PDA

Zobacz pełną wersję : Mag Alchemik :D


Narwashi
16-04-13, 13:39
Obecnie mag alchemik pod względem expienia nie różni się od maga elementalisty. Różnica jest jednak w pvp, dlatego proponuje dodanie nowego rodzaju bomby, która byłaby połączeniem magii i technologii. Np jedną z tych:

Widzisz bombę napalmową(Ładunków:1).
Może zostać użyta z poziomem 70 i poziomem alchemii 60 lub wyższym.
Waży 2.00 uncji.
To niebezpieczna mieszanka która spali każdego, kto znajdzie się w miejscu eksplozji.

Widzisz bombę energetyczną(Ładunków:1).
Może zostać użyta z poziomem 80 i poziomem magicznym 80 lub wyższym.
Waży 2.00 uncji.
Ta wybuchowa mieszanka porazi twoich przeciwników oraz przez pewien czas ich sparaliżuje.
Tylko alchemik może jej użyć na kimś innym.


Widzisz bombę chemiczną(Ładunków:1).
Może zostać użyta z poziomem 90 i poziomem alchemii 70 lub wyższym.
Waży 2.00 uncji.
To niebezpieczna broń, która bardzo mocno zatruje każdego kto znajdzie się w pobliżu.

Obrażenia z tych bomb mogłyby być zbliżone do silnej bomby + dodatkowe efekty: paraliż/zatrucie/podpalenie.
Oczywiście składniki na taką bombę musi być ciężej zdobyć niż na silną, ale też bez przesady.

Pozdrawiam magów alchemików :D

PS. Moim zdaniem najciekawsza jest bomba chemiczna : )

sidexxx
16-04-13, 14:14
same bomby mi się podobają i to bardzo, ale nie podoba mi się to że mag może ich tylko używać w koncu bomba nie runa każdy potrafi jej użyć, jeśli robisz alchemika rezygnujesz niestety z czarów :/

Narwashi
16-04-13, 14:27
same bomby mi się podobają i to bardzo, ale nie podoba mi się to że mag może ich tylko używać w koncu bomba nie runa każdy potrafi jej użyć, jeśli robisz alchemika rezygnujesz niestety z czarów :/

yyy masz rację, pojebało mi się, w tej propozycji miało być że bomby nie zależą od mlvla tylko od poziomu alchemii.

sidexxx
16-04-13, 15:34
to wkońcu tylko mag będzie ich używał? czy wszyscy bd mogli? bo już nie wiem :P

ja bym wolał nie bo co to za magia napalm, albo broń chemiczna

jasiek50
16-04-13, 17:19
Widzisz bombę chemiczną(Ładunków:1).
Może zostać użyta z poziomem 90 i poziomem alchemii 70 lub wyższym.
Waży 2.00 uncji.
To niebezpieczna broń, która bardzo mocno zatruje każdego kto znajdzie się w pobliżu.[

powodzenia we wbijaniu tego poziomu alchemii, miałem prawie 66 poziom alchemii to czułem się kozacko, bo od 65 nie wzrasta podczas robienia ekstraktów :) no chyba że wydasz PN (nie wydawałem na alchemie wiec nie wiem kiedy pojawia się limit rozdania pn w alchemie)

Narwashi
16-04-13, 21:29
powodzenia we wbijaniu tego poziomu alchemii, miałem prawie 66 poziom alchemii to czułem się kozacko, bo od 65 nie wzrasta podczas robienia ekstraktów :) no chyba że wydasz PN (nie wydawałem na alchemie wiec nie wiem kiedy pojawia się limit rozdania pn w alchemie)

Według FAQ max poziom alchemii pnami to 98, więc myślę że te poziomy które podałem są i tak za niskie.

to wkońcu tylko mag będzie ich używał? czy wszyscy bd mogli? bo już nie wiem :P

ja bym wolał nie bo co to za magia napalm, albo broń chemiczna

Tak tych bomb będzie mógł używać każdy alchemik. Hmmm.. Chodzi o to, że dzięki tym bombom będzie lepszy balans pomiędzy magiem alchemikiem i magiem elementalistą w pvp, ale inni alchemicy też na tym skorzystają.

Tyrond
16-04-13, 22:07
Tylko jest jeden problem, alchemik ma być od zarabiania a nie od pvp. Jeśli wyrównamy w pvp czy też w pvm wyrównamy alchema z elementalistą, alchem będzie lepszy. Dlaczego? Bo w pvp i pvm będzie równowaga a jednocześnie miał ładny bonus do zarabiania podczas expa.
A więc, jestem przeciw takiego poprawianiu alchemika, a już kategorycznie przeciw wyrównaniu w pvp i pvm alchemika z elementalistą!

Narwashi
16-04-13, 22:59
Tylko jest jeden problem, alchemik ma być od zarabiania a nie od pvp. Jeśli wyrównamy w pvp czy też w pvm wyrównamy alchema z elementalistą, alchem będzie lepszy. Dlaczego? Bo w pvp i pvm będzie równowaga a jednocześnie miał ładny bonus do zarabiania podczas expa.
A więc, jestem przeciw takiego poprawianiu alchemika, a już kategorycznie przeciw wyrównaniu w pvp i pvm alchemika z elementalistą!

Jesteś przeciwny poprawianiu maga alchemika? Nie widzisz, że magów ele na wyższym poziomie jest kilkadziesiąt, może nawet kilkaset, a magów alchemików chyba 3. Nic ci to nie mówi? Typowy polaczek, sprawa ciebie nie dotyczy, to masz wyjebane byle tylko inni nie mieli tak dobrze jak ty, albo co gorsza lepiej.

Jaka równowaga w pvp? Z tych bomb będzie się bić tyle co z silnych + dodatkowo np. zatrucie. Dodatkowo ich koszt będzie wyższy niż silnej bomby. Mag ele za to może uderzyć oflando za 1k+ i kosztuje go to o wiele mniej niż alchemika zużycie bomby. Serio dla ciebie po wprowadzeniu tej zmiany mag alchemik będzie równy w pvp z magiem ele?

Dodatkowo z tym zarabianiem nie jest tak fajnie jak piszesz, bo potworów na których można dodatkowo zarobić jest mało, a mikstur się nie opłaca robić na sprzedaż, bo w czasie ich robienia można zarobić dużo więcej na expie. Sam zresztą jeszcze w ogóle nic nie zarobiłem dodatkowo podczas expienia, korzystając z nożyka, a mam 90 lvl.

mario
17-04-13, 06:26
Dobry pomysł. Jestem jednym z tych magów alchemików. Nie mam nic z tego że nim jestem, do expa nie pomaga mi ta profesja i robienie jakiś mikstur których i tak nikt nie używa nie jest opłacalne : ) urozmaicenie poprzez dodanie takowych bomb byłoby bardzo ciekawe. Można by było dodać bombę która po części paraliżuje przeciwnika, ale tylko mag mógłby ją używać ;)

Narwashi
17-04-13, 14:45
W sumie zgadzam się z tym, że paraliżującą bombę powinien móc użyć tylko mag alchemik. Można rozwiązać to tak, że do użycia takiej bomby byłby potrzebny dość duży mlvl i jednocześnie dodać ograniczenie profesji tak jak to jest np. z uhem.

Widzisz bombę energetyczną(Ładunków:1).
Może zostać użyta z poziomem 80 i poziomem magicznym 80 lub wyższym.
Waży 2.00 uncji.
Tylko alchemik może jej użyć na kimś innym.

amindos
17-04-13, 16:59
jeszcze niech skulla nie odpala tak jak bomba na upitke, panowie bądźmy realistami, jeżeli chcecie bomby które wrzucają parala to ja magiem chce runke paraliża, a nie że puszczając paraliż skulla odpalam za każdym razem, mniejszy obszar paraliżujecie-łatwiej kogoś połapać ponieważ 90% swoich nie dosięgniecie taką bombą. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem nowych bomb ale nie takich.

Narwashi
17-04-13, 19:07
jeszcze niech skulla nie odpala tak jak bomba na upitke, panowie bądźmy realistami, jeżeli chcecie bomby które wrzucają parala to ja magiem chce runke paraliża, a nie że puszczając paraliż skulla odpalam za każdym razem, mniejszy obszar paraliżujecie-łatwiej kogoś połapać ponieważ 90% swoich nie dosięgniecie taką bombą. Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem nowych bomb ale nie takich.

Stary przeczytałem to co napisałeś chyba z 10 razy i nadal do końca nie wiem o co ci chodzi. :D Co do tych bomb to jak administracja zdecyduje się je wprowadzić to i tak pewnie zrobią to po swojemu. Ja podałem tylko takie przykłady jak to może mniej więcej wyglądać.

Tyrond
18-04-13, 11:43
Jeszcze raz się powtórzę. Alchemik ma być od zarabiania!! Przeliteruje dla niekumatych od Z A R A B I A N I A ! ! Niech mu poszerzą tą możliwość, a nie robią z niego nowego króla pvp.

Zenon von Wons
18-04-13, 12:09
haha, dobre, to tak jak ja sie poskarżyć mogę że woj alchemik nic nie ma albo zwiad. Każda profesja jest 'poszkodowana' tak samo na expie. Ale polecam pozbieraćłapki z górkisch albo porobić sobie potki samemu, zobaczysz jak kasa leci :)

Narwashi
18-04-13, 12:53
haha, dobre, to tak jak ja sie poskarżyć mogę że woj alchemik nic nie ma albo zwiad. Każda profesja jest 'poszkodowana' tak samo na expie.

Hmm zanim będziesz się skarżyć porównaj sobie liczbę magów alchemików i wojowników alchemików. Zwiad alchemik może i nic nie ma, ale tak samo jest ze zwiadem elementalistą który też nic nie ma, dlatego nie ma różnicy w tym przypadku.

Ale polecam pozbieraćłapki z górkisch albo porobić sobie potki samemu, zobaczysz jak kasa leci :)

Jeśli dam radę przez godzinę szukania składników i robienia mikstur zarobić ponad 100k to może faktycznie będzie to jakiś zarobek. Po co mam bawić się w mikstury skoro dużo więcej mogę zarobić podczas expienia. Co do zarabiania za pomocą nożyka to jest tylko kilka miejsc gdzie można trochę zarobić dodatkowo. Ja np jestem duchownym i nie opłaca mi się expić na górskich więc tam nie zarobie.

Jeszcze raz się powtórzę. Alchemik ma być od zarabiania!! Przeliteruje dla niekumatych od Z A R A B I A N I A ! !

Po co w grze w której zarabianie jest dziecinnie łatwe (bez względu na to kim grasz) robić profesję która ma tylko zarabiać? Poza tym może dla ciebie kasa jest najważniejsza, ale nie dla każdego.

Niech mu poszerzą tą możliwość, a nie robią z niego nowego króla pvp.

Jesteś kretynem czy tylko udajesz? Dla ciebie bomba która bije tyle co silna + np. zatruwa zrobi z alchemika króla pvp?

tomakeo
18-04-13, 13:03
Hmm zanim będziesz się skarżyć porównaj sobie liczbę magów alchemików i wojowników alchemików. Zwiad alchemik może i nic nie ma, ale tak samo jest ze zwiadem elementalistą który też nic nie ma, dlatego nie ma różnicy w tym przypadku.

Jak to zwiad alchemik nic nie ma ? A kto sobie może robić bełty na expie ? A kto może sobie robić puginały ?
Wybierając alchemika, każdy jest świadomy tego, że nie jest to postać, która znacznie przyczyni się do wzrostu naszej siły. Alchemik, jak sama nazwa wskazuje, ma się zajmować alchemią, ale czy to oznacza, że ma tworzyć mega bomby ? Nie.

Narwashi
18-04-13, 13:16
Wybierając alchemika, każdy jest świadomy tego, że nie jest to postać, która znacznie przyczyni się do wzrostu naszej siły.
Jak niby nowy gracz który wybiera maga alchemika, ma być świadomy tego że ta profesja jest dużo słabsza od innych? Jakby przy tworzeniu postaci pojawiał się komunikat: "Uwaga nie wybieraj maga alchemika, dodaliśmy go do gry przez pomyłkę!" to co innego.

Alchemik, jak sama nazwa wskazuje, ma się zajmować alchemią, ale czy to oznacza, że ma tworzyć mega bomby ? Nie.

Dokładnie, alchemik i bomba chemiczna? Przecież to w ogóle do siebie nie pasuje.

tomakeo
18-04-13, 13:20
Jak niby nowy gracz który wybiera maga alchemika, ma być świadomy tego że ta profesja jest dużo słabsza od innych? Jakby przy tworzeniu postaci pojawiał się komunikat: "Uwaga nie wybieraj maga alchemika, dodaliśmy go do gry przez pomyłkę!" to co innego.

Jak ? Czytając poradniki. Nie po to ktoś się produkuje przy tworzeniu ich, żeby później chodzili płaczki i narzekali na ich dolę. Chyba każdy ma tę odrobinę rozumu i po przeczytaniu opisu subprofesji i wyciągnie szeroko idące wnioski na temat subki pod daną profesję postaci.

Narwashi
18-04-13, 13:29
Jak ? Czytając poradniki. Nie po to ktoś się produkuje przy tworzeniu ich, żeby później chodzili płaczki i narzekali na ich dolę. Chyba każdy ma tę odrobinę rozumu i po przeczytaniu opisu subprofesji i wyciągnie szeroko idące wnioski na temat subki pod daną profesję postaci.

Nie każdy jest tak hmm.. nierozgarnięty żeby zaczynać grę od przeczytania poradnika, dla mnie takie coś to zepsucie sobie zabawy.

tomakeo
18-04-13, 13:45
Pomysl dobry , a Wy brudasy w dupie byliscie i gowno widzieliscie

Signed , wprowadzac , HiPoKryTy zasrane , w cudzym oku drzazge zobacza ,a w swoim belki nie widza...

Ej bo zaraz założysz łańcuch i zaczniesz rapować BONUS AGD RTV feat. PKO.

@topic
No jak ktoś nie chce czytać poradników i później płakać, no to cóż, nie moja brocha.

Narwashi
18-04-13, 13:48
Pomysl dobry , a Wy brudasy w dupie byliscie i gowno widzieliscie

Signed , wprowadzac , HiPoKryTy zasrane , w cudzym oku drzazge zobacza ,a w swoim belki nie widza...

Dokładnie, jak jest profesja wyraźnie słabsza od innych ale gra nią dużo ludzi to jest wielki krzyk na forum i wszyscy są za tym, żeby jakoś ją poprawić. Ale nikt nie chce zająć się magiem alchemikiem bo: "eee jakoś niewidziałem, żeby wielu magów alchemików się skarżyło, więc pewnie nie ma problemu". Hipokryci.

No jak ktoś nie chce czytać poradników i później płakać, no to cóż, nie moja brocha. Według ciebie to, że gdzieś na forum małym druczkiem ktoś napisał żeby nie wybierać maga alchemika, jest wystarczającym powodem by nie robić nic by jakoś poprawić tą najgorszą profesję i określać płaczkiem każdego kto chce coś zmienić?

corkarypto
18-04-13, 14:53
Mi tam zawsze alchemicy w rożnych grach RPG kojarzyli się bardziej z magami (starsi ludzie którzy zgłębiają wiedzę z rożnych ksiąg) niż biegającymi karkami z dwuręcznym toporem. Jednakże w altaronie wygląda to zupełnie na odwrót, biegający karku po 2 godzinach machania toporem odaje się studiowaniu ksiąg w pobliskiej bibliotece i warzeniu mikstur.

Nie rozumiem dlaczego tak bardzo upieracie się przy tym ze jedynym słusznym wyborem w magu MUSI być elementalista, może czas to zmienić

Zenon von Wons
18-04-13, 22:23
Hmm zanim będziesz się skarżyć porównaj sobie liczbę magów alchemików i wojowników alchemików. Zwiad alchemik może i nic nie ma, ale tak samo jest ze zwiadem elementalistą który też nic nie ma, dlatego nie ma różnicy w tym przypadku.


Może liczba małej ilości magów alchemików nie zależy od ich słabości tylko o mocy innych subprofesji? Wojowi najlepiej alchemika wybrać latego jest ich dużo więcej niż magów którzy wolą wziąść elementaliste? Zwiad akurat ma wybór chciaż alchemik jest dużo lepszy od elementala bo zwiadowi przez 99% gry alchem sie przyda - smoki, trolle bełty na expie.

Musisz się pogodzić z tym że alchem jest dla maga, lecz inne subprofeje pasują inaczej. To tak samo jakbyś wojem skilował dysta i bił kuszą. Możesz to robić ale nikt tego nie robi bo inna droga jest znacznie lepsza, lecz taka opcja istnieje

jasiek50
19-04-13, 08:09
Może liczba małej ilości magów alchemików nie zależy od ich słabości tylko o mocy innych subprofesji? Wojowi najlepiej alchemika wybrać latego jest ich dużo więcej niż magów którzy wolą wziąść elementaliste? Zwiad akurat ma wybór chciaż alchemik jest dużo lepszy od elementala bo zwiadowi przez 99% gry alchem sie przyda - smoki, trolle bełty na expie.

Musisz się pogodzić z tym że alchem jest dla maga, lecz inne subprofeje pasują inaczej. To tak samo jakbyś wojem skilował dysta i bił kuszą. Możesz to robić ale nikt tego nie robi bo inna droga jest znacznie lepsza, lecz taka opcja istnieje

nom, ale co ja mam powiedzieć, gdy ja wybierałem sub-profesje to miałem taki wybór: nekromanta (gówno) elementalista (gówno) duchowny (gówno, ale miał wygodne leczenie na wyższych lvl) i alchemik (gówno bo mikstury nie działały, a leczące i na manę robiło się kilka razy drożej niż kosztowały u NPC, jedynym co potrafił były silne bomby, które i tak były kosmicznie drogie) więc wybór nie był zachwycający, teraz się wszystko zmieniło a ja nie mogę nic zrobić tylko siedzieć przy swoich sub-profesjach które są gówniane :(

Narwashi
19-04-13, 11:03
Może liczba małej ilości magów alchemików nie zależy od ich słabości tylko o mocy innych subprofesji?

Przecież to, że inne profesje są dużo mocniejsze oznacza własnie że ta jedna jest słaba.

Musisz się pogodzić z tym że alchem jest dla maga, lecz inne subprofeje pasują inaczej. To tak samo jakbyś wojem skilował dysta i bił kuszą. Możesz to robić ale nikt tego nie robi bo inna droga jest znacznie lepsza, lecz taka opcja istnieje

Dlaczego mam się z tym pogodzić? Bo tak mi napisał "znawca" na forum? Dopóki ktoś z administracji nie napisze, że sytuacja magów alchemików jest w porządku i nic nie będą robić żeby ją poprawić to przykro mi ale nie pogodzę się z tym. :(

Xarxes
26-07-13, 12:28
Ja też mam zamiar robić maga alchemika. Może by rozbudować to tę strone że skoro mag to mag to może zaczarować daną miksture. Takiej bombie zwiększyć czarami obrażenia i np po stworzeniu obr. bomby byłyby dość niskie ale po takim kilkukrotnym tuningu przez maga zwiększyły by moc. Oczywiście był by limit, ale zawsze to ciekawiej:P

Uiop
26-07-13, 12:32
Zrealizowanie takiego pomysłu spowoduje, że mag alchemik będzie lepszy niż rycerz alchemik. Alchemik to alchemik. Ja bym tego nie rozbijał. Jeśli już, to każda profesja w połączeniu z alchemikiem musiałaby mieć coś unikalnego.