoś sobie wymyśli, naprawdę. Nie ma to żadnego sensu.

Sosnus
27-04-13, 19:56
Często przy różnych propozycjach widzę jak to administracja skreśla dany pomysł przez brak możliwości technicznych. Czy po stworzeniu nowego silnika będzie można wreszcie rozwijać tę grę w dowolny sposób?

Kagrenak
27-04-13, 20:39
Czyli cuda nie widy, nic nie wiadomo :]

Tron
27-04-13, 21:06
Witam,
Tworzycie od podstaw własny silnik ? Ogólnie ciekawi mnie ten temat i kilka pytań mam, jak i pewnie dużo graczy. Nie poszukujecie programisty ? (C/C++, Python, JS, JAVA) :B

Nasz silnik jest pisany całkowicie od podstaw. Programiści są oczywiście mile widziani, a twoją propozycję przekażę do osób, które się tym zajmują, a one zrobią z tym co będą chcieli :)

Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F

Radzę olewać wszelkie nieoficjalne wiadomości, gdyż są one zazwyczaj plotkami wyssanymi z palca. Nawet osoby w administracji, które nie są ściśle związane z pracami nie wiedzą wiele więcej od graczy na ten temat.

Często przy różnych propozycjach widzę jak to administracja skreśla dany pomysł przez brak możliwości technicznych. Czy po stworzeniu nowego silnika będzie można wreszcie rozwijać tę grę w dowolny sposób?

Sam sobie chyba odpowiedziałeś na swoje pytanie ;) Ale to nie jest też tak, że skreślamy coś bo nie jest to możliwe przy obecnych możliwościach technicznych. Osoby odpowiedzialne w Altaronie za stronę techniczną, czyli za skrypty i tym podobne mimo, że są bardzo dobrzy to mogą nie wiedzieć jak dany pomysł wcielić w życie.

Tyrond
28-04-13, 13:50
@Tron
A możecie powiedzieć na jakim etapie prac jesteście?

Kuzyn
28-04-13, 14:12
Nie spotkałem jeszcze grywalnego OTSa czy gry TIBIO-PODOBNEJ z własnym silnikiem :/
Mam nadzieję, że to nie nastąpi lub, że zrobione zostanie to Z GŁOWĄ.

Kazdy lepszy OTS ma własny silnik. Co do klienta gry to już inna sprawa. Najłatwiej byłoby użyć otclienta, ale ktoś tam u góry jest zbyt uparty i nie chce sobie skrócić pracy (otclient to klient to do serwerów OTS napisany od 0, w pełni do skonfigurowania według własnych upodobań, otwarte źródła do skompilowania).

maja1414
28-04-13, 14:58
Podobno po UP'ie Zwiadowca ma byc strasznie slaby !?? Prawda to ? Pytanie sie tyczy MG/SG

Tron
28-04-13, 15:07
@Tron
A możecie powiedzieć na jakim etapie prac jesteście?

Obawiam się, że to nie do mnie należy podawanie takich informacji.

Kazdy lepszy OTS ma własny silnik. Co do klienta gry to już inna sprawa. Najłatwiej byłoby użyć otclienta, ale ktoś tam u góry jest zbyt uparty i nie chce sobie skrócić pracy (otclient to klient to do serwerów OTS napisany od 0, w pełni do skonfigurowania według własnych upodobań, otwarte źródła do skompilowania).

Najłatwiej nie znaczy najlepiej. I nie chcę wyjść na chama, ale miałeś swój OTS, było trzeba na nim wprowadzać to co uważasz za słuszne może by funkcjonował do dziś. Drogi jakie obiera Altaron zostaw ludziom odpowiedzialnym za ten projekt.

Podobno po UP'ie Zwiadowca ma byc strasznie slaby !?? Prawda to ? Pytanie sie tyczy MG/SG

Wszystko zależy od waszych opinii na temat obecnych zmian na test serwerze. Dążymy do balansu profesji i postaramy się zrobić tak, aby żadna profesja nie była słaba w porównaniu do innych profesji.

maja1414
28-04-13, 15:12
Wszystko zależy od waszych opinii na temat obecnych zmian na test serwerze. Dążymy do balansu profesji i postaramy się zrobić tak, aby żadna profesja nie była słaba w porównaniu do innych profesji.

Z tego co wiem Zwiadowca deski. Mag rządzi a Rycerz jaki był taki jest do tego ma wieszke dmg od Zwiadowcy 50lvl rycerz 47 ...

Tron
28-04-13, 15:14
Z tego co wiem Zwiadowca deski. Mag rządzi a Rycerz jaki był taki jest do tego ma wieszke dmg od Zwiadowcy 50lvl rycerz 47 ...

Byłeś na test serwerze może chociaż raz?

maja1414
28-04-13, 15:20
I kto sie tutaj ze mna nie zgodzi ?

Byłem na tescie dobra nie ma co nabijać postów. Wy jesteście wszystko wiedzący więc sie nie mieszam. Juz i tak nie moge grac !

Veliothe
28-04-13, 15:21
Mag rzadzi... Żartowniś z Ciebie.

Kuzyn
28-04-13, 18:42
Najłatwiej nie znaczy najlepiej. I nie chcę wyjść na chama, ale miałeś swój OTS, było trzeba na nim wprowadzać to co uważasz za słuszne może by funkcjonował do dziś. Drogi jakie obiera Altaron zostaw ludziom odpowiedzialnym za ten projekt.
Nie wyjdziesz na chama bo nawet nie wiesz o czym mówisz :D
Ja tam otsa nie miałem, no może w 2008 roku evo stawiałem.

p.s.
Wiadomo, że najlepiej mieć własny klient, ale za nim to zrobicie to Altaron zemrze..

Kagrenak
28-04-13, 18:43
A little bit offtop :] Tak więc nowym silnikiem zajmuje się firma "z zewnatrz" ?