PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Zmiana Regulaminu


xyro
30-03-13, 17:15
Witam.
Zrobiłem ten temat by zwrócić waszą uwagę na regulamin który jest całkowicie bezsensowny. Dlaczego?

Cytat z regulaminu gry:
2) Zachowanie w grze
Zabronione jest:
...
h) zachowywanie się w inny sposób, który według Mistrza Gry jest niedopuszczalny.

Po co poprzednie 7 podpunktów regulaminu skoro pod ten można wszystko podpiąć?
Regulamin powinien jasno określać co jest zabronione, a co nie.

2) Zabronione są imiona:
...
W przypadku, gdy Mistrz, Strażnik Gry bądź Doradca uzna, że imię postaci jest niezgodne z
regulaminem nałoży blokadę imienia wraz z ewentualnie notatką bądź banem* w zależności od
wagi wykroczenia.

Mistrz, Strażnik Gry bądź Doradca może zastosować jedną z powyższych kar także w innych
sytuacjach, przykładowo gdy imię łamie inne punkty regulaminu (np. obrażając innego gracza).

Tutaj to samo - po co poprzednie podpunkty skoro wszystko można podciągnąć pod: "także w innych sytuacjach"?
Pamiętajcie, że banem może zostać ukarana osoba która "łamie inne punkty regulaminu". Jakie?

1) Wypowiedzi w grze *

Zabronione jest:
...
h) reklamowanie produktów i usług niezwiązanych z grą;
...
*dotyczy także nazw oraz opisów klanów.

Więc jak ktoś ma nick np. Tymbark to też może dostać bana za nick, ponieważ reklamuje produkt?
Ciekawa jest również gwiazdka. Ten punkt regulaminu dotyczy nazw klanów?

Dlaczego więc istnieje klan Amber Gold który jest reklamą usługi?


Być może też z tego powodu jest tu tak mało graczy. Z jednej strony administracja oczekuje od nas, że będziemy stale kupować SS (Od 55 poziomu to konieczność), a z drugiej traktuje nas jak dzieci - tworząc regulamin według którego nie mamy żadnych praw. Pomyślcie co by było gdyby sędzia w sądzie mógł się zasłonić takim prawem:
h) zachowywanie się w inny sposób, który według Sędziego jest niedopuszczalny.
W końcu trafiłbyś na sędziego dla którego niedopuszczalne jest np. bycie rudym i miałbyś przewalone.

Płacimy za altaron pieniądze więc mamy prawo oczekiwać uczciwego
regulaminu, który jasno określa za co możemy zostać ukarani!


Na pewno ktoś odpisze, że nikt z administracji nie wykorzystuje podpunktu II.2.h) by nakładać kary na graczy. Też tak myślałem do czasu. Przykład:
Niedawno wpychałem ludzi którzy stali pod dp do bezpiecznej strefy, przesuwanie graczy oczywiście nie powinno być zabronione. Po kilku minutach takiego przesuwania pojawiła się MG Slythia i zagroziła mi notatką, później banem jeśli jeszcze raz wepchnę kogoś do dp (!) Gdy napisałem, że nie łamię, żadnego punktu regulaminu dostałem odpowiedź w stylu: "Dam ci bana bo mogę" i oczywiście Szanowna MG Slythia zasłoniła się podpunktem II.2.h który cytowałem już wyżej i który daje jej niestety nieograniczoną władzę.

PS. Jeśli ten post zostanie usunięty, będę go wklejał ponownie codziennie.

Veliothe
30-03-13, 17:48
Uff... Całe szczęście, że nie jestem rudy... Ale popieram Pana wyżej... Ban za przesuwanie ludzi? Bez przesady... I ten regulamin faktycznie powinien być dopracowany. Pozwolę sobie przypomnieć sytuację ze szkolnej ławki. Mr Dyrektor przyszedł na lekcję, by sprawdzić zachowanie uczniów i nauczycieli. Siadł z tyłu i notował. Dostałem od niego następującą uwagę do dziennika - "puka w ławkę bez przyczyny". Fakt jest taki, że podczas myślenia człowiek marszczy czoło, lub musi sobie w coś puknąć! ;d A gdyby była przyczyna? Nie dostałbym uwagi? :> Śmieszne jest wykorzystywanie władzy - bo mogę. (Mr Dyrektor za mną nie przepadał)

Slythia
30-03-13, 18:00
Wyjaśnię.

Punkt h jest dla nas swoistym 'punktem bezpieczeństwa'. Jeszcze chyba nigdy nikogo za jego złamanie nie ukaraliśmy, istnieje na wypadek sytuacji, gdy gracz będzie ewidentnie działał na szkodę serwera w jakikolwiek sposób omijając nasz regulamin. Zauważ, że stosować go mogą tylko MG, którzy na pewno nie będą go nadużywać.

Pisząc regulamin nicków uznałam, że idiotycznym byłoby powtarzanie wszystkich punktów z wypowiedzi, zamieściłam więc tylko taką adnotację.

Jeśli zaś chodzi o Twoje zachowanie - proszę o zaprzestanie manipulowanie rzeczywistością. Cały ten proceder trwał co najmniej kilka godzin, w ciągu których wielu graczy pisało do mnie z prośbą o interwencje. To nie była zabawa - to było chamskie i złośliwe przestawianie wszystkich, kto tylko śmiał stanąć obok depo. Zauważ też, że tylko cię*upomniałam, zgodnie z regulaminem mogłam dać od razu bana. Nie będę tolerować bezmyślnego psucia zabawy innym graczom.

Punkt nie zostanie zmieniony.

Veliothe
30-03-13, 18:05
Nie będę tolerować bezmyślnego psucia zabawy innym graczom..

Bany za PK : )

Slythia
30-03-13, 18:06
Bany za PK : )
Przecież są. Automatyczne.

xyro
30-03-13, 18:15
@Slythia

Punkt bezpieczeństwa. Dobre. Tylko mnie upomniałaś bo napisałaś wyraźnie, że jeszcze raz kogoś przesunę do dp to dostanę notatkę, za kolejnym razem bana i się dostosowałem. Gdyby nie to miałbym bana. Poza tym to ty "manipulujesz rzeczywistością" bo całe zdarzenie trwało góra 30 min. Zresztą o czym my w ogóle rozmawiamy? Przesuwanie graczy działa na szkodę serwera?! Przecież ci gracze nie musieli stać przed depozytem - jest wiele innych bezpiecznych stref.

Punkt nie zostanie zmieniony.
Nie chodzi o punkt tylko o regulamin - Regulamin powinien zostać zmieniony.

Zauważ, że stosować go mogą tylko MG, którzy na pewno nie będą go nadużywać.

Według mnie straszenie banem za przesuwanie graczy to nadużycie i to spore.

PS. Naprawdę przesuwanie graczy to działanie na szkodę serwera?

Slythia
30-03-13, 18:19
Tak. Przez pierwszą godzinę całkiem zignorowałam twoje zachowanie, lecz w momencie, gdy co chwilę dostawałam od graczy prośby o interwencję poprosiłam cię, byś chociaż trochę się ogarnął i skończył wszystkich denerwować. Naprawdę aż tak mocno ta jedna prośba cię dotknęła, że musisz prosić o zmianę całkiem dobrze napisanego regulaminu?

Ok, to regulamin nie zostanie zmieniony. Punkt zostanie na graczy takich jak ty.

xyro
30-03-13, 18:24
Tak. Przez pierwszą godzinę całkiem zignorowałam twoje zachowanie, lecz w momencie, gdy co chwilę dostawałam od graczy prośby o interwencję poprosiłam cię, byś chociaż trochę się ogarnął i skończył wszystkich denerwować. Naprawdę aż tak mocno ta jedna prośba cię dotknęła, że musisz prosić o zmianę całkiem dobrze napisanego regulaminu?

Ok, to regulamin nie zostanie zmieniony. Punkt zostanie na graczy takich jak ty.

Nie, nie poprosiłaś mnie, żebym przestał tylko od razu zagroziłaś notatką i później banem za przesuwanie innych. A jak inni gracze napiszą ci, że mam brzydki outfit też będziesz interweniować i zasłaniać się podpunktem h?

Slythia
30-03-13, 18:34
Nie, nie poprosiłaś mnie, żebym przestał tylko od razu zagroziłaś notatką i później banem za przesuwanie innych. A jak inni gracze napiszą ci, że mam brzydki outfit też będziesz interweniować i zasłaniać się podpunktem h?

Pierw poprosiłam, jak mnie całkiem olałeś to zagroziłam, skoro inaczej do ciebie nie docierało. Spytaj się graczy, którzy tam stali, jak bardzo bawiła ich twoja zabawa.

xyro
30-03-13, 18:40
Pierw poprosiłam, jak mnie całkiem olałeś to zagroziłam, skoro inaczej do ciebie nie docierało. Spytaj się graczy, którzy tam stali, jak bardzo bawiła ich twoja zabawa.

Nie ma sensu dalej dyskutować ja wiem swoje ty swoje.

PS. Co do graczy to chciałem bardzo przeprosić wszystkich za to, że ich przesuwałem, nie wiedziałem, że tak bardzo odciśnie się to na ich psychice. Apeluje również do graczy z serwera pvp - nie mówcie nigdy, że ci z non pvp mają łatwo - tam to dopiero jest ciężko, stoisz sobie pod dp, a tu cię bandyta przesuwa. Współczuje graczom z non pvp i łącze się z nimi w "bulu i nadzieji".

jasiek50
30-03-13, 18:45
po co przesowales? Ja pierdole. Ktos mogl regenerowac mane zeby mlvl trenowac a ty dzialales na jego szkode swoim dzialaniem, juz wiesz po co taki punkt?

Slythia
30-03-13, 18:49
Poza tym, ty chyba do tej pory nie przeczytałeś naszego regulaminu. Równie dobrze mogłam cię ukarać za inny punkt, a mianowicie:
Gracz ma obowiązek natychmiastowo odpowiadać Mistrzowi, Strażnikowi Gry oraz Doradcy w grze oraz reagować na jego polecenia. W przeciwnym wypadku zostanie nałożona kara.
Czyli stosując się do regulaminu mogę nawet kazać ci się przebrać czy zaśpiewać na głos a twoim obowiązkiem jest się dostosować do mojego polecenia. Regulamin jasno określa co należy robić, co zaś nie, nie dostałbyś bana za 'zabawne przesuwanie', lecz a zignorowanie mojego polecenia.

Veliothe
30-03-13, 18:53
Przesuwał, nie przesuwał... Kogo to obchodzi? :) Nie powinnaś aż tak ingerować w grę. A może przesuwał ich, bo obawiał się ataku PK na afkujących przed depozytem graczy? Robicie z igły widły tak naprawdę. Slythia - więcej dystansu :) Mnie by się nie chciało nawet tyłka zawracać takimi pierdołami, że ktoś kogoś przesuwa.

Majkul
30-03-13, 18:55
Reagować to chyba nie to samo co wypełniać, zareagować można też np. jakimś słowem oznaczający żądanie aby rozmówca sobie poszedł ;)

Slythia
30-03-13, 19:14
Przesuwał, nie przesuwał... Kogo to obchodzi? :) Nie powinnaś aż tak ingerować w grę. A może przesuwał ich, bo obawiał się ataku PK na afkujących przed depozytem graczy? Robicie z igły widły tak naprawdę. Slythia - więcej dystansu :) Mnie by się nie chciało nawet tyłka zawracać takimi pierdołami, że ktoś kogoś przesuwa.

PK na non-pvp?

Zareagowałam tylko dlatego, że odpowiednia duża liczba braczy prosiła mnie, bym coś z tym zrobiła. Sama też myślałam, że koledze po paru minutach przejdzie chęć denerwowania wszystkich wokół, niestety, myliłam się.

Veliothe
30-03-13, 19:16
@up to zmnienia postać rzeczy... Zresztą i tak bym sobie głowy nie zawracał. : )

xyro
30-03-13, 19:21
Zareagowałem na twoje polecenie i przestałem przesuwać więc nie wiem o co ci chodzi. Nieważne, po co rozmawiamy o pierdołach. Osoba reprezentująca administracje stwierdziła, że przesuwanie innych to działanie na szkodę serwera - ok, niech każdy sam to oceni. Moim zdaniem - PARANOJA. A zamiast się kłócić to skupmy się na tym co najważniejsze, czyli na bezsensownym, nielogicznym regulaminie.

PS. Co sądzicie o nazwach klanów które łamią regulamin? Amber Gold, Bodega. Według regulaminu powinny zostać nałożone kary...

Slythia
30-03-13, 19:35
Oho, zaczynamy się tłumaczyć wskazując na innych...

Właśnie, nie wiem o co chodzi. Przestałeś, więc nie zostałeś*ukarany, nie rozumiem więc dlaczego się tak doczepiłeś regulaminu, którego nawet nie raczyłeś przeczytać do końca. Ten punkt musi pozostać na wypadek działania na szkodę serwera, zaś w twoim przypadku podałam go, bo nie chciało mi się przepisywać tego drugiego zapisu ('oraz reagować na jego polecenia'). Skończ proszę ten płacz, że ktoś śmiał zwrócić ci uwagę, że przeginasz. Regulamin jest jasny, czytelny, i taki pozostanie.

Sosnus
30-03-13, 20:02
"Gracz ma obowiązek natychmiastowo odpowiadać Mistrzowi, Strażnikowi Gry oraz Doradcy w grze oraz reagować na jego polecenia. W przeciwnym wypadku zostanie nałożona kara."
Przecież ten punkt jest bezsensu, to oznacza, że nie mam prawa zostawić swej postaci zalogowanej w depo i odejść od kompa? Bo przecież jest minimalna szansa, że szanowny MG każe mi rozmawiać i tańczyć ze sobą.

Slythia
30-03-13, 20:05
"Gracz ma obowiązek natychmiastowo odpowiadać Mistrzowi, Strażnikowi Gry oraz Doradcy w grze oraz reagować na jego polecenia. W przeciwnym wypadku zostanie nałożona kara."
Przecież ten punkt jest bezsensu, to oznacza, że nie mam prawa zostawić swej postaci zalogowanej w depo i odejść od kompa? Bo przecież jest minimalna szansa, że szanowny MG każe mi rozmawiać i tańczyć ze sobą.

Jeśli coś robisz w grze to musisz odpowiedzieć. Jeśli tylko stoisz, nie bijesz potworków, nie leczysz się, nie łowisz etc to oczywiście bana za brak reakcji nie dostaniesz.

xyro
30-03-13, 20:25
Oho, zaczynamy się tłumaczyć wskazując na innych...

Właśnie, nie wiem o co chodzi. Przestałeś, więc nie zostałeś*ukarany, nie rozumiem więc dlaczego się tak doczepiłeś regulaminu, którego nawet nie raczyłeś przeczytać do końca. Ten punkt musi pozostać na wypadek działania na szkodę serwera, zaś w twoim przypadku podałam go, bo nie chciało mi się przepisywać tego drugiego zapisu ('oraz reagować na jego polecenia'). Skończ proszę ten płacz, że ktoś śmiał zwrócić ci uwagę, że przeginasz. Regulamin jest jasny, czytelny, i taki pozostanie.

Nigdzie się nie tłumaczyłem. Nie płaczę, bo nie zostałem ukarany. Chyba rozumiem o co chodzi w twoim komentarzu. Podobnie jak inni niektórzy użytkownicy forum nie potrafisz zrozumieć, że nie lubiąc danej osoby, można ją krytykować nie po to by ją zgnoić tylko po to by pokazać jej błędy.
Po co dalej ciągniesz sprawę tego przykładu? Bo akurat jest o mnie, a ty mnie nie lubisz. Proszę nie pisz już nic o tym, jak masz pisać to skup się na tym co jest najważniejsze. Wiem, że w każdej dyskusji starasz się mieć ostatnie słowo (w końcu tyle postów samo się nie nabije). Po prostu ten przykład jest nieważny, co z tego czy ja przesuwałem, czy byłem świadkiem tego? Co to zmienia? Nie odpowiem już na komentarze o tym przepychaniu i proszę ty też skończ ten temat.

PS. Doczepiłem się regulaminu nie dlatego, że kogoś nie lubię tylko dlatego, że jest bez sensu.

Sosnus
30-03-13, 20:27
Jeśli coś robisz w grze to musisz odpowiedzieć. Jeśli tylko stoisz, nie bijesz potworków, nie leczysz się, nie łowisz etc to oczywiście bana za brak reakcji nie dostaniesz.
No z tego co widzę sama dowiodłaś błędu w regulaminie.

xyro
30-03-13, 20:30
Jeśli coś robisz w grze to musisz odpowiedzieć. Jeśli tylko stoisz, nie bijesz potworków, nie leczysz się, nie łowisz etc to oczywiście bana za brak reakcji nie dostaniesz.

Zaraz zaraz, przed chwilą pisałaś, że mogłaś mnie ukarać bo nie zareagowałem na polecenie? Tylko, że wtedy przed depozytem stało kilkanaście osób. Wszyscy coś pisali więc mogłem nie zauważyć twojego polecenia na żółto(na szczęście zauważyłem), bo np jestem zajęty rozmową, albo porządkowaniem plecaka, co wtedy? Jak nie zauważę polecenia też należy się kara?

tomakeo
30-03-13, 21:02
Zaraz zaraz, przed chwilą pisałaś, że mogłaś mnie ukarać bo nie zareagowałem na polecenie? Tylko, że wtedy przed depozytem stało kilkanaście osób. Wszyscy coś pisali więc mogłem nie zauważyć twojego polecenia na żółto(na szczęście zauważyłem), bo np jestem zajęty rozmową, albo porządkowaniem plecaka, co wtedy? Jak nie zauważę polecenia też należy się kara?

Jeśli wykonujesz jakieś czynności, a przy tym nie wykonujesz polecenia MG/SG, wtedy możesz zostać ukarany. Przykład cave bot, trenowanie mlvl na bocie itd.

xyro
30-03-13, 21:15
Jeśli wykonujesz jakieś czynności, a przy tym nie wykonujesz polecenia MG/SG, wtedy możesz zostać ukarany. Przykład cave bot, trenowanie mlvl na bocie itd.

Nie rozumiesz - w dp stoi dajmy na to 20 osób, każda z nich coś pisze. Jeśli w takiej sytuacji MG wyda ci polecenie(na żółto), a ty go nie zauważysz bo patrzysz na to co pisze osoba z drugiej strony to co wtedy?

Tron
30-03-13, 21:22
Nie rozumiesz - w dp stoi dajmy na to 20 osób, każda z nich coś pisze. Jeśli w takiej sytuacji MG wyda ci polecenie(na żółto), a ty go nie zauważysz bo patrzysz na to co pisze osoba z drugiej strony to co wtedy?

Wtedy jak nie odpisujesz, to dostajesz wiadomość na PW (zazwyczaj taką się dostaje zamiast 'żółtej'), którą już trudno przeoczyć. Jeśli to nie pomaga, to w ostateczności dostajesz wiadomość na czerwono, która jest widoczna tylko dla ciebie.

Wicked
30-03-13, 21:28
Nie może dać Ci bana. O ile dobrze pamiętam, ten zapis powstał wieki temu. Nie powiem, że za moją sprawą, ale dobrze wiem jak był zawsze wyjaśniany: "Robisz coś, co wymaga przywiązywania uwagi, a nie zauważasz wielkiego i prawdopodobnie jedynego (pech, jak ktoś napisze akurat w tym samym momencie, ale to mała szansa na to) tekstu na pół ekranu od SG i lecisz dalej? Cóż."

Co do całego tematu. Takie bufory bezpieczeństwa istnieją w wielu kodeksach i innych aktach prawnych. W umowach często masz, że w przypadku złej eksploatacji, bla, bla, gdzie decyduje wynajmujący. Głównie chodzi o to, aby zabezpieczyć się przed czyś, co w umowie nie jest wyraźnie wymienione, bo a) nikomu się nie chce siedzieć i wymyślać wszystkich możliwych scenariuszy, b) komu się by chciało robić umowę na 150 stron, skoro można na chłopski rozum podejść?

Można dać regulamin z jednym zapisem: "Admin jest prawem" i wtedy faktycznie można się burzyć o to. Tu jednak macie sensownie wypisane co i jak, żeby takich sytuacji nie było. Często wiadomo o co chodzi, tylko każdy zgrywa głąba, szuka luk w prawie i próbuje cwaniaczyć, zasłaniając się czymś, co w jego mniemaniu ma sens. W większości systemów prawniczych to ustawodawca ma prawo do dokonania wykładni (wyjaśnienia, rozwinięcia zapisu).

Nie wiem skąd się wzięła ta dziwna maniera, że każdy jest fachowcem i znawcą prawa, ale wyjątkowo się plączecie w tym.
Wkurzacie ludzi, wyszukujecie luki, cwaniaczycie, mądrzycie się, prowokujecie, a potem próbujecie jeszcze zwalić winę na innych. Jak psujecie innym rozgrywkę, uprzykrzacie ją i generalnie trollujecie, to czemu ktoś ma iść wam na rękę i podciągać konkretny zapis na waszą korzyść? Zrobią to na niekorzyść i będzie to usprawiedliwione, tyle. Przykład:

Jeżeli ktoś zabije, znajdzie sposób, aby zrobić to w jego mniemaniu legalnie, ale sędzia i tak podciągnie to pod jakiś przepis - uważacie, że to źle? Że naruszył prawo, bo ukarał mordercę?
Fakt, można w drugą stronę, że niewinnego można puścić, luzując restrykcję tłumaczenia. Ale... złe chęci to złe chęci, no sorry.

xyro
30-03-13, 21:37
Można dać regulamin z jednym zapisem: "Admin jest prawem" i wtedy faktycznie można się burzyć o to.

Przecież z tego regulaminu wynika, że admini jest prawem, nic go nie ogranicza, tylko jest to zapisane innymi słowami. Dlatego założyłem ten temat. Co do regulaminu to wolę, żeby było wszystko rozpisane na 150 stron, ale za wiem czego mogę się spodziewać i za co mogę zostać ukarany.

Wicked
30-03-13, 22:03
A teraz nie wiesz? Nie zgrywaj idioty, przecież wystarczy na zdrowy rozum podejść i próbować po prostu NIE łamać regulaminu. To działa w 99,9% przypadków. A jak chcesz sobie dać nick w stylu "Rak Odbytu", potem czepiasz się jeszcze czegoś innego, a następnie znów wkurwiasz wszystkich dookoła. No cóż. Żałując, że to nie CSowa serverownia stwierdzę jeno, że masz dużo szczęścia i wyrozumiałości ze strony adminów.

Do regulaminu nie trzeba 150 stron, nie trza znajomości prawa, a jedynie dobrych chęci. Bo z prawniczego punktu widzenia to regulamin jest jaki jest, zaakceptowałeś go. I przykro mi, ale obowiązuje. Deal with it.

samatron
31-03-13, 07:16
Ten regulamin zawsze był dnem !!!

Slythia
31-03-13, 09:27
Przecież z tego regulaminu wynika, że admini jest prawem, nic go nie ogranicza, tylko jest to zapisane innymi słowami. Dlatego założyłem ten temat. Co do regulaminu to wolę, żeby było wszystko rozpisane na 150 stron, ale za wiem czego mogę się spodziewać i za co mogę zostać ukarany.

Tak, admin jest prawem. Stworzyliśmy tą grę więc także tworzymy w niej prawo. Zaakceptowałeś ten fakt więc wypada, byś się do niego stosował.

150 stron? Nie przeczytałeś porządnie nawet jednej, co dowiodłam wyżej... Poza tym, jest wyraźnie napisane, że masz słuchać poleceń MG / SG. Jeśli tego nie zrobisz - ban. Także wiesz, czego możesz się spodziewać oraz za co możesz zostać ukarany - za ignorowanie poleceń MG / SG. Chyba wystarczająco jasno zostało to zapisane. W dodatku każde twoje pytanie otrzymało odpowiedź, więc może napisz jasno, o co ci chodzi? Uraziłam twoją dumę zwracając ci uwagę czy co?

Nie wiem kim jesteś, nie pamiętam twojego nicku w grze, nie zapisałam nazwy konta, ip, także pisanie 'slythia mnie nie lubi i za to dostaję notatki' jest bardzo mocno naciągane. Denerwowałeś graczy - ostrzegłam i na tym skończyły się nasze relacje, o ile tak można to określić. Śmieszą mnie te ciągłe wasze komentarze 'dostałem notkę bo slythia mnie nie lubi'. Naprawdę uważasz się za aż tak wyjątkowego, że na pewno zostałeś zapamiętany przeze mnie spośród ponad 750 graczy, których ukarałam?

jacobs93
31-03-13, 11:11
Czytając o tym całym Waszym "posuwaniu" stwierdzam, że gracz, który wczoraj zabił mi z 6 monków, które przywołałem dla nowych graczy żeby sobie potrenowali również dostałby bana bo mnie denerwował? Wychodził z depo i zabijał je, tworzyłem następne.. co miałem zrobić? Dać reporta? Wkurzał nie tylko mnie a i tak niczym takim sie nie skończyło ;p Pozatym tych raportów w swojej całej przygodzie gry magiem oddałem kilka, na 1 dostałem odpowiedź nie rozwiązującą mojego problemu, nie pamiętam już o co chodziło. Rozumiem, że nie jesteście cały czas do naszej dyspozycji - normalne, nie jesteście maszynami, ale system raportowania mnie osobiście zniechęcił :D

A co do rozwiązywania głupich spraw jest jedno rozwiązanie - PVP... po co zawracać głowę administratorom takimi sprawami skoro sami możemy je rozwiązać :) Nie wiem czy cokolwiek wniosłem do tematu, od tak chciałem przedstawić swoją sytuację dot. uprzykrzania gry innym ;)

Narwashi
31-03-13, 11:50
Tak, admin jest prawem. Stworzyliśmy tą grę więc także tworzymy w niej prawo. Zaakceptowałeś ten fakt więc wypada, byś się do niego stosował.


Może to jeden z powodów małej ilości graczy? Na pewno część nowych nie chce zaakceptować tego faktu, a nie ma innej drogi do stworzenia konta. ;)

Rian
31-03-13, 11:51
PK na non-pvp?


Lurerzy czerwi z kanałów. Może dla afczącego 10 lvl maga to byłby problem.


PS. Co sądzicie o nazwach klanów które łamią regulamin? Amber Gold, Bodega. Według regulaminu powinny zostać nałożone kary...

Bana im. Najlepiej permanentnego. Amen.

Ten regulamin zawsze był dnem !!!


Popieram !


Ogólnie powiem, że gracze nie mają ŻADNYCH praw. Gracze którzy płacą za grę mają okrągłe 0 wpływu na nią, a ci którzy mają wpływ (doradcy przykładowo) mają grę za darmo (na poziomie powyżej 55, niestety darmowy SS to jest zło). Gracz może zostać zbanowany za cokolwiek na podstawie wspomnianego punktu regulaminu. Może napisać odwołanie, ale administracja nie musi go uznać. Ba, czemu czytać odwołanie, może napisać że ban poszedł za np pisanie głupich rzeczy na ctrl+r. Gracz nie udowodni swojej racji, a admin jest prawem. Nawet bez dowodów. Gracze powyżej 55 lvla płacą za grę, ale na non-pvp wystarczy jedno złe słowo na thali i już masz ceny x5 + notki za byle co. Nawet odwołania nie ma na co pisać, bo admin jest prawem.

Dostałem notke za nadużywanie wulgaryzmów. Walnąłem bodajże 1 wiadomość składającą się z samych przekleństw w liczbie 4 czy tam 5. Może było to nadużywanie wulgaryzmów i notka była słuszna, ale słowo "nadużywanie" jest bardzo abstrakcyjnie. Przyjrzyjmy się postawie pewnej świecącej przykładem osoby z serwera non-pvp:

19:59 Thali [171]: chyba cie pojebalo (wulgaryzm)



19:32 Thali [171]: kael to gadzina (obraza)



11:00 Thali [168]: irv jebnal za tyle z miecza





19:46 Thali [168]: rian, zajebac? (groźba)



17:50 Thali [167]: rian, kochanie (n/c)



17:20 Thali [162]: pojebalo cie savara?



19:59 Thali [171]: chyba cie pojebalo


Dodatkowo uznaje ona graczy za nie umiejących mnożyć debili:

16:27 Thali [168]: wow, potrafisz mnozyc
16:27 Dryss [13]: naprawdę wyglądam aż na takiego niewyedukowanego durnia ?
16:28 Thali [168]: oceniam na podstawie poziomu graczy, nie twojego


Rzecz jasna różne osoby różnie myślą o naszej kochanej i wspaniałej pani administrator:


19:55 Niebieski Trophi [2]: THALI TY PEWNIE Z TYCH CO DRZEW NIE SZANUJA
19:55 Niebieski Trophi [2]: KURWA JEGO MAC



14:52 Wensz [87]: mowisz na nią głupi żyd , a może ona nazywa sie Thali ?


18:26 Dorrien [26]: BĘDE WALCZYł Z WROGIEM SZARYCH GRACZY-SLYTHIĄ na barykady ! hej kto altarończyk do broni !


Ogólnie gdybym miał przeszukać moją skromniutką kolekcję cytatów znalazłbym "haka" na niejedną osobę. A teraz skończmy z tym co było.

Wg mnie regulamin powinien jasno określać za co możemy zostać zbanowani, głosuję na tak.

Slythia
31-03-13, 13:13
Może to jeden z powodów małej ilości graczy? Na pewno część nowych nie chce zaakceptować tego faktu, a nie ma innej drogi do stworzenia konta. ;)

Podaj mi chociaż*jedną grę w której nie akceptujesz regulaminu przy zakładaniu konta / postaci i gdzie możesz sobie robić co tylko chcesz.

Kael raczej nie obrazi się za gadzinę, to w jego przypadku komplement. Poza tym, w regulaminie zapisane jest, że nadużywanie wulgaryzmów jest zabronione, nie one w ogóle. Tak więc mogę*raz na jakiś czas napisać 'jebnął' czy cokolwiek tam sobie zacytowałeś. Ty zaś postanowiłeś się z kolegą licytować kto bardziej przegnie przez parę wiadomości pisząc tylko! wulgarne słowa, więc dostałeś notatkę, która u ciebie skutkowała banem. Trza było nie udawać cwaniaka to nadal mógłbyś sobie grać.

Rian
31-03-13, 14:24
Podaj mi chociaż*jedną grę w której nie akceptujesz regulaminu przy zakładaniu konta / postaci i gdzie możesz sobie robić co tylko chcesz.


Wystarczy przez kilka lat przestrzegać regulaminu, zostać GMem, mieć pełne zaufanie innym GM i możesz robić co chcesz.



Kael raczej nie obrazi się za gadzinę, to w jego przypadku komplement.

xD


Tak więc mogę*raz na jakiś czas napisać 'jebnął' czy cokolwiek tam sobie zacytowałeś.

Dla mnie:

17:20 Thali [162]: pojebalo cie savara?



19:59 Thali [171]: chyba cie pojebalo

Jest obrazą kogoś innego, a obrazy chyba rozlicza się osobno od przekleństw ?

Ty zaś postanowiłeś się z kolegą licytować kto bardziej przegnie przez parę wiadomości pisząc tylko! wulgarne słowa, więc dostałeś notatkę, która u ciebie skutkowała banem.

Napisałem już, wysłałem 1 (słownie jedną) wiadomość składająca się z samych wulgaryzmów, a nie "parę wiadomości".

Trza było nie udawać cwaniaka to nadal mógłbyś sobie grać.

Zacznijmy od tego że mam jeszcze Dorriena. I już ci napisałem, dla niektórych rozrywką jest expienie, dla mnie rozrywką są kłótnie z tobą.

xyro
31-03-13, 16:37
@Rian

Dziękuje za te wzruszające cytaty, ale ten temat jest o regulaminie, a nie o twoich porachunkach ze Slythią. Proszę już więcej nie wklejaj tych cytatów tutaj.

Rian
31-03-13, 17:29
Niestety wojny, w tym moja prywatna wojna z Slythią toczą się na wielu płaszczyznach. Temat jest o sugestiach dotyczących regulaminu, a ja podpinam pod niego propozycję przestrzegania regulaminu przez administrację, której przedstawicielka dwukrotnie mnie obraziła (uważam słowa "pojebało cię" za obrazę) i jeszcze mi groziła (
19:46 Thali [168]: rian, zajebac?).

xyro
31-03-13, 17:45
Niestety wojny, w tym moja prywatna wojna z Slythią toczą się na wielu płaszczyznach. Temat jest o sugestiach dotyczących regulaminu, a ja podpinam pod niego propozycję przestrzegania regulaminu przez administrację, której przedstawicielka dwukrotnie mnie obraziła (uważam słowa "pojebało cię" za obrazę) i jeszcze mi groziła (
19:46 Thali [168]: rian, zajebac?).

Jak na razie to nie widzę, by Slythia nadużywała wulgaryzmów w tych twoich cytatach. Czego chcesz, żeby jakiekolwiek przeklinanie było karane?

Rian
31-03-13, 18:16
Jak na razie to nie widzę, by Slythia nadużywała wulgaryzmów w tych twoich cytatach. Czego chcesz, żeby jakiekolwiek przeklinanie było karane?

Niestety ziomuś, ale w poście który zacytowałeś nie ma NIC o tym że Sythia przeklinała. Jest obraza i groźba. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

sidexxx
31-03-13, 20:50
Może to jeden z powodów małej ilości graczy? Na pewno część nowych nie chce zaakceptować tego faktu, a nie ma innej drogi do stworzenia konta. ;)

kto czyta regulamin rejestrując się? ja przeczytałem go z nudów na 70 lvl i jakoś wcześniej sobie radziłem i nie dostałem żadnego bana albo notki (1 za nick dostalem ale sam to zgłosiłem nawet xd), to nie może być powód małej ilości graczy a co do tematu to uważam że jeśli nikt nie będzie sprawiał kłopotów to ich nie znajdzie, ja ufam administracji i jak dlamnie to w ogóle mogło by nie być regulaminu i dać mg i sg władze absolutną "jak na serwerze w cs" jak ktoś powiedział. No ale to nie jest możliwe niestety przez to że np gracze exorit pewnie czuli by się pokrzywdzeni jeszcze bardziej przez mervakisa (collegium) albo były by sytuacje "admin ufsioł śje na mnje ://///)
uważam że ten punkt regulaminu "można zbanowac gracza za inne rzeczy które admin uzna za niewłaściwe" powinnien zostać aby zapobiegac kombinatorom ;)

Rian
02-04-13, 16:15
@up
Znajomość regulaminu może być niepotrzebna, bo wystarczy zagrać w kilka MMORPG. Większość regulaminów jest podobna: nie przeklinać, obrażać, grozić, botować itp

podarty
03-04-13, 09:04
Xyro ale ty jestes zly i okrutny! Juz mam pomysl na dodatkowa misje do grabarza! Grób Xyro jezeli sie mu czegos nie przyniesie to jego duch bedzie chodzil po dp i pushal ludzi XD

xyro
03-04-13, 18:00
Haha jak ktoś będzie wam dokuczał to dajcie znać, już ja go pushne :D (Tylko żebym bana nie dostał za "działanie na szkodę serwera").

Smile1
03-04-13, 18:11
Wow xyro prokozaku, zajebicie ze siem buntujesz korwa jakim prawem Adminy nami manipulujom wogle chyba nie plajam tu jusz.

blanko2222
03-04-13, 23:28
o widzę savara ładny masz bajzel w głowie jak ty zbierasz gowno znaczace , wyrwane pewnie z kontekstu zdania ,zeby miec haka na anonimowych ludzi z forum.

Regulaminu nie trzeba nawet czytać ,wystarczy wiedziec ,ze trzeba sie zachowywac tak ,zeby nie psuc rozgrywki innym

cewix
06-04-13, 18:55
Regulaminu nie trzeba nawet czytać ,wystarczy wiedziec ,ze trzeba sie zachowywac tak ,zeby nie psuc rozgrywki innym

Czyli jak ktoś mnie zabije ,a ja sobie tego nie życzę to powinien dostać bana?

Smile1
06-04-13, 19:02
A Wy nadal pierdolicie te glupoty... I tak nic sie nie zmieni, a gadanie 3 po 3 jaka ta administracja jest zua nic nie zmieni. -_-

Rian
07-04-13, 08:15
To równie dobrze mogę powiedzieć, ze administracja ma w nosie wszystkie nasze propozycje, czasami tylko zrealizuje 1-2 dla niepoznaki. Po to są Sugestie i Propozycje, żeby się żalić i proponować.

Smile1
07-04-13, 12:01
Zalic To bledy i problemy. Najpierw to byla propozycja, teraz puacz.

xyro
07-04-13, 14:36
A Wy nadal pierdolicie te glupoty... I tak nic sie nie zmieni, a gadanie 3 po 3 jaka ta administracja jest zua nic nie zmieni. -_-

Gdzie niby ktoś pisał, że administracja jest zła? Pisałem tylko, że regulamin jest do dupy. Skończ pisać te kretynizmy i jak nie masz nic do powiedzenia to się nie udzielaj. Nie wiem w czym Ci ten temat przeszkadza.

PS. Jesteś bardzo fajny, że robisz błędy jak idiota, jest to bardzo zabawne.

Kuzyn
14-04-13, 22:24
Gdzie niby ktoś pisał, że administracja jest zła? Pisałem tylko, że regulamin jest do dupy. Skończ pisać te kretynizmy i jak nie masz nic do powiedzenia to się nie udzielaj. Nie wiem w czym Ci ten temat przeszkadza.

PS. Jesteś bardzo fajny, że robisz błędy jak idiota, jest to bardzo zabawne.

Może i regulamin do dupy, ale lepiej żeby był taki niż miał 99999 punktów i podpunktów, których nikt nie przeczyta.

Zabrania się używania nicków:
- obrażających wyznawców islamu
- obrażających wyznawców latającego potwora spaghetti
- przypominających sławne osoby
- w postaci prawdziwych imion i nazwisk sławnych osób
- zabrania się używania nicków reklamujących produktów takich jak:
*soczki
*batony
*prezerwatywy
*gry

i ablabla. Można by wymieniać w nieskończoność, oczywiście pierwsze punkty można skrócić do:
- obrażających religię/wyznawców

Ale zaraz by się znalazły osoby, które by chciały przerabiać lekko nazwy.

xyro
14-04-13, 22:39
Może i regulamin do dupy, ale lepiej żeby był taki niż miał 99999 punktów i podpunktów, których nikt nie przeczyta.



i ablabla. Można by wymieniać w nieskończoność, oczywiście pierwsze punkty można skrócić do:


Ale zaraz by się znalazły osoby, które by chciały przerabiać lekko nazwy.

Nie chodzi tylko o nicki, ale też o to, że na altaronie można dostać bana np. za przesuwanie innych graczy i każde inne zachowanie które w jakikolwiek sposób przeszkadza MG.

Kuzyn
15-04-13, 14:40
Nie chodzi tylko o nicki, ale też o to, że na altaronie można dostać bana np. za przesuwanie innych graczy i każde inne zachowanie które w jakikolwiek sposób przeszkadza MG.

No jak dla mnie przesuwanie innych graczy to nie jest nic ciekawego ani też złego, chyba że robisz na złość innym lub po prostu trollujesz to zazwyczaj takie osoby by kończyły z banem.